Kako...`
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kako...`

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Kako...`

Kako je moguce sacuvati podatke ili proslediti iste sebi mail-om koji su popunjeni u nekoj formi.
    Kako je moguce ovo pomocu PHP-a?

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

za php ne znam evo ti html: (au choveche otkud ti da pitash :shock: )

<form name="Anketa" action="mailto:me@me.com" method="POST" title="Anketa" enctype="text/plain">

<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><u>Pitanje ankete?</u></p>

<p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center">&</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" value="Da" name="Opcija1">Da&</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="radio" name="Opcija2" value="Ne">Ne</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="Justify">&</p>
    <p style="word-spacing: 0; margin-top: 0; margin-bottom: 0" align="center"><input type="submit" value="Posalji!" name="B1"> </p>
    </form>

stim da izmenish sadrzaj forma

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ne znam koliko se razumes u php...ipak cu biti kratak i necu ici u detalje.
    Koristi mail() funkciju npr.
    mail("slux_mon@hotmail.com","Subject-predmet/naslov poruke","Telo poruke-tekst koji zelis da posaljes","From:adresa posiljaoca");

Nadam se da je ovo pomoglo.

Početnik
    Učlanjen
    09.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hmmm...
    Nisam sigurna sta podrazumevas pod "sacuvati podatke ili proslediti iste sebi mail-om"? Da li mislis na to kako napraviti formular?
    Postoji mnogo nacina, a ja ne preporucujem "mailto", jer, prakticno, zahteva od korisnika specifican mail program (Outlook), a sta ces ako korisnik to nema?
    Ako vez pitas za PHP, nabavi neku besplatnu skriptu, tipa http://regretless.com/scripts/scripts.php#dodosmail ili http://www.codegrrl.com/scripts/nlphpmail/index.php

Instaliras to na server i podesis parametre.

U HTML smislu, to bi izgledalo slicno ovome (za jednostavni formular koji trazi ime, email i komentare korisnika):

*form fajl se zove, npr: form.php

<form method="post" action="form.php"></p>
    Ime<input type="text" name="name"><br>
    <br>
    Email<input type="text" name="email"><br>
    <br>
    Komentar<br>
    <textarea rows="9" name="message" colls="35"></textarea><br>
    <br>
    <input type="submit" value="Submit" name="b1"> <input type="reset" value="Reset" name="b2"><br>
    <br>
    </form>

Nravno, izgled pojedinih form elementata treba navesi u CSS fajlu.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Hvala ljudi problem je resen.

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Ma svaka vam cast sve web dizajner do web dizajnera....samo sto ne radi....ili aktivira outlook a ako se slozimo to nije prakticno....pa nazad na citanje literature.....ako ne znate ne javljajte se!!!!!!!!!
    Svi nesto znaju.....

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Citat Original postavio Red_Zmaja
    Ma svaka vam cast sve web dizajner do web dizajnera....samo sto ne radi....ili aktivira outlook a ako se slozimo to nije prakticno....pa nazad na citanje literature.....ako ne znate ne javljajte se!!!!!!!!!
    Svi nesto znaju.....
    Kao prvo ovo i nije posao web dizajnera. Posao web dizajnera je da napravi izgled sajta da to lici na nesto, naravno u to spada i forma a to kako ce i gde ce ici sadrzaj to je vec pitanje za programera. Naravno nije lose znati i ovaj deo posla ali sve moze da se odradi krajnje jednostavno. Skines bilo koji od form email skripti koja je u perlu, prepravis podesavanja, podignes na server, das joj CH mod dozvolu i caos.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ljudi ajde budite carevi pa mi objasnite kako i sta da prepravim kod ovih primera sto je Buvica navela.Downloadovao sam oba i jos neke ali stvarno ne znam sta gde da prepravim.Znam mnogo je tesko da mi sad sve objasnite ali rekoh hajde da ih zamolim mozda neko i ispadne CAR.Molim Vas ako iko moze barem malo da mi pomogne bilo bi odlicno Havla puno i pozdrav

Slične teme

1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 09.09.2007., 19:28
  2. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 17.12.2006., 01:06

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •