Deca su ukras sveta

Al bi obradio ovu voditeljku ili sta je vec :) Francuska obrada
2ajz5mp.gif
 
Poslednja izmena:
nisu premaleni za neku vrstu parterske gimnastike...klinci su savitljivi, ja sam svašta radio kad sam bio mali, jer mi je prva komšinica bila balerina i naučila me čuda da pravim sa telom...bila je ruskinja, i ostala...( : .. ne bih odrađivo voditeljku, obična je i ima jaje glavu..a ovaj drugi klip.. zloupotreba i zlostavljanje dece..
 
Poslednja izmena:
Ok nisu premali za sport to je jasno al da li su premali za ovaj oblik takmicenja ?
Svedoci smo da je sirota Susan Bojl flipnula usled neuspeha ...
Kakva je sansa da dete od 6 il 7 godina razume i prihvati neuspeh.
Imam klinku od 6 ako sudim po njoj sanse nema da razume .
A nikad nije ulozila napor ni za sta veliko.
Kako li bi bilo da jeste .
 
Mirka, tvoj post mi deluje kao dečija zabava, ali je ružno bacati decu pod reflektore.
To mi je strašno.
Onaj post od November je užas i strahota.
Gledala sam takmičenja devojčica u lepoti od 5-6-7 godina (naravno u USA, gde bi drugo) gde mame padaju u euforiju, plaču, vrište, deru se na decu, cmaču ih...:sad2:
 
Мислим да је била слична тема, али нека.

Ја сам згрожена! Увек се потресем кад видим овако нешто!
Мајке које праве профукњаче од малених девојчица, које би требало да се играју луткама, да прескачу вијачу, да ћућоре са другарицама... Ужас!

Ниједно дете само од себе не пожели овако нешто.
Јако ми је жао што било који закон то дозвољава јер мислим да је то злостављање деце. У најмању руку злостављање. Ако не и подвођење на неки начин.
 
Ова деца на првом клипу су слатка, само мислим да је то за њих исто мучење.
Но, није ружно, није дегутантно, само мислим да и њима живот протиче као мечки Божани.
 
Drugi klip.....cista nastranost::sad2: A one njene tuuuzne okice dok je sminkaju.....

Jel' se seca neko one male devojcice,americke "misice",sto su je ubili ,tj.kidnapovali i drzali u podrumu....?:neutral:

To bese pre 10-ak godina,a ona je imala nekih 7-8 godinica.:(
 
Meni je sve to strasno i uzasno i ne znam da l bih plakala il bih premlatila nekog i nikad necu moci da shvatim kako roditelji te dece razmisljaju,sta je to u njihovim cupinama da tako zloupotrebljavaju i zlostavljaju decu
 
Meni ovo nešto i nije strašno. Normalno da je nama matorima fascinantno jer smo krti i nepokretni ali deca su mnogo aktivnija i savitljivija i ne verujem da je ovo za njih mučenje. Tim pre što nije neka toliko fascinantna tačka, ne znam zašto vam je razboj u osnovnoj normalan a ovo nije :neutral:
 
sasvim si u pravu, uopste mi nije jasno zbog cega to djecu upisuju na stvari kao sto su gimnastika, balet i sl.
pa samo na baletu se potrosi puna godina dana na dovodjenje mishica u kondiciju za prve korake .... koji se prave na drugoj godini.... da bi na trecoj mogli da obuku baletanke za stajanje na prste.

... znaju li te budale koje bacaju pare na treninge i treneri da bilo koju od figura sa klipa djeca spontano da izvode dok se igraju?

:neutral:
 
sasvim si u pravu, uopste mi nije jasno zbog cega to djecu upisuju na stvari kao sto su gimnastika, balet i sl.
pa samo na baletu se potrosi puna godina dana na dovodjenje mishica u kondiciju za prve korake .... koji se prave na drugoj godini.... da bi na trecoj mogli da obuku baletanke za stajanje na prste.

... znaju li te budale koje bacaju pare na treninge i treneri da bilo koju od figura sa klipa djeca spontano da izvode dok se igraju?

:neutral:

Ovo sto rade devojcicama misicama je strasno i bolesno.
Ali sto se baleta tice, ja sam zavrsila nizu baletsku skolu, to je bila moja zelja, roditelji mi nisu bas bili odusevljeni. Jeste da i dan danas zbog toga imam problema sa zglobovima, svaku promenu vremena osetim, mogu da radim u hidrometeoroloskom zavodu, nepogresivo predvidjam kisu :) ali nije mi zao, za tu skolu me vezu samo lepe uspomene.
 
što reče mirka ne znam dal da budem oduševljena ili da mi je žao....
al kako bismo inače imali vrhunske sportiste i umetnike, ako ne počnu sa vežbanjem u najranijem detinjstvu?
a ovo dvoje malih iz prvog klipa ko da su vežbali još u majčinoj utrobi....
a za ovaj drugi klip sam još pre rekla da me podseća na snimanje horor filma
 
sasvim si u pravu, uopste mi nije jasno zbog cega to djecu upisuju na stvari kao sto su gimnastika, balet i sl.
pa samo na baletu se potrosi puna godina dana na dovodjenje mishica u kondiciju za prve korake .... koji se prave na drugoj godini.... da bi na trecoj mogli da obuku baletanke za stajanje na prste.

... znaju li te budale koje bacaju pare na treninge i treneri da bilo koju od figura sa klipa djeca spontano da izvode dok se igraju?


zasto upisivati dete na balet?
deca su nam inace totalno neaktivna i sve vise ih ima sa nepravilnim drzanjem kicme
i sa ravnim stopalama...
bilo kakav sport u ranom uzrastu je vise nego dobrodosao..bas zbog ispravljanja deformiteta
i pospesivanja pravilnog razvijanja..
belet nije sport..ali u najranijem periodu je vise nego koristan..
prednost baleta se ogleda u ojacavanju muskulature, pravilnom drzanju i ravnotezi...
idealan je za devojcice u ranom uzrasnom periodu jer pored gracioznosti,
gipkosti i koordinacije pokreta, balet razvija muzikalnost i osecaj za ritam,
predstavljajuci osnovu svih plesnih stilova...
dete se uci klasicnoj muzici..
ja u baletu nalazim sirok spektar stvari zbog kojih dete treba slati..
naravno u ovo ne ukljucujem bolesne ambicije roditelja..
 
Ovo sto rade devojcicama misicama je strasno i bolesno.
Ali sto se baleta tice, ja sam zavrsila nizu baletsku skolu, to je bila moja zelja, roditelji mi nisu bas bili odusevljeni. Jeste da i dan danas zbog toga imam problema sa zglobovima, svaku promenu vremena osetim, mogu da radim u hidrometeoroloskom zavodu, nepogresivo predvidjam kisu :) ali nije mi zao, za tu skolu me vezu samo lepe uspomene.

jos uvijek ucim da hodam pravilno i dovedem muskulaturu u red :roll:
 

Back
Top