Imam jedan problem?!

Vesna99

Početnik
Poruka
26
Dragi moji posto vas rado citam a nisam ostavljala komentare, mozda mi mozete pomoci nekom savjetom... Radi se o sledecem upoznala sam jednoga momka prije nekih 15 dana i od tada smo zajedno, on je super sve je ok medju nama.On je imao dugu vezu koju su raskinuli sada u Febrauru i njegova bivsa je otisla za Ameriku, posle nekoga vremena prije dva mjeseca ona se njemu javi i kaze da je trudna vec 3 mjeseca mozda koji dan vise. On mi je to ispricao jer na jedan nacin ne zeli da me povrijedi, nemoze da laze sto jako cijenim...I on sam nezna sta sada da radi, ona treba da dodje tu da popricaju i vide sta ce. Da ce doci bebica na svijet sa time se pomirio ali nemoze da se pomiri sa tim da njih dvoje budu ili zive zajedno, a ona njega voli a on nju postuje i cijeni ali je ne voli. Eh sada ja upadam tu u pricu jer neznam sta sada da radim on bi htjeo da ostanemo i dalje zajedno a ja neznam sta imam u svemu tome da trazim?!? Sa druge strane mozda ne zeli da me povrijedi pa mi je slozio tu pricu postoji i ta mogucnost?Nismo dugo zajedno kao sto rekoh neke dvije nedelje da sada kazem volim ga i ne zelim ga izgubiti, ali mislim da ako ostanem sa njim ce samo vise da me boli ako se ipak odluci sa njom da pokusa kud zbog dugih godina sto su zajedno a kud zbog bebice, sta vi mislite o tome??? Nadam se da mozda neko moze da mi malo razjasni situaciju ili bar da neki savjet!!! Znam da sama moram da odlucim sta cu i kako, ali bi voljela da cujem i vase misljenje!!!!

Izvinite za duzinu ali sam morala da budem malo opsirnija :))))

Hvala unapred za svaki dobronamjeran savjet...
 
Sama si sebi odgovorila na pitanje:
tek ste 15 dana zajedno i ne mozes da kazes da ga volis, ako ostanete dalje u vezi verovatno ces ga zavoleti a sa tim ide i bol ako/kada se on odluci za bivsu.

Znaci bolje je za tebe da raskinete dok je vreme...
Iskreno da ti kazem, zivot je pun problema. Sto bi ti pored svojih nakacila sebi na grbacu i tudje probleme... To ti ne treba!
 

Moj savet ti je da $to pre prekine$ vezu.. da se disconectuje$... da potrazhi$ bolji provajder...
jer kako je krenulo.. slab transfer ce$ da ima$ sa ovim starim/novim.. a i veza je sklona pucanju po$to je rastegnuta chak do Amerike.. puna je Srbija slobodnih i dobrih momaka.. ne ochajavaj... chajne kobasice i krastavce... odoh ja.. ostavljam ti meta-fore.. da te nauche.. ne da te smore... ax more.. .. ax EXIT.. ax ROSE... na plazhi su noge bose.. devojchice tange nose... i skoro ce pola tri.. vreme mi je ruchati... na posoJ se vratiti... da.. pochetak posta je bitan.. ovo dole je gimnastika..
 
Napravi i ti sa njim dete, onda lepo svi zajedno zivite u miru u slozi. On ce imati ostvarene fantazije svakog muskarca o seksu sa dve zene, a vas dve cete moci da delite kucne poslove na ravne casti, deca ce imati jednog tatu i dve mame... Svima lepo!
 
Bas si u teskoj situaciji…
Ne znam…
Ja ipak mislim ovako – ta njihova veza je gotova. Kako i sama kazes, on je vise ne voli. Ako je castan covek, priznace dete, ali, ako je i normalnih shvatanja, znace da nije potrebno da je ozeni. Brak se ne gradi na tome, vec na ljubavi.

