Nakit

Ja se razmislam da kupim srebrni prsten za sebe lol.
Ali fazon koliko cxujem srebro ne sija? :dontunderstand:
I wremenom swe manje i manje sija? :(((
Jel onda bolje da kupim od belog zlata..?
Help
 
veliki sam ljubitalj kombinacija srebra sa drugim materijalima
ne volim kada ima onaj uglancan/neprirodan sjaj

ali mnogi ljudi ga ne vole ako ne sija tako, jer ne zele da neko pomjesa taj njihov nakit sa bizuterijom :neutral:

Bracelet-web.jpg


Amethyst%20Bracelet3%20copy.jpg
 
Imam mali problemcic sa srebrom... :)
Zapravo, imam prelep srebrni prsten, koji mi je veoma draga uspomena. Na prednjoj srrani se nalazi dosta (oko 20-ak) malih, belih kamencica, onako razbacanih. Medjutim, primetila sam da mi je nekoliko kamencica ispalo. Jel mozda znate kako bih mogla da sprecim njihovo dalje ispadanje? Da ih premazem providnim lakom :think: ili necim drugim?
Hvala unapred :heart::hvala:
 
A ovo je moj omiljeni komad nakita :

ovakve na svetu postoje samo 3 : jedna je pripada vlasnici draguljarnice,druga je bila moja dok je nisam izgubila i treca je opet moja.sve tri su rucni rad,laserski print i rade se samo u jednom primerku te je moja opet originalna jer je ima u 3 primerka :)
Ona druga po redu,izgubljena,moguce da sada krasi neciji tudji zglob.








Da li se te narukvice negde mogu naruciti da ti naprave ili gde se radi taj laserski print,draga?:)
 
Bih ja,ali nema ti pomoći ako nisi iz Užica,pošto je žena odavde :D a ne radi dostave,doduše nisam sigurna,mogla bih se raspitati.
inače,evo dela moje kolekcije...
a na drugoj slici je moj omiljeni deo nakita,čini mi se da je star nekih 40 godina-tako bar tvrdi moja majka.Šteta što se ne vidi bolje.Kupljen je u mađarskom muzeju.

Wrlo zanimljiwo izgleda
steta sto nema zanimljiwog nakita za muskartze :/
 
ja volim samo srbrni nakit :) tj. te boje :lol: mnogo vishe nosim bizhuteriju :lol:
najvishe kupujem u six-u.. obozhzavam one velike mindjushe, alke, one dugahke ogrlice i one tanke srebrne narukvice pa ih stavim vishe na ruku..:)
al sam objasnila..:lol:
 
Volim srebro i bijelo zlato, ali kada se zelim bas nadzidzati onda dolazi u obzir samo bizuterija, velike drvene narukvice, midjuse u raznim bojama, dugi lanci sto sareni sto jednobojni, zavisi sta oblacim :).
 
Potpuni fanatik za nakit..a to sam mislim i dokumentovala u slici i reci vise puta...Reklo bi se da cesce kupujem nakit nego bilo sta drugo.Nekada me je sramota da sama sebi priznam koju lovu pretvaram u dzidza bidze...
Strast,sta cu..
 

Сребро
( Ag , лат . argentum ). Убраја се у племените метале, у природи се јавља у елементарном стању као и у својим једињењима. Сребро је најбољи проводник топлоте и електрицитета од свих елемената. Сребро је мекано, растегљиво и лако ковно што омогућава његово лако обликовање и извлачење у танке жице и фолије зато се још у далекој прошлости користило за прављење накита. Сребро има неколико својих минерала као што су : аргентит (Ag2S), бромаргентит (AgBr) или караргентит (AgCl); углавном се добија као споредни производ прераде руда других метала.




