Шта више боли?

Шта вас више боли?

  • истина о вама

  • лаж о вама


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Како реагујете када вас неко суочи са истином? Шта тада осећате и шта чините?
Како реагујете када вас неко лажно оптужи за нешто што нисте урадили, или исприча неку ружну неистину о вама? Како се тада осећате и како реагујете?

Шта вас више боли: истина или лаж о вама?
 
misiš ono u stilu istina najviše boli?


pih ne boli me istina, to je glupo, koga ustvari boli sama istina
boli pogrešna interpretacija istine, pogrešno sklapanje informacija.....

a nekako me ni laž ne boli....ako nešto nisam uradila nisam uradila i tačka
ustavri zavisi ko , kad, kako i zašto i koliko me optužuje.....
 
Istina me boli al je lakse podnosim . Neke istine su bile od velike koristi za mene , zbog njih sam se menjala i odrastala.

Laz boli vise jer je jako tesko podnosim ...i ne mirim se sa tim.

Cini mi se da se sa istinom lakse boriti i izboriti , sa lazi nema teorije da se izboris ....
Takodje mi se cini da se istina lakse prasta i zaboravlja , a da lazi traju i vuku se ko repovi ....

Dakle definitivno glasam za ...vise me boli laz.
 
Како реагујете када вас неко суочи са истином? Шта тада осећате и шта чините?
Како реагујете када вас неко лажно оптужи за нешто што нисте урадили, или исприча неку ружну неистину о вама? Како се тада осећате и како реагујете?

Шта вас више боли: истина или лаж о вама?
Истина... :confused:

Када ме неко суочи са истином, повучем се и покушам да се суочим са тим.
Ако ми пође за руком, вратим се и кажем хвала..
ако не онда ту особу мрзим до краја живота...:mrgreen: :lol:

Када неко изнесе лаж о мени, онда покушам да докажем да је то лаж.
Наравно.. ако је неко дело у питању, онда је то и доказиво..

Мало ми је тема нејасна. Причамо о оптуживању за неку лошу особину или лоше дело??? :dontunderstand:
 
ako bi spamovala temu rekla bi da me boli duupe
:manikir::manikir::manikir:
ali pošto neću :hvala:reći ću sledeće

istina je takva kakva je, sam si je stvorio, oblikovao i negovao tako da ako boli sam si kriv

a laž...e ona opako može da zaboli pogotovu kad od grudve ispadne lavina....
 
Истина... :confused:

Када ме неко суочи са истином, повучем се и покушам да се суочим са тим.
Ако ми пође за руком, вратим се и кажем хвала..
ако не онда ту особу мрзим до краја живота...:mrgreen: :lol:

Када неко изнесе лаж о мени, онда покушам да докажем да је то лаж.
Наравно.. ако је неко дело у питању, онда је то и доказиво..

Мало ми је тема нејасна. Причамо о оптуживању за неку лошу особину или лоше дело??? :dontunderstand:

Па, не може те неко ''оптужити'' за лошу особину. :confused:
Не говорим о томе како нас други доживљавају, да ли сматрају да смо себични, досадни, кукавице или напорни...говорим о ЛАЖИМА које су изнели о нама.
 
Istina...
Ne samo da sam optuzena, suocena sa sobom vec mi se u takvim situacijama javi i kajanje, prisecanje i griza savesti ako sam nekog povredila, a sigurno jesam jer u suprotnom ne bi imali potrebu da me suocavaju sa tom istinom. A griza savesti je emocija koja me od svih drugih najvise muci i koja mi najduze traje. Nju ne mogu da podnesem nikako.
 
sirenje neistina o drugim ljudima nije kaznjivo zakonom, nazalost..a i glupo je ici okolo i govoriti , znate, to sto ta i ta osoba prica, nema veze sa mozgom..ni sa zivotom..ni sa istinom..tek onda ispadnes kreten, izgledas kao da se pravdas..
nekoliko puta sam bila suocena sa tom situacijom..i osecala sam se ..uprljano..kao da me zagadjuje tudja zloba, i bes, i ko zna sta..
i ono, vreme sve pokaze..ali sve..ljudi su bre pametni, sve skontaju pre ili kasnije
postoji izreka
neke ljude mozes lagati sve vreme
sve ljude mozes lagati neko vreme
ali ne mozes lagati sve ljude sve vreme
i to je sustina
sve dodje na svoje
ali , treba izdrzati...a ruzno je. i mucno.

a istina..boli, da. naravno ako je nesto sto poricemo. i ako je od prijatelja, izrecena grubo. ali istina je lekovita. uvek.
 
