Sirotinjo i Bogu si teska

Poruka
16.002
Kao sto znate sinoc sam izasla sa drugom iz osnvne skole. Evo, sad ujutru sam se probudila, pa,rekoh da vas vise ne drzim u nestrpljenju. Ono sto znate je da vozi djipa, a ono sto ne znate, a jako je bitno, ispricacu vam sada.
Tokom mog odrastanja, cesto sam se selila, iz grada u grad, iz drzave u drzavu. Tako sam menjala skole, ali i sticala nove drugare. Ovog decka znam kada sam bila peti-sesti razred. On je ponavljao nekoliko puta, a isao je u osmi razred. Nisam sigurna. To je vreme mojih prvih ljubavi. Smuvala sam se bila sa njegovim starijim bratom, ali je ta veze bila boje da kazem bez veza. On je zavrsio srednju, poceo da radi kao konobar ili automehanicar, a ja sam jos bila mladjana devojcica. On se popalio da se zeni, zavrsio covek vojsku, pa kao vreme je. A ja u osnovnoj skoli?! A srednja, a fakultet, a master? Strasno. Raskinuli smo mi tako. Pre neki dan mi stigne poruka na Fejsbuku da se vidimo nas dvoje. Taj decko i ja. "Hajde, Pevacice, ti volis da se druzis." Dogovorimo se da izadjemo u neki kafic. Taman mi decko nije tu, pa rejoh sebi da malo izadjem cetvrtkom uvece, kada gotovo niko ne izlazi.
Dosao on sa djipom. Ja se lepo obukla: Roze majica, roze haljinica i roze, lakirane cipelice, roza torbica. Stavila sam i roze traku kosu. Bas sam bila slatka ( i sada sam). Kada sam sisla, prvo sto sam primetila je da mu djip ima diplomatske tablice. Pomislila sam da je ovaj drug postao gastarbajter i pun love, a ovde nije znao da se potpise. Ipak, ono E u sredini mi je bilo malo sumnjivo i BG sa strane. Nema veze, rekoh sebi, hajde da se druzis! Udjemo mi u djip. On sav ushicen, sto ga vozi, te prica kako je lepo sto smo se videli, kako super izgledam, kako je djip mocan, kako imam dobru liniju, o restoranu gde idemo, kako ima lep dekolte, kako mu nedostaje drustvo iz osnvne skole, a isli smo zajedno mozda sest meseci, jedva sam se setila njegovog imena, o tome kako imam stila. Udjemo u taj kafic, on meni, privuce stolicu, maniri, na sve strane, ali vidim ja da ce tu nesto da ispadne. Po kravati sam videla, da tu nesto nije kako treba.
Narucimo pice. On pije viski sa ledom JB. Ja uzmem sok od jagode. On navali na mene da uzmem alkoholno pice, ali ja sam ostala pri svome da necu. Pocnemo mi o poslu. Kad ono, on radi kao komercijalista, sto je popularan naziv sada za sofere, koji da bi bili vazni rade jos nesto pored okretanja volana. Tako komercijalista zvuci bolja, a u sustini je sofer. Dobio je sluzbeni auto. Sef ga voli, nezamenljiv u firmi, svim devojkama se svidja. Vidim da je bacio kljuceve na sto i da sve vreme se okrece da li ga neko gleda i da li ga snimaju devojke.
Vidim ja koliko je sati?! Primetila sam poslednjih godina da mnogi momci voze izlepljene automobile nazivima sokova, lekova, lepkova, banaka, osiguravajucih kuca, casopisa i sl. Sve su to komercijalisti, koji su kao ovaj moj drug, iz siromsanih porodica koje su se godinama vozile na letovanje u selo po sunku i sir u "jugu" ili "kecu", pa su sada, eto, dobili nova kola, pa misle da vise vrede. Sada sa tim tudjim kolima presecaju putanje autobusima, trkaju se po auto putu, besomucno turiraju na pesackim prelazima i trube kada god stignu.
Posto smo popili po pic'e onda sam mu ja predlozila da odemo u jedan drugi kafic, gde se bas takva sirotinja kao on okuplja. Seli smo prisao je konobar. Narucili smo ja sok od jagode (ne volim da mesam pic'a), on viski sa ledom. Polako je poceo da se siri, ali je ubrzo video da su oko njega svi isti momci, sa istim manirima, forama, istom garderobom, velikim satovima, koji su kao skupi, jer kostaju kao njihova plata ( a moj sat koji sam ja nosila je kostao kao 7 njegovih plata). Postideo se jer je video da nema pred kim da se siri. Onda sam ja pocela da igram i pozvala i njega. On nije hteo. Ja sam ustala sam. Prislo mi je jos nekoliko njegovih kolega iz kojekakvih firmica sa sumnjivim stranim kapitalom. Video je da je samo jedan od njih, a ovi ostali su se jednom u zivotu osetili pravi frajeri, jer inace, kod kuce im majka jos susi gace na TA peci.
Naravoucenije ove price je: Sirotinja nije u dzepu, vec u glavi.
Kakva su vasa iskustva sa sirotinjom (u mozak)?
 
