Smrdljiva vlazna klima

igor101

Zainteresovan član
Poruka
217
Sa lepim vremenom svi po malo pocinju da koriste klimu, ali...

Da li i vi imate problem da vam posle prestanka rada klime iz ventilacije izbija VLAZAN polusmrdljivi vazduh?

Sta u tom slucaju raditi i kako se boriti protiv toga?

Povremeno ciscenje asepsolom i aktivnim kiseonikom resi problem smrada ali ne i vlage koje ima podosta...

Ima li neko neki koristan savet u vezi sa ovim.
Hvala...
 
Промени филтер климе. Аеросол може само да зезне ствар, баш ми је пре 2 недеље то причао мајстор који ми је чистио климу у стану - нека жена напрскала климу тим с.ањем и клима се толико усмрдела да нису успели да је очисте.
 
Не знам како бих ти објаснио... мени је на А4 отприлике негде код сувозачких ногу... значи одмах до кабине, али мало на леву страну...
 
Da ne bi dolaizlo do cesceg smrada filtera klime, trebas uvek pri gasenju auta ugasiti ranije klimu od 2-5min i izduvati normalnim vazduhom,tako ti nece biti vlazan filter i nece dolazti do smrada(naravno ne mislim bukvalno da nece biti vise smrada ali to ti je jedan od uzrocnika smrada svakog filtera klime), znam da ima i neki parfemi-sperejevi koji se naprskaju na filter klime,koji usporavaju smrad filtera.
 
Ево колико сам могао на равном да сликам... дакле сликано је спреда и заокружено је црвеним ту где је одвод... одвод је изнад овог лима, али нисам могао никако да му приђем телефоном да сликам... али тешко ћеш га и промашити ;)

Ево и слике... (наравно клик на слику за увећање ;) )


 
nadji nesto savitljivo dugo i tanko i cackaj polako, i guraj nagore izvlaci nadole dok ne krene talog ili voda da curi
najbolje bi bilo da mozes da krenes sa unutrasnje strane da procistis i posle sa vodom da isperes
al ako dovla kaze da moze ovako cepaj
posle ako mozes da promenis filter sam promeni jer se i on usmrdeo
 

Back
Top