novo - slike na ulaznim vratima na samoposluzi

27E

Legenda
Poruka
52.416
vidim danas na ulaznim vratima u lokalnu samoposlugu, ranije pekabeta, danas deo najveceg lanca u srbiji, nalepljen papir sa crno-belo odstampanim fotografijama nekoliko ljudi i zena - ukupno 6 osoba.

zagledam malo bolje, kad - sede u magacinu. sta je ovo? pa to su oni koji su pokusali da nesto ukradu.

dok sam stigo kuci, klikeri pocinju da rade.

dal to tako sme?

dal to tako treba?

ima li takvog postupka jos negde?

osudjujem svaki vid kriminala, pa i corisanje po samiskama, ali ljudi su ljudi, neka ih prijave i kazne. ovo sa slikama ....ne znam, ne svidja mi se
 
Nema kazni za sitne krađe. Te slike stavljaju na sve veće prodavnice i supermarkete da ih obezbeđenje upamti i ne dozvoli im ulaz u radnju.
Svi su bili uhvaćeni u krađi, ali policija ništa nije uradila.

Jedino što znam da te slike obično stoje unutar nekih prostorija firme, najčešće obezbeđenja, a ne na sred ulaznih vrata. Kradu ljudi sve živo, od čokoladica do majica koje obuku na sebe, do 5-6 komada odjednom...
 
Nema kazni za sitne krađe. Te slike stavljaju na sve veće prodavnice i supermarkete da ih obezbeđenje upamti i ne dozvoli im ulaz u radnju.
Svi su bili uhvaćeni u krađi, ali policija ništa nije uradila.

U ovoj radnji nema obezbedjenja (pricam o onoj u koju ja odlazim)
a drugo ne gledaju prodavacice sa vrata u facu..pa u sliku..:mrgreen:

Jedino što znam da te slike obično stoje unutar nekih prostorija firme, najčešće obezbeđenja, a ne na sred ulaznih vrata. Kradu ljudi sve živo, od čokoladica do majica koje obuku na sebe, do 5-6 komada odjednom...

Slike stoje na sred prodavnice, kao sto rekoh..vise sa strane kase, zakacene jedna na drugu..

Naravno, ne opravdavam kradju, ali ovo je ipak malo primitivno..

Pa krade se i u Nemackoj po prodavnicama pa ne vise slike sa kase..:roll:
 
Pa ne sme po zakonu . Po zakonu je da se zove murija , a ne da se od magacina pravi privatni zatvor . Mada i ja , kad bi uvatio dzeparosa , glavu bi mu razbio , uzo L.K. i nocu mu upao na gajbu , ba bi mu rabio i tatu i mamu od batine , jnajstrasnije ... al , dobro , to je smem jer sam ja fizicko lice , a supermatrket je pravno lice , pa se pravno mora i ponasati :lol:
 
Sama si skrenula sa teme ;)

A za ovo drugo ..:roll: Vadis reci iz konteksta.
Rekoh-primitivno je to okaciti tako u sred prodavnice, tek tako, da visi..a gradjani gledaju i pojma nemaju o cemu se radi dok ne pitaju.

Treba to uraditi organizovanije, da se zna o cemu je rec...

Btw, kao sto rekoh, i u Nemackoj ima lopova po prodavnicama, pa nigde ne videh u sred prodavnice
da vise neke slike.
 
U ovoj radnji nema obezbedjenja (pricam o onoj u koju ja odlazim)
a drugo ne gledaju prodavacice sa vrata u facu..pa u sliku..:mrgreen:



Slike stoje na sred prodavnice, kao sto rekoh..vise sa strane kase, zakacene jedna na drugu..

Naravno, ne opravdavam kradju, ali ovo je ipak malo primitivno..

Pa krade se i u Nemackoj po prodavnicama pa ne vise slike sa kase..:roll:
I rekoh da je običaj da stoje u prostorijama prodavnice, a ne na mestu gde svi vide. Ovaka slučaj ja nisam nigde video, samo kažem da me ne iznenađuje. Za sitne kazne policija ni ne pravi zapisnik (mislim da sve ispod 15000 dinara vrednosti spada u sitnu krađu). Jedino što se može u takvim slučajevima je da službena lica zadrže ''poznate'' i zovu policiju. Čak i kada se desi krađa, obezbeđenje (ako ih ima) ne sme fizički da stupi u kontakt sa lopovom (kad ovaj zapišti na izlazu), već samo da zatvaranjem vrata spreče da pobegne i da čekaju policiju. A slike su tu da im ostanu u glavama.
Za te sitne krađe može da podnese prijavu samo pravno i fizičko lice, država ne goni kradljivce za te vrednosti.
 
Cuti, dobro su prosli, jos nisu poceli ruku da seku :roll:
Ae sto vas politicari yebu gde i kako stignu, zavrcu za milione u raznoraznim aferama, a ovamo se kao raspravlja treba li kaciti slike tipa WANTED (dead or alive) za bedu koja je ukrala cokoladicu ili majicu, a sve to kao rezultat ove prvobitne stoke.
:thumbdown:

A šta bi ti radio kada bi imao prodavnicu i video da ti neko u džepu nosi neke čokoladice, kremice, bilo šta?
 
vidim danas na ulaznim vratima u lokalnu samoposlugu, ranije pekabeta, danas deo najveceg lanca u srbiji, nalepljen papir sa crno-belo odstampanim fotografijama nekoliko ljudi i zena - ukupno 6 osoba.

zagledam malo bolje, kad - sede u magacinu. sta je ovo? pa to su oni koji su pokusali da nesto ukradu.

dok sam stigo kuci, klikeri pocinju da rade.

dal to tako sme?

dal to tako treba?

ima li takvog postupka jos negde?

osudjujem svaki vid kriminala, pa i corisanje po samiskama, ali ljudi su ljudi, neka ih prijave i kazne. ovo sa slikama ....ne znam, ne svidja mi se

Da to nije neka šala?!
 

Back
Top