Drama u Lajkovcu: Nasom smrcu olaksacemo posao tajkunima!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Tema: Drama u Lajkovcu: Nasom smrcu olaksacemo posao tajkunima!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Exclamation Drama u Lajkovcu: Nasom smrcu olaksacemo posao tajkunima!

Lapovo, 11.06.2009.

Press
    Talas socijalnih nemira u Srbiji se nastavlja
    Dramatično : 250 radnika pokušalo samoubistvo!

Nekoliko stotina radnika „1. maja" iz Lapova zapretilo juče masovnim samoubistvom u znak protesta jer osam meseci nisu primili plate

Radnici preduzeća „1. maj" iz Lapova legli su juče na prugu na lokalnoj železničkoj stanici, preteći da će izvršiti masovno samoubistvo u znak protesta jer osam meseci nisu primili plate! Štrajkačima „1. maja", kojih je bilo oko 180, pridružilo se još 250 bivših radnika fabrike, kao i 200 zaposlenih firme „Elektro" iz Rače, koji već 15 dana štrajkuju u zgradi svoje opštine.

Uz parolu „Našom smrću olakšaćemo posao tajkunima", radnici su na lapovačkoj pruzi ležali gotovo sat vremena, a razišli su se posle informacije da je policija zaustavila saobraćaj vozova na ovoj deonici da ne bi ugrozili živote demonstranata. Predsednik štrajkačkog odbora „1. maja" Novica Marković kaže da radnici osam meseci nisu primili platu, a da se roba svakoga dana negde iznosi kamionima.

Plate manje od minimalca

- Roba odlazi, a para na računima nema. Duguju nam za plate oko 62 miliona dinara. Tražimo isplatu svih zaostalih primanja, tražimo da radimo i zahtevamo od nadležnih reviziju kupoprodajnog ugovora. Našu firmu je pre tri godine privatizovala „Autovojvodina" iz Novog Sada, ali nama niko dosad nije rekao ime vlasnika, pa radnici nemaju s kim da pregovaraju. Direktor je u firmi jednom nedeljno. Ime vlasnika ne znaju ni Agencija za privatizaciju ni predsednik opštine - kaže Marković.

Radnici iz Lapova kažu da nemaju mnogo da izgube ako, dok leže na pruzi, naiđe voz jer im ni trgovci više ne daju hranu „na crtu". Miodrag Vlajković (40) kaže da je tašti, šuraku i ujaku dužan oko 1.000 evra. Tako je preživljavao do juče.

- Tužio sam firmu zbog zaostalih primanja. Radili smo za plate manje od minimalca, primali od 10.000 do 15.000 mesečno. Školujem dvoje dece, supruga ne radi. Struju sam poslednji put platio nakon poslednje plate, sada je dug 70.000 dinara. Živim od čekova bez pokrića i od pozajmica. Pored tog poniženja, voz bi samo odneo moje muke - rekao je Miodrag.

Njegov kolega iz sindikata račanske fabrike „Elektro" Miloje Božić kaže da na tri godine pred penziju ostaje bez posla i da su radnici iz Rače sledeći u poduhvatu da zaustave saobraćaj na autoputu.

Nema para za lizalicu unučetu

- Mi iz Rače ne primamo platu od januara. Propadamo, a propada i država. Najpre su bez kontrole rasprodali ono što je zaradio moj deda, pa ono što je izgradio moj otac, pa ono što je stekla moja generacija. A ja ću na ulicu. Ne plaše se voza ovi ljudi, a ni moja komšinica koja je pre neki dan krila lice od unučeta kad joj je ono tražilo lizalicu. Žena nije imala 20 dinara kod sebe. Ovaj očaj gotov je da prokuva! - kaže Miloje Božić.

Oko 600 radnika juče je prošlo centrom Lapova i pokušalo da zaustavi saobraćaj na autoputu Beograd-Niš. Međutim, snažan policijski kordon ih je sprečio u tome. U pokušaju da probiju kordon dva radnika su lakše povređena kada su pala na beton nakon što su ih policajci odgurnuli štitovima. Vratili su se zatim u varoš i legli na prugu. Kako saznajemo, voz iz Beograda ka Jagodini, koji je trebalo da prođe u 12.45 sati, otkazan je zbog protesta radnika.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=68380&sectionId=33

-------------

Gotovo svakodnevno smo svedoci strasnih scena u celoj Srbiji...ljudi su bez posla,hleba,gladuju,sami sebe unakazuju a zuti diktator ke.nja o belom sengenu,evroatlanskim integracijama i slicnim nebulozama..da li on zaista nije svestan ili se pravi lud u kakvoj je situaciji njegov narod i njegova zemlja...da li on zivi u nekom virtuelnom svetu? i zaista kako zdravomisleci covek moze da glasa za njega i njegovo zuto preduzece kada su sve,ali bukvalno sve su unistili u Srbiji?
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 11.06.2009. u 04:20
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Drama u Lajkovcu: Nasom smrcu olaksacemo posao tajkunima!

