neonacisti vs antifasista

ko ce pobediti


  • Ukupno glasova
    23
  • Anketa je zatvorena .
060-3.jpg


procitaj onu temu, "uticaj medijia u politici" ili kakav joj bese naslov. mislim da tu imas post koji objasnjava kako je nastala ova fotografija. i zastoje nastala. e ti si pravi primer tog "zasto"
Za ovaj bezobrazluk bi trebao dobiti ban,............
a postavljas hrvatski izvor,kao merodavan,
zakaci se malo na siptarski fasizam,
sta te boli k.... za nas:rtfm:
 
Za ovaj bezobrazluk bi trebao dobiti ban,............
a postavljas hrvatski izvor,kao merodavan,
zakaci se malo na siptarski fasizam,
sta te boli k.... za nas:rtfm:

za tebe me sigurno ne boli nista.
ali mozda ce te ovaj izvor malo umiriti.

Godine 1987. Politika je objavila dojmljivu fotografiju Vere R. iz malog kosovskog mjesta Prekale. Fotografija prikazuje ženu u crnom kako pod olovnim nebom, zajedno s djecom, odlazi na rad u polje, klasičnu crno-bijelu socijalističku pastoralu na kojoj je uznemiravao tek jedan strašni detalj - puška obješena o ženino rame. Puška na ramenima Vere R. govorila je sve o životu Srba na Kosovu, koji u strahu od Albanaca ni u polje ne idu bez puške. „Majka iz Prekala“, kako je fotografija nazvana, postat će tako svojevrsni plakat svog vremena, duboko otisnut u kolektivno pamćenje, poput one čuvene i upadljivo slične, ali četrdeset i tri godine starije fotografije Žorža Skrigina koja prikazuje izbjeglicu Milicu Tepić kako, držeći kćerku za ruke i sina na ramenima, tumara bespućima Kozare - nijemo svjedočanstvo ustaških zločina koje se i danas nalazi u muzeju holokausta u Auschwitzu.

Nije fotografijom majke iz Prekala započeo rat na Kosovu, ali više je pušaka ta fotografija okačila na ramena kosovskih Srba nego cijeli memorandum srpske akademije. Tek mnogo godina kasnije saznat će se kako je nastala „Majka iz Prekala“: reporter koji se nalazio u Prekalama vidio je ženu kako s djecom ide u polje i htio je napraviti fotografiju, ali prizor je bio mekan, ta je žena jednako mogla ići u polje u Slavoniji, Baniji ili Banatu, ili u berbu levande na Hvaru, nešto je toj slici nedostajalo. Dovitljivi reporter uzeo je onda od Verinog komšije pušku i dao je nesrećnoj ženi. To je sad bila efektna fotografija Kosova 1987. godine.

Priča ima i nastavak: majka iz Prekala postala je istinska srpska heroina, javila su se brojna poduzeća i dobri ljudi nudeći joj pomoć, stigao je građevinski materijal i obitelj se uskoro skrasila u novu kuću. Susjed je, međutim, neoborivom komšijskom logikom tražio svoj dio, jer kuća je sagrađena njegovom puškom: da nije bilo njega i njegove duge cijevi, ne bi bilo čuvene fotografije, za majku iz Prekala nitko ne bi čuo i nikad ona ne bi dobila novu kuću. Danas, dvadesetak godina kasnije, Vera i susjed još uvijek su na sudu.

http://www.nuns.org.yu/dosije/26/07.jsp
ps. a ako ne verujes ni nuns[ nezavisnom udruzenju novinara srbije] mozda mogu pronaci link koji vodi ka nekom patrijotskom udruzenju.
 
Pa 80%Albanaca nas prezire,a ne zna srpski...Zbog Kosovskog rata i Kosova,valjda?:per:

I ja mrzim Bin Ladena,a ne razumem ga kad priča;)

neki od onih koji ne znaju srpski, a preziru vas, imaju debeo razlog.
vidjao sam sta policija radi takvima. sto je nazalosnije, samo gledaju belo, niti znaju sta im policajac kaze, niti sta i kako da govore.
"losa" slika, a bilo ih je nekoliko kojima sam ja prisustvovao.
 
neki od onih koji ne znaju srpski, a preziru vas, imaju debeo razlog.
vidjao sam sta policija radi takvima. sto je nazalosnije, samo gledaju belo, niti znaju sta im policajac kaze, niti sta i kako da govore.
"losa" slika, a bilo ih je nekoliko kojima sam ja prisustvovao.

Imamo i mi debeo razlog...Nezadovoljni ste svojom istorijom,pa kradete našu,kažete da je Car Dušan bio Albanac:hahaha1::hahaha::rotf:

Kradete nešto što je zaštićeno rezolucijom 1244;)

Ubijali ste civile zbog organa;)

Zbog vas su bombardovali Kosovo;)


A đentlmeni ste...

albanian_pack_animal.jpg
 

Back
Top