nesto mi se javlja..da si mislila na nesto konkretno
sirotinja mozga mu dodje ko metafora...nedostatak..a nedostaci su ok
nego da ti ja kazem...problem su pogresni kodovi...preusmerene linije na pogresnu stranu...to ume da bude bas zahebano...sve ostalo...
 

Kad ono, on radi kao komercijalista, sto je popularan naziv sada za sofere, koji da bi bili vazni rade jos nesto pored okretanja volana. Tako komercijalista zvuci bolja, a u sustini je sofer. Dobio je sluzbeni auto. Sef ga voli, nezamenljiv u firmi, svim devojkama se svidja. Vidim da je bacio kljuceve na sto i da sve vreme se okrece da li ga neko gleda i da li ga snimaju devojke.
Vidim ja koliko je sati?! Primetila sam poslednjih godina da mnogi momci voze izlepljene automobile nazivima sokova, lekova, lepkova, banaka, osiguravajucih kuca, casopisa i sl. Sve su to komercijalisti, koji su kao ovaj moj drug, iz siromsanih porodica koje su se godinama vozile na letovanje u selo po sunku i sir u "jugu" ili "kecu", pa su sada, eto, dobili nova kola, pa misle da vise vrede. Sada sa tim tudjim kolima presecaju putanje autobusima, trkaju se po auto putu, besomucno turiraju na pesackim prelazima i trube kada god stignu.
Polako je poceo da se siri, ali je ubrzo video da su oko njega svi isti momci, sa istim manirima, forama, istom garderobom, velikim satovima, koji su kao skupi, jer kostaju kao njihova plata ( a moj sat koji sam ja nosila je kostao kao 7 njegovih plata). Postideo se jer je video da nema pred kim da se siri.
Video je da je samo jedan od njih, a ovi ostali su se jednom u zivotu osetili pravi frajeri, jer inace, kod kuce im majka jos susi gace na TA peci.
Naravoucenije ove price je: Sirotinja nije u dzepu, vec u glavi.
Kakva su vasa iskustva sa sirotinjom (u mozak)?


Ti se meni mnogo sviđaš :)

A o temi i o tim likovim kojekakvim... meh.. pa sve najlepše naravno, pošto sam forumašica, moram da izjavim da samo takvi muškarci mene i mogu da privuku... ostali su nezanimljivi i nemaju ono nešto što može da privuče finu devojku iz pošene kuće...
Jer ne mogu mi priuštiti popunjeno srce... ne mogu ga napuniti parfemima i graderobom i nakitom i cipelicama, kompletićima i šeširima...
Tako da, ne bih se složila sa tobom... baš takvi su mome srcu omiljeni :heart::heart::heart:
 
sirotinja u glavi bi bila glupost i ogranicenost, ne?
ja ti kazem da je i to mila majka u odnosu na psihoze, paranoje, sizofrenije i ostalo

Mislim da su bolesti koje si navela, benigne, jer drustvo te ljude iskljucuje na neki nacin, a ovu grupu ljudi, drustvo favorizuje kao normalne i cak dobijaju svojevrsne pocasti i pohvale (najbolji radnik godine), a u stvari je teska devijacija.
 
