Николић: Са ким ће Радикали, ако неће са нама!?

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Predložiću da prvo ponudimo koaliciju „narodnjacima" i radikalima. Sa DS-om pričamo tek posle toga, ali u obzir dolazi jedino da zajednički vladamo





Predsednik SNS-a Tomislav Nikolić kaže za Press da postoji mogućnost saradnje sa DS-om na lokalnom nivou, ali samo u krajnjoj nuždi. Nikolić objašnjava da želi da podeli Srbiju na demokratsku vlast i opoziciju pošto je, kako kaže, iz razgovora sa zapadnim diplomatama shvatio da oni zameraju Tadiću što je preuzeo sve ingerencije i funkcije, ne ostavljajući institucionalno polje za delovanje opozicije.

Lider SNS-a kaže da će formiranje vlasti u opštinama u kojima su u nedelju održani izbori „očigledno da sačeka".

- DS je, valjda učeći od socijalista, poništio izbore na tri mesta na Voždovcu. Ja neću direktno odlučivati o koalicijama, ali ću na sednici Predsedništva SNS-a 15. juna predložiti da se ponudi saradnja DSS-u, NS-u i SRS-u. Neka se „narodnjaci" i radikali izjasne da li žele da DS ostane na vlasti ili žele da zajedno formiramo novu vlast. Od njih zavisi.

Zavisi li od SPS-a?

- Ne. Oni su raskinuli sve koalicije po Srbiji u kojima nije bio DS i pomogli demokratama da dođu na vlast i gde nisu bili.

Dragan Todorović je pre pet dana rekao za Press da SRS nikada neće sarađivati s vama?

- To je bilo pre izbora. Možda su računali da bi drugačiji odgovor mogao da im umanji rezultat. Pa, s kim će ako neće s nama?! Oni su protiv DS-a, a neće da ih oteraju u opoziciju? Znam da postoji velika mogućnost da im njihov predsednik Šešelj kaže „ne može", ali onda moraju da razmisle da li ih on dobro vodi.


Pošto vaš predlog teško može da se realizuje, ostaje ponavljanje izbora ili saradnja SNS-a i DS-a.

- Ja ne isključujem razgovore sa DS-om, ali oni su se još u nedelju uveče izjasnili da to ne dolazi u obzir. Čuo sam Đilasovu izjavu da uopšte ne vide načina da sarađuju s nama. Ako je to njihov uslov, onda ćemo imati nove izbore. Osim ako DSS ne da podršku DS-u. Jedino je moja kombinacija dobra, sve ostale su lošije.

Javnost spekuliše da ste se već dogovorili sa DS-om da vi njih manjinski podržite na Voždovcu, a oni vas u Zemunu?

- To nije moguće. Dok ja vodim SNS neću se složiti da podržavamo bilo čiju vladu na bilo kom nivou, a da nemamo ni ministre, ni sekretare, da ne vodimo brigu o javnim preduzećima. Može nešto drugo da se desi - da mi stvorimo većinu u Zemunu bez DS-a, a pošto ne možemo na Voždovcu, neka to učini DS. Ja želim da podelim Srbiju na demokratsku vlast i opoziciju, a ne da stvorim jednoumlje.

Ali ne isključujete razgovore sa DS-om?

- Naravno. Ali da zajedno preuzmemo odgovornost. Ne može dogovor tante za kukuriku, ja tebi ovo, to meni ono.

Znači, sa DS-om može samo zajednička vlast?

- Tako je. Ali ja o DS-u razmišljam kao o krajnjoj nuždi.

Da li bi takav scenario mogao kasnije da se preslika i na republički nivo?

- Ne može. Iz razgovora sa zapadnim diplomatama shvatio sam da oni zameraju Tadiću što je preuzeo sve ingerencije i funkcije i što nema institucionalnog polja za delovanje opozicije.

LJAJIĆA JE NEKO UCENIO

Ne pominjete Rasima Ljajića...

- Nije dobro da stranke manjina imaju posebna prava. On sa tri odsto ima dva odbornika, a neko drugi sa pet jednog. Ne znam čime se dokazuje da je neka stranka partija manjina. I ja se zalažem za prava manjina. Mi sarađujemo sa SDP-om, ali u ponedeljak je došlo do pogoršanja odnosa. Predstavnik Ljajićeve stranke u izbornoj komisiji na Voždovcu glasao je da se ponište izbori, iako su pre toga rekli da bi to bila krađa. Neko je uticao na Ljajića, naterao ga, ucenio.