Ovo je problem koji je nasledjen iz vremena Koštuničine vlade

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Gwydion Pogledaj poruku
    Kakve to ima veze?

Jesu li trazili vlast?jesu........odgovorni su

A jedina vlast od 5 oktobra je DS-ova.

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Opet ovaj Slobodan Milosevic... STvarno vise kad ce prestati da nam unistava EU buducnost!

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Anita91 Pogledaj poruku
    Opet ovaj Slobodan Milosevic... STvarno vise kad ce prestati da nam unistava EU buducnost!
    Ma zayebi to..........boranija,vide li ti kako napravi svetsku krizu

I Srbija mu mala postala

Aktivan član Saint Andrew (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Strasno je to da je ovo stvarno poprimilo velike razmere ocaja slusajuci njihove izjave. E sad,da li su parole namerno malo naduvane da bi se sto pre pocelo sa resavanjem problema,to ne znamo. Ovi ljudi dosta cekaju,a nije retko da neki sebi i oduzmu zivot nazalost

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Na prvoj slici umesto kombinat pise ombinat
    Sigurno im je zafalilo para za slovo

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

Dobri su ti ljudi sto osam meseci rade bez plate.

Meni stvarno ne pada na pamet ni jedna zemlja osim ovih, mentalno unakazenih komunizmom, gde neko radi bez plate i jedan mesec, a kamoli osam.

Losa firma? Los gazda? Propao? Ne placa? Nema pare? Ne da pare? Resenje je jednostavno - odes i trazis posao na drugom mestu, a njega tuzis za zaostale plate.

Stvarno mi nisu jasni ovi ljudi. Sta hoce da postignu? Da vlada dekretom vlasnika natera da bude fini gazda, ili sta? Sta ih vezuje za tu firmu?

I jos nesto - dal' stvarno misle da je to njihovo, u bilo kom smislu reci, i da se tu ista pitaju osim dal' hoce ili nece da ostanu zaposleni?

Nisu mi jasni uopste.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Aktivan član Србенда100% (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ко их је*е... Нек` се убију... Уместо да масовно изађу на улице, свако се мало курабеца за себе...

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Dobri su ti ljudi sto osam meseci rade bez plate.

Meni stvarno ne pada na pamet ni jedna zemlja osim ovih, mentalno unakazenih komunizmom, gde neko radi bez plate i jedan mesec, a kamoli osam.

Losa firma? Los gazda? Propao? Ne placa? Nema pare? Ne da pare? Resenje je jednostavno - odes i trazis posao na drugom mestu, a njega tuzis za zaostale plate.

Stvarno mi nisu jasni ovi ljudi. Sta hoce da postignu? Da vlada dekretom vlasnika natera da bude fini gazda, ili sta? Sta ih vezuje za tu firmu?

I jos nesto - dal' stvarno misle da je to njihovo, u bilo kom smislu reci, i da se tu ista pitaju osim dal' hoce ili nece da ostanu zaposleni?

Nisu mi jasni uopste.
    ocigledno je da zivis negde drugde i neki drugi zivot !!!!
    dakle kazes nije firma radnicka ???? ko je stvorio firme u srbiji od rata pa na ovamo,svojim rukama,bez posebne nadoknade.....??? ko je prodao firme po srbiji sumnjivim tipovima koji zbog katastrofalno loseg zakona o privatizaciji,bez ikakve provere porekla kapitala, njihove pozvanosti i poznavanja posla oko vodjenja firme /cesto kupci nemaju pojma o delatnosti firme-firme kupili zbog zemljista,infrastrukture.../????
    ko je trebao da kontrolise rad firmi-uplata poreza,plata,penzisko socijalno ????
    ko je duzan da proglasi stecaj i pod kojim uslovima i u kojem vremenskom periodu ???
    ko je naredio sudovima da odugovlace procese radnik-poslodavac ???
    ko je naredio da poslodavci ne isplacuju radnicima zaradjeno po pravosudnim presudama ??
    sta ce se desiti ako radnik koji nije primio platu 5 ili vise meseci samovoljno napusti preduzece,a kad ga napusti GDE DA SE ZAPOSLI U SRBIJI ??????????????????
    SRBIJA JE TRENUTNO BURE BARUTA<FITILJ JE POSTAVLJEN<SAMO TREBA VARNICA>>>>>......KO TO NE VIDI ILI NIJE U SRBIJI,ILI ZIVI NA SENJAKU ILI DEDINJU!!!!!!
    SRBI TRPEEEEEEEE AL KAD PUKNU DALEKO SE CUJE !!!!!!

Elita Ambasador (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    11583

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

Lapovo, 11.06.2009.

Press

Nekoliko stotina radnika „1. maja" iz Lapova zapretilo juče masovnim samoubistvom u znak protesta jer osam meseci nisu primili plate

Radnici preduzeća „1. maj" iz Lapova legli su juče na prugu na lokalnoj železničkoj stanici, preteći da će izvršiti masovno samoubistvo u znak protesta jer osam meseci nisu primili plate! Štrajkačima „1. maja", kojih je bilo oko 180, pridružilo se još 250 bivših radnika fabrike, kao i 200 zaposlenih firme „Elektro" iz Rače, koji već 15 dana štrajkuju u zgradi svoje opštine.

Uz parolu „Našom smrću olakšaćemo posao tajkunima", radnici su na lapovačkoj pruzi ležali gotovo sat vremena, a razišli su se posle informacije da je policija zaustavila saobraćaj vozova na ovoj deonici da ne bi ugrozili živote demonstranata. Predsednik štrajkačkog odbora „1. maja" Novica Marković kaže da radnici osam meseci nisu primili platu, a da se roba svakoga dana negde iznosi kamionima.

Plate manje od minimalca

- Roba odlazi, a para na računima nema. Duguju nam za plate oko 62 miliona dinara. Tražimo isplatu svih zaostalih primanja, tražimo da radimo i zahtevamo od nadležnih reviziju kupoprodajnog ugovora. Našu firmu je pre tri godine privatizovala „Autovojvodina" iz Novog Sada, ali nama niko dosad nije rekao ime vlasnika, pa radnici nemaju s kim da pregovaraju. Direktor je u firmi jednom nedeljno. Ime vlasnika ne znaju ni Agencija za privatizaciju ni predsednik opštine - kaže Marković.

Radnici iz Lapova kažu da nemaju mnogo da izgube ako, dok leže na pruzi, naiđe voz jer im ni trgovci više ne daju hranu „na crtu". Miodrag Vlajković (40) kaže da je tašti, šuraku i ujaku dužan oko 1.000 evra. Tako je preživljavao do juče.

- Tužio sam firmu zbog zaostalih primanja. Radili smo za plate manje od minimalca, primali od 10.000 do 15.000 mesečno. Školujem dvoje dece, supruga ne radi. Struju sam poslednji put platio nakon poslednje plate, sada je dug 70.000 dinara. Živim od čekova bez pokrića i od pozajmica. Pored tog poniženja, voz bi samo odneo moje muke - rekao je Miodrag.

Njegov kolega iz sindikata račanske fabrike „Elektro" Miloje Božić kaže da na tri godine pred penziju ostaje bez posla i da su radnici iz Rače sledeći u poduhvatu da zaustave saobraćaj na autoputu.

- Mi iz Rače ne primamo platu od januara. Propadamo, a propada i država. Najpre su bez kontrole rasprodali ono što je zaradio moj deda, pa ono što je izgradio moj otac, pa ono što je stekla moja generacija. A ja ću na ulicu. Ne plaše se voza ovi ljudi, a ni moja komšinica koja je pre neki dan krila lice od unučeta kad joj je ono tražilo lizalicu. Žena nije imala 20 dinara kod sebe. Ovaj očaj gotov je da prokuva! - kaže Miloje Božić.

Oko 600 radnika juče je prošlo centrom Lapova i pokušalo da zaustavi saobraćaj na autoputu Beograd-Niš. Međutim, snažan policijski kordon ih je sprečio u tome. U pokušaju da probiju kordon dva radnika su lakše povređena kada su pala na beton nakon što su ih policajci odgurnuli štitovima. Vratili su se zatim u varoš i legli na prugu. Kako saznajemo, voz iz Beograda ka Jagodini, koji je trebalo da prođe u 12.45 sati, otkazan je zbog protesta radnika.

