Glasovi iz Korićke jame

oziman

Veoma poznat
Poruka
11.563
Gornjemilanovčani Radoslav Mišković i Ljiljana Mitrović doziveli su nesto veoma neobicno prilikom posete Bileci i prilikom obilaska Koricke jame. U toj jami za vreme rata ustase su pobile stotine ljudi iz tog mesta. Prilikom obilaska crkvice u blizini zaculi su iz jame jecaje i plac ocito duhova pobijenih ljudi.

Moje je misljenje da je taj dogadjaj istitnit i da je tu doslo do preklapnja dve odvojene duhovne ravni. Jedne koja se sastoji iz opazaja u nasoj svesti a koju mnogi zovu "realnost" i druge koja zahvata u oblasti duha u kojoj borave bica koja su napustila ,simbolicki receno, "ovaj svet".

Kao idelan uvod u temu neka posluze ove Platonove reci:
Sokrat: A to telesno, dragi prijatelju, to je, mora se uzeti, teretno, i teško i zemaljsko, i vidljivo. Zato takva duša, koja toga ima, i oseća se opterećena i povlači se nazad u oblast vidljivoga, pa se, u strahu od nevidljivog i od Hada prebija, kao što se priča, oko spomenika i grobova, a u njihovoj blizini i videle su se senolike prikaze duša. To su prikaze onakvih duša koje se nisu rastale u potpunoj čistoti, nego imaju u sebi nešto vidljivo, pa se zato i vide. citat: Platon Sokratova smrt (glava 30).

Dakle, tema je duhovi Koricke jame. A detaljnije o tom dogadjaju imate ovde:
http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/9547/Glasovi/iz/Koricke/jame
 
nemam ideju sta bi ovo moglo da bude. Ali jedine dve mogucnosti su sledece, ili su njihovi duhovi, ili ima neko trivijalno objasnjenje, sto cisto sumnjam.

Mozda nema nikakvog objasnjenja a ipak se desilo. Svi na ovom forumu, pogotovu jato skeptika, moralo bi dobro da zapamte jednu rec "egzemplar" ili dogadjaj koji se desi jednom i ne moze se vise ponoviti u slicnim uslovima, samim tim ne moze upasti ni u uzrocno posledicnu vezu i zakljuciti indukcijom, a ipak se desio.
To je egzemplaran dogadjaj.
Tako da mozemo reci da se na tom mestu, u to vreme desio dogadjaj takve vrste.
Ovakav nacin misljenja siguruno da nikom ne uliva sigurnost , jer ono sto ne mozemo predvideti uliva nam stah, ali na ovom svetu ne postoji samo ono sto se moze podvesti pod neko ponavljanje vec postoje i EGZEMPLARI.

A to sto ljudi vezani za naucni metod zakljucivanja to smatraju za jeres i sabazan ... druga je stvar.

Kao sto coveku koji tvrdi da sanja i da smo svi mi likovi iz njegovog sna nijednim nacinom ne mozemo dokazati da gresi, videti unos na mom blogu:
Sanjao sa da sam leptir:
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=4929
tako isto onom ko tvrdi da se desio egzemplaran dogadjaj ne mozemo dokazati da gresi. Ma kako naucnim fanaticima to bilo sablaznjivo.
 
Poslednja izmena:
Prema vokabularu srpskog jezika:

egzemplar (l. exemplar)
primerak, uzorak, pojedinačan otisak (knjiga, bakroreza); jedan jedini primerak u zbirci.

egzemplaran (l. exemplaris)
primeran, uzoran, uzorit; koji treba da posluži kao primer, primera radi, zastrašujući; egzemplarna kazna kazna koja treba da posluži kao zastrašujući primer drugima.
 
Au covece.......cito sam Noz 3 puta,neke delove knjige nebrojeno puta,ovo me je potreslo....osecam potrebu da odem tamo i otici cu.Najvise me nervira sto vecina ljudi kad se povede tema o tome odmah menjaju temu,kao nije to za pricu...bla,bla....nekad bilo,sra se to nas tice itd.......I jos jedna stvar,sve nam je prece od sopstvene istorije,npr.svi su culi za Leonidu i Termopile,a malo broj nas zna da je svako mesto u Hercegovini srpsko Termopile u najuzasnijoj verziji.A tek Prebilovci,jama Kapavica.........
 
To je vrlo moguca stvar za jamu,ali moguce je i za Rusiju mada sve to mozee biti montaza dok se ne uveri covek sam.Tako sam ja poceo,isprica mi neko neku pricu da je video neka prividjenja,djavole,duhove...ja se pokupim i odem da pogledam,do duse svasta nekad vidim i cujem ali vazno je samo ne plasiti se,pa nekada se i nista ne pojavi,ali eto opet sve u krug...
 
Džabe,nam da mislimo i sve,kad nikad ne možemo biti sigurni...Snimak?Možda snimatelj vrišti...Odemo tamo,možda opet neko ko je sišao dole vrišti...sve može bti namešteno...tako da džabe,sve ovo...msm da duhovi postoje,ali ne tako kako su prikazani...Mislim da mogu samo da posmatraju i da se kreću,ali nečujno,ne mogu ni da pričaju,a videti ih je ne moguće...
 
Bila sam kod onog bezdana na Rajcu kad sam imala 13 godina, pricao mi je tata da su tu bacali ljude (ne secam se kada i da li u nekom ratu)...ali sve jedno nisam cula nikakve glasove. Bilo mi je jezivo kolika je to rupcaga i to sto je tada bila ogradjena samo nekom malom zicicom koja dopire jedva do iznad clanaka, tako da ko nije pazljiv...
 
Bila sam kod onog bezdana na Rajcu kad sam imala 13 godina, pricao mi je tata da su tu bacali ljude (ne secam se kada i da li u nekom ratu)...ali sve jedno nisam cula nikakve glasove. Bilo mi je jezivo kolika je to rupcaga i to sto je tada bila ogradjena samo nekom malom zicicom koja dopire jedva do iznad clanaka, tako da ko nije pazljiv...

omg...jer bilo tourista koji su upali unutra?:(
 
Dok se ljudi budu podsmevali "naucnom metodu" izucavanja, bit ce ovakvih egzemplara !!!
Inace super je to objasnjenje, egzemplar, recimo kad me u'vate da (ne daj Boze !) kradem u samoposluzi. Amer bi rekao "pozivam se na 5 amandman, a mi, pogadjate..."pozivam se na egzemplar". Jel tako nekako ?
 
Poslednja izmena:
Ne može se otvoriti tvoj link.
Pravilo je baš čudno. Nemamo svi nalog na You Tube-u.

Možda jer je samo za administratore i moderatore,nisam znao da ne mogu svi da vide.
Uvodi se novo posebno pravilo koje ce vaziti za sve forume.
Osim za pesme, svi ostali klipovi koji se ubacuju sa YT-a moraju na samom YT-u da imaju komentar linka ka temi na forumu gde je klip ubacen.

Drugim recima, onaj ko kaci link sa YT-u mora na YT-u u komentarima da ostavi link ka temi na forumu. U suprtonom mu brisite taj klip sa obrazlozenjem da mora da ostavi link ka temi na forumu i onda ce klip moci da stoji na forumu.

Hvala na razumevanju.

- - - - - - - - - -

od ovog pravila se izuzimaju klipovi sa pesmaam , kratki saljivi komentari tipa neka rec..recenica.komentar iz nekog filma..i slicno..znaci pravilo se odnosi na klipove u kojima se nesto konkretno desava.

primera radi..za ovako nesto ne treba da se ostavlja link na YT-u :)

 

Back
Top