Koje verske zajednice biste zabranili?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi smo mi deca ''Velikog Praska''...Ili još lepše,svi smo mi deca Zvezda:)

веруј ми ниси ти грешка и ти си од Бога.

нису паметни људи својом памећу открили многе тајне него су само својом жељом и трудом куцали на врата тајни, и Бог им је отворио.
 
веруј ми ниси ти грешка и ти си од Бога.

нису паметни људи својом памећу открили многе тајне него су само својом жељом и трудом куцали на врата тајни, и Бог им је отворио.
Ne mogu zaista...Lepo je da veruješ u nešto,ali ovo sad sve se menja...Neće vam to dugo trajati...To hrišćanstvo...:cool:
 
сатанизам бих забранио без размишљања...

Најраширенији сатанизам није онај отворени,очигледни,него онај који се лажно представља као "Христолик" и нуди лажно спасење кроз лажну теологију,причајући једно у јавности(показујући спољну "побожност"),а радећи нешто потпуно друго ван очију јавности.
 
У принципу не бих забранио ни једну верску заједницу ОСИМ ОНИХ КОЈЕ КРШЕ ЗАКОНЕ и ЧИНЕ КРИВИЧНА ДЕЛА а то су: сатанисти, разне деструктивне и користољубиве секте које отимају имовину нарушавајући породицу као што су сајентолози, харе кришна, јеховини сведоци... итд.
 
Poslednjih decenija u nasem drustvu je popularna hajka na tzv. sekte, koje mnogi vide kao petu kolonu u "oslobodilackim" i patriotskim ratoivima na podrucju nase bivse lepe domovine. Cesto u naletu besa ljudi iritirani pojavom neke verske zajednice, koja im ne prija, jer ne poznaju ni onu u kojoj su kazu: "Ja bih zabranio sve, sem....".
Ja vas pitam: Koga biste vi zabranili? (Ako moze i zasto, kakvo je to lose iskustvo)

Lično ne volim sekte jel postoje one koje sexualno materijalno i duhovno iskorištavaju svoje pripadnike,njih bi zabranila.Ali to je danas jako teško jel se u takvim zajednicama naleze ljudi iz mnogo većeg društvenog staleža nego što možemo zamisliti.
 
Zabranila bih sekte.
Štetne su za društvo, 'njihova filozofija' utiče na psihičko stanje ljudi, raznim manipulacijama izazivaju psihičku, fizičku i socijalnu zavisnost. Negde sam pročitala da satanističke sekte svoje sledbenike drogiraju. Većina ih seksualno zlostavlja...

Mislim da je to dovoljan razlog.
 
citiraj dio teksta koji nije tacan i navedi dio iz svoje biblije koji govori drugacije
to se zove argument

nemam namjeru = ne znam ali hocu da zvucim pametno



Како је жалосна када људи који никада нису отворили Библију, узму, прекопирају нешто однекуд и сад мисле, "ух како смо паметни види како ми знамо лепо да копирамо", а уствари везе немају ни са чим, поготово не са Библијом и ониме што је Бог чинио кроз историју.
 
Imas na prvoj strani,post br.20,procitaj i kazi sta nije tacno i kako to nema veze sa Biblijom ako vec stoji u njoj?
Valjda si video,pre nego sto si krenuo da komentarises,ili samo po inerciji "naskaces" na svakog ko se kriticki odnosi prema Bibliji.

Нина, хајде врати се теми, а немој само да критизираш чисто колико да останеш у форми...
 
Imas na prvoj strani,post br.20,procitaj i kazi sta nije tacno i kako to nema veze sa Biblijom ako vec stoji u njoj?
Valjda si video,pre nego sto si krenuo da komentarises,ili samo po inerciji "naskaces" na svakog ko se kriticki odnosi prema Bibliji.

Ma video sam naravno, takvih tekstova ima gomila citava, samo se kopiraju i vrte... Medjutim, ono sto ti i takvi kao ti, koji sami nikada nisu probali da dodju do nekih odgovora i saznanja vec samo prepisuju, ne vide, jeste cela slika, cela slika koja se ne moze videti iz neopravdanog izvlacenja stihova iz Biblije, koje se onda potpuno pogresno i neznalacki objasnjavaju.

