Uocavanje gresaka

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Veoma je bitno u zivotu moci sagledati i priznati svoju gresku.

To je uslov da se krene napred i da se ponovo ne upadne u isti belaj.

Ali priznati iskreno, iz srca, a ne samo iz usta.

Japan, velika ratnicka nacija, je smogao snage da sagne glavu i prizna svoju gresku nakon 2. sv. rata.

Zato je i uspeo da se brzo podigne i postane ekonomska velesila br 2 u svetu.

Nisu se jogunili, isterivali svoje nebeske pravde i ispravljali krive Drine...

Snage su usmerili u drugom, korisnijem pravcu.


I Srbi bi trebali da priznaju sve svoje greske u zadnjih 20 godina.

Jedino tako mogu krenuti u korak sa svetom.

Sve dok se budu drzali nekih svojih merila pravde, svet ih nece shvatiti ni podrzati.

Drzace ih na nisanu i nece im dati ni napred ni nazad.

Sto se pre vecina osvesti, kosmar ce trajati krace.
 
pa dobro dokle sad vise da priznajemo..mislim rekli smo izvinili se..mislis sta ti vise hoces..kome jos treba da se izvinjavamo i sta jos hoces da priznamo
pojedinacno?
evo priznajem pogresila sam danas sam izgrdila cerku bezveze, zeznula je ocenu iz fizike pa sam rekla d aje prava plavusa...da li si sad zadovoljan
ajde ljudi priznajte svoje greske da mu napokon bude mirna savest

mislim stvarno vise sta hoces vise da se prizna..pa sve je receno
sta jos nismo priznali..ajde majke ti sta jos treba da priznamo
 
Poslednja izmena:
sigorno bi bilo upola lakse nego sto je sada. ili kako kazu oni stari.... ko priznaje pola mu se prasta.
ps. ovakve teme nemaju prodju na forumu... na zalost

Problem s ovakvim temama je što bilo da se neko slaže sa postavljačem ili ne, jedino što može da uradi jeste da mu da bonu i kaže "Potpisujem" i sl. ili da mu napiše "Ne lupaj gluposti", "E moj ti..." i sl.

Znači, problem je što je nemoguće razviti diskusiju na ovakvim temama - il si za, il si protiv. Ako si za, nemaš šta da dodaš, ako si protiv, nemaš šta da kažeš što već nije rečeno da drugim temama...

Uzgred, ja sam za. ;)
 
Japanci nisu oprostili ni zaboravili.Oni samo ćute.Znači,jedina stvar koju treba da radi zvanična Srbija po pitanju cepanja Jugoslavije a nisu u pitanju interesi njenih građana je da ćuti.I da diplomatiija tiho bije bitku za ono što smo izgubili a ne da diže galamu po medijima o tome.
 
Veoma je bitno u zivotu moci sagledati i priznati svoju gresku.

To je uslov da se krene napred i da se ponovo ne upadne u isti belaj.

Ali priznati iskreno, iz srca, a ne samo iz usta.

Japan, velika ratnicka nacija, je smogao snage da sagne glavu i prizna svoju gresku nakon 2. sv. rata.

Zato je i uspeo da se brzo podigne i postane ekonomska velesila br 2 u svetu.

Nisu se jogunili, isterivali svoje nebeske pravde i ispravljali krive Drine...

Snage su usmerili u drugom, korisnijem pravcu.


I Srbi bi trebali da priznaju sve svoje greske u zadnjih 20 godina.

Jedino tako mogu krenuti u korak sa svetom.

Sve dok se budu drzali nekih svojih merila pravde, svet ih nece shvatiti ni podrzati.

Drzace ih na nisanu i nece im dati ni napred ni nazad.

Sto se pre vecina osvesti, kosmar ce trajati krace.

Predsednik države se izvinjavao za zločine koje su pripadnici srpskog naroda učinili drugim narodima, a ne čuh isto i sa drugih strana.

Najveći broj optuženih za ratne zločine smo isporučili haškom sudu, ili su procesuirani pred srpskim sudovima. Koliko znam, ostalo je da se isporuče još dvojca optuženih.

Šta još???

Da se pojedinačno izvinjavamo????

Evo, ja ću da počnem: izvinjavam se što sam Srpkinja, stvarno se izvinjavam i zato što kao takva ne bi trebalo da postojim. Izvinjavam se što je Ratko Mladić Srbin i što je Tesla Srbin. Izvinjavam se i zbog zločina koje su Hrvati i ostali počinili nad pripadnicima mog naroda. Izvinjavam se zbog svega, pa iskoristite ovo izvinjenje u koje god hoćete svrhe.

I gade mi se više ovakve teme i ovakve izjave "samosvesnih" građana Srbije.
 
Da se pojedinačno izvinjavamo????

Evo, ja ću da počnem: izvinjavam se što sam Srpkinja, stvarno se izvinjavam i zato što kao takva ne bi trebalo da postojim. Izvinjavam se što je Ratko Mladić Srbin i što je Tesla Srbin. Izvinjavam se i zbog zločina koje su Hrvati i ostali počinili nad pripadnicima mog naroda. Izvinjavam se zbog svega, pa iskoristite ovo izvinjenje u koje god hoćete svrhe.

I gade mi se više ovakve teme i ovakve izjave "samosvesnih" građana Srbije.
:lol::lol::lol:...Čovek je Jugosloven i komunista.Niko njemu ne brani da se izvinjava i priziva Tita.Isto to rade i naši političari zbog šminke,pa mi gledamo to a oni nas ojadiše.:)
 
'Ajde ti, ne vrdaj, nego kreni sa izvinjavanjem. Sledi primer...:per:
Ja ne vrdam.U svakom mom postu piše da sam nacionalista i ne izvinjavam se ni za šta.Sudovi su tu da sude i osude naše zločince,postoji i Hag,a ja se ne izvinjavam ni za šta što ja nisam uradio.;)...ako je za izvinjavanje,naravno.Cirkus od izvinjavanja ne priznajem nizašta.
 
:lol::lol::lol:...Čovek je Jugosloven i komunista.Niko njemu ne brani da se izvinjava i priziva Tita.Isto to rade i naši političari zbog šminke,pa mi gledamo to a oni nas ojadiše.:)

Protrljah oči , učini mi se da je ovo Eremita pisao. Kao i nekim od ovdašnjih forumaša koji u nedostatku činjenica i izgovora prozivaju pokojnog Miloševića, tako i on za sve svoje muke i neuspehe u životu prozove komuniste , kako kaže komunjare i pokojnog Broza...čisti kompleksi i izbacivanje mržnje gde se ne biraju reči, a to je krajnje neumesno i ružno.:roll::sad2:

Postavljač teme, klon banaćanina il' nešto slično, ne da nema veze sa komunistima u bivšoj YU , nego ih je sve skupa i žešće opljunuo na trenutno jednoj aktuelnoj temi:lol:

p.s. Može biti da je tvoja želja da on bude Titov pionir i bivši komunista ili iz takve porodice , da bi ga lakše opljunuo ali ovaj put nisi pogodio:lol:

Iju zaboravih...nek' se izvinjava ko hoće , meni ne pada na pamet , kao što nikome ne dozvoljavam da se izvinjava u moje ime...aman dosta je bilo i da je za lek.
 
Poslednja izmena:
Predsednik države se izvinjavao za zločine koje su pripadnici srpskog naroda učinili drugim narodima, a ne čuh isto i sa drugih strana.

Najveći broj optuženih za ratne zločine smo isporučili haškom sudu, ili su procesuirani pred srpskim sudovima. Koliko znam, ostalo je da se isporuče još dvojca optuženih.

Šta još???

Da se pojedinačno izvinjavamo????

Evo, ja ću da počnem: izvinjavam se što sam Srpkinja, stvarno se izvinjavam i zato što kao takva ne bi trebalo da postojim. Izvinjavam se što je Ratko Mladić Srbin i što je Tesla Srbin. Izvinjavam se i zbog zločina koje su Hrvati i ostali počinili nad pripadnicima mog naroda. Izvinjavam se zbog svega, pa iskoristite ovo izvinjenje u koje god hoćete svrhe.

I gade mi se više ovakve teme i ovakve izjave "samosvesnih" građana Srbije.

Ova Registra je totalno zaglibila u klerofasizam :eek:
 
Veoma je bitno u zivotu moci sagledati i priznati svoju gresku.

To je uslov da se krene napred i da se ponovo ne upadne u isti belaj.

Ali priznati iskreno, iz srca, a ne samo iz usta.

Japan, velika ratnicka nacija, je smogao snage da sagne glavu i prizna svoju gresku nakon 2. sv. rata.

Zato je i uspeo da se brzo podigne i postane ekonomska velesila br 2 u svetu.

Nisu se jogunili, isterivali svoje nebeske pravde i ispravljali krive Drine...

Snage su usmerili u drugom, korisnijem pravcu.


I Srbi bi trebali da priznaju sve svoje greske u zadnjih 20 godina.

Jedino tako mogu krenuti u korak sa svetom.

Sve dok se budu drzali nekih svojih merila pravde, svet ih nece shvatiti ni podrzati.

Drzace ih na nisanu i nece im dati ni napred ni nazad.

Sto se pre vecina osvesti, kosmar ce trajati krace.
Ma o cemu ti to?:dash::dash::dash:
 
Ova Registra je totalno zaglibila u klerofasizam :eek:
Pa lepo je napisala.Učtivo se izvinila svakome a svi je i dalje pljuju.Nepravda.
kalimero.png
 
Protrljah oči , učini mi se da je ovo Eremita pisao. Kao i nekim od ovdašnjih forumaša koji u nedostatku činjenica i izgovora prozivaju pokojnog Miloševića, tako i on za sve svoje muke i neuspehe u životu prozove komuniste , kako kaže komunjare i pokojnog Broza...čisti kompleksi i izbacivanje mržnje gde se ne biraju reči, a to je krajnje neumesno i ružno.:roll::sad2:

Postavljač teme, klon banaćanina il' nešto slično, ne da nema veze sa komunistima u bivšoj YU , nego ih je sve skupa i žešće opljunuo na trenutno jednoj aktuelnoj temi:lol:

p.s. Može biti da je tvoja želja da on bude Titov pionir i bivši komunista ili iz takve porodice , da bi ga lakše opljunuo ali ovaj put nisi pogodio:lol:

Iju zaboravih...nek' se izvinjava ko hoće , meni ne pada na pamet , kao što nikome ne dozvoljavam da se izvinjava u moje ime...aman dosta je bilo i da je za lek.


Pitajte čoveka ako ne verujete meni ili malo pročitajte njegove poruke.:)
 
Nisam skontala za sta i KOME treba da se izvinjavam, samo sam sugrna da nista nije crno- belo, ali, ni to se nije pokazalo kao pravilo.

U situaciji kad te unapred proglase za 'lose momke" a sve ostale kao "dobre", ne preostaje nista drugo nego da se s tim boris kako znas i umes. Na kraju sve dodje na svoje.

Istina o Srbima kao "losim momcima" se polako potkovpava, svedoci smo tome.
Jednom ce biti i zatrpana. Posle decenija (i vekova, sto da ne) tovarenja raznoraznih g....na nas(kao na mrtvu kobilu)dostigli smo svojevrsnu Nirvanu ovekovecenu u recenici: Ceo svet je protiv nas.

Ali, nismo samo mi krivi sto je tako. Mada ne negiram da ima i nase krivice u ponecemu, ali ne mozemo dozvoliti bilo kakve nove krosnje g.....(izvinjavam se) i postati ravnodusni, otupeti.

Sto je najgore, nije uopste pitanje hoce li, nego kad i KOLIKO?!

DOKLE?!

P.S. Mozda je jedina uteha u svemu, znati, da najvecu slobodu upravo prokazeni uzivaju, i onda kad je nemaju ili kad im je ne daju!
 
]Predsednik države se izvinjavao za zločine koje su pripadnici srpskog naroda učinili drugim narodima, a ne čuh isto i sa drugih strana.
[/B]
Najveći broj optuženih za ratne zločine smo isporučili haškom sudu, ili su procesuirani pred srpskim sudovima. Koliko znam, ostalo je da se isporuče još dvojca optuženih.

Šta još???

Da se pojedinačno izvinjavamo????

Evo, ja ću da počnem: izvinjavam se što sam Srpkinja, stvarno se izvinjavam i zato što kao takva ne bi trebalo da postojim. Izvinjavam se što je Ratko Mladić Srbin i što je Tesla Srbin. Izvinjavam se i zbog zločina koje su Hrvati i ostali počinili nad pripadnicima mog naroda. Izvinjavam se zbog svega, pa iskoristite ovo izvinjenje u koje god hoćete svrhe.

I gade mi se više ovakve teme i ovakve izjave "samosvesnih" građana Srbije.

Neces ni da cujes . A znas zasto ..??? , e pa eto , zato sto se to ne radi .. To moze samo budala da radi . A ni predstavnici Hrvata ni Muslimana nisu budale . Oni su samo pokvarenjaci , a ogroman broj Hrvata i muslimana su naobicnije ubie i koljaci , ali , eto nisu budale i glupaci.
 
Veoma je bitno u zivotu moci sagledati i priznati svoju gresku.

To je uslov da se krene napred i da se ponovo ne upadne u isti belaj.

Ali priznati iskreno, iz srca, a ne samo iz usta.

Japan, velika ratnicka nacija, je smogao snage da sagne glavu i prizna svoju gresku nakon 2. sv. rata.

Zato je i uspeo da se brzo podigne i postane ekonomska velesila br 2 u svetu.

Nisu se jogunili, isterivali svoje nebeske pravde i ispravljali krive Drine...

Snage su usmerili u drugom, korisnijem pravcu.


I Srbi bi trebali da priznaju sve svoje greske u zadnjih 20 godina.

Jedino tako mogu krenuti u korak sa svetom.

Sve dok se budu drzali nekih svojih merila pravde, svet ih nece shvatiti ni podrzati.

Drzace ih na nisanu i nece im dati ni napred ni nazad.

Sto se pre vecina osvesti, kosmar ce trajati krace.



Jasna mi je tvoja poenta.
Ali, ja kao pojedinac ne mogu u tom smislu puno da učinim. Što reče Konzab, prihvatam krivicu samo za svoje privatne greške, a ne pada mi na pamet da priznajem postojanje neke kolektivne krivice.
Po čemu ti vidiš da se mi nismo suočili sa istinom?
Po ovom pdf.?
Treba li da imamo "jevrejski sindrom" krivice naredne dve hiljade godina:eek: ma daj, molim te.
 

Back
Top