Savet za tastaturu i misa

redsonia

Aktivan član
Poruka
1.152
Kupila sam komp... ali nemam dobru tastaturu ni misa - imam neke koji su dosli uz komp.
Komp koristim pretezno za igrice (ponekad neka strategija, ali uglavnom WoW). I ne bih bezicne (pa da mislim na baterije)... bolje mi je nesto "sa zicom".

Imate li neki savet sto se tice tastature i/ili misa? :hvala:
 
Ukusi su što se toga tiče različiti - neko voli plitke tastature, neko voli duboke, neko voli ekstremno osetljive miševe, a neko baš voli "sporije".

Možda je najbolje da probaš kako ti koja odgovara i kada nađeš neku koja ti se sviđa kupiš istu takvu.

Što se tiče firmi, Logitech ima veliki izbor u svim kategorijama, mada to ne znači i da ti neka "no name" periferija neće savršeno odgovarati.
 
Kupila sam komp... ali nemam dobru tastaturu ni misa - imam neke koji su dosli uz komp.
Komp koristim pretezno za igrice (ponekad neka strategija, ali uglavnom WoW). I ne bih bezicne (pa da mislim na baterije)... bolje mi je nesto "sa zicom".

Imate li neki savet sto se tice tastature i/ili misa? :hvala:

Najbolji je mis onaj koji ti odgovara ruci. Ja imam A4Tech X-748K http://images.google.com/images?hl=...q=a4 tech X-748&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

ima tri pomocna tastera + 6 brzina DPI, 6 tegova u misu...

Uz njega dolazi i OSCAR program u kome namestis za sta da sluze ovi pomocni tasteri. Recimo, za CS i WOW ima neke precice. Za CS ima da puca tri puta, cetiri puta, da kupuje AWP + dodatnu opremu, M4 + dodatnu opremu...

ima i za WOW neko brdo podesavanja. Kad sam instalirao OSCAR-a stekao sam utisak da je pravljen za CS i za WOW samo, posto se samo to pominje u softveru.

kostao je 1500dinara. Prvo sam ga kupio jer sam hteo dobar, kvalitetan mis, koji ce da mi traje duze vreme. Tek posle sam video da ima jos mnogo podesavanja i da vredi svaki dinar.

Tastatura:

moj drug koristi A4 Tech X7 G800. Mislim da je 2500 - 3000 dinara. Prezadovoljan je njome.
 
Poslednja izmena:
Ako imas dovoljno novca pogledaj i neke modele Logitech-ovih tastatura i miseva posebno obrati paznju na gaming tastature mislim da je Logitech G15 ima displej koji ti ispisuje municiju,health,resurse,jedinice (naravno zavisno od igre) i ima neke posebne tastere koji pretpostavljam mogu posebno da se podesavaju avisno od igre do igre, ako volis nesto egzoticnije potrazi OCZ Illuminated tastaturu koja ima plavo pozdinsko osvetljenje tastera- extra ako igras nocu a ne znas napamet raspored tastera pa moras povremeno da bacis pogled na nju...a i odlicno izgleda ...Sto se tice miseva tu ti je izbor jos veci meni se iskreno dopadaju dva nova modela jedan je OCZ-ov ne znam tacan naziv modela ali ima tegice u sebi pa mozes po tvojoj zelji i potrebi da menjas tezinu misa, a drugi je Prestigio-ov laserski mis mislim da se zove karbon imas ga i u zicnoj i bezicnoj varijanti i imaju ga u jednom od nasih vecih lanaca prodavnica kompjuterske opreme ako te bude zanimalo gde tacno posalji mi pm pa cu te uputiti...naravno imas i masu logitech-ovih laserskih miseva a odlican izbor ti je i A4Tech-ov mis kojeg ti je damnjan predlozio...
 
Kupila sam komp... ali nemam dobru tastaturu ni misa - imam neke koji su dosli uz komp.
Komp koristim pretezno za igrice (ponekad neka strategija, ali uglavnom WoW). I ne bih bezicne (pa da mislim na baterije)... bolje mi je nesto "sa zicom".

Imate li neki savet sto se tice tastature i/ili misa? :hvala:
Postujem tvoju odluku,ali ipak mislim da su bezicni u prednosti(ako nista drugo onda ih ima vise u prodaji)...preporucio bih ti od bezicnih Logitech MX 3200 laser...a ako si vec "zapela" za te sa zicom onda ovako nesto http://www.raptor-gaming.com/!
 
Postujem tvoju odluku,ali ipak mislim da su bezicni u prednosti(ako nista drugo onda ih ima vise u prodaji)...preporucio bih ti od bezicnih Logitech MX 3200 laser...a ako si vec "zapela" za te sa zicom onda ovako nesto http://www.raptor-gaming.com/!
Bežični su još uvek manje popularni od žičnih, i manje su pozdani. Nikome ne bih preporučio ništa "bez žice" osim ako nije neophodno iz nekog razloga.
 
Da bezicni misevi su prakticniji u smislu da nisi ogranicen kablom ali su mnogo manje precizni i naravno uvek postoji zezancija oko baterija...naravno sve je stvar ukusa i potreba...ako se desi da se predomislis pa uzmes bezicnog gledaj da to obavezno bude neki Logitech mis jer mislim da u kategoriji "bezrepih" jedino oni imaju nesto konkretno da ponude...
 
Ja vas nista ne razumem....svi pricate o baterijama!:roll:a razlog za to je sto se kupuju baterije na buvljaku ili kod kineza...kupite DURACELL ili VARTA pa onda da pricamo dalje o baterijama!

Inace svako ko ima pola mozga kupuje kvalitetne (duracell,varta,enelop itd) baterije za bezicnog misa...pa nece valjda kupi misa za par hiljada i onda u njega stavi neke baterije od 20din. koje mogu da mu iscure i upropaste misa...ali kakve god da su moraju da se pune/menjaju tako da moze da se desi da ti crknu kad bas radis nesto vazno otuda je ta nepouzdanost...a kad ce to da se desi ne mozes da znas jer koliko ja znam takvi misevi nemaju parametar za bateriju...sem ako nisu u kompletu sa tastaturom pa da njoj bude neki pokazatelj ali nisam siguran ni da to postoji...NISAM protivnik bezicnih miseva cak i ja razmatram kupovinu takvog...ali ako kupuje opremu prvenstveno za gaming bolje je uzeti nesto sa kablom pa cak i zbog preciznosti (dpi) koja je kod zicnih miseva daleko veca...
 
Inace svako ko ima pola mozga kupuje kvalitetne (duracell,varta,enelop itd) baterije za bezicnog misa...pa nece valjda kupi misa za par hiljada i onda u njega stavi neke baterije od 20din. koje mogu da mu iscure i upropaste misa...ali kakve god da su moraju da se pune/menjaju tako da moze da se desi da ti crknu kad bas radis nesto vazno otuda je ta nepouzdanost...a kad ce to da se desi ne mozes da znas jer koliko ja znam takvi misevi nemaju parametar za bateriju...sem ako nisu u kompletu sa tastaturom pa da njoj bude neki pokazatelj ali nisam siguran ni da to postoji...NISAM protivnik bezicnih miseva cak i ja razmatram kupovinu takvog...ali ako kupuje opremu prvenstveno za gaming bolje je uzeti nesto sa kablom pa cak i zbog preciznosti (dpi) koja je kod zicnih miseva daleko veca...
Pa slabo znas prijatelju....sve ti,bre,pokaze!
A sto se tice baterija-pa sta i da "crknu"?Ako nisi kupio 10 komada onda nisi nista uradio,jer one uvek trebaju8za daljinski,fotoaparat,satove itd)...i sta onda?Crkne baterija u misu i PROMENIS(nemoj mi samo reci da radis nesto VEOMA VAZNO i da to ne moze da saceka 10 sekundi)!
p.s. znam dosta ljudi koji stavljaju bas te baterije od 20 dinara u takve miseve i tastature!
 
