Medicinski Fakultet - nekoliko pitanja, OVO JE MNOGO VAZNO !

Sterka©

Početnik
Poruka
41
1.Zna li neko koliko se je prosle godine prijavilo ucenika za upis na Medicinski fakultet u Kragujevcu( i koliko je polozilo, jer sam dobio informaciju da je bio raspisan drugi upisni rok jer nije bio dovoljan broj studenata)?
2.Da li se pri ispitu iz hemije gleda postupak ili samo ono sto je zaokruzeno?
3.U mom gradu kruzi neka prica kako dekani fakulteta na dan ispita mogu da odrede koliko ce studenata biti primljeno i da je kao u Beogradu na Medicinskom od planiranih 450 primljeno: jedni kazu 650, a drugi 850.-meni je to malo smesno.Sta vi mislite o tome ?

Pozdrav :!:
 
Zdravo, spremam i ja prijemni za medicinu pa znam to sto te zanima.
Prvo, u beogradu se prosle godine prijavilo oko 850 ljudi, prijemni polozilo oko 620 ljudi.
Drugo, ne gleda se postupak vec samo ono sto si zaokruzio.
Trece, fakultet odredjuje broj ucenika koji ce biti upisani na budzet i nema tu mrdanja.
Ne brini u Beogradu je prosle godine donja crta bila 73-74 boda tako da ne bi trebalo da ove godine bude problem upisati se.
Srecno na prijemnom!
Pozdrav!
 
Koristim beogradski i niski informator sa testovima od proslih godina a zadatke i pitanja vezbam iz test pitanja (biologija i hemija) za Medicinski fakultet(sve su to isti zadaci za svaki fax).
Ja trebam da uradim jos 200 iz hemije i da predjem morfologiju i nasledjivanje iz biologije.( ima oko 1100 pitanja iz biologije i oko 1200 iz hemije).
Kako ti stojis sa vezbanjem jer si zavrsio ?


Pozdrav!
 
Presao sam hemiju i biologiju, sad sve to radim ponovo, preslisavanje. Ma samo polako ima jos 10 dana, za deset dana mozes da naucis brdo stvari. Genetika je malo zeznuta, treba popamtiti sve one gluposti kad se koji sindrom javlja, morfologija manje vise, mada je i ona zeznuta. Samo bez nerviranja, mene nekad uhvati panika i cini mi se da nista ne znam... Za tri sata tamo moze da se uradi ne 60, nego 160 zadataka, zato ako ponekad panicis, nemoj jer ce to samo da ti oduzme vreme.
Pozdrav!
 

Back
Top