Шешељ чува Тадићев режим

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
ОПОЗИЦИЈА И АНАЛИТИЧАРИ УВЕРЕНИ У ТАЈНИ ПАКТ СРС И ДС ПРОТИВ ИЗБОРА
Шешељ чува Тадићев режим
Поскурица: Шешељу и радикалима изгледа да више одговара Тадићев режим, него излазак на изборе

Томић: Несугласице између опозиционих странака су на штету грађана, а у корист владајуће коалиције

Ђурић: Од одбијања радикала да се удруже са опозицијом користи има само ДС, испада да Шешељ помаже демократе

Јањић: Уједињење опозиције је немогуће јер то у овом тренутку не одговара радикалима. СРС се одувек договарала са владајућом већином

Станковић. Не знам да ли Шешељ директно сарађује са Тадићем, али видим да од наступа СРС само демократе имају користи

Војислав Шешељ, одбијањем да се придружи опозиционим странкама које захтевају расписивање ванредних парламентарних избора, најснажнија је подршка владајућој коалицији која одбија излазак пред грађане, тврде опозициони посланици, али и политички аналитичари.
Неопходно уједињење

Посланик клуба „Напред Србијо" Милета Поскурица каже да је чињеница да Шешељ кочи СРС да уђе у опозициони блок.
- То је као програмирано умирање ћелија, тачније програмирано умирање странке. Теоретски, пошто СРС неће да уђе у блок за рушење режима, може да се каже да онда њима одговара да ДС буде на власти, као да им помажу у томе. То је горе од демагогије за коју је Шешељ био оптуживан. Ако изузмемо његов интелект, Александријску библиотеку коју има у својој глави, политички прагматизам никад није поседовао. Испада као да се води девизом „Нека влада Тадић, ако није како ја хоћу"- каже Поскурица.
Посланик ДСС Жељко Томић сматра да сваки неспоразум и несугласице унутар опозиционих странака иду у прилог владајућој гарнитури.
- То је случај и сада када покушавамо да се ујединимо око врло важних питања као што су расписивање превремених парламентарних избора и расписивање референдума за приступање Србије НАТО, а када радикали то одбијају јер не желе да сарађују са напредњацима - каже Томић.
Он додаје да је уједињење опозиције неопходно.
- Само јединственим ставом опозиција може да се избори за своје циљеве. Због тога било какве несугласице одговарају искључиво владајућој коалицији - сматра Томић.
СРС увек уз власт

Да одбијањем сарадње са опозиционим блоком јер је ту и СНС, Шешељ уствари помаже демократе, мишљења су и политички аналитичари.
Аналитичар Душан Јањић објашњава да је уједињење опозиције готово немогуће јер тако нешто у овом тренутку не одговара радикалима. Он подсећа да се СРС увек договарала са владајућом већином.
- Тако је било за време Милошевића, тако је било и са Ђинђићем, који је исфинансирао излазак радикала на постоктобарске изборе 2000. године, а тако је било и са овом влашћу око усвајања буџета - подсећа Јањић.
Он сматра да СРС чека да се Шешељ врати из Хага и да онда покуша да се домогне власти.
- Тодоровић не може да осмисли политику странке и због тога радикали тренутно покушавају да опстану на политичкој сцени, искористе то што у парламенту имају највише посланика како би узели што више новца и сачекали повратак председника - објашњава Јањић.


Сујета јача од народа


Винко Ђурић каже да је одувек важило правило кад су двојица у свађи, трећа страна је гарантовано на добитку.
- Ако се сви не удруже, ДСС, СНС и СРС, мање су шансе да се сруши актуелна власт. Самим тим што радикали одбијају уједињење, на добитку је само ДС, тако да испада да Шешељ помаже демократе. Сујета мора да се превазиђе јер је у питању народ, а не лични интерес - поручује Ђурић.
И Дејан Вук Станковић слаже се да одбијање СРС да уђе у опозициони блок са ДСС и СНС изгледа као да Шешељ помаже демократама.
- Последица таквих ставова увек је да профитира трећа страна, у овом случају демократе. Да ли Шешељ директно ради за интересе власти не знам, али ако се опозиционе странке троше на свађе једини добитник у тој причи је ДС - каже Станковић.
К. Б. - Б. В.
 
Ма небитно је да ли је у питању договор или није, битне су последице.

Прво је Тома растурио Радикале- читај, растурио највећу опозициону странку- последица: растурена и тотално ослабљена опозиција.

Сад СРС неће у коалицију са СНС-ом - мене то не чуди, гледано из аспекта човека.

