Da li znate da li ste Hrvat?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mada ovakve teme su bez veze posto je jasno da ce se svako drzati svojih stavova....ko na primer moze danas da ubedi nekog tzv Bosnjaka da on nije potomak onih sto su piramide gradili i poducavali egipcane i maye kako se zidaju piramide.

A kad su Krvati u pitanju....nigde nema da je iko od Srba rekao,napisao ili sl. da je bio Hrvat pravoslavne vere....dok ima slucajeva da su pojedini "Hrvati" se izjasnjavali da su Srbi bili ili da su Srbi katolicke vere.

Ali kao sto rekoh tema nema svrhe.
 
Poslednja izmena:
Ustartu imaš pogrešan stav.
Ti poznaješ desetak Hrvata koje je neko izmanipulirao i slagao da su im preci bili Srbi.
Jer je i te neuke pretke netko tako slagao.
Nikad srpska nacija nije postojala zapadno od Drine. A ne postoji ni danas.
Ovi posrbljeni Vlaji (politički posrbljeni naravno) nemaju veze sa Srbima
.

:eek:Ti se sigurno šališ, a mi ne razumemo šalu.
 
Po čemu to zaključuješ?
Teorija ko teorija. Ništa manje ne drži vodi ko i vaše lupetanje o pokatoličenim Srbima.
Srbi svi i svuda je propala deviza. Samo notorni glupani još vjeruju u Karadžićevu propagandu. :mrgreen:

Kakve veze ima bilo čija propaganda sa nacionalnom pripadnošću? Onih par stotina hiljada ljudi izbeglih iz Hrvatske '95. su u stvari Hrvati? Šta pričaš ti?
 
Ustartu imaš pogrešan stav.
Ti poznaješ desetak Hrvata koje je neko izmanipulirao i slagao da su im preci bili Srbi.
Jer je i te neuke pretke netko tako slagao.
Nikad srpska nacija nije postojala zapadno od Drine. A ne postoji ni danas.
Ovi posrbljeni Vlaji (politički posrbljeni naravno) nemaju veze sa Srbima.

Super Ljubo, sa ovom izjavom ćeš verovatno ući top 10 najvećih istoričara Krste.
Sada si konačno rekao šta misliš!
 
Ustartu imaš pogrešan stav.
Ti poznaješ desetak Hrvata koje je neko izmanipulirao i slagao da su im preci bili Srbi.
Jer je i te neuke pretke netko tako slagao.
Nikad srpska nacija nije postojala zapadno od Drine. A ne postoji ni danas.
Ovi posrbljeni Vlaji (politički posrbljeni naravno) nemaju veze sa Srbima.

tipičan nacistički stav.

kaži mi da li se oseđaš lepo kao nacista?
 
Kakve veze ima bilo čija propaganda sa nacionalnom pripadnošću? Onih par stotina hiljada ljudi izbeglih iz Hrvatske '95. su u stvari Hrvati? Šta pričaš ti?

Naravno da ne.
Hoću samo ukazati na besmislenost takvih teorija dokazivanja porijekla, jer se tu može iskonstruisati milion teza, a gotovo svaka može biti zlonamjerna.
Jedna od najgorih je recimo teorija da su Dubrovčani Srbi. To nikad nije bilo, ali se vaši toga ne odriču.
Ili Srbi u Dalmaciji i Hrvatskoj prije najezde Turaka!
O tome govorim.
Na našim prostorima došlo je do miješanja naroda kao prirodnog procesa, a pojedinci žele to prikazati neprirodnim i iskoristiti u svrhu hegemonije nad drugima.
To je pojava i kod Srba i kod Hrvata.
 
Kakve veze ima bilo čija propaganda sa nacionalnom pripadnošću? Onih par stotina hiljada ljudi izbeglih iz Hrvatske '95. su u stvari Hrvati? Šta pričaš ti?

Pa to ti je ona prica kao da su Srbi iz Krajine u stvari bili Hrvati ali su presli u pravoslavlje.:hahaha:

Pa dovoljno je da imas IQ bar 10 i da nista sa istorijom ne znas i da shvatis da je to jedna od najvecih gluposti.

Znaci ti ljudi se nalaze na teritoriji pod uticajem rimokatolicke crkve i oni se odluce da predju u pravoslavlje??? :hahaha:

To ti je kao kad bi neki musliman iz Indije presao u Pakistan a zatim tamo presao u hindu religiju.

Na teritoriji Dalmacije,Hercegovine i avnojevske Hrvatske rimokatolicka crkva je imala uticaj i Srbi su tamo ...neki...pod pritiskom prelazili u katolike. Oni su danas Hrvati.
Recimo meni je jedna devojka na Facebook-u ciji su sa Vira u Hrvatskoj poslala rodoslov familije ....i recimo njeni su katolici ali znaju koju su slavu slavili.....dok moj ogranak nije presao u katolike pa se posle oslobadjanja Krajine od Turaka...iselio iz Dalmacije.
A inace Srbe su rimokatolicka crkva nazivali Vlasima.
 
Pa to ti je ona prica kao da su Srbi iz Krajine u stvari bili Hrvati ali su presli u pravoslavlje.:hahaha:

Pa dovoljno je da imas IQ bar 10 i da nista sa istorijom ne znas i da shvatis da je to jedna od najvecih gluposti.

Znaci ti ljudi se nalaze na teritoriji pod uticajem rimokatolicke crkve i oni se odluce da predju u pravoslavlje??? :hahaha:

To ti je kao kad bi neki musliman iz Indije presao u Pakistan a zatim tamo presao u hindu religiju.

Na teritoriji Dalmacije,Hercegovine i avnojevske Hrvatske rimokatolicka crkva je imala uticaj i Srbi su tamo ...neki...pod pritiskom prelazili u katolike. Oni su danas Hrvati.
Recimo meni je jedna devojka na Facebook-u ciji su sa Vira u Hrvatskoj poslala rodoslov familije ....i recimo njeni su katolici ali znaju koju su slavu slavili.....dok moj ogranak nije presao u katolike pa se posle oslobadjanja Krajine od Turaka...iselio iz Dalmacije.
A inace Srbe su rimokatolicka crkva nazivali Vlasima.
Ovo za slavu sam sto puta čuo. Ajde ti meni objasni šta je to slava. Neka nešto i ja ovde naučim.
 
Naravno da ne.
Hoću samo ukazati na besmislenost takvih teorija dokazivanja porijekla

Pa ako imas mogucnosti da proveris poreklo onda nije mada mnogo spisa fali po ovome Balkanu tako da mnogi i ne mogu bas duboko da proceprkaju u proslost svoje familije tako da kod takvih to jeste besmisleno...kod onih koji imaju vise srece sa arhivima oni mozda i mogu da vide poreklo i ko su im dedovi bili.
 
Ovo za slavu sam sto puta čuo. Ajde ti meni objasni šta je to slava. Neka nešto i ja ovde naučim.

Pa vi katolici slavu nemate tako da onaj ko ju je imao nekad znaci da su mu preci bili pravoslavci tj Srbi.
Cak ko se malo zanimao i kopao po svom poreklu zna da recimo kod srpskih familija tacno se znalo koja je koju slavu slavila i po tome moze takodje dosta da se nadje o poreklu i sa kim si sve povezan i sl.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top