Nakit


Сребро
( Ag , лат . argentum ). Убраја се у племените метале, у природи се јавља у елементарном стању као и у својим једињењима. Сребро је најбољи проводник топлоте и електрицитета од свих елемената. Сребро је мекано, растегљиво и лако ковно што омогућава његово лако обликовање и извлачење у танке жице и фолије зато се још у далекој прошлости користило за прављење накита. Сребро има неколико својих минерала као што су : аргентит (Ag2S), бромаргентит (AgBr) или караргентит (AgCl); углавном се добија као споредни производ прераде руда других метала.




Дакле, сребрни накит.
Мој омиљени.:heart:
За све заљубљенике:
све што сте икад хтели да чујте или кажете о сребру.
Колекције из музеја, ваши лични комади, комади у који су вас очарали..они које сииилно желите, они које носите годинама, они које сте добили на поклон.
Схватите ову тему лично.
Јер злато се показује. А сребро се воли.:heart:
 
Zlato ne volim, ne sviđa mi se boja..Ali, srebro je srebro...:D
Sve što imam od ukrasnih detalja je od srebra...I gde god odem, obavezno sebi i mojim najdražim donesem nešto od srebra...:heart:
Mada ono iz Egipta i Maroka je zaista najbolje...
 
Volim srebro,al me nervira jer izgubi boju.. postane sivo...
belo zlato je mnogo bolje:super:

Uzmeš sodu bikarbonu, srebro pokvasiš i sa čvrstom sodom bikarbonom trljaš par minuta srebrni nakit..:D
Nakon trljanja čvrstom sodom bikarbonom, ostaviš srebrni nakit 10 minuta u vodenom rastvoru sode bikarbone 10 minut..I onda nema tamnjenja srebra najmanje 3 meseca..;)
 
Ovako nesto...
picture_31_ag1r1002.jpg
picture_48_ag1r1019.jpg
picture_202_ag7r1055.jpg
006.jpg
 
A ovo je moj omiljeni komad nakita :

ovakve na svetu postoje samo 3 : jedna je pripada vlasnici draguljarnice,druga je bila moja dok je nisam izgubila i treca je opet moja.sve tri su rucni rad,laserski print i rade se samo u jednom primerku te je moja opet originalna jer je ima u 3 primerka :)
Ona druga po redu,izgubljena,moguce da sada krasi neciji tudji zglob.







 
mmmm....obozavam nakit...:heart::heart::heart:
 

Prilozi

  • 61R28UGLD_thumb.jpg
    61R28UGLD_thumb.jpg
    7,2 KB · Pregleda: 14
  • 61N08UTUR_thumb.jpg
    61N08UTUR_thumb.jpg
    5,8 KB · Pregleda: 356
  • 61N78USLV_thumb.jpg
    61N78USLV_thumb.jpg
    6,3 KB · Pregleda: 355
  • filigree-oval-drop-earrings.jpg
    filigree-oval-drop-earrings.jpg
    39,4 KB · Pregleda: 15
Obozavam nakit :kiss: najcesce kupujem u 'six'-u, i to uglavnom mindjuse, svih boja i velicina:D , i tanke narukvice, ili nesto slicno, s obzirom na to da imam jednu srebrnu koju stalno nosim. Jedino sto ne volim da vidim je previse nakita na devojci, zeni. Treba znati odabrati, inace ce izgledati neukusno, ma kako lepi komadi bili zasebno. Osim u 'SIX'-u, volim da obidjem i Accesorize, zato sto cesto tamo naidjem na originalne mindjuse i snale. ;)

Usput da vas pitam...nikako da skontamn neko prakticno resenje za drzanje bizuterije raznih velicina i oblika tako da se ne zapetlja, a da bude lako dostupna i bash bash pregledna i jos da to resenje nisu ekseri po zidovima ko u radnjama. Ja svoju drzim po kojekakvim kutijicama, al mi stalno te kutije omale pa se gomilaju, a unutra se jos i spetljaju kozhice i lanci, pa kad pocnem da trazim neku konkretnu ogrlicu il slicno, pootvaram ih sve, sve izbacim, a onda petljam prstima da ih odmrsim pa mi sve te radnje idu na zivac kad se ponavljaju iz dana u dan. A da, to resenje mi je potrebno za kupatilo, ne za plakar, da bi nakit bio na dohvat ruke.

Prosle godine sam dobila jednu fanfanfantasticnu zlatnu kutiju, koja je inace kupljena u free shopu. Savrsena je zato sto iako nije isuvise velika, ima zasebno mesto i za mindjuse, narukvice, ogrlice, prstenje, i opet: staje zaista dosta nakita. I bas je glam. :p Sad, kutija za nakit ima na raznim mestima, i uvek ce biti lepih, a dobre sam videla i u Carpisi u DC-u. Nisu skupe, a posto ti treba kutija za kupatilo, ne bi zauzimala previse prostora, a vrlo je prakticna. :ok:
 
Volim srebro :)
Imam nekoliko zlatnih lancica, zlatnu narukvicu, itd., ali sve je to sacuvano u kutiji kao neka vrednost :(
Ono sto stvarno stalno nosim, jeste jedna srebrna, jednostavna narukvica, koju ne skidam. Ne volim preupadljiv nakit, zato biram srebro, umereno i odmereno ;)
 
Obozavam srebreni nakit! Jel zna neko gde se moze nabaviti isti a da su unikati.....bas bih pazarila par dobrih komada. I gde da kupim one ogrlice malo deblje sa nekim wow medaljonom/priveskom?
Hvala vam!
 

Back
Top