Istina o kontracepciji?!

just S.

Iskusan
Poruka
5.433
Istina o kontracepciji

Kaže se da je veštački prekid trudnoće dominantan metod kontrole rađanja u Srbiji. Nažalost to je tačno. Nameće sa kao logičan zaključak da je rešenje tog problema povećanje upotrebe kontraceptivnih sredstava. No, da li je to baš tako jednostavno? Kako zapravo deluju danas najčešće korišćena kontraceptivna sredstva?

ANTIBEBI PILULE
Kontraceptivna pilula služi za sprečavanje neželjene trudnoće. Tako barem kažu u reklamnim porukama. Da li je to cela istina?
Moderna oralna kontraceptivna sredstva sadrže hormonske preparate, progesteron i estrogen. Nazivaju se još i kombinovane pilule. Postoje i pilule koje sadrže samo jednu komponentu. Ono što je karakteristika većina oralnih kontraceptivnih sredstava je njihovo tzv. trojako ili trofazno dejstvo:
1. sprečavaju ovulaciju
2. dovode do zadebljanja sluznice cerviksa, otežavajući putovanje spermatozoida do jajne ćelije
3. onemogućavaju usađivanje (implantaciju) embriona u zid materice

Prva dva dejstva su kontraceptivna. Treće dejstvo je abortivno.
Ovu istinu ne kriju čak ni farmaceutske kompanije koje proizvode ova sredstva. Ako pogledate uputstvo za korišćenje pilule, ili posetite njihove internet prezentacije, videćete upravo gore navedeno! Nema nikakve dileme da je ovo jedina istina. Problem leži u nepriznavanju medicinske činjenice da ljudski život počinje od začeća. Ta obmana je temelj Kulture smrti, ona je ta koja je dovela do legalizacije veštačkih prekida trudnoće, masovne upotrebe kontraceptivnih sredstava, razvoja različitih oblika kloniranja i eksperimenata sa ljudskim embrionima.

PILULE ZA JUTRO-POSLE
Pilule za „jutro-posle“, ili tzv. postkoitalna kontracepcija, jesu moderna oralna kontraceptivna sredstva koja se moraju upotrebiti najkasnije u roku od 72 sata nakon snošaja. Njihovo dejstvo je čisto abortivno! Ove pilule nikako ne mogu sprečiti trudnoću, već onemogućavaju implantaciju, odnosno usađivanje embriona u zid materice.
Navodimo deo iz zvaničnog saopštenja o dejstvu postkoitalne pilule Postinor-2, preuzetog sa njihove internet prezentacije:
„Drugi mehanizam delovanja postkoitalne kontracepcije je sprečavanje nidacije blastociste u endometrijum“.

OBJAŠNjENjE:
Nidacija je drugi termin za usađivanje, odn. implantaciju embriona u endometrijum, unutrašnji zid materice. Blastocista je stadijum u razvoju embriona. Endometrijum je unutrašnji zid materice koji prima embrion.
Kao što možemo videti, čak se ni ne krije da ova pilula ne sprečava začeće, već usađivanje embriona u zid materice. Ona bi, dakle, trebalo da se zove kontraimplantaciona, a ne kontraceptivna pilula.
Dalje navodimo:
„Koje su kontraindikacije za primenu Postinora-2?
Praktično navode se samo dve kontraidikacije. Prva je potvrđena trudnoća jer u tom slučaju primena Postinora-2 nema efekta. Jasno je da postkoitalna kontracepcija niti jednim oblikom svoga delovanja ne može prekinuti postojeću trudnoću ma koliko ona bila rana. Postinor-2 nije abortivno sredstvo.“

OBJAŠNjENjE:
Ne zvuči li ovo krajnje kontradiktorno? Problem leži u definisanju termina trudnoća. Trudnoća počinje od trenutka oplodnje jajne ćelije i nastanka zigota, a ne od trenutka usađivanja embriona u zid materice. Po definiciji iz Mosbijeve enciklopedije: „Trudnoća - gestacioni proces, podrazumeva rast i razvoj, unutar žene, nove individue od začeća, kroz embrionalani i fetalni period, do rođenja.“
Jasno je, dakle da postkoitalna kontracepcija JESTE sredstvo za rani abortus.
Ne zaboravimo - veštački abortus nije samo prekid trudnoće, već je i prekid života!

SPIRALA
Spirale spadaju u intrauterine sprave koje služe za sprečavanje neželjene trudnoće. One se prave od plastike, ili od plastike i bakra, za koje je zakačena uzica. Spirala se postavlja u matericu od strane lekara. Osnovna dejstva spirale su slična dejstvima pilule:
1. inhibira funkciju spermatozoida
2. otežava putovanje spermatozoida kroz jajovod do jajne ćelije
3. onemogućava implantaciju embriona u zid materice jer izaziva lokalno zapaljenje
Spirala je, dakle, takođe sredstvo za rani abortus! Pored toga, spirala, izazivajući lokalno zapaljenje materice (kao i svako drugo strano telo) nanosi ozbiljne zdravstvene posledice ženi koja je koristi. Tako se javlja paradoksalna situacija u kojoj lekari, koji su u obavezi da štite zdravlje, u ženin organizam unose spravu koja će im sigurno narušiti isto!