Где је био Тома и да ли је мислио на Србију кад је разбио СРС?

Зар је мислио да ће му СРС прећи преко тога и ући у било какву коалицију с њим?

Мало ми делује то сувише наивно с његове стране, а не бих рекла да је наиван.
 
Ма небитно је да ли је у питању договор или није, битне су последице.

Прво је Тома растурио Радикале- читај, растурио највећу опозициону странку- последица: растурена и тотално ослабљена опозиција.

Сад СРС неће у коалицију са СНС-ом - мене то не чуди, гледано из аспекта човека.

Где је био Тома и да ли је мислио на Србију кад је разбио СРС?

Зар је мислио да ће му СРС прећи преко тога и ући у било какву коалицију с њим?

Мало ми делује то сувише наивно с његове стране, а не бих рекла да је наиван.

Pazi ovde ima par stvari koje s epoklapaju i par koje se- ne poklapaju.

Ovaj tekst iz današwe "Pravde" gotovo je identićan onome što ja ovde tvrdim nedeljama i mesecima. Zar ne?
Gotovo sasvim isto govore ti analitičari ono što sam ja pričao.
Dalje.
Imamo recimo neverovatne stvari a to je namerno izbacivanje Tome iz stranke, koje je odradio sam vrh SRS.
Ali,
Znaimljiv mi je Vučić. Sada su se ostrvili i na njega,
Pa da vidimo sledeće:

1. Da su Toma i Vučić rasturili stranku bili bi obojica odmah napadnuti od SRS.
2. To se niej desilo prosto što su iz SRS očekivali da će Vučić da bude na njihovoj strani. Sami su govorili da je on pametan i da će da se opredeli.
3. On se opredelio za Tomu TEK pošto ga je Šešelj u Hagu nazvao - izdajnikom

Naime nije ti poznato da se čuo sa Šešeljem i tražio da se pod hitno pomire on i Toma, da s ne rastura stranka. Direktan odgovor od Šešelja bio je "Najveći ej izdajnik, onaj koji traži pomirenje"

Dakle, tu više nema reči, da je sam Šešelj odgovoran za krah stranke.
Dalje, SRS je napala sve medije koji su davali nekog prostora SNS-u.
Idiotski su napali "Pravdu" i to javno u skupštini nakon što je Pravda objavila neki članak ili intervju sa Tomom.

Složićeš se da je napad na neki medij jako glupa stvar posebno kada su ti mediji potrebni.

Dalje, dok nije se raspala SRS, dakle dok je bio samo poslenički klub "Napred Srbijo" ali su svi bili članovi SRS, Pop-Lazićka (ja gledao) na B92 generala Delića javno naziva Izdajnikom.

Složićeš se to je već toliko glup potez, da ne može da bude slučajnost.

Činjenica je da je svaki od članova vrhuške SRS imao za zadatak da jednom odredjenom kacijom napadne nekog od "Tominih", i to namerno, kao da su čitali iz priručnika.

Svaka reč SRS bila je konfrontacija, i niti jedan jedini put nije bilo pokušaja da se pomire ili da se slegne stvar.

Dakle SRS je direktno, ciljano išla protiv sopstvenih članova.
Dakle nije bio cilj da se izoluje Toma već da se uništi sama SRS.

I sada posle katastrofe na izborima, Todorović trabunja o "Dobroj osnovi za povratak SRS!!!"

To mi je krunski dokaz da niko od vrhuške SRS ne želi dobro SRS.
 
Ма небитно је да ли је у питању договор или није, битне су последице.

Прво је Тома растурио Радикале- читај, растурио највећу опозициону странку- последица: растурена и тотално ослабљена опозиција.

Сад СРС неће у коалицију са СНС-ом - мене то не чуди, гледано из аспекта човека.

Где је био Тома и да ли је мислио на Србију кад је разбио СРС?

Зар је мислио да ће му СРС прећи преко тога и ући у било какву коалицију с њим?

Мало ми делује то сувише наивно с његове стране, а не бих рекла да је наиван.

НИје Тома разбио СРС, већ се СРС уништио самог себе слијепо слушајући Шешеља који ипак не схвата ситуацију Србије чамећи у хашком казамату. СРС је годинама водио политику која је донекле имала смисла али је била ограничена испразном реториком и накарадним руководство у којем су рецимо она Вјерица Радета и Гордана ПОп-Лазић које немају ни 2 чисте. Уосталом није странка сама за себе, већ је чине људи који је воде, а Николић, Вучић, Табаковић, Делић су били срце СРС-а и разлог зашто је народ гласао за њих.
 
Milunka pomogli su mu ostaci natprirodnih moći koje je zadržao i kao bivši radikal.
Мислиш, понео, за сваки случај, рецепт од Вјер'цине вештичје чорбе за бајање и бацање клетви? ;) :lol:
Koga briga?! glavno da će SRS trebati par decenija da se oporavi :mrgreen:
И то што кажеш. :D
 
Pazi ovde ima par stvari koje s epoklapaju i par koje se- ne poklapaju.

Ovaj tekst iz današwe "Pravde" gotovo je identićan onome što ja ovde tvrdim nedeljama i mesecima. Zar ne?
Gotovo sasvim isto govore ti analitičari ono što sam ja pričao.
Dalje.
Imamo recimo neverovatne stvari a to je namerno izbacivanje Tome iz stranke, koje je odradio sam vrh SRS.
Ali,
Znaimljiv mi je Vučić. Sada su se ostrvili i na njega,
Pa da vidimo sledeće:

1. Da su Toma i Vučić rasturili stranku bili bi obojica odmah napadnuti od SRS.
2. To se niej desilo prosto što su iz SRS očekivali da će Vučić da bude na njihovoj strani. Sami su govorili da je on pametan i da će da se opredeli.
3. On se opredelio za Tomu TEK pošto ga je Šešelj u Hagu nazvao - izdajnikom

Naime nije ti poznato da se čuo sa Šešeljem i tražio da se pod hitno pomire on i Toma, da s ne rastura stranka. Direktan odgovor od Šešelja bio je "Najveći ej izdajnik, onaj koji traži pomirenje"

Dakle, tu više nema reči, da je sam Šešelj odgovoran za krah stranke.
Dalje, SRS je napala sve medije koji su davali nekog prostora SNS-u.
Idiotski su napali "Pravdu" i to javno u skupštini nakon što je Pravda objavila neki članak ili intervju sa Tomom.

Složićeš se da je napad na neki medij jako glupa stvar posebno kada su ti mediji potrebni.

Dalje, dok nije se raspala SRS, dakle dok je bio samo poslenički klub "Napred Srbijo" ali su svi bili članovi SRS, Pop-Lazićka (ja gledao) na B92 generala Delića javno naziva Izdajnikom.

Složićeš se to je već toliko glup potez, da ne može da bude slučajnost.

Činjenica je da je svaki od članova vrhuške SRS imao za zadatak da jednom odredjenom kacijom napadne nekog od "Tominih", i to namerno, kao da su čitali iz priručnika.

Svaka reč SRS bila je konfrontacija, i niti jedan jedini put nije bilo pokušaja da se pomire ili da se slegne stvar.

Dakle SRS je direktno, ciljano išla protiv sopstvenih članova.
Dakle nije bio cilj da se izoluje Toma već da se uništi sama SRS.

I sada posle katastrofe na izborima, Todorović trabunja o "Dobroj osnovi za povratak SRS!!!"

To mi je krunski dokaz da niko od vrhuške SRS ne želi dobro SRS.
Сале, једина је чињеница да ни ти, а ни ја не знамо шта се конкретно ту издешавало.

Остаје нам само да нагађамо.

Ти си се определио за Тому и логично је да ти је све потаман што се тренутних оквира тиче, а и што се тиче изјава челника странака.

Ја нисам ни за једне , али оно што знам 100% јесте да је Тома хтео да прави странку одмах након председничких избора...то ми рекоше моји извири у политици још много пре него што је Тома напустио СРС, а ти знаш да су моји извори далеко и од СНС-а, а и од СРС-а.;)

Тако да, сумњу према Томи гајим, и гајићу је све док га не видим конкретно, на делу.

Ако уђе у власт са ДС-ом, то ће бити потврда мојих сумњи у његову исправност и коректност.

Дакле, суд о Томи и СРС-у ћу донете кад буду нови избори...а можда већ и након што се види ко ће формирати с ким власт на нивоу Вождовца и Земуна.;) Мада, општински избори су ипак посебна прича.

п.с. сам поступак покушаја преузимања радикалне странке од Шешеља је био јако низак
 
Šta će ti distanca? Neki video rekorder bi međutim pomogao.
Da si snimala, pa ponovo pregledala šta su radikali sve izjavljivali, zastupali i kako su se ponašali - sve bi ti već i sada bilo kristalno jasno.
И даље тврдим да је потребна дистанца...потребна је анализа дела да се направи, а то није могуће сагледати адекватно без сагледавања и прошлости, а и будућих догађаја.
 

Back
Top