Trudnoća i putovanje u Egipat

a sto pitas nas..
a ne npr..njenog doktora?
i ako ima normalnu trudnocu (mada je ona verovatno tek otkrila da je trudna)
i nije imala nikakve komlikacije do sada (predhodne pobacaje i sl)
ne vidim razlog zasto ne bi isla..
mada opet kazem..pitajte nekoga ko je kompetentniji da da odgovor..
 
pa plaši se tih "afričkih" bolesti,malarije,pa pričaju da treba tamo piti samo flaširanu vodu,nemaju lekare...?

U Egiptu ne žive ljudi, samo kamile... stoga imaju veterinare a ne lekare :dash:
Nek se posavetuje sa svojim lekarom kad bude išla na prvi pregled, šta ti vredi savet žena?
I, da, svuda van Srbije se pije isključivo flaširana voda, možda bi trebalo i ovde...
 
U Egiptu ne žive ljudi, samo kamile... stoga imaju veterinare a ne lekare :dash:
Nek se posavetuje sa svojim lekarom kad bude išla na prvi pregled, šta ti vredi savet žena?
I, da, svuda van Srbije se pije isključivo flaširana voda, možda bi trebalo i ovde...

pa znam,nije do mene da ja sad dramo...em,nego sam čitao na jednom forumu od sajta koji se bavi agencijama i putovanjima,neka devojka napisala da treba piti samo flaširanu vodu i meni glupo zvuči....i imaju lekare ali koji ne znaju ništa,mada šta može da ti lekar egipatski objasni u odnosu na našeg?

Link
 
Poslednja izmena:
pa plaši se tih "afričkih" bolesti,malarije,pa pričaju da treba tamo piti samo flaširanu vodu,nemaju lekare...?

:lol: Jeste bili vi nekad van nase lepe zemljice?
Flasiranu vodu treba i ovde da pije.Mislim, mi pijemo samo flasiranu inace A POGOTOVO kad putujemo...bilo gde.A ovo da nemaju lekare-:hahaha: Jok, povedite iz Srbije nekog, dobijas popust u hotelu na lekara iz Srbije.Tri osobe po ceni 2...nisi znao?!..jeee, ne znate te elementarne stvari.
 
pa plaši se tih "afričkih" bolesti,malarije,pa pričaju da treba tamo piti samo flaširanu vodu,nemaju lekare...?

ako se plasi, tesko da ce je smiriti komentari sa foruma
konsultujte se sa ljekarom, i vezano za njenu trudnocu, kao i za prevenciju od nekih bolestina
u svakom slucaju, stres joj nece pomoci, pa je bolje i propustiti ljetovanje u egiptu, nego ga provesti paranoisuci
 
:lol: Jeste bili vi nekad van nase lepe zemljice?
Flasiranu vodu treba i ovde da pije.Mislim, mi pijemo samo flasiranu inace A POGOTOVO kad putujemo...bilo gde.A ovo da nemaju lekare-:hahaha: Jok, povedite iz Srbije nekog, dobijas popust u hotelu na lekara iz Srbije.Tri osobe po ceni 2...nisi znao?!..jeee, ne znate te elementarne stvari.

ti imaš očigledno lekara..za glavu:)
 
Ja sam prosle godine uzasno prosla u Egiptu, sto se zdravlja tice, a nisam bila trudna. Ovako moras imati u vidu da je temperatura u restoranima oko 19, eventualno 20 stepeni, a na ulazu u svaki restoran imas vazdusnu zavesu, koja tako struji da osetis do kostiju, a temperatura napolju je oko 40 stepeni. U sobama posluga obicno dok si na plazi odvrne klimu, da se smrznes:roll: Imala uplacen aranzman po varijanti ultra all inclusive, a dosla sam kuci 7 kg laksa, i pocascena upalom pluca, zbog naglih temperaturnih promena.
Kada sam jos na aerodromu videla ljude da voze bebe u kolicima u Egipat, ja sam rekla da nisu normalni, ja nikada ne bih tako maltretirala svoje dete.
Po struci sam lekar, trenutno sa specijalizaciji iz pedijatrije, nisam skeptik, ali na tom letovanju, jedna porodica sa cetvoro dece iz Bugarske me je tri puta nocu zvala, upoznali smo se na plazi, da im pogledam decu i da im dam evropske lekove, jer lekovi u Egiptu su sumljivog sastava. Pitaj vise lekara, za savet, ja ne bih isla iskreno! Ne verujem u varijante, ja sam isla tu i tamo trudna, kopala, vozila, jer danas je sve poremeceno, od vode, vazduha, zemljista, hrane, te treba voditi racuna. Nisam htela da te uplasim, mozda neko ima i drugacije iskustvo, svakako odluka je na vama.
 
pa plaši se tih "afričkih" bolesti,malarije,pa pričaju da treba tamo piti samo flaširanu vodu,nemaju lekare...?


Verovatno idete u hotel .... ja sam bila u hotelu sa 3* koji je bio izvrstan i imao je sve ... što znači da ako idete u neki sa više zvezdica nemorate da brinete .... Za vodu je tačno da piju samo flaširanu, ali to nije nikakav problem jer je ona svuda dostupna. Što se tiče lekara, imaju ih naravno ..... a da bi se obezbedio plati i zdravstveno osiguranje u agenciji u kojoj uplaćuješ aranžman.

Najbolje je posavetovati se sa njenim ginekologom (zbog aviona i vrućine) .... pa ako on da zeleno svetlo - zašto da ne.
 
Poslednja izmena:
:lol: Jeste bili vi nekad van nase lepe zemljice?
Flasiranu vodu treba i ovde da pije.Mislim, mi pijemo samo flasiranu inace A POGOTOVO kad putujemo...bilo gde.A ovo da nemaju lekare-:hahaha: Jok, povedite iz Srbije nekog, dobijas popust u hotelu na lekara iz Srbije.Tri osobe po ceni 2...nisi znao?!..jeee, ne znate te elementarne stvari.

Jel sme konzerviranu da pije ako nema flasirane :D
 
Iskreno, ja ne bih putovala van zemlje. Bezbroj je primera da je sve bilo ok, ali ako se bas njoj nesto dogodi nema nikakve koristi od toga sto je to malo verovatno. Nece propasti svet ako ne odete u Egipat ovog leta, bice jos mnogo prilika. Ona se plasi i ne vidim nijedan razlog da se putovanje ne odlozi.

Procitaj jos jednom:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9980691&postcount=11

Pozdrav!:cao:
 

Back
Top