sk - kuzma : `407:57`

27E

Legenda
Poruka
52.416
sk jun
407:57
miodrag kuzmanovic, u nekim krugovima cuveni, kuzma, kontradiktoran i skoro uvek provokativan.
Glasova protiv 407, glasova za 57, rezultat je glasanja u Evropskom parlamentu, kada se odlučivalo o predlogu da se francuskim vlastima dozvoli gašenje internet konekcije korisnicima koji skidaju ilegalni sadržaj. Ovaj predloženi zakon dosledno je sledio metod koji interesne grupe koriste kada se koplja lome oko osetljivog pitanja: žrtvu zagrizi minimalno, dovoljno da zubi ostanu u mesu, a nedovoljno da se razdraži i zbaci te naglim pokretom tela; napravi presedan koji je dovoljno mali da ne izazove regionalni ili globalni turmoil, ali dovoljno veliki da može da posluži kao mostobran za sledeći napad. Najproblematičnija stavka u okviru ovog zakona svakako je bila delegacija nadležnosti o procenjivanju toga šta se smatra ilegalnim sadržajem – predlog je podrazumevao da sami provajderi imaju finalni say po tom pitanju. Da je zakon usvojen, francuski provajderi bi dobili ovlašćenja koja imaju sudija Dred i vojna hunta u Mjanmaru: izvršna i sudska vlast koncentrisale bi se u jednom telu, a neumoljivo pravilo spojenih sudova dovelo bi do usvajanja identičnih zakona u ostalim zemljama Evropske unije. Budućnost bi bila crna poput najcrnjeg vulkanskog opsidijana.
...
pa sledi deo o srbiji

...mozda vam na prvi pogled ne izgleda tako, ali korisnici broadnband interneta u srbiji ovim nisu izbegli metak, nego topovsku granatu ispaljenu u njihovu-nasu, kolektivnu glavu. mozete li da zamislite ovacije u rukovodecim strukturama domacih provajdera kada bi culi da je evropski parlament dao naddrzavna ovlascenja njihovim francuskim kolegama? Bez obzira na to sto taj zakon ne bi obavezivao apsolutno nikoga na domacoj teritoriji, nije tesko zamisliti scenario po kojem bi srpski provajderi expresno usvojili zajednicku platformu koja bi im dala identicne ili vece slobode i koju bi onda po expresnom postupku progurali kroz narodnu skupstinu sistemom standardne novcane lubrikacije odgovarajucih struktura. ko bi se usudio da im protivreci? apstraktni pojam EVROPA je merilo svih stvari, svaki kontra glas u eventualnim javnim raspravama bi bio stigmatizovan kao retrogradno stremljenje protivnika evropskih integracija, mracnjaka proslog vremena, pripadnika snaga haosa i bezumlja...boze moj, EVROPA je odlucila da kugi koja se zove flat rate internet konacno stane na put, ko smo pa mi da se protivimo procesima unifikacije zakonodavstva! ne priznajemo kososvo, zbog toga nas u briselu gledaju ispod tamnijeh vedja, ali ako budemo veci francuzi od sarkozija i tvrdokorniji gali od asteriksa i zavrnemo siju i protok svakom korisniku koji trosi vise od 2 gb mesecno, sanse za ulazak u eu povecace nam se za 0,1 odsto. jako, jaaaako lako i efortlessly, doslo do domace metastaze zakona i do poslovicne srpske zloupotrebe zakona.
...

http://www.sk.rs/2009/06/siji01.html
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tekst otvara brojna pitanja ili ih konstatuje. ali u vezi naseg foruma se postavlja mogucnost da se deo eu propisa nekriticki prenosi ovde, bez puno analize i bez puno brige sta ce stvarno biti.

a sta mi eu postavljamo kao uslov za `zblizavanje? valjda i srbija kao stara evropska drzava ima svoje ja i svoje potrebe?
 
Poslednja izmena:
Srbija moze samo lepo da zamoli da to EUropljani odrade sa...

vaseline.jpg


:dash:
 
je reultat glasanja u evropskom parlamentu kada se odlucialo o predlogu da se frnacuskim vlastima dozvoli gasenje interenet konekcija korisnicima koji skidaju ilegalni sadrzaj..
svaka cast predsednici evropske komisije za telekomunikacije Vivijen Reding koja je mahnula papirom francuskim predlagacima na celu sa izvitoperenim sarkozijem na kojem je pisalo 407 glasova protiv 57 za i naglasila da "rezultat glasanja ima ogroman znacaj za ponovno uspostavljanje osnovnih prava evropskih gradjana"
mogu samo da zamislim sta bi se desilo u zemlji seljaka na brdovitom balkanu da je progresivna Jevropa usvojila ovaj akt:think:
 
Bilo bi pozivanja na nekakva prava. :roll:
Onda bi neki tamo optužili Tadića da je on krivac, uzrok... Itd.
pa kod nas se po difoltu usvaja sve sto se u evropi usvaja..da je ovaj akt usvojen to bi bilo pocetan udarac..jer bi zatim sledilo takvo usvajanje u svim ostalim zemljama EU po inerciji jer je presedan stvoren..jer dovoljan je samo jedan mali presedan da se utemelji nesto u praksu.
sta li bi tek nsai provajderi radili korisnicima da je ovako nesto po inerciji usvajanja stiglo kod nas..kad su vec npr slali mejlove jedno vreme neki provajderi ljudima koji su malo vise koristili protok navodno flat tarife..secam se toga
 
Pa dobro,mi cemo da sledimo Evropu u svakom koraku.
Samo nikako da je sledimo u platama.
hteo sam da kazem da je reakcija na ovaj predlog bila pravovremena..i spreceno je usvajanje nekog loseg akta pre nego sto postane prekasno jer to je ona filozofija ujedi zrtvu samo malo tek da zubi ostanu u mesu ali ne dovoljno jako da se ona razobada i strese te sa sebe..ovde se vidi reakcija preventivno..pre nego sto docera cara do duvara..kao sto je to u srbiji praksa da se niko ne protivi nicemu sve dok se to svim a ne obije o glavu pa se pali skupstina i od dva zla odabere VECE
 
ili kako skuvati zivu zabu..ako je ubacis u vrucu vodu ona ce iskociti ali ako je ubacis u hladnu vodu pa je postepeno zagrevas na kraju ce se zaba skuvati

mislim da je manje bolno za zabu ako se zaba ubaci u vrelu vodu. a iskakanje se moze spreciti drzanjem zabe u vodi makar nekoliko sekundi. postepeno kuvanje je brutalno.
 
mislim da je manje bolno za zabu ako se zaba ubaci u vrelu vodu. a iskakanje se moze spreciti drzanjem zabe u vodi makar nekoliko sekundi. postepeno kuvanje je brutalno.
o postepenom kuvanju i brutalnosti istog i govorim..uvodjenje raznih propisa na kasicicu naizgled bezopasnih ..neprimetno stezu obruc..i ako se ne reaguje odmah i na prvu mnogo loseg biva i mnogo je teze kasnije ispraviti..narodna bolje spreciti nego leciti..
od ropstva se branis dok jos imas slobodu..
 

Back
Top