Procitao sam samo dio,pa ne znam sta da ti kazem.....
Sirotinja u glavi,mozda si pucala na to moze da ima u dzepu koliko hoce,ali u dusi nikada neci biti zadovoljan i proklet jer gladez je gladez pa sta god da mu das i pruzis ostat ce isti. A cudna si ti meni Pevacice biljka :)
 
Ti se meni mnogo sviđaš :)

A o temi i o tim likovim kojekakvim... meh.. pa sve najlepše naravno, pošto sam forumašica, moram da izjavim da samo takvi muškarci mene i mogu da privuku... ostali su nezanimljivi i nemaju ono nešto što može da privuče finu devojku iz pošene kuće...
Jer ne mogu mi priuštiti popunjeno srce... ne mogu ga napuniti parfemima i graderobom i nakitom i cipelicama, kompletićima i šeširima...
Tako da, ne bih se složila sa tobom... baš takvi su mome srcu omiljeni :heart::heart::heart:

Meni nista nije jasno sta ti hoces da kazes. Sta ti se ja svidjam?
 

Mislim da su bolesti koje si navela, benigne, jer drustvo te ljude iskljucuje na neki nacin, a ovu grupu ljudi, drustvo favorizuje kao normalne i cak dobijaju svojevrsne pocasti i pohvale (najbolji radnik godine), a u stvari je teska devijacija.

pa hebote mora da me zahebavas
znas li ti koliko ludaka seta ulicom...to sto njima nije napisana dijagnoza crno na belo ne znaci da je nemaju...a glup covek je mnogo manje opasan od psihopate...ovaj prvi se odmah prepozna...ovaj drugi je sakriven
svet bi kao prvo bilo dosadno mesto da smo svi isti
a kao drugo retki ljudi su zaista imali koristi od svoje inteligencije...mozda vise od snalazljivosti..um je precenjena stvar
 
pa hebote mora da me zahebavas
znas li ti koliko ludaka seta ulicom...to sto njima nije napisana dijagnoza crno na belo ne znaci da je nemaju...a glup covek je mnogo manje opasan od psihopate...ovaj prvi se odmah prepozna...ovaj drugi je sakriven
svet bi kao prvo bilo dosadno mesto da smo svi isti
a kao drugo retki ljudi su zaista imali koristi od svoje inteligencije...mozda vise od snalazljivosti..um je precenjena stvar

Ti si sponzorusa.
 
Ja sam uvek ozbiljna.:rtfm:

a to dal je neko sofer...so what...
palo tako meni na pamet da budem taksista...ili licni sofer nekom...mislim ne volim kamione...al volim volim da vozim...i do jaja...nego samo mi jos treba auto :lol: a garant je zanimljiv posao stalno si u kolima naslusas se svaceg...i vidla skoro zenu taksistu :)

nego vidis felix je zena mog zivota...ja kazem hajmo ona kaze ljubavi idemo pa sta bude snacicemo se :)
 
a to dal je neko sofer...so what...
palo tako meni na pamet da budem taksista...ili licni sofer nekom...mislim ne volim kamione...al volim volim da vozim...i do jaja...nego samo mi jos treba auto :lol: a garant je zanimljiv posao stalno si u kolima naslusas se svaceg...i vidla skoro zenu taksistu :)

nego vidis felix je zena mog zivota...ja kazem hajmo ona kaze ljubavi idemo pa sta bude snacicemo se :)

Jedna od retkih. U danashnje vreme reci tako neshto...

Svaka joj chast!
 

Back
Top