Pravoslavlje sa asvalta

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Ogromna vecina Srba koji danas imaju oko 50 godina su se krstili sa trideset i kusur godina...

Sve dotle su svojski pljuvali po pravoslavlju, i ponizavali sve one koji bi SAMO PROSLI sa iste strane gde je bila koja crkva...

A u crkvi....tri babe i dva dede.....

Ostali su se grozili na crkvu...SVI...

I odjednom, reklo bi se preko noci, dodje do velike promene u glavama ljudi..

Kao da im je neko, ne daj Boze, ugradio cip u mozak: svi postase veliki vernici!

Veci pravoslavci od patrijarha!

Cudo jedno!

Muslimanima je trebalo 500 godina da promene veru, a Srbima samo 5!

A tek njihova deca.....Ne priznaju ni evoluciju, koju CEO SVET priznaje....

Prepotentni do haha, a malodusni do zla Boga kada stvar podje naopako...

Pa da su bar ko talibani, da su spremni da daju zivot za uverenja...Nisu ni za to kadri...

Eh, dosla moda, pravoslavlje sa asvalta je to, nista vise...:roll:
 
Poslednja izmena:
Ogromna vecina Srba koji danas imaju oko 50 godina su se krstili sa trideset i kusur godina...

Sve dotle su svojski pljuvali po pravoslavlju, i ponizavali sve one koji bi SAMO PROSLI sa iste strane gde je bila koja crkva...

A u crkvi....tri babe i dva dede.....

Ostali su se grozili na crkvu...SVI...

I odjednom, reklo bi se preko noci, dodje do velike promene u glavama ljudi..

Kao da im je neko, ne daj Boze, ugradio cip u mozak: svi postase veliki vernici!

Veci pravoslavci od patrijarha!

Cudo jedno!

Muslimanima je trebalo 500 godina da promene veru, a Srbima samo 5!

A tek njihova deca.....Ne priznaju ni evoluciju, koju CEO SVET priznaje....

Prepotentni do haha, a malodusni do zla Boga kada stvar podje naopako...

Pa da su bar ko talibani, da su spremni da daju zivot za uverenja...Nisu ni za to kadri...

Eh, dosla moda, pravoslavlje sa asvalta je to, nista vise...:roll:


:eek::eek::eek:
 
Ogromna vecina Srba koji danas imaju oko 50 godina su se krstili sa trideset i kusur godina...

Sve dotle su svojski pljuvali po pravoslavlju, i ponizavali sve one koji bi SAMO PROSLI sa iste strane gde je bila koja crkva...

A u crkvi....tri babe i dva dede.....

Ostali su se grozili na crkvu...SVI...

I odjednom, reklo bi se preko noci, dodje do velike promene u glavama ljudi..

Kao da im je neko, ne daj Boze, ugradio cip u mozak: svi postase veliki vernici!

Veci pravoslavci od patrijarha!

Cudo jedno!

Muslimanima je trebalo 500 godina da promene veru, a Srbima samo 5!

A tek njihova deca.....Ne priznaju ni evoluciju, koju CEO SVET priznaje....

Prepotentni do haha, a malodusni do zla Boga kada stvar podje naopako...

Pa da su bar ko talibani, da su spremni da daju zivot za uverenja...Nisu ni za to kadri...

Eh, dosla moda, pravoslavlje sa asvalta je to, nista vise...:roll:

Паганска гомила глупости...па још еволуција,па још цео свет...хахаха...

Него,пошто си ти демоктара,демократски бирај којом ћеш...:lol:

Лопата 1
lopata_b.jpg


Лопата 2
lopata%20oprawna.jpg
 
леле људи, шта вам је. па Blajbinger само износи његово виђење. своје унутрашње конфликте људи често сврставају и преносе на Бога. Пркос, идеје попут дарвина, дарвина који је био злоупотребљени научник, па чему све то, и ко нормалан ( не мора да буде верник) може у то да верује. Тај цео свет признаје свакодбневе холокауст над нерођеном децом па ником ништа - то је нормално комадати децу и за то се добијају/дају паре. Мрзи ме даље да набрајам монструозности типа ЦЕО СВЕТ ПРИЗНАЈЕ а ви који сте верни, замислите се како да човеку помогнете да схвати лепоту наше вере а не одмах лопате и крампови.

Борба против Бога је оличење очаја и безнађа и само Бог ту помаже, речи много мало значе. А ово друштво иде ка свом крају и крах истог биће доказ да људска творевина и знање значи ништа, јер иза свега стоји НОВАЦ!

Комунизам је нешто што нам је било наметнуто од стране енглеза, подвала, краће речено.
 
Poslednja izmena:
A jeste interesantna ta iznenadna pojava vernika medju ljudima koji su nekadasnji okoreli komunisti,kojih nije bilo malo. No,treba odvojiti narod sa sela i u gradu koji je i tada postovao tradiciju i slavio slave i pozivao popove na iste. narodu cesto nije bilo jasno da crkveni obicaji bivaju iskljuceni ideologijom socijalista i komunista (hm...).

Probacu na licnom primeru da docaram koliko istine moze biti u tome,a opet da ima dosta izuzetaka.

Moj je otac ateista (cak nije bio ni komunista),majka je vernik. Njen otac je bio u redovima komunista i nije joj dozvolio da se krsti iako je baka (njena majka) i cela bakina familija koja je postovala tradiciju na sve moguce nacine pokusavala da odvede moju majku jos kao dete u crkvu kao sto dolikuje. Deda je ipak to branio,tako da se moja majka krstila tek u svojim kasnim 30tim godinama,iako je verovala u Boga i pre tog cina. Moja majka je trazila da budem krsten jos kao dete (sto je i ucinjeno uz popustanje oca),iako ni ona sama tada nije bila krstena,ali je verovala.

Ni otac ni pokojni mi deda nisu promenili svoje stavove i nisu ulazili u crkvu ni pod razno,cak ni kada su mene krstili. Zbog toga iako ne mislim isto kao i oni,mnogo ih cenim zbog principijelnosti. I tu nema nikakve reci o ''pravoslavlju sa asfalta''.
 
Poslednja izmena:
леле људи, шта вам је. па Blajbinger само износи његово виђење. своје унутрашње конфликте људи често сврставају и преносе на Бога. Пркос, идеје попут дарвина, дарвина који је био злоупотребљени научник, па чему све то, и ко нормалан ( не мора да буде верник) може у то да верује. Тај цео свет признаје свакодбневе холокауст над нерођеном децом па ником ништа - то је нормално комадати децу и за то се добијају/дају паре. Мрзи ме даље да набрајам монструозности типа ЦЕО СВЕТ ПРИЗНАЈЕ а ви који сте верни, замислите се како да човеку помогнете да схвати лепоту наше вере а не одмах лопате и крампови.

Борба против Бога је оличење очаја и безнађа и само Бог ту помаже, речи много мало значе. А ово друштво иде ка свом крају и крах истог биће доказ да људска творевина и знање значи ништа, јер иза свега стоји НОВАЦ!

Комунизам је нешто што нам је било наметнуто од стране енглеза, подвала, краће речено.

Postovani, nemojte mi reci da ne znate da danas u svetu samo NEOZBILJNI NAUCNICI ne priznaju Darwina....

I talibani, oni islamski i ovi ortodoxni....


Lepotu vere bih ja shvatio da je nasa crkva svojevremeno odvracala narod od nepotrebnih ratova, da ga je ucila da ne stvara mrzitelje (Patrijarh Pavle: "Oprostimo onima koji nas mrze!"), da je Srbe gurala prema razvijenom svetu, a ne vukla ga stalno u mrak Azije, istom logikom koju je primenjivala i u tursko doba...

Lepotu pravoslavlja bih ja shvatio da je svetosavlje moralni kodeks ponasanja svakog srbina...

Lepotu pravoslavlja bih svatio kada bi postojala verska tolerancija u Srbiji, a ne da se stalno rezi na Jehovine svedoke, adventiste i ostale...I da ateisti za Crkvu nisu samo "zabludele ovcice".

Jos bih je vise voleo da moze malo da se odmakne od istorije, bojeva, gusala, junaka i izdajnika i da propagira nauku, toleranciju, suzivot sa ostalim nacijama....

A najvise bih je voleo da se ne mesa u politiku, vec da se iskljucivo bavi spasavanjem zabludelih dusa kao sto je moja.
 
Postovani, nemojte mi reci da ne znate da danas u svetu samo NEOZBILJNI NAUCNICI ne priznaju Darwina....

I talibani, oni islamski i ovi ortodoxni....


Lepotu vere bih ja shvatio da je nasa crkva svojevremeno odvracala narod od nepotrebnih ratova, da ga je ucila da ne stvara mrzitelje (Patrijarh Pavle: "Oprostimo onima koji nas mrze!"), da je Srbe gurala prema razvijenom svetu, a ne vukla ga stalno u mrak Azije, istom logikom koju je primenjivala i u tursko doba...

Lepotu pravoslavlja bih ja shvatio da je svetosavlje moralni kodeks ponasanja svakog srbina...

