(Matematika) pomoc oko izbora literature

mixajlosd

Početnik
Poruka
33
Cao, nov sam na forumu pa je red da vas sve pozdravim. E, sad da predjem na stvar. Ostala mi je jos jedna godina srednje, pa na fax. Najverovatnije ce to biti neki fax vezan za matematiku. Pa rek'o da se na vreme bar obavestim znate li neki prirucnik (knjigu) iz matematike u kome je obuhvaceno celokupno gradivo srednje skole iz matematike pomocu kojeg bih mogao da spremam prijemni. Bilo bi dobro kada bi pored teorije knjiga obuhvatala i neke zadatke, cisto za utvrdjivanje i vezbanje. Znate li nesto ovako ili bar tome slicno? Hvala na pomoci :ok:
 
Cao, nov sam na forumu pa je red da vas sve pozdravim. E, sad da predjem na stvar. Ostala mi je jos jedna godina srednje, pa na fax. Najverovatnije ce to biti neki fax vezan za matematiku. Pa rek'o da se na vreme bar obavestim znate li neki prirucnik (knjigu) iz matematike u kome je obuhvaceno celokupno gradivo srednje skole iz matematike pomocu kojeg bih mogao da spremam prijemni. Bilo bi dobro kada bi pored teorije knjiga obuhvatala i neke zadatke, cisto za utvrdjivanje i vezbanje. Znate li nesto ovako ili bar tome slicno? Hvala na pomoci :ok:

Ne znam naziv ama bas ni jedne knjige koja ima sve to ali mozes uzeti tzv. Zmajeve prirucnike za 4 godine extra su objasnjeni zadaci i ima puno toga da se vezba...Pa to nek ti je kao vezbanje, mada trebala bi neka zbircica da izadje sa tog faxa koji upisujes da se pripremate...Odakle si?

Inace ja imam ovu knjigu za drugu u sledecoj cu da kupim i za prvu godinu pa cu da kompletiram inace ova za drugu mi je puno pomogla...Kad god se zabunis uvek imas objaasnjene detaljno tipove svih zadataka pa i malo vise oni tzv sa zvezdicom *
 
Cao, nov sam na forumu pa je red da vas sve pozdravim. E, sad da predjem na stvar. Ostala mi je jos jedna godina srednje, pa na fax. Najverovatnije ce to biti neki fax vezan za matematiku. Pa rek'o da se na vreme bar obavestim znate li neki prirucnik (knjigu) iz matematike u kome je obuhvaceno celokupno gradivo srednje skole iz matematike pomocu kojeg bih mogao da spremam prijemni. Bilo bi dobro kada bi pored teorije knjiga obuhvatala i neke zadatke, cisto za utvrdjivanje i vezbanje. Znate li nesto ovako ili bar tome slicno? Hvala na pomoci :ok:

matish? Hm, ja sam prevezbao Matovu zbirku ovoga leta. Mato ima dobre zadatke, nazalost ta knjiga je u CG stampana, ali mislim da bi i tu mogla da se nadje. Pokushaj sa Veneovim zbirkama. One su uvek onako koncizno napisane.
 
Pretpostavljam da ćeš onda na neki tehnički, ili baš na matematički. Ne bi trebao da bude problem da nađeš knjige za pripremu na svakom od njih.

Da, treba se u svakom slucaju raspitati na fakultetima, oni imaju te razne informatiore, medju njima verovatno i o prijemnim ispitima.

Pokushaj sa Veneovim zbirkama. One su uvek onako koncizno napisane.

Da, svakako Veneove zbirke - u "moje vreme" one su bile ZAKON, alfa i omega.

link: Jubilarno izdanje zbirke zadataka najpriznatijeg srpskog profesora matematike
 
Poslednja izmena:
A njegove zbirke su neprevaziđena kolekcija štamparskih..... i ostalih..... grešaka, koje ćete retko naći u bilo kojoj drugoj literaturi :)

Inače, ne mislim na informatore, svaki fakultet je izdao verovatno nekoliko varijanti knjige za pripremu, to im je valjda i dužnost. Inače, knjiga iz koje sam spremala prijemni na mom faksu je bila..... užasna, ali najbolji reprezent onoga što me je čekalo na prijemnom.

Druga stvar, najverovatnije fakultet organizuje i pripremnu nastavu koja bi te mogla interesovati. Raspitaj se, ako je matematika, odaberi jedan pa uplati, verovatno će ti koristiti i za ostale.
 
Venea bih ja zaobisao, nasao sam mu dosta gresaka ne bas dosta ali ima zadataka sa greskama....Tipski zadaci su ok nisu teski mi radimo te zbirke na matematickom smeru mada nisu svi ni mnogo laki ali i dalje misslim da ne trebas to da uzmes, jer sta si radio svih 4 godina ako neke osnovne stvari ne znas!Uzmi nesto cisto da obnovis i odradis po neki zadatak da se podsetis u kraj!

Pozz
 
pricaje vi sta hocete, meni se Vene izuzetno svideo. Dosta razlicitih zadataka, ne previshe u shirinu, pokoja greshka, ali to te i tera da sma uocish gde su greshke.

daj da napravim onda i ja zbirku punu gresaka pa da teram decu da uocavaju!:thumbdown:
Ne vredjam ja njegovu magistraturu ali kazem da u zbirci postoji gresaka:D
Moze da me angazuje da mu pomazem u sastavljanju zadataka:lol:
 
koliko vi cepidlacite

Elem, evo meni nekih drazish knjiga

"Fermaova poslednja teorema"
Pregled istorije i filozofije matematike

Secan se jedne knjige davno sma je gledao misim da se zove Zadaci iz algebre , od dva autora jedan je Paunica. drugi se ne secam. Zashto ne podjesh do matematickog fakulteta i pitash za savet?
 
Elem, evo meni nekih drazish knjiga

"Fermaova poslednja teorema"

Da, svakako, kad procitas ovu naucno-popularnu knjigu koja se bavi jednom teoremom koju ti mozda nisi ni ucio tokom svog srednjoskolskog obrazovanja, ima da polozis prijemni bez greske. :)

Ko zna, mozda ce ti tek malo vise pomoci "Euklidov prozor" Leonarda Mlodinova? ;)
Zashto ne podjesh do matematickog fakulteta i pitash za savet?

Pa nije decku bas to tako jednostavno - ipak zivi u Smederevu. Naravno postoji internet i telefon, ali to ipak nije isto...
 
Sta fali? Marija Kiri je spremala matematiku za fakultet dok je radila kao bebisiterka. Po tebi ne treba da shiri vidike, nego da se samo drzi literature koju propisuje fakultet.

I sta ako je iz Smedereva? Ja sam putovao iz Beograda da slusham predavanje. Ako mu je teshko da se spusti autobusom ta tri sata, neka i ne upisuje fakultet.
 
Sta fali? Marija Kiri je spremala matematiku za fakultet dok je radila kao bebisiterka.

:dash:

Bernarde, da li mi razgovaramo o tome iz kojih knjiga se moze spremati prijemni za matis ili ko cime moze da se bavi dok sprema taj ispit?
Po tebi ne treba da shiri vidike, nego da se samo drzi literature koju propisuje fakultet.

Naprotiv.

Zar sam nesto tako rekao?
I sta ako je iz Smedereva? Ja sam putovao iz Beograda da slusham predavanje.

???

:rotf:

p.s. kako je pocelo s strahovladom novog moderatora jos ce i smajlije da nam ukine, pa ti se zahvaljujem sto si mi dao povoda da ih iskoristim dok se jos moze.

E drustvo, a kako bi bilo da organizujemo jedan forumski strajk protiv novog moderatora? Mislim, dobar je on kao ucesnik, ali brate, kao mod mnooogo tupi.
 
Bernarde, da li mi razgovaramo o tome iz kojih knjiga se moze spremati prijemni za matis ili ko cime moze da se bavi dok sprema taj ispit?

Zar nismo vec pretresli kako da dodje do tih knjiga. Ako ne, zashto mu ne predlozish neku, kada vec imash toliko znanja iz literature vezane za matematiku?

Naprotiv.

Zar sam nesto tako rekao?

Ne, ali mi se onaj komentar za Fermaovu toeremu tako ucinio. Mislim, zaista.
 
Zar nismo vec pretresli kako da dodje do tih knjiga.

Vazi Blacky, tako je.
Ako ne, zashto mu ne predlozish neku, kada vec imash toliko znanja iz literature vezane za matematiku?

Kol'ko znanja imam iz matematicke literature?

Ne znam vise na koju literaturu mislis - ono sto ce mu strogo koristiti za prijemni ili knjige poput one o Fermaovoj teoremi?

Slozio sam se sa tobom da treba da uzme u obzir Veneove zbirke. Sto se tice neobavezne literature predlozio sam Mlodinova. Mozda ti imas nesto da predloziz? Za sad smo 1:1, mislim Vene-Vene i Acel-Mlodinov, zar ne?

Ne, ali mi se onaj komentar za Fermaovu toeremu tako ucinio. Mislim, zaista.

Pa mislim, pomenuo si tu knjigu bez ikakvog objasnjenja. Covek je mogao da pomisli da su tu nekakvi reseni zadaci sa prijemnih ispita na gradjevinskom faksu ili tako nesto. :lol:
 

Back
Top