Sa druge strane, vasa veza je jako kratka, i, kao sto je rekao neko pre mene, ne mozes mu potpuno verovati, jer se ne poznajete. Ja bih mu verovatno verovala da sam na tvom mestu.

Moj savet ti je – porazgovaraj sa njim. Sta on namerava da uradi. Da li postoji sansa da se vrati bivsoj. Sta planira da ucini sa detetom.

Ti si tu neduzna zrtva… Sve bi bilo drugacije da je vasa veza duza, sigurnija, a ovako… sve je slucajnost. Niste stigli ni da se cestito upoznate, a to se desilo… Jedno je sigurno – on sad sigurno mnogo pati. Nije ni njemu lako. Zapoceo je novi zivot, i sad mu se javljaju neke stvari iz proslosti..

Ja ti savetujem da, ako posle tog razgovora zakljucis da je on OK, da zaista ne namerava da ima ista sa njom – ostanes u toj vezi. Niste jedini par u kojem neko ima vanbracno dete. I to svakako nije razlog da ga odbacis na samom pocetku. Nije on za to kriv.
 
Snezna_kraljica:
Ako je castan covek, priznace dete, ali, ako je i normalnih shvatanja, znace da nije potrebno da je ozeni. Brak se ne gradi na tome, vec na ljubavi.
Ti si tu neduzna zrtva… Sve bi bilo drugacije da je vasa veza duza, sigurnija, a ovako… sve je slucajnost. Niste stigli ni da se cestito upoznate, a to se desilo… Jedno je sigurno – on sad sigurno mnogo pati. Nije ni njemu lako. Zapoceo je novi zivot, i sad mu se javljaju neke stvari iz proslosti..
Ja ti savetujem da, ako posle tog razgovora zakljucis da je on OK, da zaista ne namerava da ima ista sa njom – ostanes u toj vezi. Niste jedini par u kojem neko ima vanbracno dete. I to svakako nije razlog da ga odbacis na samom pocetku. Nije on za to kriv.

Hmhm... On moze da bude ok koliko hoce. I to stoji. Treba da razgovara sa bivsom - sta kako oko deteta - da li ce roditi dete ili ne... I to stoji. Da li mora ili ne mora da je ozeni - to nema veze sa normalnim shvatanjima... 1000 faktora... Od savesti do ...
Ne stoji sto si napisala "Ako on ne namerava da ima ista sa njom" - ako bivsa zadrzi dete bogami ima mnogo toga sa njom. A "to" nije mala stvar.
I ne stoji da on nije kriv za dete... I on i njegova bivsa su. BNaucila si do sada da je za dete potrebno dvoje.
Razumem da su devojka koja pise i tip u nekoj vezi ozbiljnoj i dugoj (ali tada bivsa ne bi mogla da bude trudna 3 meseca - zar ne), pa da se covek zapita malo ozbiljnije... Naravno da ga ne treba kazniti tako sto mucenik nikada vise nece imati devojku. Sve zavisi od toga za koju vrstu zivota se odluce on i bivsa.
Mnogo obaveza donosi to ako njegova bivsa zadrzi dete i vrati se u ... Austriju (koliko sam ja provalila). Ako ostane u Americi i resi da sama odgaja dete to je za mladi par najbolje resenje.
Za pocetak, ona neka mu kaze, ako ti bude potreban prijatelj tu sam, nema problema, ali on mora sto pre da se nekako postavi prema celoj toj situaciji. Nema mnogo vremena da bude zbunjen ili zatecen, jer se zna da posle treceg meseca nema izbora...
 
Samo da dodam jos da je odluka pala jer je ona trudna vec 23 nedelje, znaci da pobacaj ne dolazi u ozbir.Ona je se odselila u Feb.a prije toga su zaglavili kraj Januara pocetak Februara a on je to saznao prije dva mjeseca...
 
