Novi obrachun u Ds-u ili kako je propao rokenrol

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Goran Ješić za Press: Ja sam na listi za hapšenje!

Gradonačelnik Inđije Goran Ješić, posle najave Ivice Dačića da će zbog korupcije u zatvor neki predsednici opština po Srbiji, kaže za Press da nije iznenađen pričom da mu se sprema hapšenje

Posle najave ministra policije Ivice Dačića da će narednih dana zbog korupcije biti uhapšeni neki od predsednika opština iz vladajućih stranaka, otvorena je „kladionica" o tome ko će prvi u zatvor! Prema nezvaničnim informacijama iz krugova bliskih vlasti, prvi na ovoj „listi" je predsednik opštine Inđije Goran Ješić, član Demokratske stranke!

Ješić za Press kaže da nije iznenađen pričama da mu se sprema hapšenje i da je ministar Ivica Dačić mislio baš na njega jer je, kako kaže, više od sedam meseci pod istragom policije. I pored toga, prvi čovek Inđije kaže da „mirno spava".

Politička hajka

- Naravno da sam i ja čuo za priču da mi se sprema hapšenje. Ta priča je krenula odmah posle hapšenja gradonačelnika Zrenjanina Gorana Kneževića u novembru prošle godine. Tada su ovi iz SBPOK-a došli u opštinu i pokupili skoru svu dokumentaciju! I sve što su uzeli i danas se nalazi kod njih ili u tužilaštvu. Međutim, niko od nadležnih do sada nije reagovao, tako da mirno spavam - kaže Ješić.

Na pitanje Pressa da li se plaši i kako bi reagovao kada bi sutra kod njega upali maskirani policajci, predsednik opštine Inđija kaže:

- Prvo moraju da imaju nalog, jer bez toga nisam spreman da ih primim. Procedura mora da se poštuje, ne može niko ovde da upadne i vršlja kako mu se prohte. Niko ne može da dođe i usmeno zatraži od mene dokumentaciju, red mora da se zna. Otkako sam postao prvi čovek Inđije, politički neistomišljenici podnosili su protiv mene razne prijave i očigledno je da se i dalje protiv mene vodi politička hajka! A ko?! Vi novinari znate to bolje od mene. Protiv mene se trenutno vodi samo jedan postupak i to zbog psovanja fudbalskog sudije! I jesam ga psovao - kaže Ješić.

S druge strane, veliki broj predsednika opština po Srbiji sa kojima je Press kontaktirao tvrde da znaju ko je od njih umešan u korupciju! Gradonačelnik Kraljeva Ljubiša Simović kaže da zna gde ima korupcije i kriminala, ali ne želi javno da govori o tome.

- Korupcije ima, ali to nije moj, već posao organa otkrivanja. A da li se plašim najave ministra Dačića? Naravno da ne! Ja sam čist - kaže Simović.

Prvi čovek Jagodine Dragan Marković Palma podržava odluku ministra policije da se Srbija do kraja obračuna sa korupcijom i kriminalom.

- Ne može neko samo od politike da ima kuće, bazene... Meni je savest čista. Nisam neiživljen, privrednik sam 28 godina. Poštujem zakon - kaže Palma.

Gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić priznaje za Press da je kriminal veliki problem društva, ali dodaje da ima načina kako mu se suprotstaviti.

Korupcija Ugljanina

- Tu nema puno filozofije. Na ključna mesta u gradu treba postavljati ljude od struke, a ne stranačke. Ja sam na dva najvažnija mesta u Novom Sadu postavio nestranačke ličnosti, i to ljude iz poreske policije. Ne plašim se kontrole i spreman sam da dostavim sve podatke. Ako zaista neko hoće da se obračuna sa korupcijom, nije to tako teško. Svako ima ime i prezime - kaže Pavličić.