Дакле, сребрни накит.
Мој омиљени.:heart:
За све заљубљенике:
све што сте икад хтели да чујте или кажете о сребру.
Колекције из музеја, ваши лични комади, комади у који су вас очарали..они које сииилно желите, они које носите годинама, они које сте добили на поклон.
Схватите ову тему лично.
Јер злато се показује. А сребро се воли.:heart:
Daklem,
posto si me jednom bez veze banovala, i na kraju se sakrila iza svog statusa mudoratora pa nisi odgovorila na ono sto sam ti pisao i pitao te u vezi sa tim neopravdanim bamom, sad mozes da se slikas.:evil:
Moje devojcice, supruga i kcerka vole srebrni nakit uglavnom stari, ali ne beze ni od novog.
A posto ja :heart: svoje devojcice ja sam im nakupio nesto malo preko 10 kg starog srebrnog nakita sve ili skoro sve su muzejski primerci.
I sada sam u pregovorima da im kupim nekoliko komada.
Ako te zanima sta je u pitanju, protegni malo svoje lepe prstice na tastaturi, pa razguli na forum antikviteti pa proguglaj, imaces sta da visdis. A ja cu te obavestiti koji primerci su promenili vlasnika.:super:
A sto se tice novog nakita to su kupovale same i stvarno nemam uvida koliko ga ima ali koliko sam video i tu se kolicina ne meri brojem komada nego kilogramima.
Ali kao sto napisah, nisi bila korektna prema meni, pa sad, nema nista od postovanja na tvoju temu, nema slicica, nema ni eventualnog saveta oko odrzavanja, nema nista za tebe i tvoj post osim:mrgreen: i :evil:
I drugi put bar odgovori na pitanja, ako imas sta, ako nemas priznaj da nemas sta da odgovoris, pa je i to korektnije nego se sakrivati iza funkcije.
 
Zlato ne volim, ne sviđa mi se boja..Ali, srebro je srebro...:D
Sve što imam od ukrasnih detalja je od srebra...I gde god odem, obavezno sebi i mojim najdražim donesem nešto od srebra...:heart:
Mada ono iz Egipta i Maroka je zaista najbolje...

to je jedino sto nosim; privjesak od egipatskog srebra
na lancicu od "bijelog zlata" i opce se ne kuzi...razlika :lol:
 
Zlato ne volim, ne sviđa mi se boja..Ali, srebro je srebro...:D
Sve što imam od ukrasnih detalja je od srebra...I gde god odem, obavezno sebi i mojim najdražim donesem nešto od srebra...:heart:
Mada ono iz Egipta i Maroka je zaista najbolje...
Ako te put nanese do Tunisa, potrazi stari berberski nakit. Tesko se nalazi, nije jeftin ali je stvarno izvrstan.
Isto tako se i u Siriji moze naci izvrsnog starog nakita, bar moglo je.
Sada kada se Sirija ptvara za turizam, hahari ce da pobrste sve sto valja ko skakavci.
I zamalo zaboravin Iran.
Imaju izvanredan stari nakit, radjen posebnom tehnikom ukucavanaj igle u srebrne plocice, pa onda od toga prave nakit.
A ako u te otvore ubace dijamantske spitere to je onda praznik za oci. Tajlandjani kao nesto kopiraju, ali razlika izmedju iranskog originala i tajlandske popije je ko dupe i oko.
I naravno imaju filigran, ne kao nas vrlo je specifican i neuporedivo lepsi.
 
Obozavam srebreni nakit! Jel zna neko gde se moze nabaviti isti a da su unikati.....bas bih pazarila par dobrih komada. I gde da kupim one ogrlice malo deblje sa nekim wow medaljonom/priveskom?
Hvala vam!
Gde zivis?
U kom gradu bi pazarila?
Imas li kakvu ideju pa da se napravi?
Puno pitanja iuma li odgovora?
 
Ima svašta da se nađe kad je sajam atikviteta, u hotelu Slavija.
Tacno, ali je cena i za prosecne primerkr otroovvv.
A pravi primerci se retko nalaze i uz put te bezobrazni prodavci ubedjuju kako imaju sve moguce i nemoguce skole i cerifikate za procenu dragulja, znaju da budu bezobrazni kad piokazes sumnju i da dalje ne smaram.
Pravi komadi se nalaze na drugi mestima i drugim metodama.
 

Back
Top