Promena vere

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.790
Mnogo ljudi promeni veru. Recimo Muhamed Ali

060412ali.jpg


Da li mislite da je bas vasa religija prava, i za vas najbolja? Pod kojim okolnostima bi ste promenili veru?
Ogroman broj Srba Zapadnih je veru promenio i danas su cvet hrvatstva i muslimanstva. Ni jedan narod koliko je meni poznato nije tako "uspesno" masovno menjao veru. Desavalo se na zapadu da dodje do promene religije ali uglavnom usled razocarenja sopstvenom religijom (reformacija).

S druge strane jako veliki broj Srba jeste menjao veru i to u ostro suprotstavljene katolicku i muslimansku.

Da li bi bili spremni da promenite i oficijelno veru? Sta mislite da li je srpski narod poseban po necemu a i srpska pravoslavna religija kada je toliko Srba u istoriji menjalo veru?

Tema je namerno postavljena na politici jer ocekujem politicke komentare a ne religiozne raspre.
 
Pod kojim okolnostima bi ste promenili veru?

Да ме неко до кога ми је стало замоли да формално преузмем неку веру радо бих то урадила јер мени ништа не значи. Не бих била посвећен верник било које религије ни за шта на свету јер сам иначе атеиста. Региструјте ме како желите, само да немам никакву обавезу.
А на славу волим да идем :lol:
 
U sadašnjim uslovima ljudi menjaju veru za pare,a nekada su spasavali živote i porodicu.S obzirom da sam ateista mogao bih 100x verbalno da promenim veru ali po tradiciji sam pravoslavac tako da bi promena bila samo šminka.Ne bih stvarno nikad promenio veru,pogotovo kad vidim kojekakve koji se kunu u veru,Boga i koješta a u ništa od toga ne veruju.
 
U sadašnjim uslovima ljudi menjaju veru za pare,a nekada su spasavali živote i porodicu.S obzirom da sam ateista mogao bih 100x verbalno da promenim veru ali po tradiciji sam pravoslavac tako da bi promena bila samo šminka.Ne bih stvarno nikad promenio veru,pogotovo kad vidim kojekakve koji se kunu u veru,Boga i koješta a u ništa od toga ne veruju.

:ok::ok::ok:
 
Mnogo ljudi promeni veru. Recimo Muhamed Ali

060412ali.jpg


Da li mislite da je bas vasa religija prava, i za vas najbolja? Pod kojim okolnostima bi ste promenili veru?
Ogroman broj Srba Zapadnih je veru promenio i danas su cvet hrvatstva i muslimanstva. Ni jedan narod koliko je meni poznato nije tako "uspesno" masovno menjao veru. Desavalo se na zapadu da dodje do promene religije ali uglavnom usled razocarenja sopstvenom religijom (reformacija).

S druge strane jako veliki broj Srba jeste menjao veru i to u ostro suprotstavljene katolicku i muslimansku.

Da li bi bili spremni da promenite i oficijelno veru? Sta mislite da li je srpski narod poseban po necemu a i srpska pravoslavna religija kada je toliko Srba u istoriji menjalo veru?

Tema je namerno postavljena na politici jer ocekujem politicke komentare a ne religiozne raspre.

Ja mislim da bi na to dobio odgovor samo kada bi za 24 sata izbrojao koliko puta chujes da se OPSUJE BOG.
 
Ja moju veru ni za sta na svetu ne bi menjala,jer smatram da covek bira veru a da se ne radja sa njom.Vera koja se ne praktikuje nije vera nego samo izraz mode ili mozda samo blagi osecaj pripadnosti necemu.Danas ljudi izjednacavaju-znas ja sam srbin pravoslavac.Kao da nije moguce biti srbin a ne biti pravoslavac ili obrnuto biti pravoslavac a ne biti srbin.Koliko ja samo pravoslavnih madjara znam-jer zivim u takvoj sredini.U ostalom biti pravoslavan nije nesto s cim se radjas ili sto dobijas .Mozes ti biti krsten ali ako se nikada nisi pricestio ispovedio postio isao na Liturgiju ti NISI pravoslavan.Isto tako mogu da razumem ljude koji su primili drugu veru,ona koja ih je okruzivala nije ih ispunjavala.Moja drugarica je presla u islam samovoljno,jednostavno se pronasla u toj veri.Meni nije jasno kako al to je bio i ostao samo njen izbor.

