Pomoc oko agencija za iseljenje

prijatelju

"sigurnu agenciju za sredjivanje papira za Australiju" - tako nesto ne postoji, ili zadovoljavash kriterijume za odredjenu vizu ili ne, nema sredjivanja. :rtfm:

ovi gorenavedeni iz AMS-a ce ushi da ti oberu, mislim da su jedni od skupljih, ali opet nema grancije da ce 100% da ti "srede" papire i dobijanje vize.

najbolje je, da ako je moguce, sam udjesh u ring i izborish se do kraja.

www.immi.gov.au
tu lezhi kljuch..
 
Sve se ja slazem sa tobom,ali nemam vise zivaca da butam po sajtovima.A i cena od dve tri hiljade evra nije neka pod uslovom da ti se zavrse papiri.Ljudi bi da odu iz pakla zvanog Srbija za cabe,sve se placa u zivotu.Agencije mogu da pomognu u tome sto tamo mogu dsa nadju poslodavca koji bi ti garantovao posao samim tim se sanse za dobijanje vize enormno uvecavaju.Sta mislis koja je verovatnoca da ti neko on line posalje ponudu za posao e to je ravno nuli,dzaba svi ti sajtovi za zaposljavanje kada vide da si ti tamo neki @cetnik @ iz Srbije sve ode u vodu.tako da cu ja od agencije ocekivati tu vrstu pomoci pri konkurisanju za vizu pa i ako kosta neku iljadarku nema vez.Ja bih dao i 10000 evra samo da zapalim odavde!Mada kako ovi nasi slepci pricaju ako nam daju sengen,tu se otvaraju mnoge nove mogucnosti.
 
slazhem se sa tobom oko tih stvari, ali molim te samo obrati pazhnju, jer ni jedna agencija ne daje garanciju, a pare uzima svaka. Znachi morash biti u poznat s materijom i znati sta je moguce a sta ne, tako da te ne preveslaju. Sad koliko ssi spreman da dash, to je individualno. Ja sam sve sam radio i vijao, i vrtim se oko cifre 2500-3000 jevreja a isto tako josh chekam na vizu, situacija neizvesna, a troshkovnik ce se josh sigurno uvecati za 300e za lekarski.
 
Moj jedini cilj do pre neki mesec u Srbiji je bio da emigriram za Kanadu i sve sam papire spremio i skidao sa zvanicnog sajta i foruma,polozio jezik i imao vise nego dovoljne uslove za emigraciju.Da bi Kanadska vlada od pre neki mesec a valjda zbog ove recesije donela novu emigracionu politiku prema kojoj joj vise ne trebaju inzenjeri vec samo neki uzak krug od 30-tak zanimanja.Mnogo sam se smorio,kad ulozis tolike godine na jednu kartu pa ti se to sad rasprsi.A posto se ne predajem resio sam da probam za Australiju i vec sam kontaktirao vec pomenutu i gore navedenu gospodu koja mi je rekla da se prvo on-line testiram na njihovom sajtu pa ako zadovoljavam da im se javim.Taman sam precesljao ceo sajt kanadske ambasade i sad sam udario na Australiski koji bar meni deluje kao bauk i totalno mi je nepregledan.Na njemu ne mogu da nadjem ni gde da izvrsim zvanicno testiranje mislim on-line a kamoli da prikupim dokumentaciju.Ako ti nije tesko stavi link za ovo on-line testiranje za pocetak.Pravo da ti kazem vise nemam snage da se borim sa kojekakvim birokratijam pa reko mora da ima neka agencija kod koje ako zadovoljavas uslove po zvanicnim zakonima koji vaze sa iseljenje lepo platis koliko traze a pod uslovom da imas i palis.Odose bre i ne pismeni i kljakavi ja jos cucim ovde i listam sajtove.A mozda nam i daju sengen i onda Evropo eve me{ baba sera baba sera nikad vise Srbija,ovakva}
 
