Nakit

...Mozda usisivac sa dodatkom za tapete, knjige i mebl stof nije losa ideja za odrzavanje mrezice (uz povremeno brisanje parocistacem, ili tkzv.'magicnom' krpom, nakvasenom vodom ili nekim od sredstava za brirsanje prasine, naravno) - ja na takav nacin brinem o knjigama, na primer, a sasvim dobro mogu pomoci i razlicita pomagala za svakodnevno brisanje prasine i kada su same mindjuse u pitanju - od rotacionih koji se reklamiraju u TV ponudi, preko obicnih, duginih boja koji se mogu naci i na pijacama, do onih namenjenih jednokratnoj upotrebi ili ogranicenom broju koriscenja, a kakav je na primer 'Pronto'-v, meni najdrazi...

go_duster.jpg
image.php
bg_pronto_duster.jpg
 
Poslednja izmena:
Joj mila, Pronto koji se prodaje na našem tržištu ne da ne valja nego je smeće doslovce.

...Zao mi je sto to cujem, ali nisam iznenadjena...Svoje najblize snabdevam artiklima za licnu upotrebu, dok su sredstvima za odrzavanje higijena prostora zadovoljni, posebno 'Pronto' uljem za negu drveta, vlaznim maramicama za brisanje prasine, sprej proizvodom sa pcelinjim voskom za poliranje drvenog namestaja, sredstvom za odrzavanje parketa i ovom pamucnom refil spravicom za svakodnevno brisanje prasine...
 
...Zao mi je sto to cujem, ali nisam iznenadjena...Svoje najblize snabdevam artiklima za licnu upotrebu, dok su sredstvima za odrzavanje higijena prostora zadovoljni, posebno 'Pronto' uljem za negu drveta, vlaznim maramicama za brisanje prasine, sprej proizvodom sa pcelinjim voskom za poliranje drvenog namestaja, sredstvom za odrzavanje parketa i ovom pamucnom refil spravicom za svakodnevno brisanje prasine...

Jeste da je van ove teme ali sam razmišljala da otvorim debatu o kvaliteti identičnih
proizvida na našem i zapadnom tržištu.
Ovo što se nama ovde prodaje od kozmetike do tekstila veze nema sa originalima
u matičnim državama gde se proizvode
 
napravila sopstveni ram za nausnice, inspirisana postavljenjm, i sada ne znam gde da ga stavim... nekako mi bzv na zidu, da svi vide :zstidljivko:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja u poslednje vreme ovako nekako nabavljam dzidzamidze posto je bizhuterija dzabe pojeftinila kad mi se nikad skoro nista ne svidja onakvo kakvo je napravljeno...a kupovina repromaterijala je uslovljena kolicinom pa se ne isplati.

Vako, kupim neke dve ogrlice koje preradim u sasvim neke druge tri ogrlice sa mnogo lepsom kombinacijom delova. Ili kupim dva para kabastih mindjusa pa dodam lancice i napravim dve jednake ogrlice za sebe i jos nekog na poklon.

Ili odem u prodavnicu pozamanterije, pa iskombinujem razne cipke masnice i perlice preostale od raznih prethodnih ogrlica. A jako lepo izgleda i secena guma, ali to jos nisam skontala kako se radi i heklana bizuterija. Evo ih na slici sa neta, super su zar ne?:)
Pogledajte prilog 71081
Pogledajte prilog 71080
 
Srebro ce se odlicno ocistiti starom cetkicom i pastom za zube,najbolje su one za izbeljivanje zuba.Zatim dobro isperite i komad nakita jos malo istrljajte cetkicom ispod mlaza ciste vode.Ako je povrsina glatka,cetkica vam ne treba,moze samo prstima!Nece ostetiti nakit,sasvim sigurno,ako vasim zubima prija,ni srebru nece da skodi,a u to uvek je imate na raspolaganju!
 
Ja sam prije skupljala bizuteriju, imala sam svachega...drvenariju,ovo ono... :)
Shto sharenije i masivnije to bolje :D
A onda sam se nekako ohladila.. :)

Sad nosim srebro, poneki prsten...

Naushnice ne nosim,jer sam alergichna i uvijek mi zaraste... :)
 
prekrasno goscice:)
zaista bih volela da imam neki od tih komada.
@koto
da se ne reklamairam puno ovde , ali svi komadi su na prodaju, pa ako zelis mozes me kontaktirati, imas na mom blogu moj e- mail i fb stranicu.:) I naravno, tek sam pocela, ocekujem pec uskoro, bukvalno je na putu do Beograda, tako da....bice toga jos, nadam se i nekoj izlozbi na nekom lepom mestu u Bg-u krajem ove, pocetkom sledece godine.:)
 
stvarno je super : )
inace, kakav je osjecaj raditi s tom "srebrno glinom"?
koliko ti je trebalo da se ushemis?
i kako/gdje je uopce kupujes kod nas?
ne bih ja nista komercijalno radila, vise me zanima da sebi ponekad
nesto napravim...iz zezanja : )))
 
stvarno je super : )
inace, kakav je osjecaj raditi s tom "srebrno glinom"?
koliko ti je trebalo da se ushemis?
i kako/gdje je uopce kupujes kod nas?
ne bih ja nista komercijalno radila, vise me zanima da sebi ponekad
nesto napravim...iz zezanja : )))
Vrlo je zeznuta, moram priznati.Meni kao vajaru je bilo malo neobicno kad sam ispred sebe stavila malecni komad gline koji se uzasno brzo susio, a pri tom se ne sme previse kvasiti.Kod nas je nema, tj. nije je bilo da se kupi, ali od skoro bi trebalo da se pojavi u prodaji, ljudi s Banovog brda krecu s prodajom .Nije jeftina, paketic od 20g je 3000 i kusur dinara.Ako imas nekog preko, mozda moze malo jeftinije da ti nadje.To izgleda ovako
AC220.jpg
 
Vrlo je zeznuta, moram priznati.Meni kao vajaru je bilo malo neobicno kad sam ispred sebe stavila malecni komad gline koji se uzasno brzo susio, a pri tom se ne sme previse kvasiti.Kod nas je nema, tj. nije je bilo da se kupi, ali od skoro bi trebalo da se pojavi u prodaji, ljudi s Banovog brda krecu s prodajom .Nije jeftina, paketic od 20g je 3000 i kusur dinara.Ako imas nekog preko, mozda moze malo jeftinije da ti nadje.To izgleda ovako
AC220.jpg

e, znam kako izgleda i to...ne znam kakav je osjecaj raditi s tim
zato i pitam...za obicnu glinu i polimere znam... : )
ovo sto si uradila je super
one zadnje nausnice su :klap:
nista, narucicu iz USA da mi donesu...

ps koji ljudi s Banovog...jel to ona gospodja sto je ranije imala ducan s art materijalom u stanu ili netko drugi?
 

Back
Top