Negativa

Govorim o mentalitetu ne samo o fizičkoj sličnosti...Mi možemo bolje od toga...Bar smo mogli...U getu u americi na svakom ugu stoji banda koja diluje drogu i maltretira prolaznike...Zametci toga se već formiraju ovde bilo u vidu klasičnih bandi bilo u vidu raznih poltičkih batinaša sa imunitetom bilo u vidu navijača koji bi te ubili da vide da imaš olovku sa logom partizana ili šta god...
 
А не знам ти ја ништа о том полусвету. Само покушавам да окружење у коме живим не личи на средњеазијску касабу.

Пасивност није решење, бекство није решење.
 
Сад у недељу шетамо муж и ја по чувеним 'павиљонима' око Института за мајку и дете и свуда около.

Тај део града као да је бог заборавио. Лишће од претпрошле године, поломљене гране, смеће, напуштене радње у приземљима, ужас..

Закључак - постоје важне и неважне зоне у граду зависно од имовинског статуса житеља.
 
Poslednja izmena:
Сад у недељу шетамо муж и ја по чувеним 'павиљонима' око Института за мајку и дете и свуда около.

Тај део града као да је бог заборавио. Лишће од претпрошле године, поломљене гране, смеће, напуштене радње у приземљима, ужас..

Закључак - постоје важне и неважне зоне у граду зависно од имовинског статуса житеља.

Msm da je uvek i bila nevažna, neosvetljena i sl..... - poslednja stanica šesnaje.......
 
...jeste ako nemas nekog bitnog komisju svi te zaborave, tako u nasem naselju jedno vreme su svaki dan prali ulice, bila cak 3 cistaca...sve blistalo i tacno smo znali da se neko tu doselio, sad da li taj neko vise nije bitan ili se odselio ne znam....ali opet nam naselje postaje zona sumraka....cistaca ulice nisam videla ne secam se, kontejneri dok se ne prepune niko ne dolazi da ih prazni, o pranju tek da ne pricam......strasno koliko je ocigledno da nikog nije briga....

- - - - - - - - - -

То је баш велико насеље и могло би сасвим лепо да изгледа када би се уложило у сређивање јавних површина и у сам изглед зграда.

...da, ali i ti sto stanuju u tim zgradama bi mogli da se zeznu i malo ociste oko svog ulaza zbog njih samih....ali su ljudi postali generalno nezainteresovani za sve sto je dalje od njihovih vrata sto je opet strasno....postajemo nekako cudni zavuceni u svoje ljuture, mislim da to nikom dobro nije donelo....
 
To su vojne zgrade uglavnom, socreal tipa - paviljonskog....kao na Karaburmi delom, nešto slično.

Kad se nije ulgalo pre 30 god, teško će i sada.. a ima dosta zelenih površina, čak je i ta lokacija dobra, stanovi kod starog Merkatora su po 2 soma metar.... i ovi imaju neku nerealnu cenu....
 
...da, ali i ti sto stanuju u tim zgradama bi mogli da se zeznu i malo ociste oko svog ulaza zbog njih samih....ali su ljudi postali generalno nezainteresovani za sve sto je dalje od njihovih vrata sto je opet strasno....postajemo nekako cudni zavuceni u svoje ljuture, mislim da to nikom dobro nije donelo....


У праву си потпуно. Људи су инертни, чекају да неко други све реши.
Ако већ виде да од комуналаца леба нема, кесе и грабуље у руке и чисти, то није срамота.

- - - - - - - - - -

To su vojne zgrade uglavnom, socreal tipa - paviljonskog....kao na Karaburmi delom, nešto slično.

Kad se nije ulgalo pre 30 god, teško će i sada.. a ima dosta zelenih površina, čak je i ta lokacija dobra, stanovi kod starog Merkatora su po 2 soma metar.... i ovi imaju neku nerealnu cenu....

Баш смо причали како је место идеално за људе са децом, мирно и заклоњено, пуно паркића. Сад не знам која је тамо цена квадрата.
 
У праву си потпуно. Људи су инертни, чекају да неко други све реши.
Ако већ виде да од комуналаца леба нема, кесе и грабуље у руке и чисти, то није срамота.

- - - - - - - - - -



Баш смо причали како је место идеално за људе са децом, мирно и заклоњено, пуно паркића. Сад не знам која је тамо цена квадрата.

....da narocito sto su ti ljudi koji tu zive vecinom vlasnici stanova, znaci i te povrsine oko zgrade, zar njima nije bolje da im se deca igraju na cistom, nego na zalost sad se deca sve manje i igraju napolju, pa kao ne tice se njih nece njihova deca....i jeste svi se stide da uzmu grabulje i dzak kao da ce ih pojesti....


...taj kraj je lep, nedaleko odatle sam zivela, i dovodila decu tu kod lekara kad je bas trebalo....znam da su te zgrade imale i kaljeve peci zidovi debeli kvalitetne zgrade, cene ne znam ali je kraj za pozeleti....nego mi vecinom ne znamo da cenimo to sto imamo, postali smo naopaki....
 
Сад у недељу шетамо муж и ја по чувеним 'павиљонима' око Института за мајку и дете и свуда около.

