Oni su pali za domovinu

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Uopste nije bitna njihova politicka ni verska opredeljenost.

U smrti su svi jednaki: i cetnici i partizani i vernici i ateisti i svi ostali koji su polozili zivote na oltar domovine.

I komunisti i kapitalisti i ostali rodoljubi.

Ne treba se stideti da danas neke ulica u Srbiji nosi ime generala Drapsina ili Save Kovacevica...

Svi oni su imali isti cilj: slobodu.

A koji je bio pravi put stici do nje - to niko nikada nece znati.

To jedino Bog zna.
 
komunistima stare jugoslavije "sloboda" nije bila bas primarni motiv za oruzanu borbu. zabranjena komunisticka partija je iskoristila jedan od najtezih momenata u srpskoj istoriji da se izbori za vlast, sto je i ucinila - kroz gradjanski rat za vreme okupacije ostetivsi srpski nacion dotle da smo tek pre 10 godina odgledali zavrsni cin.

izjednacavanje zrtava i dzelata je neumesno u ovom i u svakom slucaju.
 
komunistima stare jugoslavije "sloboda" nije bila bas primarni motiv za oruzanu borbu. zabranjena komunisticka partija je iskoristila jedan od najtezih momenata u srpskoj istoriji da se izbori za vlast, sto je i ucinila - kroz gradjanski rat za vreme okupacije ostetivsi srpski nacion dotle da smo tek pre 10 godina odgledali zavrsni cin.

izjednacavanje zrtava i dzelata je neumesno u ovom i u svakom slucaju.

A kako su onda Rusi izjednacili sve zrtve?

Izgleda da smo mi veci pravoslavci od patrijarha....
 
kolunbo, tebi je jedan post spamovanje, ccc, ccc, ccc....

uzmi malo ogledalo, ako te pojam spamovanje bas interesuje

forum je javan, svako registrovan moze da pise svasta. ti si eklatantan primer

Da je to jedan post - ja ne bih reagovao. Svako moze da ima slab momenat.

Ali ti spamujes SVAKI post koji sam do sada napisao.

Ni jedan jedini put komentar ti nije bio normalan i na mestu.


A to je na moderatorima da sankcionisu.

Zavrsavam svaku diskusiju sa tobom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisu svi partizani bili komunisti. Partizani su bili anti fašistička vojska. Partizani su imali moral za vreme rata. Lično sam istraživao i pričao sa ljudima koji su mi svedočili da su u ratu streljali ako bi neko bez dozvole uzvrao jabuke iz bašte nekog seljaka. Možemo da ispitujemo pojedinačne pojave i eventualne zločine, ali partizani su, ponavljam, bili vojska koja se ponašača po pravilima vojske ii morala koji on podrazumeva. Ono što je bilo posle rata je druga priča.
 
Da je to jedan post - ja ne bih reagovao. Svako moze da ima slab momenat.

Ali ti spamujes SVAKI post koji sam do sada napisao.

Ni jedan jedini put komentar ti nije bio normalan i na mestu.

Iz tih razloga zakljucujem da si normalan, ali nevidjeno BEZOBRAZAN i NEVASPITAN.

A to je na moderatorima da sankcionisu.

Zavrsavam svaku diskusiju sa tobom.

ako trazis istomisljenike i samo istomisljenike, onda je to negde....znas ti

ako konstantno provociras temama o `zlim` srbima, onda smo i suvise vaspitani
 
I bele i crvene.

iz drugog svetskog rata? beli i crveni?

veruj da svako ko je u doba rata u sssr-u pokusao da rusi rezim ili pak saradjivao sa nemcima dobio metak i usao u zaborav.

svaki slucaj je specifican i tu nema sta da se ugleda na druge jer kod drugih je drugacije i specificnije.

ako je za tebe, po tvojoj logici ok da hrvati izjednace zrtve ustasa sa ustaskim zrtvama onda nek ti je halal.
 
iz drugog svetskog rata? beli i crveni?

veruj da svako ko je u doba rata u sssr-u pokusao da rusi rezim ili pak saradjivao sa nemcima dobio metak i usao u zaborav.

svaki slucaj je specifican i tu nema sta da se ugleda na druge jer kod drugih je drugacije i specificnije.

ako je za tebe, po tvojoj logici ok da hrvati izjednace zrtve ustasa sa ustaskim zrtvama onda nek ti je halal.

Ne govorimo o osvedocenim zlocincima.

Svaki normalni Hrvat se stidi ustasa.
 
Nisu svi partizani bili komunisti. Partizani su bili anti fašistička vojska. Partizani su imali moral za vreme rata. Lično sam istraživao i pričao sa ljudima koji su mi svedočili da su u ratu streljali ako bi neko bez dozvole uzvrao jabuke iz bašte nekog seljaka. Možemo da ispitujemo pojedinačne pojave i eventualne zločine, ali partizani su, ponavljam, bili vojska koja se ponašača po pravilima vojske ii morala koji on podrazumeva. Ono što je bilo posle rata je druga priča.

super si istrazivao ;)
 

Back
Top