Koliko verujete brendovanoj robi

Nimalo ne verujem "brendovanoj" robi, osim ako je direktno iz zemlje porekla.
Ovo kod nas je samo varanje potrosaca a kvalitet 0.

Letos sam u grckoj kupio 4 replay majice po 15e na kojima pise turska..ne da nema razlike nego su nevidjeno prijatne i normalne ostale posle par pranja..dakle materijali su isti a od zemlje do zemlje gde se shije zavisi do jeftinije radne snage
 
...meni tata pre 6 godina kupio paciotti polucizme, nosim ih i danas, ni sare na djonu se nisu izlizale... moja drugarica kupila iste takve ovde i bacila ih posle godinu dana... cena je bila skoro ista... cak i na prvi pogled se vidi razlika ali onima koji nikad nisu videli orginal lako je uvaliti sta god
 
Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari-to je kao stara engleska poslovica... Ima tu istine,bar je bilo dok nije sve pochelo da se proizvodi u kini i maleziji i gde sve vetj.....
Tako da .... Ne verujem da su npr.Chicco-va kolica od 65.000 din.daleko kvalitetnija od onih koja koshtaju 15.000 din. z:pz:p
 
Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari-to je kao stara engleska poslovica... Ima tu istine,bar je bilo dok nije sve pochelo da se proizvodi u kini i maleziji i gde sve vetj.....
Tako da .... Ne verujem da su npr.Chicco-va kolica od 65.000 din.daleko kvalitetnija od onih koja koshtaju 15.000 din. z:pz:p

...Ima logike i mnogo istine u ovakvom rezonovanju, no konkretno, kada su u pitanju pomenuta kolica, preciznije - trodelni program 'Trio for me' (sudeci prema navedenoj ceni), najbitnija stavka koja u izvesnom smislu opravdava cenu i ovaj model izdvaja kao najkvalitetniji trenutno na trzistu, jeste nosiljka/car seat za starosnu grupu 0+, sa maksimalnom ocenom bezbednosti prema vazecim standardima (cetvorostruko sertifikovana najbezbednija nosiljka za prevoz u kolima na trzistu)...
 
To je uredu...da se kupi neka stvar (nebitno da li je odeca ili obuca ili shta vetj) i da se plati mnogo u skladu sa kvalitetom,jer nije nuzno da ono shto je skupo da je i kvalitetno,samo ako cu ja (na primer) to nositi duze.... Po meni je besmisleno platiti neki ne toliko poseban duks 13.000 (videla danas u RK Beogradjanka),samo zato shto je marke Roxy, koji cu u najboljem slucaju nositi 2 godine... Daleko je bolje dati te pare za dobru chizmu ili cipelu neko za krpice... Dodushe, imam neke kineske chizme koje sam kupila u bloku jelte,70, za 1000 din i mnogo su toplije zimi od nekih koje sam kupila u butiku ''Loga'' a platih ih 13.000.... A shto se tiche bebi opreme... tu su uzasno bezobrazni jer udaraju tamo gde najvishe boli...decu... A svaki normalan roditelj zeli najbolje za svoje dete pa na osnovu toga opet mislimo da je ono najskuplje i najbolje... Videla sam na peshachkom prelazu da je jednoj zeni otpao ceo tochak Chiccovih kolica,a moja ''Jungle'' dugi niz godina rabe sva deca iz moje porodice i nikad im nije nishta falilo....a placena su celih 9000 i to sa nosiljkom...
Ma...samo treba prepoznati shta je kvalitetno i da li to neshto zaista vredi toliko ili ne...
 
...meni tata pre 6 godina kupio paciotti polucizme, nosim ih i danas, ni sare na djonu se nisu izlizale... moja drugarica kupila iste takve ovde i bacila ih posle godinu dana... cena je bila skoro ista... cak i na prvi pogled se vidi razlika ali onima koji nikad nisu videli orginal lako je uvaliti sta god

tzv. brenodvanu robu izradjuju u zemljama gde je jeftina radna snaga, primarno Kina, ali ima toga i kod nas i u okruzenju. Deo proizvedenog izlazi na trziste kao "brend", a deo izlazi iz tih istih fabrika direktno na trzista, bez "brendiranja", tako da isti proizvod izlazi na trziste po razlicitoj ceni, tj. placamo samo nasivenu etiketu - koja daje trzisnu vrednost, sam proizvod je isti kao i onaj bez "etiketiranja". Ali i taj deo "bez etikete" dodje na trziste kao "brend", tj.kupe ga po niskoj ceni od fabrike-proizvodjaca, okace "etiketu" i naplate ti. U Srbiji je dobar deo robe na trzisu takva, a zaista u promilu promila kupci znaju to da razlikuju.
 
...problem je sto ce vecina fabrika napolju pristati da nasim uvoznicima proda nekvalitetnu robu, npr. ode nas uvoznik u fabriku i kaze da mu naprave odredjeni model ali od 10X losijih materijala, oni naravno pristanu, manje naplate i bas ih briga sto to ide u neku banana drzavu u kojoj ce onda taj lik 10X vise zaraditi varajuci ljude...naravno ne pristaju svi na to ali sam cula da ni mercedes za istocnoevropsko trziste nije kao onaj koji se prodaje na zapadu a takva nam je skoro sva uvozna roba, od hrane do kozmetike...fabrike koje to nece da rade a ciji su proizvodi na nasem trzistu, zbog raznih poreza i carina, 10X su skuplji( ja sam victoria`s secret ves napolju placala 5$ na snizenju a ovde u nekoj radnji bio preko 50 evra)... dobro je da ce sad valjda ljudi vise putovati i nece im moci tako uvaljivati
 

Back
Top