Upgrade ili ne i ako ne za koliko i sta kupiti

DzajaPb

Početnik
Poruka
27
ovako imam sledecu kkonfiguraciju koja je dosta stara:
-epox 8rdaei
-barton 2.5 box
-2x256ddr1(samsung + pci)
-asus 9600se(kako mi je to uvaljneo)
-hdd 160 gb wd
e sada posto je neigram mnogo igrica osim Wc3 tj dote interesuje me da li mi se isplati da malo pobolsam komp pre svega sa ddr i grafickom i ako mi se isplati sta savetujete. posto je neigram nove igre kojima je potrebna izuzetna graficka. a drugo pitanje imam u planu da uzmem asus vw220d monitor pa i to uzmite u obzir kod saveta. da zaboravih napajanje je neko standardno nista posebno. Citao sam malo deo o overclocku i pokusao a stavim fsb bartona na 200. Pojavio se crn ekran sto znaci da je procesor lockovan ako sam ja to dobro sjapirao.Ja sam u sustini zadovoljan kompm sem dela grafa + memorija. ako mislite da ima mesta za poboljsanje iste uz navedene uslove bilo bi lepo da to napisete.Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Da, ne vredi ti da ista ulazes i menjas na takvoj konfiguraciji. Ili je menjas kompletno ili je trpis takvu. S obzirom da ti sustinski zavrsava posao, nema sta da radis, osim da ga s vremena na vreme dobro ocistis od prasine.
Jedino sto ima smisla i sto ce ti svakako doneti osetno poboljsanje je memorija, s obzirom da je imas kriticno malo cak i za WinXP. Ako mozes nadji neku polovnu, stavi recimo 1GB i komp ce da ti kaze hvala.
Graficka nema smisla, znaci ti jedino za igre.
 
ploca je kao sto rekoh 8rdaei http://www.motherboard.cz/mb/epox/EP-8RDAEI.htm pitam se posto pise da ima 5 x pci slot da li mogu da na ovu plocu prikljucim MSI
RX3850-T2D256 256MB DDR3 posto imam mogucnost da kupim 2x 1gb corsair memorije za 40 e.i da li bih mora do napajanje posto imam 400w neko obicno

Sve ti to lepo prodaj za koliko mozes, pa dodji ovdje sa cifrom koju mislis da izdvojis da ti nesto sklopimo. Ta karta ne moze na tvoju plocu jer nema PCI-Expres slot.
 
aj i ja da pitam informativno........

Procesor - AMD Sempron 3200+
Graficka - Nvidia 8500 GT 512 (al' prodali mi kao da ima 256 :D)
Maticna - Gigabyte GA M55S-S3
Ram - 2 GB ( 2x512 + 1024)
Napajanje ThermalTake 400W (kvalitetno)
Hard - 160GB Maxtor

dakle, isplati li se upgrade na ovoj konfiguraciji i sta promeniti u tom slucaju a da recimo moze da se igra GTA 4?
Nisam planirao da menjam komp, nego cisto onako pitam......
 

Back
Top