Sve se ja slazem sa tobom,ali nemam vise zivaca da butam po sajtovima.A i cena od dve tri hiljade evra nije neka pod uslovom da ti se zavrse papiri.Ljudi bi da odu iz pakla zvanog Srbija za cabe,sve se placa u zivotu.Agencije mogu da pomognu u tome sto tamo mogu dsa nadju poslodavca koji bi ti garantovao posao samim tim se sanse za dobijanje vize enormno uvecavaju.Sta mislis koja je verovatnoca da ti neko on line posalje ponudu za posao e to je ravno nuli,dzaba svi ti sajtovi za zaposljavanje kada vide da si ti tamo neki @cetnik @ iz Srbije sve ode u vodu.tako da cu ja od agencije ocekivati tu vrstu pomoci pri konkurisanju za vizu pa i ako kosta neku iljadarku nema vez.Ja bih dao i 10000 evra samo da zapalim odavde!Mada kako ovi nasi slepci pricaju ako nam daju sengen,tu se otvaraju mnoge nove mogucnosti.

Jedan mali savet. Ni jedna agencija ti ne moze naci poslodavca u Australiji, ako ti nisi vec u Au. One agencije sto spominjes su Immigration Agent koji te samo zastupaju, sto znaci oni u tvoje ime predaju papire i kontaktiraju DIMIA. Oni ne kucaju na vrata poslodavcima i nude radnike iz inostranstva, ma gde to bilo.
Ako i postoji neka 'agencija' koja moze da 'sredi' papire, suma ne bi bila ispod $50 - 100,000. Gomila Kineza bi bila spremna da plati i vise od $100,000 onome ko moze i garantuje papire.
 
evo ga, ovde imash point test

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/eligibility-applicant.htm

moraces malo da provalish immi sajt, chini mi se da su ga malo izmenili od kad sam ga ja prouchavao


a vidim sada imaju i viza vizard, toga nijue bilo kad sam ja spremao papire http://www.immi.gov.au/visawizard/

ako gde zapne slobodno pitaj. Bilo bi dobro da znamo tvoje godine starosti, zavrshen fakultet, to jest spremu pa da onda ozbiljnije prodiskutujemo

Ako imas srece napipaces neko poslodavca da ti da radnu vizu i to je najlakse.
Ja mogu biti agent! To znaci da svako moze da zastupa tvoje interese ali ako si procitao AU nije ovlastila ni jednu agenciju ni pojedinca kao zvanicnu agenciju. To bi znacilo da sve papire koje skines sa immi.gov.au "agenti" isto skinu posalju ti potpises i oni proslede DIAC-u. I to je to. I to ces platiti 4000 $ i navise. SVe mozes sam
Toliko
 
Malo sam se testirao i izgleda da imam bodove,mada mi nije bas sve jasno?Recimo ima vise tipova masinskih inzenjera na onoj listi jedni nose 40 adrugi 60 bodova?Posto sam ja diplomirani masinski inzenjer(smer motori i motorna vozila-sto je manje bitno posto su ta usmerenja malte ne fista,posto ima male razlike medju smerovima mislim u ispitima jer se u srbiji uci sve,nema striktnih usmerenja kao u drugim zemljama) a to je po ovoj novoj bolonji master.Naime ja sam trenutno star 32 god. kao i moja zena koja je doktor opste prakse i oboje imamo po 4.5 godina staza u svojoj struci,mada ona radi u farmaceutskoj kuci posto nije mogla da se zaposli kao doca(treba veza),pa ne znam kako bi se njeno radno iskustvo bodovalo.Pored toga mislim da bi trebalo ponovo da polazem IELT-s posto sam na zadnjem polaganju imao dve sedmice i dve sestice a i rezultati su stari vise od vde godine,mada mi to ne bi bio problem samo bi malo ozbiljnije prionuo na engleski.posto su neki od Vas verovatno prosli proceduru,zanima me koliko je mukotrpna(mozda je pitanje malo uopsteno).I jos nesto me zanima,da li se za Australiju trazi General IELTS kao i za Kanadu?
 
Zmaju, vidi ovako,

ako te baš baš mrzi da sam ronjaš po sajtu, možda možeš da razmisliš o ovoj varijanti: www.migrationbureau.com
Agencija iz Holandije, prilično skupa, ali znam ljude koji su otišli preko njih i bili su zadovoljni. Moje iskustvo sa njima je uglavnom OK, a ukoliko je neko od forumaša imao nekakva iskustva sa njima, nadam se da će ti javiti.
Moj predlog je da uradiš assessment preko njih (to kosta 180 EUR), ali dobiješ vrlo detaljnu analizu o mogućnostima i mogućim narednim koracima, što možeš da iskoristiš i da SAM nastaviš dalje. Naravno, oni ti daju celu ponudu koju ti ne moraš da prihvatiš i potpuno podržavam prethodne postove da angažovanjem agenta ne dobijaš ni u brzini ni na sigurnosti, već samo pucaš kintu.

E sad, činjenica je da kriza pogađa i njih i da su usluge agencija značajno pojeftinile, ali za mene to i dalje nije dovoljan argument da platim nešto što mogu da uradim sam. Uostalom, tu je i forum ako negde zapneš, ovde ima ljudi koji JAAAAKO puno znaju
 
Pogledaj moj post

http://forum.krstarica.com/threads/344701

To sto kazu da agencije samo uzimaju pare je tacno, ali ako te interesuje trazenje posla, mogu ti pomoci - one su kao neka garancija da si ozbiljan. Ovo se pogotovo odnosi na zanimanja gde postoji deficit. Imas na spisku i agenciju naseg coveka, mozda je pouzdan a ne naplacuje mnogo.

- Nazalost post je obrisan ali postavicu novi.

Poz.
 
Poslednja izmena:
Nikakva ti agencija ne treba, zeznućeš se! Sad su ionako promjene stupile na snagu ( od juče) a trajaće tokom čitave godine. Ništa ti nije sigurno a agent će samo da uzme pare. Sva dokumenta ćeš morati sam da pripremiš i ako ne budu valjali nije do agenta nego do tebe!

I ne možeš da brišeš odavde tako lako. Mi čekamo po 2-3 godine a tek će sad biti strožije.
 
Ima li neko savet za mene kako da dobijem radnu dozvolu na neko vreme ja ne bi ovo da emigriram, vec radnu dozvolu na 2.3 godine pa bi onda video dali mi se svidja. od nekih prednosti je mozda da imam gore familiju koja bi dala garanciju i sredila posao, a ja imam nemacko drzavljanstvo cak imam i neku cifru novca koju bi mogao prikazati , ne znam gde da pocnem ne bi voleo da nesto zabrljam u startu -------------------ima li neko ko bi mi dao dobar savet kako to najsigurnije da odradim mnogo hvala pozdrav svima
 
@Goxian To sto je sajt na srpskom ne znaci da je to agencija od nekog naseg coveka, jer ima opcija na nekoliko jezika. Ma nije toliko vazno, ali znas mnogo je bolje ako neko zna nekoga pa te preporuci, a ja sam mislio da ti znas tog tipa ili tu damu. A to da li je musko ili zensko najmanje je vazno.
 
Evo ovako,

Dobijes vizu, odes u Melburn recimo. I onda...Treba ti nesto od cega ces da zivis. Sta ako ne mozes da nadjes posao? Ako se prijavis kod neke od besplatnih agencija bar postoji sansa da te neko nadje. Jel nije tako?

Sad ces da mi kazes ovaj opet poceo sa svojim agencijama a te agencije ionako ne valjaju itd. Ko ti je kriv kad me vuces za jezik :worth:
 

Back
Top