-------------

Gotovo svakodnevno smo svedoci strasnih scena u celoj Srbiji...ljudi su bez posla,hleba,gladuju,sami sebe unakazuju a zuti diktator ke.nja o belom sengenu,evroatlanskim integracijama i slicnim nebulozama..da li on zaista nije svestan ili se pravi lud u kakvoj je situaciji njegov narod i njegova zemlja...da li on zivi u nekom virtuelnom svetu? i zaista kako zdravomisleci covek moze da glasa za njega i njegovo zuto preduzece kada su sve,ali bukvalno sve su unistili u Srbiji?
    Kolega,8osam meseci dolaziti na posao za dzabe.!!!!!!
    To moze samo lumpen proleterijat.Oni da nisu imali druge izvore prihoda ne bi dolazili i gubili vreme uzaludno,znate!!!!!
    Tim istim smislovima da je neko dosao na protest sa autobusima i ponudio im da beru maline,poslali bi ga u tri lepe i nazad.
    Ali isto tako da je dosao neki promocurniji lokalni sherif sa hladnjacom smrdljivih tajlandskih svinjskih polutki i podelio im,zametnuli bi ih na rame i otrcali u svoju avliju.
    Ne bi im palo na pamet da se slikuju na zardjalim shinama pruge !!!!
    Ja ovde ni sa kim nisam na “yebi si mater”, zato se i ti potrudi da ostane tako. !!!

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio Gwydion Pogledaj poruku
    Kako kad 7 meseci nisu primili platu? Tih 7 meseci nije Kostunica vladao
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    8 meseci nisu primili platu

a ko sto se moze videti sa slika radi se o ljudima pred penzijom uglavnom

takvi ljudi u srbiji ne mogu nigde da se zaposle

zato su oni izabrali da dolaze na posao i ako ne dobijaju platu nadajuci se da ce je dobiti nego da odu da rade negde drugde - jer ne mogu da nadju posao nigde
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Aktivan član sead_man (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ovo sto oni rade nije resavanje problema, vec bezanje od problema. Rokne se i sta ce njegova porodica, da se pati sama. Neki ljudi nisu primili dve godine platu , tako da nisu u najgorem polozaju. Ne kazem da im nije tesko ali kukavicki je to da se roknu i "rese" svije probleme. Radio sam kod vise poslodavaca, koliko puta sam zvao i inspekciju zbog neisplacenih zarda, sta su cekali do sada, nema plate, evo tebi moj otkaz a plata za odradjeno mi sleduje i niko mi je ne moze uskratiti.
    Slab je onaj koji je izgubio veru u sebe.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Ambasador Pogledaj poruku
    Kolega,8osam meseci dolaziti na posao za dzabe.!!!!!!
    To moze samo lumpen proleterijat.Oni da nisu imali druge izvore prihoda ne bi dolazili i gubili vreme uzaludno,znate!!!!!
    Tim istim smislovima da je neko dosao na protest sa autobusima i ponudio im da beru maline,poslali bi ga u tri lepe i nazad.
    Ali isto tako da je dosao neki promocurniji lokalni sherif sa hladnjacom smrdljivih tajlandskih svinjskih polutki i podelio im,zametnuli bi ih na rame i otrcali u svoju avliju.
    Ne bi im palo na pamet da se slikuju na zardjalim shinama pruge !!!!
    Upravo tako , stara lumpenproleterska filozofija lezi lebu da te je... ,samo u sinskoj varijanti
    The Show Must Go On...

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Udri, milicijo moja!!!

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

Lapovo, 11.06.2009.

Press

Plate manje od minimalca

-------------

Najjači su.
    "Mi gladujemo 8 meseci"
    Vidi im se...

U svakom slučaju, podržavam protest.
    Naravno da niko od njih neće da se ubije, ali vlast ne sme da rizikuje... Dobro ih cimaju.

Aktivan član другарица (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Јесу се убили? Нису!
    Што волим такве уцењиваче.

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Kakve to ima veze?

Jesu li trazili vlast?jesu........odgovorni su

A jedina vlast od 5 oktobra je DS-ova.
    Aha, do ubistva Djindjića- Tada je zajašio nesposobni Koštunica koji je ostavio gomilu problema sa kojom se sad suočava ova vlast.

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Eskalacija problema koji je nastao za vreme Koštunice. Voćka se bere par godina od kad seseme posadi.