Lepotu pravoslavlja bih svatio kada bi postojala verska tolerancija u Srbiji, a ne da se stalno rezi na Jehovine svedoke, adventiste i ostale...I da ateisti za Crkvu nisu samo "zabludele ovcice".

Jos bih je vise voleo da moze malo da se odmakne od istorije, bojeva, gusala, junaka i izdajnika i da propagira nauku, toleranciju, suzivot sa ostalim nacijama....

A najvise bih je voleo da se ne mesa u politiku, vec da se iskljucivo bavi spasavanjem zabludelih dusa kao sto je moja.

Biće da je to "režanje" samo povremeni glas u tvojoj glavi, često pri povišenoj temperaturi tela od 37,2.


U svakom pogledu patiš od ozbiljne krize identiteta. Sve što napišeš vodi ka takvom zaključku....
 
Ogromna vecina Srba koji danas imaju oko 50 godina su se krstili sa trideset i kusur godina...
Sve dotle su svojski pljuvali po pravoslavlju, i ponizavali sve one koji bi SAMO PROSLI sa iste strane gde je bila koja crkva...

Управо си описао живот св. апостола Павла. И он је прво прогонио хришћане па се после преобратио. Не разумем зашто теби смета што се људи крштавају и почињу веровати у бога. Јел ти смета кад неко остави дуван? Ето до пре два дана је пушио цигаре и пљувао по онима који су га молили да угаси цигару у колима или кафићу. А сад ето издајник престао да пуши и седи у делу за непушаче кад оде у кафић.


Muslimanima je trebalo 500 godina da promene veru, a Srbima samo 5!

Срби се враћају вери својих предака.

A tek njihova deca.....Ne priznaju ni evoluciju, koju CEO SVET priznaje....

Они који исправно мисле су увек били у мањини у односу на цео свет.

Pa da su bar ko talibani, da su spremni da daju zivot za uverenja...Nisu ni za to kadri...

имамо ми зилоте и оца Акакија.
 
Pa Blajbinger po obicaju generalizuje i subjektivno iznosi svoje vidjenje svega..ako je tacno da je u Crkvi bilo kadgod dve babe i dede..kako on to zna..valjda je bio unutra pa video..znaci nisu samo dve babe i dede vec i jedno dete .....on:D..a ako je bio unutra za Vrbicu...onda je video i mene..znaci dve babe dvoje deda i dvoje dece:D nekako se broj povecava..zar ne mislis druze?
generalizacija ne stoji
jedan broj ljudi se skrivao...iz straha od komunista
jedan broj se nije skrivao..i ja sam na taj broj ponosna..i na moje nove cipele za Vrbicu..svake godine kad sam isla sa zvoncicem oko vrata u autobusu pored starog Kabela gde je sada SPENS:D i kada su me u autobusu gledali sa cudjenjem i nekakvim strahom sto to zvonce tako ladno nosim
Da je bilo Srba koji su se svega odrekli samo da njima pojedincima bude super...bilo je...ali taj broj danas je daleko najveci...najveci broj srba egoista zivi danas..za razliku od onih ranijih koji su d.u.p.e prodavali radi pukog prezivljavanja..ovi danasnji srbi se ne prodaju zato sto ne mogu da prezive..vec sto zele da zive kao begovi sa skupim kolima, da ih zabole da li neko lezi na ulici, da ih bas briga za sve..samo da njim bude super a njihovo d.upe namireno..ovi danasnji prodvaci sopstvenog du.peta i dushe.....iskljucivo se vode materijalnim potrebama jer jedino im je to merilo uspesnosti zivota...takvih se stidim uzasavam i gadim
Svako od nas naravno to je tako ljudski zeli da zivi bolje,,,,ali ne po svaku cenu
Da su nasi preci razmisljali kao ovi danasnji pripadnici mog naroda.....mi danas ne bi pisali ovde na forumi..mi danas ne bi postojali.....ovakvim ponasanjem pljujemo po njihovim zrtvama
Mnogi su umrli da bismo se mi rodili kao Srbi u Srbiji kao ljudi u ovoj drzavi...a mi i dalje zelimo svega da se odreknemo samo da bude nama bolje.i posto je takvih sve vise...sve mi je bliza misao da takvi i ne treba da postojimo
 
Ogromna vecina Srba koji danas imaju oko 50 godina su se krstili sa trideset i kusur godina...

Sve dotle su svojski pljuvali po pravoslavlju, i ponizavali sve one koji bi SAMO PROSLI sa iste strane gde je bila koja crkva...

A u crkvi....tri babe i dva dede.....

Ostali su se grozili na crkvu...SVI...

I odjednom, reklo bi se preko noci, dodje do velike promene u glavama ljudi..

Kao da im je neko, ne daj Boze, ugradio cip u mozak: svi postase veliki vernici!

Veci pravoslavci od patrijarha!

Cudo jedno!

Muslimanima je trebalo 500 godina da promene veru, a Srbima samo 5!

A tek njihova deca.....Ne priznaju ni evoluciju, koju CEO SVET priznaje....

Prepotentni do haha, a malodusni do zla Boga kada stvar podje naopako...

Pa da su bar ko talibani, da su spremni da daju zivot za uverenja...Nisu ni za to kadri...

Eh, dosla moda, pravoslavlje sa asvalta je to, nista vise...:roll:


Ko postao veliki vernik...gde ?:eek::dontunderstand:

Ja sam iz partizanske - komunističke familije , pravoslavka sam i nigde se nikada nisam predstavljala kao verski fanatik...Bože me sačuvaj:sad2:

Vera kao i seksualno opredeljenje je intiman čin-izbor pojedinca i to kačiti i svagde i na svakom mestu , opterećivati ljude time je u najblažoj varijanti primitivizam i nedostatak mere...'ajde da se grublje ne izrazim:lol:
 
Ogromna vecina Srba koji danas imaju oko 50 godina su se krstili sa trideset i kusur godina...

Sve dotle su svojski pljuvali po pravoslavlju, i ponizavali sve one koji bi SAMO PROSLI sa iste strane gde je bila koja crkva...

A u crkvi....tri babe i dva dede.....

Ostali su se grozili na crkvu...SVI...

I odjednom, reklo bi se preko noci, dodje do velike promene u glavama ljudi..

Kao da im je neko, ne daj Boze, ugradio cip u mozak: svi postase veliki vernici!

Veci pravoslavci od patrijarha!

Cudo jedno!

Muslimanima je trebalo 500 godina da promene veru, a Srbima samo 5!

A tek njihova deca.....Ne priznaju ni evoluciju, koju CEO SVET priznaje....

Prepotentni do haha, a malodusni do zla Boga kada stvar podje naopako...

Pa da su bar ko talibani, da su spremni da daju zivot za uverenja...Nisu ni za to kadri...

Eh, dosla moda, pravoslavlje sa asvalta je to, nista vise...:roll:

kakva gomila smeca... verdoso opet si pijan
 
Ogromna vecina Srba koji danas imaju oko 50 godina su se krstili sa trideset i kusur godina...

Sve dotle su svojski pljuvali po pravoslavlju, i ponizavali sve one koji bi SAMO PROSLI sa iste strane gde je bila koja crkva...

A u crkvi....tri babe i dva dede.....

Ostali su se grozili na crkvu...SVI...

I odjednom, reklo bi se preko noci, dodje do velike promene u glavama ljudi..

Kao da im je neko, ne daj Boze, ugradio cip u mozak: svi postase veliki vernici!

Veci pravoslavci od patrijarha!

Cudo jedno!

Muslimanima je trebalo 500 godina da promene veru, a Srbima samo 5!

A tek njihova deca.....Ne priznaju ni evoluciju, koju CEO SVET priznaje....

Prepotentni do haha, a malodusni do zla Boga kada stvar podje naopako...

Pa da su bar ko talibani, da su spremni da daju zivot za uverenja...Nisu ni za to kadri...

Eh, dosla moda, pravoslavlje sa asvalta je to, nista vise...:roll:

zasto li se stalno likovi kao ti, koji su nastali od majmuna kako sami priznaju i veruju, toliko trzate, vristite i skicite na svaki pomen ljudi koji veruju da im je i prvi pra-predak bio covek?? veruj, brate, u sta hoces, u tita, kardelja i cukundedu orangutana....i gledaj svoja posla.
 
Форсирати православље на силу од стране оних који до јуче нису знали да се прекрсте је у најмању руку лицемерно. Ја се пријављујем у групу некрштених неверника који не планирају ништа да мењају тим поводом.:lol:
 
Форсирати православље на силу од стране оних који до јуче нису знали да се прекрсте је у најмању руку лицемерно. Ја се пријављујем у групу некрштених неверника који не планирају ништа да мењају тим поводом.:lol:

:worth::lol::lol:

Dobro 'ajde...ja sam se krstila '90 i neke..bilo postalo moderno....:rumenko::rumenko:
 
Форсирати православље на силу од стране оних који до јуче нису знали да се прекрсте је у најмању руку лицемерно. Ја се пријављујем у групу некрштених неверника који не планирају ништа да мењају тим поводом.:lol:

ma boli nekog gde se ti prijavljujes......niko nije toliko dosadan sa nametanjem svog stava kao sto su to bezboznici.
 

Back
Top