Vesna,ja mislim da je to sto vam se dogodilo na samom pocetku vase veze jako tesko za obadvoje.Glupo bih bilo reci ostavi ga mada,bih to onako politicki gledano,bez nekih osjecanja bilo naj bolje za tebe.ZASTO???...Zato sto bih u vasoj mogucoj zajednickoj buducnosti to dijete uvijek bilo tu(i na prvom mjestu,za svoga tatu),i njagova mama naravno koja bih ti jos vise smetala u svemu tome(ona tvog dragog jos uvijek voli)!!!Ali...ako si ti jaka licnost,ako mozes puno toga da izdrzis i ako je on covijek prema kome gajis jake osjecaje i ako sve vrijedi izdrzati za njegovu ljubav onda ostani sa njim (ali prije svega moras sama da znas dali je on vrijedan toga,iako ste tako malo zajedno),podrzi ga pokazi mu sviju ljubav (nije ni on kriv zbog svega toga)i razumjevanje narvno.On svoju bivsu nevoli,ali ta bebica kad dodje na svijet ce da ih zblizi,radjaju se novi osjecaji u njemu i on ce misliti da i nju voli(mada bih poslije nekog vremena osjecao suprotno)!!!Zato on mora da zna da ima tebe i tvoju ljubav da bih odolijo toj porodicnoj idili.Ako ga zelis i ako stvarno planiras nesto ozbiljno sa njim,onda BORI SE,budi jaka,voli ga i podrzi ga maksimalno moras u svakom polju da budes najbolja.A ako ti je onako pomalo svejedno i nebih sve to bas trpila onda zavrsi sa njim sto prije to bolje!!!Nadam se da sam ti bar malo pomogla.Zelim ti puno srece sta god odlucila i nedaj se,glavu gore ZIVOT JE CUDO!!!
 
Princeza:
Sama si sebi odgovorila na pitanje:
tek ste 15 dana zajedno i ne mozes da kazes da ga volis, ako ostanete dalje u vezi verovatno ces ga zavoleti a sa tim ide i bol ako/kada se on odluci za bivsu.

Znaci bolje je za tebe da raskinete dok je vreme...
Iskreno da ti kazem, zivot je pun problema. Sto bi ti pored svojih nakacila sebi na grbacu i tudje probleme... To ti ne treba!
ZEZNUTO NEMA STA
Da sam na tvom mestu stvarno bih razmislila da li je uopste vreme da se trudis oko svega,bolje ti je da ne!Pazi stvar nije toliko ozbiljna(nisi se zaljubila,ne volis,sve to traje svega par dana!!),pa je i bolje da se i ne upustas u tako nesto.\Sve mi mirise na to da ces samo da izgubis vremena i zivaca,a na kraju ces shvatiti da je sve uzalud!!!!!!!!Pazi,dete nije mala stvar,a bivsa devojka takodje nije mala stvar!Pazi sta ces ako se iskreno zaljubis,nedaj boze i da gta zavolis,a on ti jedan dan kaze da se vraca bivsoj,zog deteta,zbog nje,zbog ovoga ili onoga,a ti,sta ces ti!?Bezi dok mozes,dok ima vremena.......nacices nekog drugog ima vremena!!Ukoliko je prica lazna to samo govori o tipu kakav je i sta se sve mota po njegovoj glavi,a takav ti neko ne treba(ko zna sta ce pricati o tebi kad raskinete!!!),mada to sda nije toliko ni bitno!!!Saslusaj sve savete,ALI ZAPAMTI TVOJA JE POSLEDNJA I MA STA DA ODLUCIS TVOJ JE ZIVOT I TI CES SNOSITI POSLEDIOCE ILI NECES........TO TI JE MAKAR MOJE MISLJENJE,MADA ZNAM DA JE LAKSE SAVETOVATI NEGO SLUSATI TUDJE SAVETE..........
 
E, pa sad... Kad malo razmislis - zasto bi se ista medju vama menjalo? On, po tvojoj prici, nema nameru ni da ide u Ameriku, ni da je zeni. Sa druge strane, ako se on pokaze nemaran prema tom detetu, to ce reci ponesto i o njemu, kao coveku. A, Sta da radi, kad je tako daleko? Ti bi mu mogla dati malo vremena, da odluci, da ti odlucis, da se sve slegne... A onda razmisli da li ti njegova beba moze poremetiti zivot, jer - to je svakako moguce...
 