U svakom slucaju vera nije nesto samo tvoje-tvoj odnos sa Bogom,vera je jednostavno nacin zivota
 
Poslednja izmena:
S druge strane jako veliki broj Srba jeste menjao veru i to u ostro suprotstavljene katolicku i muslimansku.

Da li bi bili spremni da promenite i oficijelno veru? Sta mislite da li je srpski narod poseban po necemu a i srpska pravoslavna religija kada je toliko Srba u istoriji menjalo veru?

Tema je namerno postavljena na politici jer ocekujem politicke komentare a ne religiozne raspre.

Pa kod svih naroda ljudi menjaju vere.

To nije nista neobicno.

Ali ne menjaju nacionalnosti.

Eto recimo Francuza ima i katolika i protestanata i muslimana i satanista i ko zna cega sve nema.....Al svi su Francuzi...

A Srba ima samo pravoslavnih. ne zato sto Srbi izlamske veroispovesti, katolicke Srbi sektasi i Srbi ateisti ne zele da budu Srbi, vec ih SPC NE PRIZNAJE u PRAVOVERNE SRBE i time odmah, iz jednog poteza ELIMINISE POLOVINU ukupnog Srpstva!!! :thumbdown:

Njoj su vazni samo njeni vernici, koje drzi pod kontrolom i od kojih ona ima koristi, koji njoj placaju crkvene dadzbine. Ostali je ne zanimaju.

Cak su stetni, pa ma bili i Srbi.
 
U sadašnjim uslovima ljudi menjaju veru za pare,a nekada su spasavali živote i porodicu.S obzirom da sam ateista mogao bih 100x verbalno da promenim veru ali po tradiciji sam pravoslavac tako da bi promena bila samo šminka.Ne bih stvarno nikad promenio veru,pogotovo kad vidim kojekakve koji se kunu u veru,Boga i koješta a u ništa od toga ne veruju.

Ne verbalno. Dakle i da prodjes obred inicijacije, da postujes praznike nove vere i sl. Mnogi Srbi su probali formalno da preuzmu katolicanstvo, pa su im deca danas najveci Hrvati. ne možes formalno promeniti religiju misoni. Možda ti... al pokolenja ne.

Да ме неко до кога ми је стало замоли да формално преузмем неку веру радо бих то урадила јер мени ништа не значи. Не бих била посвећен верник било које религије ни за шта на свету јер сам иначе атеиста. Региструјте ме како желите, само да немам никакву обавезу.
А на славу волим да идем :lol:

Podržavam. Ljubav jeste po meni najbolji razlog. :)

Pa kod svih naroda ljudi menjaju vere.

Da ali ni jedan narod nije toliko menajo religiju kao Srbi.
 
Ja sam Pravoslavne vere,imam u porodici i druge veroispovesti.
Nisam optterecena time ko je kakav vernik i koje je vere,za mene je bitno DA LI JE COVEK.
Covek koji ne postuje svoju veru ne postuje ni tudju,nikada mi nije padalo na pamet da promenim veru, jer se kao prvo bojim BOGA.Krstena sam sa 40 dana u crkvi Sv.Arhandjel-Zemun.To krstenje je neko platio,moga Kuma je neko zvao da dodje,neko je i kupio stvari za moje krstenje....itd.
Hocu da kazem,da nema para koje bi uticale na moju promenu vere.
Licno mi je glupo da se sete da se su neke vere kad treba da se vencaju,onda brze bolje u crkvu na Krstenje,pa posle vencanje.To su gluposti.
 
Ja sam rođena u porodici u kojoj je vera LJUBAV, znači samo reč ljubav od koje sve polazi, i moje obrazovanje, moja ljubav prema samim roditeljima, prema dečku..itd. Moj otac je ateista ali je Srbin, a ja sam pagankinja pošto vjerujem u mitologiju našh predaka i ponosna sam što imam krv starih slovena... Ja nemam ništa protv toga što čovek promeni veru, to je izbor čoveka koji je našao srce u drugoj veri koja mu nije data po rođenju!
 
Ne verbalno. Dakle i da prodjes obred inicijacije, da postujes praznike nove vere i sl. Mnogi Srbi su probali formalno da preuzmu katolicanstvo, pa su im deca danas najveci Hrvati. ne možes formalno promeniti religiju misoni. Možda ti... al pokolenja ne.



Podržavam. Ljubav jeste po meni najbolji razlog. :)



Da ali ni jedan narod nije toliko menajo religiju kao Srbi.