Pa slabo znas prijatelju....sve ti,bre,pokaze!
A sto se tice baterija-pa sta i da "crknu"?Ako nisi kupio 10 komada onda nisi nista uradio,jer one uvek trebaju8za daljinski,fotoaparat,satove itd)...i sta onda?Crkne baterija u misu i PROMENIS(nemoj mi samo reci da radis nesto VEOMA VAZNO i da to ne moze da saceka 10 sekundi)!
p.s. znam dosta ljudi koji stavljaju bas te baterije od 20 dinara u takve miseve i tastature!

Takvima koji stavljaju te baterije od 20din. bih zabranio i da prilaze racunaru...to su ljudi koji drze diskove u papiru od bureka, pale racunar cekicem...Anyway preporuka za baterije Enelop su vrhunske baterije i po meni jedini pandan duracell-u ima ih u kompletima sa punjacem...mislim da su sedefasto bele boje...za one koji se odluce za bezicnu varijantu cisto da se ne bacaju pare na nove baterije non-stop
 
A za Dupont-a razlog zasto necu da preporucim devojci bezicnog misa je zbog toga sto joj treba nesto uglavnom za igre...posto se toliko poznajes u bezicne miseve onda i znas koliko se trose u igrama posto u jednom satu igranja (posebno ako je u pitanju counter ili neka slicna dinamicna igra kao i WoW) imas nekoliko hiljada interakcija misem...a retko ko se igra WoW-a samo sat vremena....
 
A za Dupont-a razlog zasto necu da preporucim devojci bezicnog misa je zbog toga sto joj treba nesto uglavnom za igre...posto se toliko poznajes u bezicne miseve onda i znas koliko se trose u igrama posto u jednom satu igranja (posebno ako je u pitanju counter ili neka slicna dinamicna igra kao i WoW) imas nekoliko hiljada interakcija misem...a retko ko se igra WoW-a samo sat vremena....
I beg to differ :)
Ja igram WoW i koristim Logitech MX Revolution,bezicni je ima integrisanu bateriju,koristim ga oko 10-12 sati dnevno sto za igrice sto za surfovanje i drugo zezanje na kompu,baterija moze da izdrzi 4 dana sa takvim koriscenjem.A napuni se za 40ak minuta.
 
I beg to differ :)
Ja igram WoW i koristim Logitech MX Revolution,bezicni je ima integrisanu bateriju,koristim ga oko 10-12 sati dnevno sto za igrice sto za surfovanje i drugo zezanje na kompu,baterija moze da izdrzi 4 dana sa takvim koriscenjem.A napuni se za 40ak minuta.

Da ali to je neki vrh otprilike...mnogi drugi bezicni ne mogu da izdrze toliko zato sam ja gore u nekoj ranijoj poruci i naveo ako se odluci za bezicnog samo Logitech...koliko para toliko muzike....
 
Logitechova MX serija miseva je apsolutno nepreyebiva. Od proleca 2003 do jeseni 2007 sam drljao slavnog MX500. Ziv je i dan danas, apsolutno mu nista ne fali, osim sto mu se malo izlizao logo. Dao sam ga caletu da nastavi da ga drnda.
Sad teram MX Revolution i apsolutno mi ne pada na pamet da ga menjam. Lezi u ruci ko saliven, nema kabla koji smeta, baterija traje ko gladna godina (a nonstop je upaljen), brzo i lako se puni, a preciznost i signal mu sljakaju bez greske. Plus free scroll tockic koji je genijalno dobra stvar i za kojom sam kukao od kad sam video prvog scroll misha.
I svako ko mi kaze da ne zna bash dal bi mu dobro stajao u ruci i dal' je dobar za gejming itd... znam da provereno sere, jer svako ko ga je ovde kod mene drzao bar 20minuta, ustajao je odusevljen.
A ima i 5 godina garanciju.

A sto se tastatature tice... ne znam, imas onih Logitechovih iz G serije, opremljenih sa ekstra dugmicima. Nisu slim, minimal, fensi itd, pa da ti trebaju fini noktici da potrefis sta hoces. A video sam da i Saitek ima neke slicne i zanimljive tastature. To je ono, ako ti bas treba viska programabilnih dugmadi.
S druge strane sto se opste funkcionalnosti i prakticnosti tice ima ona Logitechova diNovo. Al' je, kao i MX Revolution, skupa ko ochi.
 

Back
Top