Па, не може те неко ''оптужити'' за лошу особину. :confused:
Не говорим о томе како нас други доживљавају, да ли сматрају да смо себични, досадни, кукавице или напорни...говорим о ЛАЖИМА које су изнели о нама.
A.. па онда је проблем лако решив..
Оптужиш ме за лоше дело, изнесеш и доказ и ја онда могу само да идем и да се стидим. :rumenko:
Оптужиш ме за лоше дело, немаш доказ :arrow: баш ме брига...:lol:

Дакле опет истина боли.
 
Istina...
Ne samo da sam optuzena, suocena sa sobom vec mi se u takvim situacijama javi i kajanje, prisecanje i griza savesti ako sam nekog povredila, a sigurno jesam jer u suprotnom ne bi imali potrebu da me suocavaju sa tom istinom. A griza savesti je emocija koja me od svih drugih najvise muci i koja mi najduze traje. Nju ne mogu da podnesem nikako.

Слажем се.
Истина највише боли. Јер је она не промењива.

Лаж може да ме избаци из такта и натера на инат... Али пошто је лаж, не придајем јој много значаја...
 
Sto bi ovu temu lepo zacinile pricice iz licnog zivota. Ne pada mi skoro nista na pamet. Valjda cu se setiti neke situacije kad me neko optuzio lazno i neke kad sam optuzena sa razlogom. Doduse ove optuzbe sa razlogom se secam ali ne bih je ipricala ni za unapredjenje iz "aktivnog clana" u "domacina". :)
 
A.. па онда је проблем лако решив..
Оптужиш ме за лоше дело, изнесеш и доказ и ја онда могу само да идем и да се стидим. :rumenko:
Оптужиш ме за лоше дело, немаш доказ :arrow: баш ме брига...:lol:

Дакле опет истина боли.


Па добро, лепо је кад неко то може тако олако да превазиђе... Али, нарушена репутација (''Где има дима - има и ватре! Сигурно то није тек тако измишљено, има ту нечега...''...бла, бла...), а пословни углед, пољуљано поверење у нечијим очима, сумње које те прате после...???
 
Sto bi ovu temu lepo zacinile pricice iz licnog zivota. Ne pada mi skoro nista na pamet. Valjda cu se setiti neke situacije kad me neko optuzio lazno i neke kad sam optuzena sa razlogom. Doduse ove optuzbe sa razlogom se secam ali ne bih je ipricala ni za unapredjenje iz "aktivnog clana" u "domacina". :)
Ја сам тренутно у таквој ситуацији, и мада имам сведоке, и мада сви који ме знају знају да то не може да буде истина - опет се осећам ужасно, што каже Кото - упрљано! :(
Бесна сам и повређена, јако! Понижава та ситуација када мораш људима да причаш да није истина то што је тај неко изрекао. Лажна оптужба те ставља у ситуацију да мораш да се браниш, да се понашаш као неко ко треба да докаже да није крив... а то је јако ружно и понижавајуће!

...А чим крене прича по чаршији...сви ће помислити да ту сигурно има нечега, кренуће нагађања, надограђивања, претпоставке...и прича ће се увећати као грудва бачена низ падину...:confused:
Па ти онда иди по чаршији и објашњавај сваком да је то измислио неко ко је желео да ти се освети....:confused:

(Не ти, него уопште, свако! ;))

А ко год је стекао неку добру репутацију у било којој сфери живота - неће му бити баш небитно ако се та репутција наруши лажним оптужбама, зар не? Свима нам је стало да сачувамо позиције у које смо се годинама улагали емотивно и у сваком погледу... Мало ко баш може себи да допусти да му буде мидеђ како ће га други људи доживљавати...:confused:
 
Sto bi ovu temu lepo zacinile pricice iz licnog zivota. Ne pada mi skoro nista na pamet. Valjda cu se setiti neke situacije kad me neko optuzio lazno i neke kad sam optuzena sa razlogom. Doduse ove optuzbe sa razlogom se secam ali ne bih je ipricala ni za unapredjenje iz "aktivnog clana" u "domacina". :)



Сам пао сам се убио!
 
