Zaštita životne sredine

Radoznali T

Početnik
Poruka
3
Povodom svetskog dana zaštite životne sredine, predlazem pokretanje teme o ugrozenosti nase jedine planete Zemlje.
Cilj teme bi bio pojedinacni doprinos borbi za ocuvanje zivotne sredine.
Neka svako od nas da svoj doprinos na svoj nacin. Kako bi to izgledalo neka odluce
moderatori
 
i?
mislis da je nekome u ovoj drzavi stalo do zivotne sredine?
to sve baca djubre kroz prozor,vrsi veliku i malu nuzdu u parku,prosipa odpad u reke,jezera,mora...
juce videh autobus koji iza sebe ostavlja gustu,crnu,smrdljivu dimchinu(sta ih kosta da izbace takav bus iz upotrebe?)
Ogromne nehumane farme samo gomilaju stoku a odpad i ostalo,zna se gde se baca....
divljih deponija koliko hoces....
sve je vise porodica koje umesto jednog,imaju po dva tri automobila....
plasticne kese i flase su svuda po gradu....kod mene ovo drvece kao da je okiceno kesama....
mislis da je bilo koga briga?vaznije je razmishljati o tome hoce li je decko pozvati,nego da kontejner i nije bas toliko daleko od zgrade i da joj nece otpasti noge ako ode do istog i lepo baci svoje smrdljivo smece.A njemu je bitnije da lupeta preko telefona 3 sata nego da sidje i baci djubre,pa onda onako usput,drzeci telefon u jednoj,a djubre u drugoj ruci,izadje na terasu i fiiiijuuuuu ode djubre u parkic.... :poludeo:
 
Stoji čovek na autobuskoj stanici, vadi kutiju cigara, otvara, vadi jednu cigaru, pali, uvlači dim ..... nailazi autobus, on vadi cigaru iz usta, baca je neugašenu pored sebe, ulazi u autobus .... a kanta 40cm udaljena od njega.
Ide dete od nekih 11-12 godina, jede čokoladicu, baca papir pored sebe ..... a kanta za smeće 10 m ispred njega .... to je vaspitanje .....
Zgrada ko zna koliko spratova, iz jednog stana leti puna kesa đubreta .....
Ima još previše primera ........
 
Stoji čovek na autobuskoj stanici, vadi kutiju cigara, otvara, vadi jednu cigaru, pali, uvlači dim ..... nailazi autobus, on vadi cigaru iz usta, baca je neugašenu pored sebe, ulazi u autobus .... a kanta 40cm udaljena od njega.
Ide dete od nekih 11-12 godina, jede čokoladicu, baca papir pored sebe ..... a kanta za smeće 10 m ispred njega .... to je vaspitanje .....
Zgrada ko zna koliko spratova, iz jednog stana leti puna kesa đubreta .....
Ima još previše primera ........
Nema sumnje da je vazno izgraditi svest kod ljudi i dece o potrebi za ocuvanjem prirode ali je vazno i da pocnemo da primenjujemo tehnologiju koja ce nam to omoguciti. Pre svega mislim na reciklazu. Ne zavaravajmo se, uvek ce biti vise onih koje ce boleti uvo da razvrstavaju svoje smece i onih koji se nece ni truditi da isto bace u kontejner. Ali drzava mora da omoguci ekolosko svesnim ljudima da daju svoj doprinos resavanju problema, bez obzira na to koliko ih malo ima (ljudi, ne problema). Ne sme se sve zavrsiti na pojedinacnim akcijama i performansima koje se odrzavaju svega par puta u godini. Ono sto sam hteo da kazem jeste da treba ljudima skrenuti paznju na ekoloske probleme ali treba i dozvoliti onima koji su vec svesni tih problema da pocnu da ih resavaju.
 
Nema sumnje da je vazno izgraditi svest kod ljudi i dece o potrebi za ocuvanjem prirode ali je vazno i da pocnemo da primenjujemo tehnologiju koja ce nam to omoguciti. Pre svega mislim na reciklazu. Ne zavaravajmo se, uvek ce biti vise onih koje ce boleti uvo da razvrstavaju svoje smece i onih koji se nece ni truditi da isto bace u kontejner. Ali drzava mora da omoguci ekolosko svesnim ljudima da daju svoj doprinos resavanju problema, bez obzira na to koliko ih malo ima (ljudi, ne problema). Ne sme se sve zavrsiti na pojedinacnim akcijama i performansima koje se odrzavaju svega par puta u godini. Ono sto sam hteo da kazem jeste da treba ljudima skrenuti paznju na ekoloske probleme ali treba i dozvoliti onima koji su vec svesni tih problema da pocnu da ih resavaju.

T A Č N O !
 
Licno se trudim da ne narusavam negativno svoju okolinu...
Zivim u ekoloskoj drzavi koja u vecini primjera to nije ....
Kcerka mi zivi u Kanadi i po onome sto sam vidjela na slikama veoma cista i lijepo organizovana drzava...Takvu ekolosku sredinu pozelim i mojoj maloj drzavi...
 
Stojim ja sa kolegom letos ispred radnje gde radim, a niz ulicu prema nama idu dva mamlaza koji su upravo u VIPU kupili mobilne telefone. Jedan od njih otvara kutiju vadi telefon i ostale cicaboce i istu baca nasred trotoara na 2 metra od mene. Tog trenutka su mi na oči pale roletne i da se njegov drug nije sageo da je pokupi i baci u kantu verovatno bi erupcija mog besa bila nemerljiva. Moj kolega reče da si mogao da ga ubiješ pogledom pao bi mrtav.

Alergičan sam na takve ljude kojima je teško da bace nešto u kantu a prolaze pored nje. Zato podržavam inicijativu da se uvede komunalna policija koja će da reguliše takve slučajeve.
 
екологију света воде људи који немају свест
сада ће и у Србијици да шикља туђа нафта и гас који ће унаказти зрак од загађења
а Дулић се смеје и трља руке јер ће се пара нафатирати
брука једна а највећа брука је бацати смеће по путу
тога има и овде западно од србије али код вас јаој
мајка ми је одатле и угушила се у ђубрету увек кад је ишла у продавницу
 
Може то лако да се реши, али изгледа да нико није заинтересован.
Кад се људи ошину по новчанику, дође им до свести.

Пластичне кесе укинути.
Просто ми се стужи када видим да неко купује стварчицу коју може да стрпа у џеп, а узме огромну пластичну кесу.

Зар је толико тешко, мајку му, понети неку торбу ако се иде у већу куповину?
Или увести у употребу папирне кесе?

Пластичне никад не узимам, а ако ми нека ''љубазна'' продавачица утрапи, моментално враћам.
И умем бурно да одреагујем кад видим некога како баца смеће по улици.
Обично и нападнути бурно одреагују, додуше.

Ту су и комшије које стално пале своје смеће у двориштима.
 
e to je tačno...i ja imam averziju prema kesamai ne uzimam kese nizašta što je manje od hleba.A ne znam za problem sa paljenjem đubreta po dvorištima ali đubre i kese koje lete po naselju kad duva vetar me izluđuju,a svega toga bi bilo duplo manje samo kad bi gospođe i gospoda pre nego kesu ubace u kontejner uvezali u čvor.Ne može vetar tek tako da izduva iz kontejnera punu uvezanu kesu kao što se razleti đubre iz nevezane kese
 
-flajeri u postanskim sanducicima
-cigareta bacena 40cm od plasticne kante
-papiric na asfaltu
-vetar nosi djubre...

el neko cuje sebe? Na cemu sedite, sta ste obukli, koga ste rucali, jel idete peske...?

Stvari koje kritikujete se zovu civilizacija i bez nje bi pali kao bez kicme.

Onaj ko ima vlast ima moc da
a) donese zakone da kupuje polovne nuklearke, klanice, hemijske otpade, GMO plantaze,... u sred plodne Sumadije.
b) spreci donosenje pomenutih zakona

Njega pitajte sta je danas radio.

Ostavite pusace na miru.
 

Back
Top