Тај део града као да је бог заборавио. Лишће од претпрошле године, поломљене гране, смеће, напуштене радње у приземљима, ужас..

Закључак - постоје важне и неважне зоне у граду зависно од имовинског статуса житеља.

На списак упропашћених делова Београда додати и... Кнез Михаилову !!!
Зашто? Зато што сам случајно ту прошао овог поподнева. Не можете да замислите каква хаварија је са оним плочама.
Проћи ћу ту опет за пар дана, само када будем могао по дану, да лакше сликам. Бићете запањени количином "материјала", односно хаварије.
Али некима је важно да је све осветљено као у куплерају... па док тако гледате горе, па се поломите на изваљене плоче, могу одмах да вас возе на крпљење, руке или ноге, већ по потреби. Градоначелник нам је лекар, има лепо да вас збрину :evil:
 
LjIs44b.jpg


čistoća je pola zdravlja -TC ''piramida'', blok 44
 
На списак упропашћених делова Београда додати и... Кнез Михаилову !!!
Зашто? Зато што сам случајно ту прошао овог поподнева. Не можете да замислите каква хаварија је са оним плочама.
Проћи ћу ту опет за пар дана, само када будем могао по дану, да лакше сликам. Бићете запањени количином "материјала", односно хаварије.
Али некима је важно да је све осветљено као у куплерају... па док тако гледате горе, па се поломите на изваљене плоче, могу одмах да вас возе на крпљење, руке или ноге, већ по потреби. Градоначелник нам је лекар, има лепо да вас збрину :evil:


Znamo, išli smo, a neki i fotke postavljali :ljutka:

Kako to da lišća još uvek ima po drveću? Uskoro bi trebalo da krene na niče novo a ovo staro još stoji, posle onog snega i košave, platani nam puni lišća koje opada i pravi haos.
 
Poslednja izmena:
I opet ne mogu da verujem da ima debila koji u 5 sati petkom počnu da zvrdnaju bušilicom po zgradi
Pa ***** ti i državu i zakon i sve
Ako ne može disciplinovati neke budale ne zaslužuje ni da postoji

Kakav je to sklop takvog nekog degena pa ne mogu da verujem

kakav ološ

Tačno ću mu izgrebati auto ili ostaviti pseću kaku ispred
 
Ove slike sa NBG su stvarno sramotne.

Ceo taj deo od stare poste pa sve do pijace ima puno smeca po parkinzima. Desava se i da ljudiopusteno bacaju iz stanova, to sam bas jednom prilikom video tu blizu Jurija Gagarina.

Prekoputa u blokovima 60+ ne znam kakva je situacija, ali ovo oko pijace stvarno sramotno.

I kada prodjes kroz kineske radnje, bilo u staroj ili novoj zgradi, slicna situacija.

Kod savskog keja ne bi bilo lose da se neko pozabavi popravkom stepenica. Poslednji put kada sam bio, neke od stepenica koje vode na reku su bukvalno oronule. A tuda idu deca stalno uvece. Stvarno sramota da ne moze da se makar skupi 5 gradjana i da to srede malo...
 
Stvarno sramota da ne moze da se makar skupi 5 gradjana i da to srede malo...

može 5 građana (kako kažeš :lol: ) da se skupi i da pokupi, ali za 3 dana će opet biti isto...nisu građani baš toliko zaludni da rade posao JKP-a koji su plaćeni iz naših džepova. pitanje je što se ne organizuju korisnici i vlasnici lokala u TC ''piramida',' da srede malo užas koji ovde vlada već 2 decenije? radnje našminkane, a oko radnje krš i lom.
pogledajte samo na šta liči tzv pločnik ispred ''piramide''....ma kakva sirija....tamo bar znamo što je onako kako je. a ovde? lično nemam pojma. a vi?
 
.


Dobro veče. Danas je moju sestričinu odžepario u 17-ici na Dušanovcu čovek koga je uz pomoć ljubaznih sugrađanki (od kojih jedna u drugom stanju) uspela da stigne i da ga natera da joj vrati telefon. Kaže da mu je torba bila puna telefona. Uspela je da ga fotografiše >



 
Сад у недељу шетамо муж и ја по чувеним 'павиљонима' око Института за мајку и дете и свуда около.

Тај део града као да је бог заборавио. Лишће од претпрошле године, поломљене гране, смеће, напуштене радње у приземљима, ужас..

Закључак - постоје важне и неважне зоне у граду зависно од имовинског статуса житеља.
Znam dobro taj deo grada jer skoro svaki dan tu vozim bicikl i to je ono o čemu sam pisao, ''beli geto'' kao mnogi drugi krajevi zemuna i beograda...I ljudi su slični, rascepkani po zgradama ali imaju neki osećaj ''pripadnosti'' i čak ponosa, bar oni koje sam nekada znao a pitanje da li još uvek žive tu...
 
Roditelji koji ''uče'' decu da koriste ulicu kao javni vc, više nemaju nikakve kočnice pre neki dan, vidim žena opušteno skoro na sred ulice skida sina i zajdno sa njim...:neutral::mrgreen::roll::whistling:
 

Back
Top