Elita zike (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Op, op
    http://www.youtube.com/watch?v=demXE9AFkLg

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

U Srbiji nije neobično da ljudi odlaze na posao godinama i ne primaju platu. Stvarno mi nije jasno od čega žive sve te godine i onda odjednom odluče da krenu u štrajk glađu ili da prete samoubistvom zbog neisplaćenih plata.

Kakve veze ima država s neisplaćenim zaradama u privatnim firmama. I kakve veze imamo svi mi s njihovim problemom? I zašto zatvaraju autoputeve i pruge zato što njima gazda nije isplatio platu?

Nije istina da se slučajevi neisplaćenih zarada ne rešavaju na sudu, problem je u tome što je ljudima jednostavnije da se izvrnu na šine i čekaju da naiđe voz, koji nikad neće naići i da prave šou od svog problema.

Zaboravili su da je Tito umro. Nema više.
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A ja sad postavljam jedno pitanje - zašto u emisijama o ovim problemima ne govore u prvom planu predstavnici sindikata? Kad takav problem postoji negde u svetu sindikat je taj koji takvog poslodavca otera na sud i odere ga tamo? Sindikati su ti koji se bore da ugovori budu takvi da su u interesu radnika i koji potpisuju te ugovore. Nema da ide grupa radnika na prugu da se samoubija. Sindikat diže svoje članove, iz raznih fabrika, na protest ili na štrajk. Država je tu da obezbedi uiredjen pravosudni sistem koji će omogućiti da se ugovor za koji se sindikat izborio poštuje. Dakle ključna reč u svakoj ovakvoj priči je sindikat.

Veoma poznat
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    381

Citat Original postavio другарица Pogledaj poruku
    Јесу се убили? Нису!
    Што волим такве уцењиваче.
    Znaci, da bi ih ti ozbiljno shvatio, neko od njih je trebalo da se ubije??????

Mozda si i u pravu.
    Samo......Vrlo brzo ce njima doci u glavu, da pre nego sto okoncaju svoj zivot, ovaj svet oslobode nekoliko takvih kao ti.
    Pa.sta cemo onda?
    To su ljudi sa 50, 60 goidna koji nisu primili platu 8 meseci, i koji ni na jedan nacin ne mogu da promene posao.
    Gazda takve firme u normalnim zemljama bi davno bankrotirao, te bi se vec odavno radnici naplatili iz stecajne mase.
    Ali je samo kod nas moguce da se ovakve stvari desavaju.Da neko moli za nesto sto je zaradio.
    Sramotno!

Veoma poznat
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    381

Citat Original postavio Registra. Pogledaj poruku
    U Srbiji nije neobično da ljudi odlaze na posao godinama i ne primaju platu. Stvarno mi nije jasno od čega žive sve te godine i onda odjednom odluče da krenu u štrajk glađu ili da prete samoubistvom zbog neisplaćenih plata.

Kakve veze ima država s neisplaćenim zaradama u privatnim firmama. I kakve veze imamo svi mi s njihovim problemom? I zašto zatvaraju autoputeve i pruge zato što njima gazda nije isplatio platu?

Nije istina da se slučajevi neisplaćenih zarada ne rešavaju na sudu, problem je u tome što je ljudima jednostavnije da se izvrnu na šine i čekaju da naiđe voz, koji nikad neće naići i da prave šou od svog problema.

Zaboravili su da je Tito umro. Nema više.
    Drzava ima veze sa privatnim firmama utoliko sto nije zatvorila gazdu firme, jer ocigledno krsi zakon.
    A zakon JASNO kaze da je gazda duzan da isplacuje zaradu radnicima, sa sve pripadajucim doprinosima najkasnije u sledecem mesecu za prethodni.
    Takodje, neisplacene zarade i ne trebaju da budu predmet obrade suda(radni odnos je zasnovan na zakonu o radu koji je donela Skupstina Srbije), vec predmet PRVO inspekcijskih sluzbi, pa tek posle toga eventualno suda.
    Tako da ....Je svakako drzava kriva zbog toga.Odmah posle samog privatnika.

Slične teme

1. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 17.02.2009., 20:30
  2. Intervju s nasom Majom
    Autor untouchable u forumu Politika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 09.11.2008., 12:43
  3. Ovakvi su komandovali nasom vojskom
    Autor Bg8333 u forumu Politika
    Odgovora: 152
    Poslednja poruka: 29.01.2007., 13:26
  4. Dobar sajt sa nasom muzikom?