Na mnogim mestima u Bibliji se govori o tome u kakvom grehu, nemoralu i uzasu su ziveli narodi na koje se Bozji gnev 'izlivao', medjutim to niko nece da procita, u to niko od onih koji samo znaju da pljuju i napadaju nece da se udubi... a primera je mnogo...

...obratite paznju na spaljivanje Sodome i Gomore... Lotu, koji je bio pravedan covek, covek po Bozijoj volji, dolaze dva andjela u ljudskom oblicju. Ulaze u grad i odlaze pravo kod Lota da ga obaveste o sudbini koja ce zadesiti njegov grad. Sledeceg trenutka, kaze Biblija, ceo narod, masa ili mozda bolje reci stoka, stoji pred Lotovim vratima i kaze, 5 I vikahu Lota i govorahu mu: Gde su ljudi što dođoše sinoć k tebi? Izvedi ih k nama da ih poznamo.* Prevod reci "poznati" ne znaci da se upoznamo s njima i druzimo i postanemo dobri priajtelji, vec se odnosi na seksualno opstenje...

Nisam se mnogo trudio da ovo detaljnije i pazljivije objasnjavam jer mi je jasno da je to gubljenje vremena pogotovo onoj grupi koja je tu samo da pljuje, ali mislim da je i ovoliko dovoljno da se samo zagrebe povrsina i shvati kakvo je to vreme bilo i kakvi su uzasi tu vladali...Dakle, dolaze potpuno nepoznati ljudi u mali grad, pretpostavljam grad gde se svi znaju i poznaju i raspomamljena gomileta dolazi kod svog komsije i trazi da im on da svoje goste da ih oni siluju, odnosno "poznaju', posto su vrlo verovatno sve u tom gradu vec dobro "upoznali", a evo sad stize neko nov, pa bi kao promena dobro doslo da se malo njima pozabave.......
 
Poslednja izmena:
Ma video sam naravno, takvih tekstova ima gomila citava, samo se kopiraju i vrte... Medjutim, ono sto ti i takvi kao ti, koji sami nikada nisu probali da dodju do nekih odgovora i saznanja vec samo prepisuju, ne vide, jeste cela slika, cela slika koja se ne moze videti iz neopravdanog izvlacenja stihova iz Biblije, koje se onda potpuno pogresno i neznalacki objasnjavaju.

Na mnogim mestima u Bibliji se govori o tome u kakvom grehu, nemoralu i uzasu su ziveli narodi na koje se Bozji gnev 'izlivao', medjutim to niko nece da procita, u to niko od onih koji samo znaju da pljuju i napadaju nece da se udubi... a primera je mnogo...

...obratite paznju na spaljivanje Sodome i Gomore... Lotu, koji je bio pravedan covek, covek po Bozijoj volji, dolaze dva andjela u ljudskom oblicju. Ulaze u grad i odlaze pravo kod Lota da ga obaveste o sudbini koja ce zadesiti njegov grad. Sledeceg trenutka, kaze Biblija, ceo narod, masa ili mozda bolje reci stoka, stoji pred Lotovim vratima i kaze, 5 I vikahu Lota i govorahu mu: Gde su ljudi što dođoše sinoć k tebi? Izvedi ih k nama da ih poznamo.* Prevod reci "poznati" ne znaci da se upoznamo s njima i druzimo i postanemo dobri priajtelji, vec se odnosi na seksualno opstenje...

Nisam se mnogo trudio da ovo detaljnije i pazljivije objasnjavam jer mi je jasno da je to gubljenje vremena pogotovo onoj grupi koja je tu samo da pljuje, ali mislim da je i ovoliko dovoljno da se samo zagrebe povrsina i shvati kakvo je to vreme bilo i kakvi su uzasi tu vladali...Dakle, dolaze potpuno nepoznati ljudi u mali grad, pretpostavljam grad gde se svi znaju i poznaju i raspomamljena gomileta dolazi kod svog komsije i trazi da im on da svoje goste da ih oni siluju, odnosno "poznaju', posto su vrlo verovatno sve u tom gradu vec dobro "upoznali", a evo sad stize neko nov, pa bi kao promena dobro doslo da se malo njima pozabave.......

тако је пријатељу (да пљују) част изузецима.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top