Chinchile

Imam ja dve činčile.Imao sam razne glodare ali činčile su nešto posebno.:heart:
Nikad se nećeš pokajati ako ih uzmeš,samo moraš znati da li ćeš uvek imati vremena za njih jer žive i do 20 godina.Ako se odličiš da ih uzmeš uzmi obavezno 2 istopolna.Naravno da ne ujedaju.A inače mekši su od plišane igračke.Nama iz jedne pore raste 1 dlaka ,a njima 60-80 dlaka.:D
Imaš po internetu puno o njima. ;)


Pozdrav :bye:
 
Dobila sam pre par dana cincilu staru dva meseca, kupila sam hranu za cincile ali mi se cini da ona to nece da jede, izbira ociscen suncokret i manje-vise to je to. Da li postoji specijalna hrana za mlade cincile ili ona moze da jede i tu za odrasle? Citala sam na nekom sajtu da im treba svakog meseca 3 dana po 3 kapi vitamina AD3+C kapati u flašicu za vodu i da im jednom mesecno trebam stavljati neki fungistop u pesak. Gde mogu naci te kapi i taj fungistop?
Unapred hvala!
 
Moras svaki dan da je kupas u vulkanskom pesku (imas da kupis u svakom bolje opremljenom pet shopu) stavis malo u lavorce i onda se ona prevrce i umiva se:heart: Nikako u vodu, nikako!:rtfm: A imas kao spric one pojilice, znaci, ne direktno njuskom:sad2: kazu da ugine, nemam pojma, ne bih probavala ....

Inace, imas da kupis u onom najvecem Pet shopu u BGD, krekere "Crocks", nasa jede samo te i najvise voli sa sargarepom:cool: I moj cincilic brljavi sa hranom, ali mu dajemo i suvo voce, kikiriki ... i valjda se hrani jednom dnevno, samo uvece ... I to suvo voce ne svaki dan, povremeno ...

Inace, cincila je mnogo pametna i lepa zivotinja, ja sam se zaljubila:heart:
 
Hvala na informacijama :D!

Kupila sam chinchili pesak ali je ne kupam savki dan posto je jos mala (citala sam da moze da dobije konjuktivitis ako se kupa cesto i da je dovoljno 3-4 puta nedeljno).

Jako slabo pije vodu 50 ml joj traje 3-4 dana. Nisam znala da ne sme direktno da pije njuskom pa sam joj dala vodu u posudici posto sam mislila da ne moze da pije iz pojilice (kad pije vodu ne vidim da izlaze mehurici) medjutim nije htela ni to.. Koliko vode/hrane pije jede tvoja chinchila? Koliko je stara?

Da li ti dajes chinchili neke vitamine pored te hrane?
 
Ako je ona sama možeš da joj daješ jednu i po supenu kašiku.Verovatno znaš da ima da se kupi hrana koja je baš namenjena njima (granule ili palete) A što se vitamina tiče imaš da kupiš naprimer CHINCHILLA NATURE to je jako dobra hrana za njih.Tu imš sve vitamine koji su joj potrebni.
Moji (dva) popiju 400ml na dan.
 
Da znam, kupila sam joj neku mesanu hranu (granulice, suncokret, sipak i tako neke sitnice) pa kad pojede tu, kupicu joj Chinchilla Nature ili Chinchilla Complte.. Ali ona izjede te sitnice a granulice uglavno ostavi..

Brine me to sto jako slabo pije vodu.. Da li je moguce da ne zna da pije iz pojilice? Sipala sam joj pre par dana 75 ml da bih mogla da pratim koliko pije medjutim sutradan je bilo isto toliko vode.. sad joj dajem vodu u cinijici. ne ostavljam je u kavezu da je ne bi prevrnula nego joj par puta u toku dana dam..

Imam jos jedno pitanje.. Stalno se ceska, da li chinchille mogu da imaju buve?

Hvala.
 
Imam jos jedno pitanje.. Stalno se ceska, da li chinchille mogu da imaju buve?

Hvala.

Ne verujem da ima buve.I moji se stalno češkaju pa nemaju buve.
Trebalo bi da zna da pije iz pojilice...:think:
Moji različito piju,ona zna lepo sa jezikom dok on nabija celu tu cevčicu u usta i ne koristi jezik.
Smisliće i tvoja neki način kako da pije.:lol:

A evo malo i da se pohvalim. :D Ovo je njihov novi dvorac! :mrgreen:
Visina 180cm,širina 101cm,dužina 61cm





A evo i njih










:whistling::whistling::whistling::whistling:
 
heh... bas je dobro napravljeno. Imate vi nekog talenta :)

A kako se osete kad ih drzis u sobi? Recimo ako menjas svaka 3-4 dana jel onda nema mirisa? Koliko cesto ti menjac piljevinu?

Pitam sve to zato sto sam nabavio par degua i planiram da ih drzim u sobi pa me interesuje kakva su iskustva.
 
Ja činčilama menjam jednom nedeljno.Ali je jako velka količina pa se ništa ne oseća.Ne znam da li se degui osete.I jedni i drugi su noćne životinje i jako prave buku (noću) Meni je trebalo 3 nedelje da se naviknem i da počnem normalno da spavam ali desi se da bace neko drvce ili oni kad skaču bude veoma bučno i tada je spavanje nemoguća misija.:D:D:D:D
 
Ne, ne. Citao sam malo o deguima i za razliku od drugih sitnih glodara ove zivotinje su budne danju a spavaju nocu. Kazu da je to jedan od vecih razloga zasto te zivotinje postaju sve popularnije kao kucni ljubimci.
U prirodi skupljaju hranu danju kako bi dobili prednost u odnosu na ostale glodare i uvek su u ogromnim grupama. Nesto kao oni mirketi.
 

Prilozi

  • cincile_001.jpg
    cincile_001.jpg
    69,1 KB · Pregleda: 16
Pa da...kad si rekao farma odmah sam na to pomislila.Drago mi je da su kiksnuli:super:
Malisa je MRAK...sad jos vise zelim da ih imam.Znas li gde mogu da ih nabavim i koja im je cena?:cmok2:za malisu
 

Back
Top