Glasovi iz Korićke jame
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Glasovi iz Korićke jame

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Podrazumevano Glasovi iz Korićke jame

Gornjemilanovčani Radoslav Mišković i Ljiljana Mitrović doziveli su nesto veoma neobicno prilikom posete Bileci i prilikom obilaska Koricke jame. U toj jami za vreme rata ustase su pobile stotine ljudi iz tog mesta. Prilikom obilaska crkvice u blizini zaculi su iz jame jecaje i plac ocito duhova pobijenih ljudi.

Moje je misljenje da je taj dogadjaj istitnit i da je tu doslo do preklapnja dve odvojene duhovne ravni. Jedne koja se sastoji iz opazaja u nasoj svesti a koju mnogi zovu "realnost" i druge koja zahvata u oblasti duha u kojoj borave bica koja su napustila ,simbolicki receno, "ovaj svet".

Kao idelan uvod u temu neka posluze ove Platonove reci:
    Sokrat: A to telesno, dragi prijatelju, to je, mora se uzeti, teretno, i teško i zemaljsko, i vidljivo. Zato takva duša, koja toga ima, i oseća se opterećena i povlači se nazad u oblast vidljivoga, pa se, u strahu od nevidljivog i od Hada prebija, kao što se priča, oko spomenika i grobova, a u njihovoj blizini i videle su se senolike prikaze duša. To su prikaze onakvih duša koje se nisu rastale u potpunoj čistoti, nego imaju u sebi nešto vidljivo, pa se zato i vide. citat: Platon Sokratova smrt (glava 30).
    Dakle, tema je duhovi Koricke jame. A detaljnije o tom dogadjaju imate ovde:
    http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/9547/Glasovi/iz/Koricke/jame

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: Glasovi iz Korićke jame

hvala sto si ponovo otvorio temu,..

ja je ubacio na politiku tamo mi je premestise, pa ovde zakljucase,...
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Primećen član
    Učlanjen
    20.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    44

nemam ideju sta bi ovo moglo da bude. Ali jedine dve mogucnosti su sledece, ili su njihovi duhovi, ili ima neko trivijalno objasnjenje, sto cisto sumnjam.

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku

Poslednji put ažurirao/la Oximoron : 07.06.2009. u 01:18

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio Swerdlow Pogledaj poruku
    nemam ideju sta bi ovo moglo da bude. Ali jedine dve mogucnosti su sledece, ili su njihovi duhovi, ili ima neko trivijalno objasnjenje, sto cisto sumnjam.
    Mozda nema nikakvog objasnjenja a ipak se desilo. Svi na ovom forumu, pogotovu jato skeptika, moralo bi dobro da zapamte jednu rec "egzemplar" ili dogadjaj koji se desi jednom i ne moze se vise ponoviti u slicnim uslovima, samim tim ne moze upasti ni u uzrocno posledicnu vezu i zakljuciti indukcijom, a ipak se desio.
    To je egzemplaran dogadjaj.
    Tako da mozemo reci da se na tom mestu, u to vreme desio dogadjaj takve vrste.
    Ovakav nacin misljenja siguruno da nikom ne uliva sigurnost , jer ono sto ne mozemo predvideti uliva nam stah, ali na ovom svetu ne postoji samo ono sto se moze podvesti pod neko ponavljanje vec postoje i EGZEMPLARI.

A to sto ljudi vezani za naucni metod zakljucivanja to smatraju za jeres i sabazan ... druga je stvar.

Kao sto coveku koji tvrdi da sanja i da smo svi mi likovi iz njegovog sna nijednim nacinom ne mozemo dokazati da gresi, videti unos na mom blogu:
    Sanjao sa da sam leptir:
    http://forum.krstarica.com/blog.php?b=4929
    tako isto onom ko tvrdi da se desio egzemplaran dogadjaj ne mozemo dokazati da gresi. Ma kako naucnim fanaticima to bilo sablaznjivo.
    Poslednji put ažurirao/la oziman : 07.06.2009. u 01:01

Neproveren član Oximoron (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku

Ovako postavljena tema je u redu.
    Onako,cist copy/paste,nije.

Veoma poznat Džek svih zanata (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Egzemplar znaci primer, izvedeno iz engleske reci "example", a ne sto je Ozi postovao.
    Cisto da se ljudi ne informisu pogresno.
    Moj Kung Fu je jači od tvog Kung Fua!