Predsednik opštine Novi Pazar Mirsad Đerlek otvoreno za Press priznaje da je u vreme bivše opštinske vlasti, koju je vodio Sulejman Ugljanin, bilo kriminala i korupcije! Međutim, Ugljanin je danas ministar bez portfelja u Vladi Srbije.

- Kada sam došao na vlast, suočio sam se sa korupcijom i kriminalom koji su postojali tokom bivše vlasti. I moj prvi zadatak je bio da pokušamo da se suprotstavimo tom zlu. Svako ko kaže da to može preko noći - laže! Priznajem, smanjili smo korupciju, ali je nismo iskorenili. „Repovi" još postoje. I ja sam spreman da, za razliku od mojih kolega, to javno priznam - kaže Đerlek.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=67401&sectionId=37

Od predsednika najperspektivnije opshtine u Srbiji do buduceg osudjenika....:think:
 
videh jutros ,to je Tadicev obracun sa korpucijom ,hapsi predsednike ratkih uspesnih opstina po unutrasnjosti , a za to vreme njegovi ministri i beogradski odbor uzimaju milijarde

hapsi konkurenciju, nije tito hapsio djilasa radi politickih neslaganja vec radi
cinjenice da je djilas bio skolovaniji, pametnij a onako usput, imao je vise uspeha
kod zena.
 
Ješić za Press kaže da nije iznenađen pričama da mu se sprema hapšenje i da je ministar Ivica Dačić mislio baš na njega jer je, kako kaže, više od sedam meseci pod istragom policije. I pored toga, prvi čovek Inđije kaže da „mirno spava".

jedna mala pricica u vezi boldovanog

mog drugara zove u petak u 14.00 direktor recima

`dosla policija, da spremis tvoja resenja o radnom mestu za period ****-****``

covek nije bio miran do ponedeljka, legne da spava pa sve premotava film u mislima sta bi to moglo biti sto policija istrazuje. naravno, pare nije drpio, nikada, ali crv radi.

`da nije ovo, da nije ono`, i tako tri noci

u ponedeljak se razjasni da policija istrazuje jednog generalnog direktora jp, a ovaj moj drugar je ucestvovao na nekim projektima. i nikom nista
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

e, to ja zovem razlika izmedju mirnog spavanja i onog drugog
 
:hahaha:
Ima ovi shto imaju automobile da ih uskoro prodaju kao cige staro gvozdje, koliko se isplati posedovati jedan. :lol:

to samo pokazuje jad i bedu ove vlasti koja vise ne zna kako i kome da otme pare

sledeci korak posle ovoga je zamrzavanje devizne stednje gradjana kad sve metode propadnu

evo vec najavljuju sad rebalans rebalansa budzeta

i onaj rezimski ekonomista tadicev stojan stamenkovic kaze da to nije nista strasno sto cemo da povecamo deficit na 6% jer engleska ima 11% z:D
 
citam sad na vestima DS lopovi prosirili parking zone do karaburme

stvarno su prsli uskoro ce da proglase celu srbiju za parking zonu i da nam naplacuju parkiranje i na vrhu golije.............

ne znaju vise lopurde kako da otmu pare od naroda........

parkiranje u sadasnjim zonama, drasticno ugrozava maligno zidanje stambeno poslovnih prostora bez ikakvog obzira na postojecu infra strukturu, pa i broj parkin mesta

i onda korumpirani cinovnici moraju drzavnim i gradskim parama da izmisljaju toplu vodu i pokusaju da rese neresivo.

diletantizam gradskih vlasti i alavost ma pare stvara probleme, par njih ili sdesetine se bogate a svi se patimo sa malog grupom ******
 
citam sad na vestima DS lopovi prosirili parking zone do karaburme

stvarno su prsli uskoro ce da proglase celu srbiju za parking zonu i da nam naplacuju parkiranje i na vrhu golije.............

ne znaju vise lopurde kako da otmu pare od naroda........

А то је изгледам мода да се попуни буџет!
где да раде нешта..па да х боле руке...после!
 

Back
Top