KONDOM
Kondomi predstavljaju kontraceptivna barijerna sredstva. Oni imaju nekoliko prednosti u odnosu na ranije navedena kontraceptivna sredstva:
1. jedino je kondom samo kontraceptivno sredstvo, jer može samo da spreči oplođenje, a ne i da prekine trudnoću(definisanu od momenta oplodnje jajne ćelije);
2. efikasan je u određenoj meri protiv polno prenosivih bolesti;
3. ne sadrži hormonske preparate, pa ne može da utiče na normalan ciklus hormona kod žena;
4. jeftiniji je.

Problem sa upotrebom kondoma je dvojak. Najpre, postoji moralni problem upotrebe kondoma. Masovna i agresivna propaganda upotrebe kondoma stvara lažnu sigurnost pri stupanju u seksualne odnose, naročito među omladinom. Koncept „sigurnog seksa“ služi samo da dokrajči ostatke našeg urođenog stida prema seksualnim odnosima, stida koji je uistinu najbolja brana potpune polne degradacije čoveka i žene. Drugo, što proističe iz prvog, statistički podaci Međunarodne federacije za planirano roditeljstvo (inače rodonačelnika moderne Kulture smrti) pokazuje da žene koje su koristile kondom kao jedino kontraceptivno sredstvo, ali su ipak zatrudnele, u velikom procentu prekidaju trudnoću. Problem nije u vrsti kontracepcije, već u našem odnosu prema svetinji ljudskog života!

ALTERNATIVA
Postoje mnoge alternativne metode kontracepcije koje ne ugrožavaju svetinju ljudskog života. Te metode podrazumevaju određivanje plodnih dana i seksualne odnose u skladu sa njima. Bilingsova metoda, povremeno uzdržavanje od seksualnih odnosa, simptotermalna metoda, temperaturna metoda itd. omogućavaju supružnicima nesmetane seksualne odnose bez bojazni od moralnog posrnuća i prekidanja novog ljudskog života.

Ovaj kratak pregled delovanja najkorišćenijih kontraceptivnih sredstava služi kao dopuna našim ranijim tekstovima o Kulturi Života i Kulturi smrti. Nužno je, na kraju, napomenuti da Kultura smrti ima tri temelja, a to su veštački prekidi trudnoće koji su poprimili genocidne razmere, kontracepcija kao stvaranje lažne sigurnosti i načina za sticanje ogromnih finansijskih sredstava direktno na račun ljudskih života, i seksualno obrazovanje Novog doba kao ideološki temelj Kulture smrti. O veštačkim prekidima trudnoće smo već pisali, te ćemo se u sledećim brojevima baviti ideologijom Kulture smrti, konceptom globalne populacione kontrole i pomenutim seksualnim obrazovanjem Novog doba.


http://pravoslavlje.spc.rs/broj/961/tekst/istina-o-kontracepciji/print/lat


Zanimaju me vasa misljenja o ovome drage dame?
:dontunderstand: Mozda bi bilo najbolje imati odnos onoliko puta u zivotu koliko djece planiramo?! :think:
 
Poslednja izmena:
http://pravoslavlje.spc.rs/broj/961/tekst/istina-o-kontracepciji/print/lat


Zanimaju me vasa misljenja o ovome drage dame?
:dontunderstand: Mozda bi bilo najbolje imati odnos onoliko puta u zivotu koliko djece planiramo?! :think:

Autor je lekar? :roll:
Ovo je stručni časopis? :roll:

Ovaj tekt ima nekoliko poruka:
- reci NE promiskuitetu, jer nijedno kontraceptivno sredstvo nije pouzdano, i svako je štetno po zdravlje (što, naravno, nije tačno)
- promiskuitet dovodi do neželjene trudnoće (tj. reci NE abortusu)
i, posredno:
- u braku ne treba kontracepcija (reci NE planiranju porodice)

Ccc ...
 
http://pravoslavlje.spc.rs/broj/961/tekst/istina-o-kontracepciji/print/lat


Zanimaju me vasa misljenja o ovome drage dame?
:dontunderstand: Mozda bi bilo najbolje imati odnos onoliko puta u zivotu koliko djece planiramo?! :think:



Pa za verujuce Hriscane uzdrzavanje od odnosa jeste jedina dozvoljena "zastita" od trudnoce i taj stav SPC a i ostalih PC poznat je vec dugo.
Ko je verujuci i pripada Crkvi treba ili mora da se vodi tim pravilom ili preporukom svog duhovnika, a ko nije vernik onda on/ona nema nikakvu potrebu raspravljati o zakonima koje Crkva ima za one koji joj pripadaju.
Izvor teksta je pravoslavni sajt, sto znaci da ako medju nama ima pravoslavnih oni vec i znaju i postuju stavove svoje Crkve a oni koji nisu u Crkvi nisu mnogo ni zainteresovani sta Crkva zahteva, trazi i preporucuje od ljudi kojima oni ne pripadaju.

