Šta mislite ko je kriv...

КАКО ???:eek::eek::eek:

Па зар нисмо добили "Жути Шенген"
и ушли дубооооко у "Стару ГоспоЏу" ЕУРОпу
одмах после "Октобарске Револуције" ...

Не могу да верујем ...

:eek::eek::eek:
 
Loši političari,ratovi i urušena ekonomija.Da imamo visok standard i pare svi bi nam ukinuli vize i bez da tražimo.
I ja to mislim...vidi ovo sam slucajno naisao na net-u:
svako normalan bi se slozio da za bezvizni sistem jedna drzava treba da poseduje sledece:

1. stabilne granice koje u potpunosti kontrolise i koje su definisane
2. dobro definisan sistem izdavanja putnih isprava koji odlicno funkcionise i tesko se zloupotrebljava
3 minimalno prisustvo nepozeljnih i nedefinisanih grupa gradjana koji mogu da koriste pasose
4. dobru saradnju izmedju policija dve zemlje
5. nezanemarljivu grupu poslovnih i obrazovanih ljudi koji ce slobodno putovati i tako razvijati ekonomske i edukativne veze izmedju obe drzave, sto oboma koristi
6. nezanemarljivu grupu potencijalnih turista koji ce da pozitivno uticu na ekonomiju zemlje koja treba da ukine vize
7 nekakav politicki potencijal koji bi mogao znacajno da se unapredi, ili da se aktivira u cilju blokiranja necijeg drugog politckog interesa.

aj sad da pogledamo nas.

1. mi priznajemo jedne granice, a oni koji treba da nam ukinu vize priznaju druge (kosovo)
2. izdavanje novih pasosa je najblaze receno katastrofa, da ne govorimo o pasosima za nas u dijaspori za koje se uopste ni ne zna kad ce poceti da se izdaju
3. imamo kosovare kojima po zakonu bi trebalo da mogu da izdaju srpske pasose, imamo svakakve desnicarske grupe, ratne zlocince, kriminalce itd. al ajde ima ih u nekoj meri svaka zemlja.
4. pored ratnih zlocinaca, izgleda da policije saradjuju vise manje korektno.
5. ovo postoji, dakle to je plus.
6. broj nasih turista koji ce da trose po evropi je relativno ogranicen, tako da iako nije minus, nije nam ni neki veliki plus.
7. ovo bi nas moglo spasiti. posto smo se okrenuli rusima, porastao nam je policki potencijal, na koji se igralo jos u titovo vreme. evropi sigurno nije stalo da nas vidi kao rusku guberniju - bugarska je na brzinu primljena u EU iz istih razloga, jer je ruski organizovani kriminal zamalo potpuno preuzeo drzavu.

dakle imamo 4 od 7 stavki na nasoj strani, koliko-toliko. kad bi ovi nasi bolidi sredili pasose, nasli nacin da eskiviraju izdavanje pasosa albancima, i pokazu zube lokalnim kriminalcima i tajkunima, imali bi neke sanse da to dosta brzo dobijemo. ovako, mislim da ce biti potrebna jos bar godina dana.
 
dakle imamo 4 od 7 stavki na nasoj strani, koliko-toliko. kad bi ovi nasi bolidi sredili pasose, nasli nacin da eskiviraju izdavanje pasosa albancima, i pokazu zube lokalnim kriminalcima i tajkunima, imali bi neke sanse da to dosta brzo dobijemo. ovako, mislim da ce biti potrebna jos bar godina dana.
Mi sami ne možemo da eskiviramo izdavanje pasoša Albancima a Amerikanci trenutno nemaju interes da nas podrže ili bolje rečeno nije ih briga pošto smo trenutno maltene beznačajni.
 
A ja ipak mislim da EU "prima" samo hriscane....ovi "drugi" ce biti uskraceni za to!
Postoji i taj element za prijem,doduše prećutno se nikad i nigde ne pominje.I nije ni čudo.Francuska je primer nekontrolisanog primanja obojenih emigranata.Od najpoželjnije države za život 60.-ih i 70.-ih godina primanjem raznoraznih divljaka je postala vulkan islamskog ekstremizma u Evropi.
 
Postoji i taj element za prijem,doduše prećutno se nikad i nigde ne pominje.I nije ni čudo.Francuska je primer nekontrolisanog primanja obojenih emigranata.Od najpoželjnije države za život 60.-ih i 70.-ih godina primanjem raznoraznih divljaka je postala vulkan islamskog ekstremizma u Evropi.
Hmmmm...pogledaj ovo:
The EU scorecard on which Balkan states deserve visa free travel (22 May 2009)


belisengen.jpg
 
dp 1990. kriv je bijo sssr sto nije dozvoljavao neogranicenu slobodu putovanja svojim gradjanima

sad ogranicenu slobodu putovanja namece eu - zbog svojih sebicnih interesa. ali, ni to ne pomaze 100%. vec su prepuni crnaca i talebana, eu mrzi samo srbe, zadnjih 200 godina
 
dp 1990. kriv je bijo sssr sto nije dozvoljavao neogranicenu slobodu putovanja svojim gradjanima

sad ogranicenu slobodu putovanja namece eu - zbog svojih sebicnih interesa. ali, ni to ne pomaze 100%. vec su prepuni crnaca i talebana, eu mrzi samo srbe, zadnjih 200 godina
:eek: sta si sad ti hteo da kazes to sami Bog zna,al" ajde nek" ti bude!
Svakom kontinentu je potrebna neka latinska amerika pa eto tako EU ima nas;)
 
:eek: sta si sad ti hteo da kazes to sami Bog zna,al" ajde nek" ti bude!
Svakom kontinentu je potrebna neka latinska amerika pa eto tako EU ima nas;)

zemlje drzave , najvaznije clanice eu, nisu htele da podrze borbu srba protiv turaka, pogledaj napoleona, pa su nas napale tri puta u XX veku. a sada nas drze na rezimu uslovljavanja, pa i oko bele zengenske vize. cirka oko 200 godina

jel dosta?
 
zemlje drzave , najvaznije clanice eu, nisu htele da podrze borbu srba protiv turaka, pogledaj napoleona, pa su nas napale tri puta u XX veku. a sada nas drze na rezimu uslovljavanja, pa i oko bele zengenske vize. cirka oko 200 godina

jel dosta?
Ne bih sad PONOVO o tome....ako te zanima potrazi ja sam nekad ovde napisao kako su se srbi "borili protiv turaka"...kao "prodane duse"...ima tekst(potrazi posto me mrzi a i nije u skladu sa temom)...prema tome NIJE MI DOSTA!;)
 

Back
Top