PARALIA- za i protiv

Ne bi moja deca ušla u to mutno more puno algi ni bičem da ih teram.

Navikli na čisto more na Halkidikiju od samog rođenja, razmaženo to ....
Ni u Dunav neće ni pod razno, a ja Dunav i Tisu volim više nego more.
 
nit jeftino nit skupo...
nije neka ekskluziva, ali nije ni loše...
godinama idemo tamo i nama je super...
E sad...voleo bi ja i Santorini, Krit...ali nema se...

Uuuu bre, i ja bih volela!!!! Samo treba dosta šuške.
Slažem se da nije exluziva,ali evo ja godinama idem tamo krajem juna i nikad videla meduzu!!!! Čini mi se da se one pojave sa nekom morskom strujom tamo negde krajem jula.

Neko spomenu dugačak put,a ja baš znam da se do Paralie najbrže stiže( ja putovala uglavnom 11 do 12 sati),naravno u zavisnosti kakve gnjidice rade na granici.
Ja opet odoh tamo sad 22.juna,pa će vam javim kako je bilo.
 
Fino je tamo. Ja sam bila prethodne 3 godine. Isla bi opet,samo sto mi je vec malo dosadilo.
More nije sjajno. Ima dosta meduza. Par puta sam imala susrete sa njima,ali nije ni toliko strasno.
Pece mozda 10min,ni toliko. Ako ides sa decicom,to vec moze biti malo veci problem.
Ali ima i onih malisana kojima su meduze glavna zanimacija. Tako da....
Sta ja znam?! Sve zavisi od toga sta ocekujes....
Ja sam isla zbog izlazaka. Posto smo na plazi bili samo pa par sati posle podne...
 
Ako hoces :odmor od guzve i buke,cisto more i mesto na plazi:thumbdown:zaobidji Paraliu!
Ako volish miris usmrdele ribe dok uvece setas ulicom uz more i da te grcki cigani hvataju u ,,trku,,za debelo meso,,(citaj ...dupe)..onda idi!!
Nekada je to bilo mesto odmora srpske radnicke klase i nemackih sobarica,a sada je srpsku zamenila istocno evropska niskobudzetna radnicka klasa ali za onu prvu..ipak klasa koja bar nekad sedne u restoran na veceru,dok oni prvi(osnivachi Paralije)dubu paradajiz i mazu pashtetu!!
Ako mozete...zaobidjite je,jel...ko voli da letuje ispod vasharske shatre!!!:gace:
 
Ako hoces :odmor od guzve i buke,cisto more i mesto na plazi:thumbdown:zaobidji Paraliu!
Ako volish miris usmrdele ribe dok uvece setas ulicom uz more i da te grcki cigani hvataju u ,,trku,,za debelo meso,,(citaj ...dupe)..onda idi!!
Nekada je to bilo mesto odmora srpske radnicke klase i nemackih sobarica,a sada je srpsku zamenila istocno evropska niskobudzetna radnicka klasa ali za onu prvu..ipak klasa koja bar nekad sedne u restoran na veceru,dok oni prvi(osnivachi Paralije)dubu paradajiz i mazu pashtetu!!
Ako mozete...zaobidjite je,jel...ko voli da letuje ispod vasharske shatre!!!:gace:

Ako se tebi ne sviđa,ne moraš baš toliko da pljuješ.
Mislim da malo preteruješ!!! Razmisli!!!
 
U Paraliji ima za svakog po nesto...ako ne zelite da cujete srpski jezik (a ni istocnoevropske), podjite samo malo na sever (svega par km) do Mediterranian i Annos beach barova i cinice vam se da ste na drugoj planeti...evo nekoliko fotkica, da vidite kako izgleda sto se guzve i prljavstine tice:











 
Tex707, super su fotke =)
A svako kog ne mrzi da malo mrdne iz centra naicice na cistu peskovitu plazu sa cistim morem bez guzve i bez meduza. Svako se provede na letovanju onako kako zeli, ko voli pastetu neka je i maze, ali cinjenica je da u Paraliji ima puno finih restorana gde je odlicna hrana. Ima puno nasih ljudi ali niko vas ne tera da se mesate sa njima.
 
Naravno, ima svega...ova plaza sa mojih fotki je cista da cistija biti ne moze...i maxialno uredjena...svaka lezaljka ima svoj stocic, kelneri oblecu oko tebe, wireless net, cistoca toaleta je ocigledna sa fotke. Doduse, cene nisu male...

Jeftin obrok u Paralji moze da se dobija za manje od 5€ (gyros sa salatom i pmfritom u tanjiru i veliko toceno pivo). Kvalittan riblji obrok je vec 10-15€ bez vina.
 
Ja odoh u ponedeljak u Paraliu, a vi kako oćete. Uraaaaaaaaaaa!!!!!!:super::super::super:

Provesces se sjajno...samo moras da obidjes Beach barove koje sam gore naveo...ne bih ti preporucio tamo da obedujes cesto (ipak je preskupo), ali piche moze da se priusti (pivo je 4-5€).

Diskoteku u blizini marine ti ne preporucujem, ali onih nekoliko na putu ka Katherini svakako.

U blizini Paralije, malo na jug, podno Olympa nalazi se mesto Litochoro...ako ides autom ili ga rentas tamo obavezno ga poseti...ima jedan sjajan restoran sa predivnim pogledom na Olymp, jeste skup ali vredi svaki cent.

I jos jedna preporuka, odlicna taverna "Faros" na putu ka Olymic Beach-u, blize Paraliji, sa desne strane, sjajna hrana uz podnosljive cene.
 

Back
Top