Bas zakomplikovah ali da se razumeti...;)
 
Autor je lekar? :roll:
Ovo je stručni časopis? :roll:

Ovaj tekt ima nekoliko poruka:
- reci NE promiskuitetu, jer nijedno kontraceptivno sredstvo nije pouzdano, i svako je štetno po zdravlje (što, naravno, nije tačno)
- promiskuitet dovodi do neželjene trudnoće (tj. reci NE abortusu)
i, posredno:
- u braku ne treba kontracepcija (reci NE planiranju porodice)

Ccc ...


mozes vidjeti da autor nije tituliran tako da ne znam sta je.
a vidis i link, tako da je jasno ciji je stav u pitanju...

znam da je Crkva protiv abortusa, to mi je jasno, mada po mom misljenju svako ima prava na svoj licni izbor, ali cak i koristenje kondoma da se dovodi u pitanje morala mi je neshvatljivo..
pracenje plodnih dana kao i prekinut snosaj mi je nesigurna opcija
 
Pa za verujuce Hriscane uzdrzavanje od odnosa jeste jedina dozvoljena "zastita" od trudnoce i taj stav SPC a i ostalih PC poznat je vec dugo.
Ko je verujuci i pripada Crkvi treba ili mora da se vodi tim pravilom ili preporukom svog duhovnika, a ko nije vernik onda on/ona nema nikakvu potrebu raspravljati o zakonima koje Crkva ima za one koji joj pripadaju.
Izvor teksta je pravoslavni sajt, sto znaci da ako medju nama ima pravoslavnih oni vec i znaju i postuju stavove svoje Crkve a oni koji nisu u Crkvi nisu mnogo ni zainteresovani sta Crkva zahteva, trazi i preporucuje od ljudi kojima oni ne pripadaju.

Bas zakomplikovah ali da se razumeti...;)

nisi zakomplikovala :)
svako ima pravo na svoj izbor i misljenje.
tvoje mi je ok
 
Te metode podrazumevaju određivanje plodnih dana i seksualne odnose u skladu sa njima.

Ajmo.. ko sme? :lol:

Nužno je, na kraju, napomenuti da Kultura smrti ima tri temelja, a to su veštački prekidi trudnoće koji su poprimili genocidne razmere, kontracepcija kao stvaranje lažne sigurnosti i načina za sticanje ogromnih finansijskih sredstava direktno na račun ljudskih života, i seksualno obrazovanje Novog doba kao ideološki temelj Kulture smrti.

:sad2:
 
mozes vidjeti da autor nije tituliran tako da ne znam sta je.
a vidis i link, tako da je jasno ciji je stav u pitanju...

znam da je Crkva protiv abortusa, to mi je jasno, mada po mom misljenju svako ima prava na svoj licni izbor, ali cak i koristenje kondoma da se dovodi u pitanje morala mi je neshvatljivo..
pracenje plodnih dana kao i prekinut snosaj mi je nesigurna opcija

Ma znam; moja pitanja su bila više retorička ... :)

ovo mi bode oči:
"Drugo, što proističe iz prvog, statistički podaci Međunarodne federacije za planirano roditeljstvo (inače rodonačelnika moderne Kulture smrti) pokazuje da žene koje su koristile kondom kao jedino kontraceptivno sredstvo, ali su ipak zatrudnele, u velikom procentu prekidaju trudnoću. Problem nije u vrsti kontracepcije, već u našem odnosu prema svetinji ljudskog života!"

Baš me zanima izvor, tj. ti statistički podaci Međunarodne federacije za planirano roditeljstvo.
A zaključak je dizaster; ispada da oni, koji koriste kondom, ne poštuju ljudski život. :roll:
Ima li to ikakve veze sa zdravom logikom?
 
mislila sam iskljucivo na temu o kontracepciji kao zastiti od nezeljenje trudnoce iz tog ugla..
procitavsi tvoj prvi post razumjela sam da si mislila na sve religijske stavove posto nisi naglasila na sta tacno mislis..
nismo se razumjele :)

my bad, mislila sam da 18+ oznaka dovoljno jasno pokazuje na sto aludiram mada ni o ostalim stavovima raznih religija ne bih da raspravljam :neutral:
po ovom kriterijumu, dosta je "pravih" vjernika u zemlji, ne? kada se procita koliko zena praktikuje seks bez zastite
 
my bad, mislila sam da 18+ oznaka dovoljno jasno pokazuje na sto aludiram mada ni o ostalim stavovima raznih religija ne bih da raspravljam :neutral:
po ovom kriterijumu, dosta je "pravih" vjernika u zemlji, ne? kada se procita koliko zena praktikuje seks bez zastite




Ne, nije dosta pravih vernika u zemlji jer ako pazljivije procitas tekst videces da kriterij SPC zahteva i uzdrzavanje od odnosa ako se ne zeli trudnoca ali i iznosenje trudnoce koja se desi i kad nije zeljena. S obzirom da veliki procenat zena koje ispunjavaju kriterij seksa bez kontracepcije prekida trudnocu kad do nje dodje znaci da ipak vernici nisu.
 

Back
Top