Odrastao pas i macka?

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Imate li iskustva sa odraslim psom i mackom?

Aska ima 2 i po godine a u planu je i muzjak labradora uskoropa me interesuju iskustva sa odraslim psima i mckama.

Aska inace juri macke cim ih vidi,ima li neke sanse da se navikne na macu?

Kako da izvedem upoznavanje ako nabavim macu.

imajte na umu da nikada nisam imao macku pre,odrastao sam sa psima :D
 
neam

mada bih rado volela da imam malu bebicu štenca
i malu bebicu macu

pa da ih navikavam jedno na drugo
od prvog trenutka progledavanja


znate kako je gadno
kad si slep
i probudiš se otvorenih očiju
jednog dana



a ono

nema
NIKOG :cry:
 
moja una se prvih dan-dva plasi macaka i macica koje ne poznaje :lol:
napolju ne juri machke posto je naucena da ne radi to,uz pomoc komsijskog macora koji je iako ne naviknut na pse,za nju imao strpljenja i tolerancije :lol:
to je onaj sto nam svako malo upadne u stan i nece da ode :lol:

bez obzira sto napolju Aska juri machke,to ne znaci da ce isto da radi i u kuci
Probaj prvo da je upoznas sa nekom mackom koja je navikla na pse ili nekim macetom...vidi kako reaguje...
 
I ja imam loše iskustvo, htela sam da prisvojim jednog narandžastog mačora, ali psić nije dao! Taman kad je mačak prvi put ušao u dvorište, pas ga je zgrabio!:roll: mislim da ga nije izujedao, samo mu je malo otkinuo dlaku:confused:
pustio ga je jer sam krenula da vrištim, se valjda uplašio da mu slede batine:(
Tako da, ako ih ne voli, mala je verovatnoća da će ih zavoleti.:(
Mada, komšije imaju pse i mace, al žive zajedno od rođenja, navikli su se. Mogu samo da gledam i plačem:neutral:
 
Gizmo napolju uglavnom ne reaguje na mačke ali zato što je par puta čak i batine dobijao. Ignoriše i Bilija i Zloća (mada koristi svaku priliku da im "počisti" činije za hranu) a sa mačićima nikad nije imao problema. Samo je stvar da se polako i strpljivo upoznaju-i za to su bolji mačići nego odrasle mačke.
 
Slazem se, osim ako su u pitanju macke koje su navikle na pse, tj. zive sa njima. :) Moje mace su zapanjile i moju bivsu veticu koja mi je nenadano dosla u kucu sa dva goldena. Stara maca je odmah prisla da vidi ko je dosao, bez trunke straha i panike (nju je kerusa odhranila), a psi su prilicno uzasnuto stajali kao ukopani i predali se svojoj sudbini:) Maca ih je onjusila i odlucila da su oni ok, onda se lepo pomazila oko njih sa sve dignutim repom i predenjem i psi su se opustili... Posle je bilo druzenje:D

Cak ni vetica nije mogla da veruje svojim ocima:)
 
pa ja napisah gore :lol:
e i imam jos jedan primer :D
dok smo ziveli na zvezdari,bili smo u kuci sa dvoristem...i tu u toj ulici je bilo jedno dvoriste u kome je bilo......izmedju 100 i 200 macaka :eek: najozbiljnije!!! znaci,pogledas u dvoriste a ono,samo machke i machici...to je strashno!!!(mozda i dan danas drze tolike macke,ne bi me cudilo)
Elem....
mi smo imali nasu macu Micu koja je dovela drugu macu(divnu moju Coku) i Coka se uselila kod nas iako smo imali Goldi(veliku snaucerku) i nista....u pocetku je malkice i to samo ako goldi napravi nagli pokret,frktala...ali kako frktala.... :lol: onako bez da se mrdne,samo malo otvori usta i mrtva ladna kao "hhh" sa nekom smorenom facom :lol:
Zatim je za Cokom(to su sve iz onog dvorista dosle) dosao machor,lep i krupan.Njega smo nazvali Zika :lol: bio je povredjen,imao je rupu na grlu i video mu se grkljan,pa ga je moj cale prozvao Grklja( :roll: ) pa smo mu to sredili i on je ostao kod nas....e onda je za njima dvoma dosla jos jedna zenka i nju smo nazvali Cana...ona je bila bas chudna machka :lol:
ali niko od njih troje,nije ziveo sa psima,niti bio navuknut na pse...niko...ali eto...vrlo brzo posle dolaska su poceli da spavaju sa Goldi,na trosedu....
(a nasa maca koja je dovela Coku,je poginula nekih 5 do 7 dana,posle Cokinog useljenja :( )
eto...i meni nije jasno kako su sve tri macke tako lako prihvatile ogromnog psa....
i ovaj komsijski macor...iako je una bila nesnosna prema njemu,on je nikada nije ogrebao,niti je frknuo na nju...takodje,nije navuknut na pse i Una je jedini pas sa kojim on ima neki odnos....
 
Zloćko je spreman da išamara Gizma ako mu i priđe hrani a taj njegov ožiljak na nozi mi jako liči na pseću vilicu. I našao se u čudu, čak se i malo prepao kad je prvi put video Gizma kako se igra i juri u krug, isto ono HHHHH. Osim toga, kad se ne ignorišu, lepo se slažu. Mislim, njuškanje guza isl.
 
Imamo ženku stafordskog teriera i mačora. Tea je imala 5 g. kad smo na ulici nasli malog, pokislog mačora i doneli ga kuci. Odmah, sa vrata, sam kleknula i pokazala joj koga sam to donela, a ona ga je celog izlizala (ne bas mnogo nežno) i od tada su nerazdvojni. Igraju se, spavaju zajedno, dozvoljava mu da jede iz njene posude (iako ona nikad ne jede iz njegove). Ostale mačke i dalje juri ali Čiko je za nju nešto drugo. On je drugar, pa nije važno što je bas mačjeg roda.
 

Back
Top