Разговори са Албанцима после одлуке МСП

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Србија ће се против независности Косова борити дипломатским и правним средствима, а разговори са Албанцима могући су после одлуке Међународног суда, рекао је председник Борис Тадић.


"Србија никада неће признати независност Косова, али ће се против ње борити дипломатским и правним средствима, без изазивања ратних сукоба, а након одлуке Међународног суда правде могући су разговори с косовским Албанцима у циљу постизања компромисног решења," изјавио је председник Србије Борис Тадић за француску телевизију Франс 24.

У интервјуу који ће бити емитован вечерас, Тадић је рекао да је Србија камен-темељац стабилности у југоисточној Европи и додао да би улазак Србије у ЕУ стабилизовао регион.

"Очекујемо да у следећих годину-две, Међународни суд правде донесе коначну одлуку о леганости једнострано проглашене независности Косова и да после тога будемо спремнији да међусобно разговарамо и дођемо до компромисног решења. Неће бити нових конфликта и сукоба, јер је Србија данас демократска држава", поручио је Тадић, који је боравио у дводневној посети Француској.

Председник Тадић је истакао да "није прихватљиво да једна нација или држава добије све, а да друга све изгуби".

"То није одрживо решење и такво решење би представљало опасан преседан за цео свет", оценио је председник Србије.

Истичући да Косово и Метохија представљају извориште Србије као државе, он је указао да је две трећине српског становништва са Косова напустило то подручје, сада живи у централној Србији, а да жели да се врати у своје домове.

"Културно наслеђе Србије се налази на Косову. Када сам обилазио српске манастире на Косову, видео сам да се они налазе у тешкој ситуацији а неки од њих се налазе на листи УНЕСКО, што показује да то није само српско културно наслеђе, већ и светско, и због тога бранимо наше легитимне националне интересе", истакао је председник Србије.

Говорећи о односима Београда са ЕУ, Тадић је нагласио да је Србија камен темељац стабилности у југоисточној Европи и да коридорима седам и десет повезује Западну Европу и Турску и Азију.

"Због тога, без Србије као чланице ЕУ, Западни Балкан не би био стабилизован", додао је Тадић.

Тадић се осврнуо и на односе Србије и Француске, рекавши да је његова посета Паризу симболичан почетак нових односа.

"Пре и током Првог светског рата, помоћ Француске је била веома важна за нашу земљу. То је симбол, нећемо се враћати у историју, али ово је нови почетак и симболично објашњава какве би односе желели са Француском у будућности", закључио је Тадић.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/Србија/64589/Разговори+са+Албанцима+после+одлуке+МСП.html
 
Razgovori o Kosovu su zavrseni i nece biti obnovljeni, zasto B.Tadic laze sebe i svoj narod.

Zashto ti sebe lazesh da cete josh dugo ziveti u tim splachinama koje ste napravili od nashe kulturne i civilizacijske tekovine? Laze Tadic nego shta, lagali su nas i Karadjordje i Milosh obrenovic da cemo se osloboditi Turaka i Kralj Petar da cemo od Austrougara, a sad Tadic da cemo i od vas. Nishta vi niste u poredjenju sa ovim silama,a mi znamo da cekamo i to veoma strpljivo.
 
Zashto ti sebe lazesh da cete josh dugo ziveti u tim splachinama koje ste napravili od nashe kulturne i civilizacijske tekovine? Laze Tadic nego shta, lagali su nas i Karadjordje i Milosh obrenovic da cemo se osloboditi Turaka i Kralj Petar da cemo od Austrougara, a sad Tadic da cemo i od vas. Nishta vi niste u poredjenju sa ovim silama,a mi znamo da cekamo i to veoma strpljivo.


ko ti brani?
 
Ako gledamo ni sa srpske ni sa albanske perspektive - Kosovo je OZBILJAN medjunarodno pravni presedan koji ce verovatno u buducnosti otvoriti slicna pitanja sa nesagledivim posledicama po svet.

Mozda je i seme buduceg POSLEDNJEG sukoba.

Svet je danas unipolaran i Amerika je jedina sila koja moze da radi sta joj se navre...

Ali, to jos nece dugo ostati tako. Kineza ima jako mnogo, a dobro rade i MALO TROSE za razliku od Amera...I njihova je buducnost covecanstva...

Ili Indusa koji cute i strpljivo grade svoju atomsku imperiju...Pitanje je kada ce progovoriti...

I tada ce se uvideti koja greska je bila davanje nezavisnosti Kosovu...

Kada Kinezi se jednom osete jaki da kazu svetu: "Na Florido zivi 80% Latinaca...To vise ne moze biti Amerika, vec MORA BITI.....Kuba...!"

A kad Ameri budu u cudu pitali: "Kako to?" Kinezi ce odgovoriti: "Isto kao sto je bilo na Kosovu, secate li se...?"
 
Ako gledamo ni sa srpske ni sa albanske perspektive - Kosovo je OZBILJAN medjunarodno pravni presedan koji ce verovatno u buducnosti otvoriti slicna pitanja sa nesagledivim posledicama po svet.

Mozda je i seme buduceg POSLEDNJEG sukoba.

Svet je danas unipolaran i Amerika je jedina sila koja moze da radi sta joj se navre...

Ali, to jos nece dugo ostati tako. Kineza ima jako mnogo, a dobro rade i MALO TROSE za razliku od Amera...I njihova je buducnost covecanstva...

Ili Indusa koji cute i strpljivo grade svoju atomsku imperiju...Pitanje je kada ce progovoriti...

I tada ce se uvideti koja greska je bila davanje nezavisnosti Kosovu...

Kada Kinezi se jednom osete jaki da kazu svetu: "Na Florido zivi 80% Latinaca...To vise ne moze biti Amerika, vec MORA BITI.....Kuba...!"

A kad Ameri budu u cudu pitali: "Kako to?" Kinezi ce odgovoriti: "Isto kao sto je bilo na Kosovu, secate li se...?
"

jedino ako ti mislis da je kosovo slucaj zato sto na njemu zivi 80% albanaca.
ps.ako tako mislis onda nisi u pravu.
 
Pojasni mi ovo malo detaljnije, ne shvatam sta zelis reci.

I nisam pomenuo rec "slucaj".

mislim da se odluka dela evrope u prilog nezavisnosti kosova ne zasniva na tom procentu, vec se bazira na dogadjajima koji su prethodili nato intervenciji.
i samo da dodam, po meni, bolje spreciti nego leciti. znaci ovim su spreceni moguci dogadjaji koji bi se verovatno sutra ponovili. ja na to tako gledam
 

Back
Top