Šta mislite o komunistima?

Znam da je u komunizmu mojim predcima bilo zabranjeno pronosenje (obavljanje) liturgije. Komunisticki komesar je stao ispred svestenog lica i rekao mu da pokupi svoje stvari i liturgija nije mogla da se odrzi.

Komunisti su mnogo zla doneli ovom narodu i kako uopste neko moze dobro da vodi drzavu ko ne ide u crkvu i ne veruje u Boga....

Komunizam je u Rusiju donet iz Nemacke preko Karla Marksa
 
Nisam pristalica komunizma samo volio bih ziveti onako kako se tad zivelo,

Ако би радио на руководећем месту,
морао би бити комуниста:)

На дан славе,славио бих нечији родјендан из породице.

Ако те комуниста види да излазиш из цркве,добио би
велики укор(ако си ђак)
или позван на разговор си запослен.

Црвену књижицу чувао бих као очи своје,
а пред спавање неби се помолио Богу,
него одпевушио....друже Тито ми ти се кунемо....

И још много тога , за онај живот.

Сви су знали и причали, да ће због свега тога испаштати будући
нараштаји.....А ТО СМО МИ И НАША ДЕЦА...
 
Moje misljenje o komunizmu uopste je to da je to bio idalan drustveni poredak ali stvoren za idealno drustvo a to drustvo ne postoji nigde u svetu .Nasi komunisti su bili bagra lopovska i korumpirana radili su za sve samo ne za svoj narod .Uspeli su da stvore prividno lagodan zivot ne razmislajajuci za to sta ce ostaviti za sutra koje smo debelo iskusili.
Kako su na silu dosli na vlast tako se i drzava rasturila na silu jer revolucija jede svoju decu.
 
Теоријски о комунизму и социјализму мислим све најбоље. Наши комунисти (посебно од седамдесетих на овамо) нису добро радили и комунизам се донекле претворио у диктатуру.
 
o komunizmu mislim sve najbolje i svakog dana pred spavanje se pomolim Karlu Marxu da se komunizam vrati.

Karl_Marx.jpg
 
O komunizmu , kao sitrokom pokretu , islim sve najgore .

O komuniyzzmu , na ovim meridijanima , sa aspekta jednog Srbina , mislim isto sto i o ustaskom pokretu . Mislim da za nas nema razlike izmedju delovanja ustasa i delovanja komnista .
 
Komunisti..

patriote- najviše su tretirali svoje ( Goli otok, Sibir..)

posvećenici prava i pravde- namješteni sudski procesi, egzekucije i bez ikakvih sudskih procesa..

ekonomski eksperti- nefunkcionalna i neefikasna privreda u svim komunističkim zemljama

humanisti- najvishe su voljeli čovjeka, tj. samog sebe
 
Sve najgore!

Pokvarena banda koja se uz pomocu SSSR spustila iz svojih planinskih vukojebina, zavela teror i diktaturu i upropastila Srbe i Srbiju.

:ok:

Србија је једина земља тзв.источног блока КОЈА СЕ НИЈЕ ОБРАЧУНАЛА СА ЗЛОЧИНЦИМА И ЗЛОЧИНИМА КОМУНИСТА... зато нам овако и иде.......
 
Interesuje me sta mislite o komunistima, o nekadasnjoj komunistickoj partiji i o zivotu u komunizmu i socijalizmu? Nisam neki pristalica komunizma ali sam slusao razne price o tome pa me zanima i sta vi mislite.:think:

O komunistima sve najgore, a o komunizmu sve najbolje.

Neko je svojevremeno rekao - komunizam je najsvaršeniji oblik društvenog uređenja jedini problem je što su ljudi ne savršeni.
 
Ja ne razumem čemu ovakve teme, a bilo ih je trilion od kada ja znam za pdf.politika i krstaricu...

Jednostavno, socijalizam, tiletovo vreme, komunisti sve je to nešto što pripada prošlosti, čime treba da se bave istoričari, a ne da se svako malo raspravlja o tome kao da se time rešava bilo šta. To mi dođe kao da počnemo raspravu o tome da li je šteta što nismo živeli u doba dinosaurusa.
 
Ja ne razumem čemu ovakve teme, a bilo ih je trilion od kada ja znam za pdf.politika i krstaricu...

Jednostavno, socijalizam, tiletovo vreme, komunisti sve je to nešto što pripada prošlosti, čime treba da se bave istoričari, a ne da se svako malo raspravlja o tome kao da se time rešava bilo šta. To mi dođe kao da počnemo raspravu o tome da li je šteta što nismo živeli u doba dinosaurusa.

Ma šta ti znaš, ovde si od prekjuče... :hahaha:
 

Back
Top