POLJSKA ZEMLJA SNOVA ( za srbiju )
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: POLJSKA ZEMLJA SNOVA ( za srbiju )

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano POLJSKA ZEMLJA SNOVA ( za srbiju )

Poljska je jedna od onih jadnih drzava koje su imale srecu da se pola veka druze sa ruskom cizmom i tenkovima........za vreme te okupacije , poljaci su ziveli zivotom nedostojnim coveka.....sirotinja koja je zivela i umirala u granicama opasanim bodljikavom zicom, a retki srecnici koji su uspeli svojim trabantima da se provuku do tada naseg Jadranskog mora su sluzili za zayebanciju lokalnim djilkosima , onako jadni i gladni , sa satorima i neizostavnim belim carapama ispod sandala........................

U poslednjih 20 godina, u Poljsku je ulozeno preko 100 milijardi dolara, od cega 90 % iz EU.........standard im je dvostruko veci nego nama, a nekadasnji socrealisticki sivi dom ne moze da se prepozna..........26 milijardi dolara su dobili od evropske unije samo za razvoj infrastrukture, a to su pare od kojih se svakome u srbiji moze samo zavrteti u glavi........

Za nas je yebenih 400 miliona dolara od rusa za NIS , cifra zbog koje se cela nacija veseli mesec dana.........

Elem, Poljsku sam odabrao zato sto je primer , sta clanstvo u EU znaci za jednu pametnu naciju i drzavu.............pa vi vidite......sta cete i gde cete......

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1382

Podrazumevano Re: POLJSKA ZEMLJA SNOVA ( za srbiju )

Samo u snovima.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Tacnije, "ulozeno" je skoro $170 MILIJARDI

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

A Mari usque ad Mare

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Slažem se da je tako.Ali,pošto je u Srbiji demokratska vlada koja je ispunjavala bukvalno sve što je od nje traženo trebalo bi da im ukažeš na put kako da Srbija dobije barem približnu sumu.Da napomenem,oni su se odavno izjasnili za EU ali nisu dobili bog zna šta.

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Presretac Pogledaj poruku
    Samo u snovima.
    kako to mislis???,,,,,,,,nesto nije tacno, ili je toliko bolno za srbiju da odbijas da prisnas realno???

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

И ово је Пољска!

Citat Original postavio _011_ Pogledaj poruku
    za če gevaru na majici u poljskoj i tri godine zatvora

Politika - Pre 16 minuta
    VARŠAVA - Milioni mladih u svetu koji na svoje majice stavljaju čuveni portret revolucionara Ernesta Če Gevare od naredne godine trebalo bi da zaobiđu Poljsku, pošto bi mogli zbog "lepog Čea" da zvrše i na tri godine u zatvoru.

Opunomoćenik poljske vlade za ravnopravnost Elžbjeta Rađiševska predložila je Sejmu poljskog parlamenta u saradnji sa Ministarstvom pravde izmene krivičnog zakona po kojima bi kažnjivo krivično delo bilo propagiranje svih totalitarnih ideologija.

Prema izmenjenom zakonu, kažnjivo je ne samo širenje i propagiranje totalitarnih i fašističkih ideologija, već i samo posedovanje takvih predmeta.

Ako taj zakon bude usvojen, naredne godine bi u zatvoru završili i učešnici prvomajske povorke koji bi kao pre dve godine u Varšavi hteli da nose zastave sa srpom i čekićem, kao i oni koji bi pokušali da u Poljskoj izdaju Hitlerovu knjigu "Majn kampf" ili koji bi je posedovali u kućnoj biblioteci.

Na udaru su i majice, a svako ko bi hteo da obuče taj popularni komad odeće sa slikom nekoga od revolucionara od Lenjina, preko Čea pa verovatno do Tita ima jedini način da izbegne kaznu - da se majica dotičnim komunističkim vođama ruga.

"Jedini dopustiv način da se nose komunistički zločinci na majici je da to bude ismejavanje, ali takvo da ne ostavlja prolaznicima ni tračak sumnje", rekao je za dnevnik "Žečpospolita" jedan od autora predloga, profesor Vojceh Roškovski i dodao da niko ne shvata kao šalu kada neko stavi na majicu Adolfa Hitlera.

"I u pitanju komunizma nema šta da se smejemo i šalimo. To nisu samo stari smešni filmovi i prvomajske povorke. To su logori u Kolimi i masakr u Katinjskoj šumi", kazao je Roškovski.

Sama Rađiševska kaže da kazne za majice sa likovima revolucionara neće biti tako strašne.

"Svaki slučaj će individualno proceniti sud", kazala je Rađiševska ali je poručila "ipak, sa tim majicama radije ne preterujte".

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&sifra=117a87ac3202b9db88d34244b6cc2f17&dan=23&mesec=04&godina=2009

E svašta!

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=280253

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Slažem se da je tako.Ali,pošto je u Srbiji demokratska vlada koja je ispunjavala bukvalno sve što je od nje traženo trebalo bi da im ukažeš na put kako da Srbija dobije barem približnu sumu.Da napomenem,oni su se odavno izjasnili za EU ali nisu dobili bog zna šta.
    Prvo, ovo nije demokratska vlada , nego miskoviceva produzena qita kojom yebe sve nas...........oni nemaju nikavu nameru da udju u EU, nego samo pale raju..........

Prvi i osnovni uslov , hapsenje baba Mladica , nikada nece ispuniiti jer im je to osiguranje da ce uvek moci da eskiviraju evropsku uniju...................

Da bi srbija dobila pare iz predpristupnijh fondova, mora prvo da istovari mladica u hag............ja licno mislim da ga ovi drze negde u steku da ga slucajno neko ne uhapsi...zato bi im ponudio celu vladu, skupstinu i pride jos dobricu cosica i ljubu tadica u zamenu.....................

Predpristupni fondovi obezbedjuju u startu oko 15 MILIJARDI $.......za puteve, infrastrukturu, mala i srednja preduzeca...........samo tu nema drpanja.......ovi kontrolisu , i seku ruke...........

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio inagadadavida Pogledaj poruku
    Prvo, ovo nije demokratska vlada , nego miskoviceva produzena qita kojom yebe sve nas...........oni nemaju nikavu nameru da udju u EU, nego samo pale raju..........

Prvi i osnovni uslov , hapsenje baba Mladica , nikada nece ispuniiti jer im je to osiguranje da ce uvek moci da eskiviraju evropsku uniju...................

Da bi srbija dobila pare iz predpristupnijh fondova, mora prvo da istovari mladica u hag............ja licno mislim da ga ovi drze negde u steku da ga slucajno neko ne uhapsi...zato bi im ponudio celu vladu, skupstinu i pride jos dobricu cosica i ljubu tadica u zamenu.....................

Predpristupni fondovi obezbedjuju u startu oko 15 MILIJARDI $.......za puteve, infrastrukturu, mala i srednja preduzeca...........samo tu nema drpanja.......ovi kontrolisu , i seku ruke...........
    Dobrim delom se slažem,postali smo skroz mafijaška država i svetlo se nigde ne vidi.

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Pa ko normalan jos nosi Che Guevaru, masovnog ubicu , na majci???

Bas bi te pogodilo da ti neko zabrani da na brushalteru furas Chea na jednoj , a Kastra na drugoj sisi???

Iskusan
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Svojevremeno sam postavio ovakvu temu komentari skoro isti....

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=256571

http://www.blic.rs/svet.php?id=73578

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Poljska je jedna od onih jadnih drzava koje su imale srecu da se pola veka druze sa ruskom cizmom i tenkovima........za vreme te okupacije , poljaci su ziveli zivotom nedostojnim coveka.....sirotinja koja je zivela i umirala u granicama opasanim bodljikavom zicom, a retki srecnici koji su uspeli svojim trabantima da se provuku do tada naseg Jadranskog mora su sluzili za zayebanciju lokalnim djilkosima , onako jadni i gladni , sa satorima i neizostavnim belim carapama ispod sandala........................

U poslednjih 20 godina, u Poljsku je ulozeno preko 100 milijardi dolara, od cega 90 % iz EU.........standard im je dvostruko veci nego nama, a nekadasnji socrealisticki sivi dom ne moze da se prepozna..........26 milijardi dolara su dobili od evropske unije samo za razvoj infrastrukture, a to su pare od kojih se svakome u srbiji moze samo zavrteti u glavi........

Za nas je yebenih 400 miliona dolara od rusa za NIS , cifra zbog koje se cela nacija veseli mesec dana.........

Elem, Poljsku sam odabrao zato sto je primer , sta clanstvo u EU znaci za jednu pametnu naciju i drzavu.............pa vi vidite......sta cete i gde cete......
    na Jamaicu
    Nuclear Ganja

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1382

kako to mislis???,,,,,,,,nesto nije tacno, ili je toliko bolno za srbiju da odbijas da prisnas realno???
    Opet ce se druziti sa Rusima. Cesi su mudriji. Srbija treba da se ugleda na Cesku.

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Vintage Pogledaj poruku
    Svojevremeno sam postavio ovakvu temu komentari skoro isti....

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=256571

http://www.blic.rs/svet.php?id=73578

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Pa ja gledao pre par meseci na HRT-u emisiju onog Milica i bas u Poljskoj bio i totalno drugu pricu ispricao od onoga sto B92 danas pustio. Recimo na B92 rekose da su u Poljskoj ulozili u infrastrukturu i puteve ogromnu lovu a Milic rece a bogami i prikaza da tamo imaju nekih 100 km auto-puta samo i da se Varsave,Krakova i mozda jos 1-2 grada gde se kao zivi ostalo je jad i beda.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Ja ipak mislim da se polako nazire kraj EU .A blagostanje u Poljskoj je jedinstven slicaj samo zato sto su tamo otvarane Nemacke firme zbog delimicno jeftinije radne snage ostatak EU i nije bog zna sta profitirao osim mozda malo Rumunije.
    Nema Boga nema djavola .
    A ko se to smeje nad covekom.

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Pa ja gledao pre par meseci na HRT-u emisiju onog Milica i bas u Poljskoj bio i totalno drugu pricu ispricao od onoga sto B92 danas pustio. Recimo na B92 rekose da su u Poljskoj ulozili u infrastrukturu i puteve ogromnu lovu a Milic rece a bogami i prikaza da tamo imaju nekih 100 km auto-puta samo i da se Varsave,Krakova i mozda jos 1-2 grada gde se kao zivi ostalo je jad i beda.
    Ја сам то исто чула из прве руке, од рођаке која је удата за Пољака и живи у Варшави. А криминал цвета,
    пљачке, обијања станова итд.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Ја сам то исто чула из прве руке, од рођаке која је удата за Пољака и живи у Варшави. А криминал цвета,
    пљачке, обијања станова итд.
    Ma imam i ja ortaka iz srednje skole njemu keva poljakinja.Daleko je tamo od nekog bajnog stanja.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Poznat
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Ma imam i ja ortaka iz srednje skole njemu keva poljakinja.Daleko je tamo od nekog bajnog stanja.
    Да. Пољска и није неки узор.

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Od tih istocno-evropskih clanica EU jedino one koje mogu da budu neki uzor su Ceska,Slovenija i Slovacka i niko vise.

Iskusan MuskoSamBre (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Sasvim slucajno znam da nije bas ni tamo tako bajkovito kao sto nam se servira...imam kolegu koji je vise od 15 godina ozenjen Poljakinjom (iz nekog sela u unutrasnjosti Poljske) i on je odlazio vise puta tamo i pre i posle prijema Poljske u EU i covek kaze da je u unutrasnjosti i po selima bila i ostala katastrofa i da mnogi zive gore i teze nego i u vreme Varsavskog pakta...ja vise verujem njemu nego zapadnim i poljskim prozapadnim medijima a ti veruj kome god hoces!
    SEKA mozda i nije, ali B@TA se ukakio...uzmite Perfeks, lakse se brise...Perfeks, podvuceno zutim!

Aktivan član dudavuda2006 (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

I meni se, mada je li ko sam ja da sudim, učinilo da stvari stoje upravo tako - vrlo tragično po građane Srbije.

Građani Srbije imaju interes da Srbija postane deo EU, ali nažalost, čini se da srpski političari - nemaju.
    Njima je ovako, kako jeste, najboje. Niko ih ne kontroliše, ne pritiska i ukratko rade šta im je volja.

Aktivan član
    Učlanjen
    22.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E inagadadavida, po prvi put si poceo negativno da me iznenadjujes mada su mi se nekada svidjali tvoji postovi.
    Taj primer ti prosto ne stoji i nemoj da podmeces kukavicije jaje.
    Poljaci su vec 40 godina u tranziciji i dobili su jedan veliki "sipak" a sada kada im se Vojtila preselio na drugi svet za njih su spemili samo parcelicu 1x2.

Poljska mi je draga zemlja jer su i oni kao i mi skoro celo vreme svog postojanja proveli u ratovima oni sa Nemcima i Svedjanima a mi Nemcima i Turcima.

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MuskoSamBre Pogledaj poruku
    Sasvim slucajno znam da nije bas ni tamo tako bajkovito kao sto nam se servira...imam kolegu koji je vise od 15 godina ozenjen Poljakinjom (iz nekog sela u unutrasnjosti Poljske) i on je odlazio vise puta tamo i pre i posle prijema Poljske u EU i covek kaze da je u unutrasnjosti i po selima bila i ostala katastrofa i da mnogi zive gore i teze nego i u vreme Varsavskog pakta...ja vise verujem njemu nego zapadnim i poljskim prozapadnim medijima a ti veruj kome god hoces!
    Ma cim je B92 to objavio jasno je koliko tu ima istine.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Citat Original postavio Atreides Pogledaj poruku
    Ma cim je B92 to objavio jasno je koliko tu ima istine.
    i ja mislim isto

samo oce da nas kinje, mislim b92

pusti mene sa ekipom ima na napravim afirmativni prilog o prelepoj srbiji, prvaku u reformama, samo da uzmem rezimske manekene za sagovornike ima i nas da ubede da nam je lepo

tv je to

a poljska? pa drzava nije ratovala, nato je nije napao, nemci su usli ko na svoje, od poljske se pravi jak oponent rusiji.

sta reci? ja poljacima zelim srecu i uspeh, imace vremena da pokazu `uspesnost` demokratije. a njihove afere se ne spominju
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Ističe se chat-nik (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    57

Да. Пољска и није неки узор.
    ...sem poljskog WC-a....za to im svaka cast........

Slične teme

1. Zemlja ili grad iz snova sa postavljenom slikom
    Autor cira1 u forumu Putovanja
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.01.2009., 16:06
  2. EU - zemlja snova i demokratije!
    Autor dalipro u forumu Politika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 14.03.2008., 01:15
  3. Poljska sa Vami :)
    Autor Cechomor u forumu Politika
    Odgovora: 55