Otkada vi slušate zapadne diplomate?

- Moj ideal demokratije je povezan sa zapadnom demokratijom, u kojoj se dve stranke, dva bloka smenjuju na vlasti.

Mogu li ovi lokalni izbori da ubrzaju raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora?

- Trebalo bi da ubrzaju. Građani vide da je zastupljenost SNS-a mnogo manja od naše snage. Mi smo, ako ne prvi po snazi, onda svakako stranka s trendom rasta u odnosu na trend opadanja DS-a. S druge strane, Tadić verovatno razmišlja u stilu što bih dao izbore kada imam 127 poslanika koji me podržavaju. On je već zakasnio nekoliko meseci. Od razlike između DS-a i SNS-a, koja je na početku bila više od 10 odsto, stigli smo da je ona sada na nivou cele Srbije pala na dva-tri odsto. S tim što će rezultati lokalnih izbora, koji se prepričavaju po Srbiji, dati dodatni elan onima koji su za nas. Za mesec dana bićemo potpuno jednaki.

Imate li plan kako da „naterate" Tadića da raspiše izbore?

- Ja nemam ucenjivački nagon, ne mogu da im kažem: „Hajde da formiramo vlast u Zemunu i na Voždovcu, ali da imamo parlamentarne izbore." Neću to da radim.
 
Не знам да ли је ово смешно или тужно.

Види сад овако ... Рецимо ти имаш групу људи око себе и радиш на томе 2 месеца да се не прави накарадна коалиција ... И сад један лопов и једна гњида у облику Т. Н. каже тако нешто? Па њему бре образ дебео као ђон
 
To nije na tebi da odlučiš:cool:

Мис`иш? :hahaha::hahaha::hahaha: ... Као што рекох ... ДС колико видим оштро напада Тадића што хоће са СНС ... Тадићу, ово је први пут да ћу подржати твоје напоре ... Ајде лепо ти у коалицију са СНС, па нека се и ДС распадне ... пошто где СНС прође ту трава не ниче :hahaha::hahaha::hahaha:
 
I u čemu je poenta, pobednik Nikolica se pita s kim će jadni mali hrčci?

Kako već niste shvatil posle prošlih izbora da svi hoće sa svima... ? Po potrebi i prilici...

Poenta je da nema ppbednika, ima samo gubitnika. SRS su imali vlast u Zemunu. SRS sad nemaju vlast, nema je ni SNS. Dakle kadse sve sabere i oduzme nema pobednika.
 
To nije na tebi da odlučiš:cool:

Но је на теби!!! :eek::eek::eek:

file.php
file.php
file.php
file.php
file.php
 
Тодоровић и Шешељ су довели СРС до пропасти.
Сада, да је мало мозга требају да се покупе и оду из СРС и препусте лепо СРС-у да уђе у коалицију са СНС-ом и да како је ред, без сатрапа из врха СРС кенемо у обарање жуте власти.
 
Sale,kakva ti je to patetika u potpisu:roll:Svi koji su malo više upoznati sa ''materijom'' znaju da je Milica ubijena kada je ''pametna bomba'' sa zemlje skrenuta i udarila u njenu kuću...To je bio zajednički umišljaj Nato-a i Miloševića,Šešelja,kao i bombardovanje RTS-a:neutral:

Ja da sam roditelj te pokojne Milice ebao bi mamu svakom ko je vise uzme u usta. Pa nije samo ta Milica poginula od dece za vreme bombardovanja.Jos je dece stradalo tada.
 
Тодоровић и Шешељ су довели СРС до пропасти.
Сада, да је мало мозга требају да се покупе и оду из СРС и препусте лепо СРС-у да уђе у коалицију са СНС-ом и да како је ред, без сатрапа из врха СРС кенемо у обарање жуте власти.

Preko brda, preko brega
i debelog snega
jure neke cudne sanke
srebrne i tanke!

Deda Mraze, Deda Mraze,
Ne skreci sa staze,
ne oklevaj ne dremaj
vec poklone spremaj.
 
Znachi ocete SRS bez Sheshelja...:hahaha:

Ма на крају крајева може и Шешељ да остане у СРС, али сатрапи не могу да је више воде. Ниеј на нама да се бавимо запосленима у СРС, али нека сви и остану али нека виде да је у интересу Србије да сарађујемо.

Ето тако.
 

Back
Top