Ubuntu

To mi malo cudno,em ga prave besplatno,em ti ga isporucuju besplatno,kako ne bankrotiraju...Nesto mi tu smrdi...

Ako zelis da ostvaris sto vece ucesce na trzistu moras da imas dobru reklamu i da budes povoljniji od konkurencije (zakon trzista). Kada steknes stalnu klijentelu onda mozes da postavis neku cenu preko koje ces imati vecu zaradu.

Posto windows drzi 90% trzista a linux samo 5%, davanje besplatnih verzija je jedini nacin da povecaju broj korisnika. Posto je sistem open source dosta ljudi radi besplatno na njemu tako da se time smanjuju troskovi testiranja i izrade. Pored toga, postoje sponzori koji doniraju te firme, kao i instituti (u okviru fakulteta) i vlade zemalja (Nemacka, Francuska, Rusija, u skorije vreme i nasa vlada) koje materijalno podrzavaju open source sisteme.
 
Poslednja izmena:
Ја сам први пут наручио 8.10 и стигао је за 3 недеље, а пре једно месец дана сам наручио убунту 9.04 и кубунту 9.04 и стигли су ми истог дана. Мени је на свакој пошиљци писало да је послато из Холандије. И наравно никад ми нису ни динар тражили.
 
Nista se ne placa a mogu preko istog usernamea(maui adrese) da narucim i za druge? posta narucio sam za sebe i za drugaricu meni je stiglo a njoj ne
 

Back
Top