Albanci za federaciju
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 66

Tema: Albanci za federaciju

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Thumbs down Albanci za federaciju

Albanci za federaciju

NOVIM miroljubivim redefinisanjem Ustava, Makedoniju treba federalizovati po primeru Belgije i Švajcarske - zahtevaju čelnici radikalnih vanparlamentarnih stranaka Albanaca, uz podršku "svojih" građanskih asocijacija i studenata državnog Univerziteta u Tetovu na severozapadu zemlje.

Sefedin Haruni i Nevzat Halili
    Posle obelodanjene inicijative lidera opozicione Demokratske partije Albanaca (DPA) Menduha Tačija za novi dogovor sa Makedoncima i korigovanje Okvirnog sporazuma o miru iz 2001. godine, obnovljeni zahtevi za federalizaciju Makedonije stižu u "paketu" sa porukama i dela nezadovoljnih bivših komandanata terorističke takozvane Oslobodilačke nacionalne armije (ONA).
    Pokret "federalista" predvode Hisni Šaćiri, (koji je 2001. godine napustio poslaničku klupu u parlamentu i priključio se gerilcima ONA), Sefedin Haruni, zatim čelnik udruženja bivših boraca ONA Izair Samiju Baci, albanski politički zavorenici, Špatim Položani, lider pokreta za nezavisnost "Iliride" na zapadu Makedonije, Nevzat Halili, vođa studenata tetovskog državnog univerziteta Gafur Izairi.
    - Albanski jezik je neravnopravan sa makedonskim. Albanski narod nije ravnopravan sa makedonskim koji je - prvog, a svi ostali su drugog reda u ovoj državi. Ne poštuju se volja i istorija Albanaca, autohtonog naroda u Makedoniji - objašnjava razloge potrebe "za promene" - čelnik pokreta "Iliride" Halili.
    Najnoviji zahtevi Albanaca u Makedoniji, kako tvrde inicijatori, "već su dostavljeni predstavnicima svih relevantnih domaćih i inostranih institucija i faktora", albanskim strankama u vlasti - DUI, i opoziciji - DPA i Nova demokratija, a javna prezentacija zakazana je za 23. juni na masovnom skupu ispred spomenika Skenderbegu u Skoplju.

PREKRAJANJE GRANICA
    IZ albanskog političkog i nevladinog sektora liferovane su inicijative sa porukama da je ohridski Okvirni sporazum o miru mrtav. Istovremeno, pismenim obraćanjem Institutu za mir SAD, Fronta nacionalnog ujedinjenja Albanaca, ponovljene su pretnje za prekrajanje granica u regionu kako bi se okončalo rešavanje "albanskog pitanja na Balkanu". Ponovo se ističe da Albanci, navodno, ne uživaju dovoljno demokratskih prava u - Crnoj Gori, Makedoniji i južnoj Srbiji.

http://www.novosti.rs/code/navigate....u%20makedoniji

Poslednji put ažurirao/la Dragan_srbcg : 11.06.2009. u 21:34
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Podrazumevano Re: Albanci za federaciju

ko ih yebe i treba tako
    kad su priznali "kosova"ne vidim shto bi sad mi tugovali jer i svoju drzavu ima da razgrade
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Македонија је само почетак ...

Црна (и још) Гора је следећа ...
    Баш ме интересују коментари Милогораца кад се и њима појаве шиптари са "легитимним" захтевом ...
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    ko ih yebe i treba tako
    kad su priznali "kosova"ne vidim shto bi sad mi tugovali jer i svoju drzavu ima da razgrade
    ne bi oni samo da prekrajaju Mekedoniju,vec hoce i Srbiju, i CG,...oni nastoje da naprave Veliku Albaniju, njima nikad dosta,...dobili su Albaniju ni to jim nije dosta,....dok jim neko ne stane na put,...
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

ja neznam sta albanci podrazumevaju pod demokratska prava..........

Buduća legenda Psihologue (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    410

Jedno po jedno

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

"Oj Albanijio iz tri dela ponovo ces biti cela "
    "gde su albanski grobovi tu su albanske zemlje "

yebote ala su zaostali ovi sipci pa ovde su se ljudi lozili na te fore jos pre 20 godina ,totalno su out ,jos ako da prave "mitinge istine " treba da ih tuzimo za copyright,mamicu im plagijatorsku
    The Show Must Go On...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku
    ja neznam sta albanci podrazumevaju pod demokratska prava..........
    Hmmm...otimanje žena i dece,pljačke,ubijanje,dilovanje narkotika,trgovinu ljudskim organima...ako se setim još nekog segmenta njihove demokratije,dopisaću.

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

@ Deger,
    nema razloga da se zluradis nevoljama Makedonaca.
    Pre svega bi trebalo da ti bude jasno da su i Makedonija i Crna Gora priznake "Kosovo " jer su morali.
    Pre nekoliko dana je neko americko zvanicno Go-vno izjavilo da americko-Crnogorski odnosi nikad nisu biloi bolji.
    Valjda ti je jasno zasto.
    Zato, momak, mozes bar da da Makedoncima das moralnu podrsku, kad vec nemozes ozbiljnije da im pomognes.
    Nece oni imati neke koristi od tvoje, moje i podrske inih koji ih razumeju i saosecaju sa njima, ali ce im bar malo lakse biti pri dusi kad znaju da neko saoseca sa njima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku

yebote ala su zaostali ovi sipci pa ovde su se ljudi lozili na te fore jos pre 20 godina ,totalno su out ,jos ako da prave "mitinge istine " treba da ih tuzimo za copyright,mamicu im plagijatorsku

Aktivan član dudavuda2006 (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio jevdokan Pogledaj poruku
    @ Deger,
    Pre svega bi trebalo da ti bude jasno da su i Makedonija i Crna Gora priznake "Kosovo " jer su morali.
    Pre nekoliko dana je neko americko zvanicno Go-vno izjavilo da americko-Crnogorski odnosi nikad nisu biloi bolji.
    Zato, momak, mozes bar da da Makedoncima das moralnu podrsku, kad vec nemozes ozbiljnije da im pomognes.
    Nece oni imati neke koristi od tvoje, moje i podrske inih koji ih razumeju i saosecaju sa njima, ali ce im bar malo lakse biti pri dusi kad znaju da neko saoseca sa njima.
    Niti je Makedonija, niti je Crna Gora morala da prizna Kosovo. Priznali su ga isključivo zato što su smatrali da je to za njih korisno. U čemu je problem ako neko ne oseća žaljenje što će mečka da zaigra i pred njihovim vratima?

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

@ Deger,
    zabole me tuki za makednoce priznali su kosovo ko i milogorci"zarad EU integracija"
    ako ikome treba da damo moralnu podrshku to je "jadan i napaceni shiptarski narod makedonije koji trpi torturu"
    ko ih ebe nadam se da cemo im mi prvom prilikom vratiti uslugu i priznati "zapadnu derdaniju"
    mozda i mi neshto profitiramo na njihovoj nesreci ko shto oni zele na nashoj
    pamti pa vrati

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Onaj juzni deo Srbije uliva optimizam ... Sta su oni umislili da su? Da mogu tek tako da napadaju koga hoce a NATO da ih brani svugde? Pa tu nema nikakve logike ni pokrica u svetu za svoja dela! Inace vise bi voleo da zakace Crnu Goru od Mlakedonije!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

@ Deger,
    Морали ????

Па чокалије једва сачекали, обећали им Амери да ће Грци да их признају ....
    А о Милогорцима не вреди речи трошити ... Продао би Мило и рођену бабу, само да је њему добро ...

И, да, баш ћу да саосећам са неким ко нас је издао ...
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

@Derer &dudavuda2006,
    smisao vasih postova je slican pa da kazem kako ja gledam na to.
    Mozda su i Makedonija i Crna Gora imale ideju da nesto profitiraju na nasoj nesreci, ali kao sto vidite ne prodje ni godina dana, pa im se taj "profit" poceo lupati o glavu.
    Na zalost to je tek pocetak. Iako sam u skoli bezao sa casova istorije, kasnije sam stosta iz istorije citao i mislim da sam neke stvari i shvatio.
    Ovo lupanje o glavu "profita" Makedoncima i Crnogorcima je tek pocetak picvajza. A kao sto znate nijeda picvajz na Balkanu nije prosao bez Srba pa nece ni ovaj novi sto se sprema.
    Neznam kojih si godina Derer i da li si ucestvovao u picvajzu 90-ih. Ja nazalost jesam, i ako ovaj novi dodje na vreme opet cu. Ne zato sto to volim nego zato sto smatram da treba da oduzim svoj dug rodu i otadzbini.
    Ako si mladji momak, pa jos ako si smugnuo negde u debelo inostranstvo pa od tamo kevces i lajuckas onda me nece shvatiti.
    Ako si u Srbiji i ako si spreman da se uhvatis puske ako nedaj boze bude trebalo onda mozda i hoces.
    I na kraju pitanje: Da li stvarno mislite da i mi Srbi treba da probamo da profitiramo na njihovoj nesreci?

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Albanci za federaciju

NOVIM miroljubivim redefinisanjem Ustava, Makedoniju treba federalizovati po primeru Belgije i Švajcarske - zahtevaju čelnici radikalnih vanparlamentarnih stranaka Albanaca, uz podršku "svojih" građanskih asocijacija i studenata državnog Univerziteta u Tetovu na severozapadu zemlje.

Sefedin Haruni i Nevzat Halili
    Posle obelodanjene inicijative lidera opozicione Demokratske partije Albanaca (DPA) Menduha Tačija za novi dogovor sa Makedoncima i korigovanje Okvirnog sporazuma o miru iz 2001. godine, obnovljeni zahtevi za federalizaciju Makedonije stižu u "paketu" sa porukama i dela nezadovoljnih bivših komandanata terorističke takozvane Oslobodilačke nacionalne armije (ONA).
    Pokret "federalista" predvode Hisni Šaćiri, (koji je 2001. godine napustio poslaničku klupu u parlamentu i priključio se gerilcima ONA), Sefedin Haruni, zatim čelnik udruženja bivših boraca ONA Izair Samiju Baci, albanski politički zavorenici, Špatim Položani, lider pokreta za nezavisnost "Iliride" na zapadu Makedonije, Nevzat Halili, vođa studenata tetovskog državnog univerziteta Gafur Izairi.
    - Albanski jezik je neravnopravan sa makedonskim. Albanski narod nije ravnopravan sa makedonskim koji je - prvog, a svi ostali su drugog reda u ovoj državi. Ne poštuju se volja i istorija Albanaca, autohtonog naroda u Makedoniji - objašnjava razloge potrebe "za promene" - čelnik pokreta "Iliride" Halili.
    Najnoviji zahtevi Albanaca u Makedoniji, kako tvrde inicijatori, "već su dostavljeni predstavnicima svih relevantnih domaćih i inostranih institucija i faktora", albanskim strankama u vlasti - DUI, i opoziciji - DPA i Nova demokratija, a javna prezentacija zakazana je za 23. juni na masovnom skupu ispred spomenika Skenderbegu u Skoplju.

PREKRAJANJE GRANICA
    IZ albanskog političkog i nevladinog sektora liferovane su inicijative sa porukama da je ohridski Okvirni sporazum o miru mrtav. Istovremeno, pismenim obraćanjem Institutu za mir SAD, Fronta nacionalnog ujedinjenja Albanaca, ponovljene su pretnje za prekrajanje granica u regionu kako bi se okončalo rešavanje "albanskog pitanja na Balkanu". Ponovo se ističe da Albanci, navodno, ne uživaju dovoljno demokratskih prava u - Crnoj Gori, Makedoniji i južnoj Srbiji.

http://www.novosti.rs/code/navigate....u%20makedoniji

Апсолутно подржавам легитимне захтеве Албанаца.
    Инајући у виду да је Марведонија признала "Косово" онда мислимда Србиај треба да инсистира на федерализацији Марведоније.
    Шта више, прижити сву подршку Албанцима.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

kakav sukob kad smo mi okupirani?
    sofa sporazum o kome ni rechi bilo u nashim slobodarskim medijima mu faktichki dodje to-americhki vojnici bez naknade mogu da se shetaju kroz srbiju sa oruzijem i u punoj vojnoj opremi bez da placaju ikakve usluge za korishcenje bilo chega u srbiji
    zivim u Srbiji al od nekog rata(i protiv koga?) nema nishta
    nema ko da ratuje jer nam je vojska unishtena ni protiv koga kad smo zapadni protektorat ko i bosna,cg,ta ista makedonija
    i naravno da treba da profitiramo na njihovoj nesreci,da smo tako radili uvek kroz istoriju a ne izigravali budale ne bi danas bili u situaciji da nas ta gologuzija makedonska i crnogorska zeyebava
    nego svima njima je lepo dok je samo srbija ta koja se shikanira a kad zaigra pred njihovim vratima onda ce da se pozivaju na neku principijelnost
    ko ih yebe treba ih udariti kad ih najvishe zaboli i kad su na kolenima makar nishta ne dobili zauzvrat,chisto da vratimo milo za drago

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

kakve ste vi ovce, rastuzili ste se zbog Bjromcadi, a oni su vam ga uvalili kad su priznali onaj cumez
    Podgorice grade moj, sin sam tvoj

Veoma poznat карлос (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    162

@ Deger,
    Dzabad druze dzabad.Ovaj Deger mora da je onaj pobegli iz Crne Reke.
    Зову ме Карлос.Тако се и потписујем.

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio podgorickimali Pogledaj poruku
    kakve ste vi ovce, rastuzili ste se zbog Bjromcadi, a oni su vam ga uvalili kad su priznali onaj cumez
    kakv si debil,vi tek dolazite na red

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    403

ne bi oni samo da prekrajaju Mekedoniju,vec hoce i Srbiju, i CG,...oni nastoje da naprave Veliku Albaniju, njima nikad dosta,...dobili su Albaniju ni to jim nije dosta,....dok jim neko ne stane na put,...
    A ti hoćeš Veliku Srbiju.

Eto, odlično, otiđi tamo s tim 'Šiptarima' i tucite se, ostavljajući nas ostale da živimo normalno.

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

pa od Srbije su vec oteli parce...sada je dosao red na druge, a u MK ih ima skoro 50%, ni u CG nije lose stanje za "njihovu stvar"...

Iskusan M-1980 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio podgorickimali Pogledaj poruku
    dok ste vi postupili casno...

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku

tuziti mozes s pravom. ali si se malo zeznuo da je to u srbiji out. ili ja ne razumem veicnu psotova ovde na krsti.

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kolo srece se okrece...

Slične teme

1. Albanci i autonimija u CG
    Autor strawbbery_city u forumu Politika