UJEDI PCELA,OSA I STENCI
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: UJEDI PCELA,OSA I STENCI

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Unhappy UJEDI PCELA,OSA I STENCI

E ovako... interesuje me nesto vise o ujedima insekata kada je rec o stencima...

Naime malog Endija je danas, dok nikoga nije bilo kod kuce, izgleda ujelo nesto od tih odvratnih stvorenja (rec je o pcelama,osama,...i svemu sto leti a insekt je...).

Njuskica mu je naduta a okice poluzatvorene.Kada sam se vratila kuci i videla to, odmah sam upalila auto i otisla do veterinara, koga sam nasla u trenutku kada je kretao na duznost tj. na poziv nekog drugog sugradjana...

Zamolila sam da ga pogleda, a on ga je onako izokola podigao u ruke, malkice pomerio njuskicu, pitao kada se to desilo i rekao da ga je nesto ujelo i da ce mu proci.... zatim mi vratio kucu i otisao

Inace nalazim se u Nisu i rec je o jednoj od boljih veterinarskih ambulanti ali s'obzirom na to, sta sam sve danas procitala o tome na internetu,malo sam uplasena...
    Da li je sve to zaista tako dramaticno ili moze proci i bez nekih intervencijia?

Kuca mase repicem, hoce da se igra ali nece da jede....

Zainteresovan član cobanoti (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: UJEDI PCELA,OSA I STENCI

Jel ste sigurni da ga je nesto ujelo???
    Sta ste mu davali da jede??

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Ja mogu da kazem ono sto znam kao neko ko se bavi pcelarstvom, sto se pcela i osa tice, vremenom se postane imun na otrov, tako je i kod zivotinja ako i do uboda kao posledica ostane samo otok, bez otecenog jezika ili neke druge burnije reakcije, drugo moja Lea-pas je vise puta bila izujedana i otecena, zadnji put i ako nije bilo sem otoka neke vece reakcije primila 2 inekcije za reakciju i jednu vitaminsku!
    Da je alergija na hranu, koliko sam ja upucena reakcija bi bila drugacija, povracanje najcesce, moguce i otok jezika itd!

S obzirom da nije veca reakcija a da ste sigurni da je ujed u pitanju sledeci put verovatno nece biti nista drasticnije!
    Kao Neron Rim...

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala na odgovoru, psicu je danas, izgleda, malo bolje. Otok je splasnuo sam od sebe, ostalo je jos vrlo malo ... hoce da se igra, mase repicem i laje ali nekako rucka veoma malo,ne tako kao pre iako sam mu danas dala malo probiotskog jogurta i hleba jer sam procitala da ga je s vremena na vreme dobro dati....inace malom Endiju u hranu stavljam i 'mebendazol' zbog ciscenja jer uskoro treba da primi vakcinu....

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Pa ne može da jede, bole ga usta. Imaj strpljenja, nadoknadiće on to kad mu skroz splasne otok. U međuvremenu mu u humanoj apoteci kupi Kalgel, to je lokalni anestetik koji se maže bebama kad im niču zubići, trebalo bi da mu od toga dodatno splasne otok i popusti bol.

Slične teme

1. stenci traze dom!
    Autor Ademius31 u forumu Poklanjam
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.01.2009., 10:08
  2. Pcela pred spavanje....
    Autor Tuzni_patak u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.08.2008., 01:43

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor