Ko voli prave ljude nikad nije tuzan?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
E u ovoj izreci ima toliko toga stepenovanog da boli glava i nabrajati....nego neka svako izvuce ono sto je njemu vidljivo...

Nek bude i da treba odabrati prema sebi,
nek bude i da treba prici tim odabranima,
neka bude i da ce put do pravih voditi preko tuge sa nepravima,
neka bude i da mnogi stanu i ukopaju se iz straha da ne izgube ono sto imaju...
neka bude da i taj strah kasnije nekome izgleda kao ljubav....i taj neko pravi....

Ja necu davati zakljucak sta je najvisa instanca koja bi bila mozda vidljiva da zivimo po nekoliko vekova......
Vodite sami temu over the rainbow.....
 
E u ovoj izreci ima toliko toga stepenovanog da boli glava i nabrajati....nego neka svako izvuce ono sto je njemu vidljivo...

Nek bude i da treba odabrati prema sebi,
nek bude i da treba prici tim odabranima,
neka bude i da ce put do pravih voditi preko tuge sa nepravima,
neka bude i da mnogi stanu i ukopaju se iz straha da ne izgube ono sto imaju...
neka bude da i taj strah kasnije nekome izgleda kao ljubav....i taj neko pravi....

Ja necu davati zakljucak sta je najvisa instanca koja bi bila mozda vidljiva da zivimo po nekoliko vekova......
Vodite sami temu over the rainbow.....

"Odabrani" i pravi - pod tim se misli na one koji su pravi za nas, i koje smo odabrali da im priđemo?

Odabrati prema sebi
Taj put ima 2 opcije: prvu, po kojoj tražimo ljude slične sebi ("sličan se sličnom raduje") i drugu, po kojoj biramo one u kojima vidimo ono što nama samima nedostaje. Put do "pravih" je, verovatno, trnovit, jer podrazumeva mnoge usputne greške i razočaranja u pronalaženju (pogrešne procene karaktera "odabranih", ili pogrešnu sliku o samom sebi (projekcije i nadgradnje u drugima onog što mislimo da jesmo). Ukoliko je čovek u gardu da će prilaskom "odabranom" izgubiti deo svog identiteta, onda je u startu načinio grešku i zapetljao se u Gordijev čvor večitih traganja, nedoumica oko toga da li je odabrani = pravi i, konačno - usamljenosti. Takođe, strah od prilaska može biti rezultat straha od odbijanja, ili a priori straha da ćemo se razočarati. A ako ne priđemo na vreme (nemamo večnost na raspolaganju) onom kome se iz potaje divimo, divljenje će se - što je moguće kod neiskusnih - preobraziti u idolopoklonstvo koje mnogi pogrešno krste imenom "ljubav".

Ne znam jesam li dobro shvatila temu ...
 
Mozda ce izgledati da se snobovski postavljam ali iz doslednosti izreci i potencijalu koji ima , morao sam da se u startu postavim kao oslobodilac....znaci shvatite kako hocete to sto je svacije misljenje tacno....

Ja bih kad naletim na ovaku misaonu sliku preporucio da to bude uzdrzana reakcija kod osobe jer to mu dodje kao putokaz....GRAD⇦ koji ne znaci nista bez mesta na kome je zaboden, a znaci razlicito na razlicitim mestima....
Te u tom smislu ni izreka ne znaci nista dok je malo ne prozivimo na neki nacin, potvrdno ili negirano....


Za razliku od sekspira koji daje zabavu na nivoima, da mu se ne bi dosadjivali i osecali iskljuceni oni koji ne mogu da razumeju dublje finese, te multinivojski pristup ima zajednicki cilj, zakljucak, a to je zabava, dok po nivoima ima razlicite ushicujuce zakljucke, stvarne uzroke zabave....ovde tumacenja iste ideje, misli, ili tacnije recenice imaju vrednost samo tom pojedincu, cak i kad nemaju neki znacaj za njega.......

Znaci ne mogu da odgovorim da li ste dobro razumeli temu ili niste....svako vase misljenje je tacno...
---------------------------------------------
Mogu da kazem nesto sto ce mozda da zakomplikuje stvar, a to je da sam siguran da ideja filma tajna, iliti secret nije tacna..."tamo se kaze da vasi osecaji , a ne misli kreiraju vase dogadjaje i buducnost...." i to mogu slobodno da kazem da sam potvrdio nenamerno mnogo puta....
 
Mogu da kazem nesto sto ce mozda da zakomplikuje stvar, a to je da sam siguran da ideja filma tajna, iliti secret nije tacna..."tamo se kaze da vasi osecaji , a ne misli kreiraju vase dogadjaje i buducnost...." i to mogu slobodno da kazem da sam potvrdio nenamerno mnogo puta...

mislim da se kaže mašta, u stvari, ali ja tajnu nisam mogao da čitam. priznao. nisam gledao ni film. imam je tu negde i meni te priče o samopomoći deluju kao ona priča o supermarketu, ali da svi guraju iste artikle u svoja kolica i svi se isto hrane, pa svi isto i razmišljaju - kako biti srećan u ljubavi, biti zdrav, zaraditi velike pare..a nije da me nije zaintersovala Tajna jer je čita samanta džouns u onom idiotskom filmu..reklama je čudo...ko zna, možda pročitam... ( :
 
Ko voli bilo kakve ljude nikada nije tuzan.
Zato sto je sposoban da voli.
Srecnik.
Bravo Hakime!
Kakwa glup0st majk0 mila
Ha Ha Ha
Voleti (bilo kakve, odnosno sve) ljude ne znači i sedeti sa njim a za istim stolom, deliti postelju ... već znači dati im nepristrasnu ljubav i prostor da budu ono što jesu i da se raduju svom životu. Jer, mnogima oko nas i mi izgledamo "bilo kakvim."
 

Voleti (bilo kakve, odnosno sve) ljude ne znači i sedeti sa njim a za istim stolom, deliti postelju ... već znači dati im nepristrasnu ljubav i prostor da budu ono što jesu i da se raduju svom životu. Jer, mnogima oko nas i mi izgledamo "bilo kakvim."


Nije to tako lako kako mislish. Voleti, ok, dati im nepristrasnu ljubav ok, ali dati im prostor da budu ono sto jesu je veoma diskutabilna stvar. Nema svako po prirodi idealno znanje o zivotu i sta vishe idealnu pamet i inteligenciju da od zivota izabere samo ono sto je dobro i ispravno, zalutace glavom bez obzira. Sta hocu da naglasim je to da iako covek nepristrasno voli mora, on prvo mora da razmislja i ako je iskusniji da se brine o tima koje voli.

Eh da svi ljudi imaju predispoziciju da budu idealni, i da znaju kojim putem treba da se ide, pa zivot na zemlji bih bio raj.

Uostalom, nije lako uvek i u svakom trenutku pruziti ljubav. Nema svako zivot gde ne brine o svom materijalnom opstanku, poslu, stresu, problemima. Ako je mozak opsednut time tesko moze reprodukovati ljubav. Da bih se ljubav reproduktovala mora da postoji i spoljna situacija.

Takodje ta druga osoba mora da bude spremna da primi ljubav. U ovom ljudskom periodu vecini ljudi je jednostavno nemoguce da izraze tu pravu ljubav.
 
Nije to tako lako kako mislish.
Život nije ni zamišljen da bude dečja parada.
Svako sa svoje strane mora ulagati napora da se razvije u uzvišenije duhovno biće.

Voleti, ok, dati im nepristrasnu ljubav ok, ali dati im prostor da budu ono sto jesu je veoma diskutabilna stvar.
Ako ne umemo dati prostora drugima onda ne umemo ni voleti. Ljubav bez takvih mogućnosti je samo nastojanje da druge posedujemo ili očekivanje da nam drugi ugadjaju.
Nema svako po prirodi idealno znanje o zivotu i sta vishe idealnu pamet i inteligenciju da od zivota izabere samo ono sto je dobro i ispravno,
Onaj ko se ne postara nikada ga neće imati. Ništa se ne dobija na poklon.
zalutace glavom bez obzira.
Ješ se niko nije izgubio u svetovima života
Sta hocu da naglasim je to da iako covek nepristrasno voli mora, on prvo mora da razmislja i ako je iskusniji da se brine o tima koje voli.
Samo da im bude primer kako treba ići kroz život.
Eh da svi ljudi imaju predispoziciju da budu idealni, i da znaju kojim putem treba da se ide, pa zivot na zemlji bih bio raj.
Život na zemlji nije zamišljen da bude "raj" već škola u kojoj se treba praktično u svim mogućim situacijama učiti. ("Onaj ko čeka da mu u životu bude sve potaman nikada od sebe ništa neće načiniti niti ikome pružiti ljubav.)

Uostalom, nije lako uvek i u svakom trenutku pruziti ljubav. Nema svako zivot gde ne brine o svom materijalnom opstanku, poslu, stresu, problemima. Ako je mozak opsednut time tesko moze reprodukovati ljubav. Da bih se ljubav reproduktovala mora da postoji i spoljna situacija.
Kao što se najveća vrednost medju stvarima - dijamant - stvara pod najvećim pritiskom slično se dogadja i sa vrednostima u samom čoveku. Najveća vrednost u čoveku se stvara upravo u realnom životu pod svim obavezama, pritiscima, stresovima...

Takodje ta druga osoba mora da bude spremna da primi ljubav.
Stare i iznemogle osobe u autobusima su uvek spremne da prime ljubav mladjih koji žele ustati. Da li je to tako teško?
Na ulazu u te iste autobuse drugi su uvek spremni primiti našu ljubav ako ne jurimo da budemo prvi.
Nepušač je uvek spreman za našu ljubav ako ga ne budemo trovali svojim duvanskim pirom.
Roditelji su uvek spremni čuti od nas lepu reč, primiti našu pomoć u spremanju kuće, odlasku do prodavnice...
Ima milion drugih situacija gde su drugi spremni za našu ljubav koja ne traži od nas ni bogatstvo ni slavu...Uvežbavanje ljubavi treba početi u malim svakodnevnim situacijama dok se ne dodje do najvišeg stadijuma o kojem i govorimo.

U ovom ljudskom periodu vecini ljudi je jednostavno nemoguce da izraze tu pravu ljubav.
Za pravu ljubav je uvek pravo vreme a naročito onda kada je teško.
Čekamo li lakše vreme kada će nam sve biti po našoj zamisli onda ćemo se načekati jer ono nikada neće doći.
Lako je biti "duhovan" kada je stomak pun, sva čula podmirena a mi možda izolovani od realnosti života.
Na muci se stvaraju junaci!

Upravo danas na Yahoo Canada pročitah veličanstvenu stvar koja nadm ašuje svo bogatstvo, slavu i rasterećenost od životnih obaveza.

Beskućnik skočio u reku i spasao davljenika.

 
Poslednja izmena:
Bravo Hakime!

Voleti (bilo kakve, odnosno sve) ljude ne znači i sedeti sa njim a za istim stolom, deliti postelju ... već znači dati im nepristrasnu ljubav i prostor da budu ono što jesu i da se raduju svom životu. Jer, mnogima oko nas i mi izgledamo "bilo kakvim."

Sve je to lepo, ali u praxi teško ostvarivo:lol: nekada ti isti ljudi kojima daješ
ljubav krenu tvoju da gaze urušavajući raznorazna prava i slobode i šta ti
preostaje nego da odreaguješ u skladu sa sopstvenim potrebama i
odbranom sopstvenog identiteta:think:
 
Sve je to lepo, ali u praxi teško ostvarivo:lol: nekada ti isti ljudi kojima daješ
ljubav krenu tvoju da gaze urušavajući raznorazna prava i slobode i šta ti
preostaje nego da odreaguješ u skladu sa sopstvenim potrebama i
odbranom sopstvenog identiteta:think:

Upravo. Postoje jednostavni neki ljudi koji ne razumeju ljubav, ili pak razumeju ali jednostavno ne zele da je prime. Prigrlili su sujetu i to im je jedino bitno.

S njima nema druge, nego odsecno.

@louis

Ja stvarno ne znam gde ti radish i cime pravish materijalnu sigurnost u zivotu, ali posao koji ja radim i koji vecina ljudi radi je stresan, naporan, i fizicki i psihicki a samim tim i emocionalno.

Kada dodjesh kuci, jedino sto mozehs da se posvetish to malo energije koje ti ostaje, da reprodukujesh u ljubav, to je prema svojoj porodici i bliznjima.

Naravno, sad svako to moze drugacije, ali nisu svakom uvek sve ovce na broju :).
 
Sve je to lepo, ali u praxi teško ostvarivo:lol: nekada ti isti ljudi kojima daješ
ljubav krenu tvoju da gaze urušavajući raznorazna prava i slobode i šta ti
preostaje nego da odreaguješ u skladu sa sopstvenim potrebama i
odbranom sopstvenog identiteta:think:
Ko sa djavolom tikve sadi ili djavo postaje ili mu se o glavu razbijaju.
Vredi li ta vasa senzacija necije lepote tu vasu zrtvu unutrasnje lepote koju ocigledno cinite u ovom primeru.
 
Zanimljiv dijalog....Identitet koji te tera da odustajes od karaktera da bi branila identitet.
I to da bi na kraju radi svojih potreba da jedes tortu u podne , pristala da jedes splacine uvece.

Treba biti car bar u jednom trenutku (15min) svog zivota, to mu otprilike dodje na to...a ostalo vreme je put do tih 15min...

E takvima nije namenjena ova izreka...
 

Back
Top