Vestacenje-zadatak

V for Vendetta

Zainteresovan član
Poruka
301
Ako bi neko znao da uradi zadatak iz predmeta "bezbednost saobracaja",koji mi je preko potreban..Mnogo bi mi pomogao....MOLIM VAS:

Dakle:

"Putnicki automobil LADA sudario se sa pesakom koji je prelazio preko kolovoza sredinom presackog prelaza. Nakon sudara sa pesakom LADA je kocheci naletela ceonim delom na zaustavljeni auobus i deformisala se tako da joj je ceo ceoni deo potisnut unazad za 0.35 m.

Tehnickim pregledom nekon nezgode,utvrdjeno je da LADI nisu bili isprevni kocioni uredjaji na oba prednja tocka. Kolovoz je bio u usponu (gledano u smeru kretanja LADE) od 3 %. Poznati su sledeci podaci:

-Vremena t1= 0,9 s t2= 0,2 s t3= o,2 s
-brzina kretanja pesaka pre sudara Vp= 5,5km/h
-koeficijent prijanjanja u = 0,62
-tezina LADE je bila G= 1290 daN,a opterecenje prednje osovine Gp= 640daN



Koristeci se podacima sa skice treba da se izracuna

a) brzina LADE u momentu udara u autobus (Vz=?)
b) brzina LADE u momentu sudara sa pesakom(Vs=?)
c) brzina LADE na pocetku tragova kocenja(V1= ?)
d) brzina LADE u momentu uocavanja opasnosti od strane vozaca LADE (V0=?)
e) vreme zaustavljanja i potreban zaustavni put LADE (tz = ?, Sz = ?)
f) ako se pesak kretao od leva na desno i bio udaren ceonim delom udaljenim 0,5 m od levog boka LADE,odrediti gde se nalazio pesak a gde LADA u momentu uocavanja opasnosti od strane vozaca
g) izracunati brzine LADE u momentu sudara sa pesakom i autobusaom u sliucaku ispravnog kocionog uredjaja na svim tockovima


Ako je nekome potrebna skica ovoga i to cu da skeniram i da postavim....ALI MOLIM VAS AKO NEKO ZNA NEKA URADI STVARNO JE PITANJE ZIVOTA :)
 
Brate ovo je kvalitetan zadatak iz fizike koji moze da uradi samo onaj ko je upravo taj smer. Ja kao znam fiziku solidno, pogotovo kretanje i sile, ali ovo daN prvi put vidim, kakve veze ima koliko je potisnut prednji kraj Lade pojma nemam itd itd...

Nemoguce da nemas drugara koji to zna, platis coveku pivo i nek ti uradi ***.
 
@Supertica: 1 daN=10N
;)
Ima takvih dilejičnih profa/asistenata, koji vole da sviradu onoj stvari po pitanju jedinica...
Recimo, moj asistent tvrdi da se zatezna čvrstoća materijala u Srbiji meri u daN/inch^2
Da... :roll:
 
@ V for Vendetta

Pošto vidim da ideš u Saobraćajnu školu (jer predmet "Bezbednost Saobraćaja" ne postoji ni u jednoj drugoj),nekako mi je čudno da niko ne može da ti pomogne po tom pitanju.:confused:

Ja sam nekada nosio baklave profesorima samo da dobijem dobre ocene,na račun totalnog neznanja. :D
 
f
Dali su vremena, t1 vrijeme od uocavanja pjesaka do reakcije kočenja?; t2 od početka kocenja do udarca pjesaka? i t3 od udarca pj. do udarca u autobus?
Pješak se krece 5.5 km/h ili 1.53m/s. Racuna se da je reakcijsko vrijeme onda kad pjesak krene na pj prelaz tj. kad ga vozac opazi da ce mu izici pred auto. Dodamo k tome da je kocenje pred udarcem trajalo 0.2 sek, je to 1.1sek. Za to vrijeme je pješak koji hoda 1.53m/s napravio 1.68 metra s leva na desno ceste.
1.68m - 0,5m lade.. je levi ugao lade bio na 1.18 metara od levog coska ceste, pri udarcu.
Za ostalo imam neke formule al kod kuce gdje cu tek uvece doci tako da ti meni posalji bar tu skicu i slicne zadatke na moj mejl da vidim kako profa rasmislja uopste pa da probam da ti pomognem.Moram ti reci da ne racunas mnogo na mene ali i malo je nekad mnogo.(gledajuci na komentare tvojih kolega sa foruma) Posalji mi mejl sa skicama na dalidalton@yahoo.co.uk pa eto pokusacemo... Pozdrav
 
......STVARNO JE PITANJE ZIVOTA ... I gdje svi junaci nikom ponikoše ?
Nema nam glavna junaka a ja pripremio formule i pomoćne listiće za ispite (puškice).....
...bojim se da je junak...... :-(
No svejedno ako se živ pojavi nek me kontaktira pa ću mu poslati neke formulice i ostalo,...
...dok još mladjan student biadoh.
Pozdrav!
 

Back
Top