Project: Natal

redsonia

Aktivan član
Poruka
1.152
Cula sam o Project Natal i rekoh da vidim sta je to...
To je novi koncept interakcije sa "virtuelnim svetom". Trenutno je razvoj fokusiran na XBox, ali tehnologija nije ogranicena samo na XBox.

Gledam na youtube o tom projektu i sve mi izgleda kao naucna fantastika... buducnost je stigla! :D

Ima mnogo clanaka i video zapisa na youtube o ovom projektu, neki od njih su:

 
Novi vid kućne zabave, tj. igranje igrica na "malo" drugačiji način nego do sada. Zanimljivo nema šta.

Mislim da su igrice samo pocetak.
Na drugom linku:
je demo "Milo" koji pokazuje mogucnosti interakcije sa "vestackom inteligencijom".

Danas: XBox, Sutra: Robot(?).

Tehnologija omogucava vestacku inteligenciju koja moze da "razmislja", prepozna ljude, izraze lica i reaguje na okolinu. Mogucnosti su neogranicene. :D
 
Ovo je reklama i tako je shvatite... Cak i sa senzorima po celom teli ne znam koliko bi to sve bilo izvodljivo... Ima delova koji su po mom misljenju realni, ali brate ostalo... Mozda u prostoriji predvidjenoj samo za to, inace... sedi njih 5 i od svakoga registruje pokrete... SF, for now...
 
Ovo je reklama i tako je shvatite... Cak i sa senzorima po celom teli ne znam koliko bi to sve bilo izvodljivo... Ima delova koji su po mom misljenju realni, ali brate ostalo... Mozda u prostoriji predvidjenoj samo za to, inace... sedi njih 5 i od svakoga registruje pokrete... SF, for now...

Pogledaj clanke u kojima su reakcije ljudi koji su imali priliku da isprobaju tehnologiju.
Jeste reklama, ali nije izmisljeno, nego stvarno radi - zato i jeste dobilo toliki publicitet.
 
Pogledaj clanke u kojima su reakcije ljudi koji su imali priliku da isprobaju tehnologiju.
Jeste reklama, ali nije izmisljeno, nego stvarno radi - zato i jeste dobilo toliki publicitet.

Koje clanke? Klipove?
Ja ne zelim da nista isterujem ovde, jer je sve moguce pa i ovo, tako da jako postujem tvoje misljenje da je ovo realno... Sada te pitam: mozes li sebi pa onda meni da obasnis kako te radi, samo princip? Ja cu ti objsaniti da ne moze, ali kada mi neko objsani da moze :)
 

Back
Top