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio Oximoron Pogledaj poruku
    Ovako postavljena tema je u redu.
    Onako,cist copy/paste,nije.
    pa dobro ja sam mislio da ovde vaze ista pravila kao i na politici...
    Србија стоји на рубу амбиса мудро вођена од телетабиса, jасно је да је народу присела помоћ гована из Хага и Брисела! By Бора Ђорђевић

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Prema vokabularu srpskog jezika:

egzemplar (l. exemplar)
    primerak, uzorak, pojedinačan otisak (knjiga, bakroreza); jedan jedini primerak u zbirci.

egzemplaran (l. exemplaris)
    primeran, uzoran, uzorit; koji treba da posluži kao primer, primera radi, zastrašujući; egzemplarna kazna kazna koja treba da posluži kao zastrašujući primer drugima.

Moderator Bojan_BRT (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Nesto slicno se desilo u Rusiji kada su kopali na velikim dubinama.Culi su nesto nalik ljudskom vristanju
    https://www.youtube.com/watch?v=6hjafFhVFhw

korado katani nije na forumu
    inside my heart is breaking............but my smile still stays on.
    Zainteresovan član korado katani (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Au covece.......cito sam Noz 3 puta,neke delove knjige nebrojeno puta,ovo me je potreslo....osecam potrebu da odem tamo i otici cu.Najvise me nervira sto vecina ljudi kad se povede tema o tome odmah menjaju temu,kao nije to za pricu...bla,bla....nekad bilo,sra se to nas tice itd.......I jos jedna stvar,sve nam je prece od sopstvene istorije,npr.svi su culi za Leonidu i Termopile,a malo broj nas zna da je svako mesto u Hercegovini srpsko Termopile u najuzasnijoj verziji.A tek Prebilovci,jama Kapavica.........
    Kad oseti da je voljen,covek postaje surov.

Obećava Snake pit (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

To je vrlo moguca stvar za jamu,ali moguce je i za Rusiju mada sve to mozee biti montaza dok se ne uveri covek sam.Tako sam ja poceo,isprica mi neko neku pricu da je video neka prividjenja,djavole,duhove...ja se pokupim i odem da pogledam,do duse svasta nekad vidim i cujem ali vazno je samo ne plasiti se,pa nekada se i nista ne pojavi,ali eto opet sve u krug...

Obećava yoohoo (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Ja se izvinjavam ako sam otishla off topic, ali chitajuci vashu prepisku zakljuchujem da se kod vas podrazumeva da duhovi postoje i obitavaju tu negde oko nas Zashto ste tako sigurni u to?

Obećava Snake pit (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

aha pa ako zelis samnom da se bavis tim videces,niko ne veruje dok ne vidi,ne cuje,mislite sigurno da mlatim ali tako je.

Domaćin Grunf1942 (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Džabe,nam da mislimo i sve,kad nikad ne možemo biti sigurni...Snimak?Možda snimatelj vrišti...Odemo tamo,možda opet neko ko je sišao dole vrišti...sve može bti namešteno...tako da džabe,sve ovo...msm da duhovi postoje,ali ne tako kako su prikazani...Mislim da mogu samo da posmatraju i da se kreću,ali nečujno,ne mogu ni da pričaju,a videti ih je ne moguće...

Aktivan član Ridjobrada (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Bila sam kod onog bezdana na Rajcu kad sam imala 13 godina, pricao mi je tata da su tu bacali ljude (ne secam se kada i da li u nekom ratu)...ali sve jedno nisam cula nikakve glasove. Bilo mi je jezivo kolika je to rupcaga i to sto je tada bila ogradjena samo nekom malom zicicom koja dopire jedva do iznad clanaka, tako da ko nije pazljiv...

Domaćin Grunf1942 (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio Dilan06 Pogledaj poruku
    Bila sam kod onog bezdana na Rajcu kad sam imala 13 godina, pricao mi je tata da su tu bacali ljude (ne secam se kada i da li u nekom ratu)...ali sve jedno nisam cula nikakve glasove. Bilo mi je jezivo kolika je to rupcaga i to sto je tada bila ogradjena samo nekom malom zicicom koja dopire jedva do iznad clanaka, tako da ko nije pazljiv...
    omg...jer bilo tourista koji su upali unutra?

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Dok se ljudi budu podsmevali "naucnom metodu" izucavanja, bit ce ovakvih egzemplara !!!
    Inace super je to objasnjenje, egzemplar, recimo kad me u'vate da (ne daj Boze !) kradem u samoposluzi. Amer bi rekao "pozivam se na 5 amandman, a mi, pogadjate..."pozivam se na egzemplar". Jel tako nekako ?
    Poslednji put ažurirao/la A-man : 15.06.2009. u 23:56

Slične teme

1. Glasovi iz pakla
    Autor oziman u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 279
    Poslednja poruka: 09.11.2012., 15:37
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.09.2007., 22:42
  3. Glasovi Andjela?
    Autor SASHA_MTL u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 28.05.2007., 00:27