Poslednja izmena:
Па добро, лепо је кад неко то може тако олако да превазиђе... Али, нарушена репутација (''Где има дима - има и ватре! Сигурно то није тек тако измишљено, има ту нечега...''...бла, бла...), а пословни углед, пољуљано поверење у нечијим очима, сумње које те прате после...???
У почетку тешко, па све лакше и лакше.. мислим да се то зове одрастање...
Такво што никога у животу није заобишло.

а сад.. дал се димиш ти или онај ко лаже...:lol: то ће већ свако за себе протумачити...:D
 
Како реагујете када вас неко суочи са истином? Шта тада осећате и шта чините?
Како реагујете када вас неко лажно оптужи за нешто што нисте урадили, или исприча неку ружну неистину о вама? Како се тада осећате и како реагујете?

Шта вас више боли: истина или лаж о вама?

Istina i laz su relativne....
 
Više me boli istina.:( naročito kad nekoga povredim ili ne ispadnem fer. suočili me s tim ili ne, ja se osećam bezveze i tužno. posle me jako muči osećaj krivice i griža savesti.:(
a laži mi često budu smešne:hahaha: nisam skoro čula neku laž o sebi, a dve su mi bile biseri - kad je jedna drugarica izmislila da sam bila s njom na nekoj žurci i još pričala šta sam ja tamo radila:eek: i kad je jedan dečko rekao da je spavao sa mnom, a nije- na ovo sam pukla od smeha:hahaha::rotf:
 
У почетку тешко, па све лакше и лакше.. мислим да се то зове одрастање...
Такво што никога у животу није заобишло.

а сад.. дал се димиш ти или онај ко лаже...:lol: то ће већ свако за себе протумачити...:D

Ух...:think:

Види ситуацију:
У фирми у којој радиш нестане неки новац. Приступ новцу си имала ти и још петоро људи. Неко те оптужи да си ти проневерила тај новац. Тешко је доказати да јеси, а исто тако тешко и да ниси. Шеф реши да целу ствар преда полицији и судовима, ти си једина осумњичена...по граду крену приче и нагађања, људи те гледају испод ока...
Ти ЗНАШ да си поштено радила, подржаће те још пар колега...али да ли ћеш само махнути руком и рећи:''Ја сам одрасла'', или ћеш се борити да докажеш да су оптужбе лажне и да опереш свој образ пред колегама и чаршијом?

Зар је одраслим људима све једно да се по граду прича како су ћапили лову, а нису?
 
Više me boli istina.:( naročito kad nekoga povredim ili ne ispadnem fer. suočili me s tim ili ne, ja se osećam bezveze i tužno. posle me jako muči osećaj krivice i griža savesti.:(
a laži mi često budu smešne:hahaha: nisam skoro čula neku laž o sebi, a dve su mi bile biseri - kad je jedna drugarica izmislila da sam bila s njom na nekoj žurci i još pričala šta sam ja tamo radila:eek: i kad je jedan dečko rekao da je spavao sa mnom, a nije- na ovo sam pukla od smeha:hahaha::rotf:

На почетку једног мог забављања, стално сам водила другарицу са собом, јер смо већ све(нас 5) имале момке, а она није, па да не буде соло.
У недостатку одговарајућег материјала, почела је прича како ја не смем сама да останем са својим момком, па зато водим другарицу!:eek:

Замислите причу, ја сам пукла од смеха... Испаде он нека страшна звер па се ја бојим!

Ма дебили...:thumbdown::mrgreen:

Код моје бабе у селу има принцип:"На једном крају села си прднуо, на другом си се већ усрао.":mrgreen: (такве су приче)
 

Back
Top