Величина вере није у оним који је напуштају ,већ у оним који и даље верују
Ја сам у Божијој мисији,
Велики Господ ме је послао
И речју његовом ћу вас спасити
И од вас ће створити ЉУДЕ
 
Да ме неко до кога ми је стало замоли да формално преузмем неку веру радо бих то урадила јер мени ништа не значи. Не бих била посвећен верник било које религије ни за шта на свету јер сам иначе атеиста. Региструјте ме како желите, само да немам никакву обавезу.
А на славу волим да идем :lol:

... :ok: ...

U sadašnjim uslovima ljudi menjaju veru za pare,a nekada su spasavali živote i porodicu.S obzirom da sam ateista mogao bih 100x verbalno da promenim veru ali po tradiciji sam pravoslavac tako da bi promena bila samo šminka.Ne bih stvarno nikad promenio veru,pogotovo kad vidim kojekakve koji se kunu u veru,Boga i koješta a u ništa od toga ne veruju.

... :ok: ...
 
Samo od ovih forumskih hrscana sam cuo: noz zica Srebrenica, klaćemo Hrvate, ubi ubi ubi Šiptara,...
Ni od jednog ateiste to nisam pročitao.
 
Poslednja izmena:
mogla bih da menjam veru i zvanicno i nezvanicno i kako ocete,al sam ateista pa to nista sustinski ne bi menjalo u mom odnosu prema religiji :lol: promenila bih ako bi nekome bas toliko znacilo,i ako bi to bila voljena osoba.

osim u islam,to ni formalno niti bilo kako :manikir:
 
mogla bih da menjam veru i zvanicno i nezvanicno i kako ocete,al sam ateista pa to nista sustinski ne bi menjalo u mom odnosu prema religiji :lol: promenila bih ako bi nekome bas toliko znacilo,i ako bi to bila voljena osoba.

osim u islam,to ni formalno niti bilo kako :manikir:

A zasto ne u Islam?

Sto je islam gori od drugih religija?

Pa nisu muslimani isli u krstaske ratove, vec hriscani....

Ne razumem otkuda toliki animozitet prema islamu, a ljudi ga uopste i ne poznaju...

("Cud je zenska smijesna rabota, promijenuce i stotinu vijera, da ucini sto je srcu drago!")
 
Ja sam rođena u porodici u kojoj je vera LJUBAV, znači samo reč ljubav od koje sve polazi, i moje obrazovanje, moja ljubav prema samim roditeljima, prema dečku..itd. Moj otac je ateista ali je Srbin, a ja sam pagankinja pošto vjerujem u mitologiju našh predaka i ponosna sam što imam krv starih slovena... Ja nemam ništa protv toga što čovek promeni veru, to je izbor čoveka koji je našao srce u drugoj veri koja mu nije data po rođenju!

Interesantno. Kazi mi kako je upraznjavas? Koji su rituali paganizma?

Величина вере није у оним који је напуштају ,већ у оним који и даље верују
Ја сам у Божијој мисији,
Велики Господ ме је послао
И речју његовом ћу вас спасити
И од вас ће створити ЉУДЕ

pozdrav masonski brate :mrgreen:

Religija je jedan od najvecih izvora zla, od kad postoji.

Dokle god ljudi "veruju" u izmisljotine bice i klanja.

ne spamuj nije tema religija nego njena promena. glupiras se.

Veru nebih menjao ni pod kojim okolnostima, ukljucujuci tu i mogucnost da izgubim zivot.

Inace mislim da je moja religija ona prava ( inace nebih bio te religije da ne mislim tako )

hehe kakvo proser*vanje !! :hahaha: promenio bi samo da te dovati lopata... :D

mogla bih da menjam veru i zvanicno i nezvanicno i kako ocete,al sam ateista pa to nista sustinski ne bi menjalo u mom odnosu prema religiji :lol: promenila bih ako bi nekome bas toliko znacilo,i ako bi to bila voljena osoba.

osim u islam,to ni formalno niti bilo kako :manikir:

ne znas ti sta je ljubav izgleda ;) a ne znam sto ne u islam kad je slican hriscanstvu.
 
Verovali ili ne, religija je svetu vekovima donosila samo ratove protiv "nevernika", kako s jedne tako i s druge strane.

Da verujem u nesto sto je nekad neko napisao bez da je to isto i sam vidio??? Nisam blesav...

opet smaras. prestani da spamujes zumbule ovde se ne prica o religiji. kako si dosadan.
 

Back
Top