zubi kod psa
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: zubi kod psa

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano zubi kod psa

Imam jorksirskog terijera starog 5 god....Pre 2 nedelje vodili smo je kod veterinara da joj skine kamenac, a posle toga neki zubi su joj se rasklimali i veterinar je rekao da joj malo prisemo zube sa vaticom natopljenom troprocentnim hidrogenom.... Pre 3 dana pocelo je da joj smrdi iz usta i da ostavlja krvave fleke na carsavu...ta zadnja 3 dana skoro nista ne jede...

Da li je neko imao mozda isti problem sa svojim psom i sta ste radili??? daa nisu mozda u pitanju desni a ne pokvaren zub? Hvala!

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Podrazumevano Re: zubi kod psa

verovatno su desni,cim se klimaju zubi
    ne znam nista o tome,ali sto se hrane tice,daj joj pashtete za pse i mekanu hranu iz kesica i konzervica,da bi mogla da jede.....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    verovatno su desni,cim se klimaju zubi
    ne znam nista o tome,ali sto se hrane tice,daj joj pashtete za pse i mekanu hranu iz kesica i konzervica,da bi mogla da jede.....
    Vervatno upala desni,i to moguc eizazvana cak i nestrucim i isuvise dubokim skidanjem kamenca.Nije dovoljan samo hidrogen,ne bi bilo lose da mazete Gingival Gel za humanu upotrebu.

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala puno!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Ali,za svaki slucaj,odnesi psa nekom drugom veterinaru da pogleda,mozda je nesto zaj...o onaj prethodni,kad je cistio kamenac,pa se sad pravi nevest,kao nije to nista,nece da prizna da je on kriv.

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

slazem se

Početnik
    Učlanjen
    15.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kamenac sa zubi pasa najbolje ne dirati

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio tecajzapse.com Pogledaj poruku
    A zasto?
    We can not do great things-only small things with great love

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tecajzapse.com Pogledaj poruku
    Da i stvarno mi nije jasno šta će još da smisle da muče jadne kučiće

Imaju one poslastice koje su između ostalog i dobre za njihove zubiće ali maltretirati životinju skidanjem kamenca je vrhunac neodgovornosti dotičnog veta ...da budem blaga i ne kažem nešto grublje.

Mojoj kuci su prošle godine izvadili jedan zub

Par dana je bila baš potištena i depresivna i ja kakva sam već paničarka kada je ona u pitanju, odvedem je kod jednog veta koji mi izvuče gomilu novca na svakojaka čuda od ispitivanja , laboratorijskih analiza, rentgena , ma čuda i zaključi ono što sam mu i sama rekla još na početku , da mi kuca ima gastritis, "pohvali" me što joj dajem ranisan po potrebi, uredno mi naplati uslugu u katastrofalnom iznosu, a stanje nepromenjeno

Ne budem lenja i odnesem je na Veterinarski fakultet kod starog nam i proverenog veta koji se taman bio vratio sa puta i za dve sekunde čovek zaključi da je kuci zubobolan i pokvaren jedan zubić , u sledećih dve sekunde joj ga izvadi i da kucnem u drvo, kuca odmah živne i postade ona stara
    Još mi je rekao , a i vidi se da ima i malo kamenca ali da to ni u ludilu ne treba dirati, pranje psećih zuba je okarakterisao kao zaludnu igrariju i gotova priča...inače čovek je poznati i priznati profesor na fakultetu kome bezuslovno verujem jer se dokazao u nebrojeno puta slučajeva i mojih poznanika i prijatelja

Aktivan član L.krofnica (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio SANDRINAbg Pogledaj poruku
    Da i stvarno mi nije jasno šta će još da smisle da muče jadne kučiće

Imaju one poslastice koje su između ostalog i dobre za njihove zubiće ali maltretirati životinju skidanjem kamenca je vrhunac neodgovornosti dotičnog veta ...da budem blaga i ne kažem nešto grublje.

Mojoj kuci su prošle godine izvadili jedan zub

Par dana je bila baš potištena i depresivna i ja kakva sam već paničarka kada je ona u pitanju, odvedem je kod jednog veta koji mi izvuče gomilu novca na svakojaka čuda od ispitivanja , laboratorijskih analiza, rentgena , ma čuda i zaključi ono što sam mu i sama rekla još na početku , da mi kuca ima gastritis, "pohvali" me što joj dajem ranisan po potrebi, uredno mi naplati uslugu u katastrofalnom iznosu, a stanje nepromenjeno

Ne budem lenja i odnesem je na Veterinarski fakultet kod starog nam i proverenog veta koji se taman bio vratio sa puta i za dve sekunde čovek zaključi da je kuci zubobolan i pokvaren jedan zubić , u sledećih dve sekunde joj ga izvadi i da kucnem u drvo, kuca odmah živne i postade ona stara
    Još mi je rekao , a i vidi se da ima i malo kamenca ali da to ni u ludilu ne treba dirati, pranje psećih zuba je okarakterisao kao zaludnu igrariju i gotova priča...inače čovek je poznati i priznati profesor na fakultetu kome bezuslovno verujem jer se dokazao u nebrojeno puta slučajeva i mojih poznanika i prijatelja
    Možeš li da nam kažeš o kom profesoru je reč? Volela bih i ja da odem da me posavetuje

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

I u ovom slučaju sam pristalica prevencije- hraniti psa granulama i/ili kostiju i eventualno mu davati one "dental care" grickalice, mada većina ozbiljnijih proizvođača već ima posebne dental care granule-npr. RC koje koštaju oko 1200 dinara za 1,5kg. Ako već dođe do stvaranja neke veće količine kamenca, nikako ne škrtariti i rukovoditi se (povoljnijom) cenom usluge pri izboru veterinara!

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio L.krofnica Pogledaj poruku
    Možeš li da nam kažeš o kom profesoru je reč? Volela bih i ja da odem da me posavetuje

Naravno da mogu, a pre svega hoću. Ovakve informacije sa zadovoljstvom delim sa vlasnicima kućnih ljubimaca koji žele najbolje za svoje male prijatelje
    Poslala sam ti pp

Slične teme

1. Zubi
    Autor SiIent Bob u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 16.12.2008., 21:05
  2. BELI ZUBI
    Autor ZeNoN u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.07.2005., 15:49
  3. zubi
    Autor sinbad u forumu Zdravlje