Draga Vesna, ti vec podsvesno znas sta treba da uradis u celoj situaciji.....da je odgovor pozitivan (ostatak sa njim u vezi), ne bi trazila pomoc na forumu.....ne sumnjam u tvoje eticke i moralne vrednosti i zato se iskreno nadam da ces svoj zivot nastaviti bez njega ....a on sa svojom buducom suprugom i klincem....
Pozdrav!
 
Malo sam se zamislila nad ovom pricom...
A kako bi bilo da stvari postavimo malo drugacije... Npr. Upoznajes momka koji ti se dopada. U nekom od razgovora, on ti iznese kako ima vanbracno dete i korektne odnose i sa zenom koja ga je rodila i sa svojim detetom. Da li bi to bio razlog da pobegnes glavom bez obzira?
Situacija jeste malo otezana jer je sve to jako sveze, ali mi deluje da ce se razvijati u tom pravcu...
Ne znam kad i kako se upustas u vezu sa nekim i koliko cesto ti se desava da ti se neko dopadne i da uopste pozelis da zapocnes vezu, ali iz moje perspektive vredno je da sebi i njemu ostavis prostora.
I, uopste, ko je taj ko u bilo kojoj vezi moze garantovati da ce sve biti savrseno, idealno, da se nikakvi "bivsi" niti "buduci" nece pojavljivati da nam naruse idilu?!
E sad... Neko moze da prihvati da partner ima dete iz neke ranije veze/braka, neko - ne. Meni iz ove perspektive deluje prihvatljivo, ali to su ipak odluke koje moras sama da doneses. I da budes svesna njihovih posledica.
 
Zaljubljenost je jedno a ljubav drugo.I poverenje.Kako mozes nekog da zavolis i upoznas za 15 dana.Ja moju bivsu suprugu nisam mogao da upoznam za 13 godina.(Verovatno je zato i bivsa).Dobro razmisli trezne glave,da te godinama kasnije ne bi ista bolela! :lol:
 
ipak,nadji drugog s~kim ces imati svoju decu jer tvoj sadasnji momak nikad nece biti 100% tvoj.Dete je velika obaveza i na kraju ce se njih dvoje mozda vencati i tek tada ces biti povredjena,sto ti se ne bi desilo ako sada zavrsis sa tom vezom
 
Lexa:
E, pa sad... Kad malo razmislis - zasto bi se ista medju vama menjalo? On, po tvojoj prici, nema nameru ni da ide u Ameriku, ni da je zeni. Sa druge strane, ako se on pokaze nemaran prema tom detetu, to ce reci ponesto i o njemu, kao coveku. A, Sta da radi, kad je tako daleko? Ti bi mu mogla dati malo vremena, da odluci, da ti odlucis, da se sve slegne... A onda razmisli da li ti njegova beba moze poremetiti zivot, jer - to je svakako moguce...
Znas,it is not as simple as you think....bilo bi lepo i krasno da sve bude idealno,ali hajde budi iskren kolikva je sansa da sve bude ok?Nemoj devojku paliti bezveze da se ne zezne,prevelik je rizik,a on nije jednini,sve je kratko trajalo i bolje je preseci dok jos mozes,da ne bude kasnije kajanja,ulog je preveliki,a rizik jos veci........
 
Princeza:
Sama si sebi odgovorila na pitanje:
tek ste 15 dana zajedno i ne mozes da kazes da ga volis, ako ostanete dalje u vezi verovatno ces ga zavoleti a sa tim ide i bol ako/kada se on odluci za bivsu.

Znaci bolje je za tebe da raskinete dok je vreme...
Iskreno da ti kazem, zivot je pun problema. Sto bi ti pored svojih nakacila sebi na grbacu i tudje probleme... To ti ne treba!
Odmah raskidaj !!!
 

Back
Top