Ко нам седи у Скупштини?

другарица

Aktivan član
Poruka
1.744
Гледам Скупштину неких годину дана тј. од како су социјалисти постали део владајуће већине. Јуче сам први пут ушла на сајт Скупштине и умало да доживим шлог. Ко је бирао те посланике и по чему су они позвани да нас представљају?

1. Посланици ЗЕС-а долазе само када је дан за гласање што донекле могу и да разумем јер амандмане углавном образлаже опозиција. Међутим, кад већ долазе толико ретко онда би барем био ред да се на неки други начин представе гласачима, будући да 90% људи, чак и њихових присталица, не зна ко су посланици и зашто су баш они заслужили да се ту нађу. Да ли су вам познати неки од ових људи? Мени не и не знам по ком основу су посланици. :confused: Препознајем Наду Колунџију, Гоцу Чомић, Мићуновића, оног смарача Миливојевића и још пар људи али остало су тотални анонимуси за које ме баш интересује одакле су изникли.
По чему су за ДС битни нпр. Жељко Брестовачки, Михаило Пурић, Стоиловић Миодраг,
Жика Гојковић, Марјановић Весна и слични? Шта они то раде осим што у дану за гласање гурну оне картице у аутомате и притисну дугме? :dontunderstand:

2. Радикали су одлучили да попуне само један део клупа (скроз десно) а оно што деле са ЛДП и ДСС остављају празно. Прича се своди да њих 57 (56 ако одузмемо Наташу што седи крај председавајуће) дели неких 40 места. И све би то било лепо да већ месец дана, од како су се вратили, тих 40 места не заузимају исти људи који се убише од посла док неки појединци месец дана нису ни крочили у салу. Да ли ти људи примају плату? :think:
Ево су неке особе нестале у акцији још у марту :
Драган Аћимовић, Слободан Вуковић, Милан Веселиновић, Владан Јеремић, Слађан Миљајевић, Елена Божић-Талијан (генсек странке, да ствар буде још гора), Марина Томан итд.

3. На сајту пише да су Чеда Јовановић, Наташа Мићић и Весна Пешић посланици:eek: Ја њих никада нисам видела у сали Народне Скупштине а гледам редовно. :roll: Исто важи и за добар део посланика СНС, будући да се код њих само чују и виде Николић и Табаковићка.:confused:

3. Скупштински сајт :roll: Када сам се ја бавила политиком није постојао сајт Скупштине али смо имали обавезу да доставимо скупштинским службама биографије са ставкама : датум рођења, место (где смо тренутно пријављени), странка и стручна спрема. Поздразумева се да је занимање свакога ко седи у Скупштини тренутно посланик и да је пожељно навести професију за коју се особа претходно школовала а не оно што је радила пре доласка у Скупштину. Међутим, видим да садашњи посланици у тој рубрици пишу све и свашта. :roll: Раније се писао степен стручне спреме а ако особа има факултет наводило се шта је дипломирала - ово сада је тотални хаос :dash: Ево сад гледам да је један посланик СРС навео да је аутолимар, док је један демократа механизатор? Каква су то занимања и шта се за то завршава? :confused: Потом имамо дипломираног професора и само професора (испаде као да је овај други недипломирани), спортског тренера (да ли је то покушај физиотерапеута или особа има завршен ДИФ, не зна се), истакнутог естрадног уметника (који вероватно има 4 разреда основне школе), менаџера (који вероватно нема завршен факултет него неку вишу па сад тим звањем као лечи комплексе) .......... за крај долази Наташа Јовановић која из мени непознатог разлога сада тврди да је туристички водич само зато што јој је то било последње запослење пре овог скупштинског (беше агенција Контики) а заправо има завршен четврти степен образовања и деведесетих је тврдила да је "техничар за све" тј. машински и електро (само не знам како ово иде заједно). Да ли неко контролише тачност ових података или они могу да пишу шта желе? :roll:
 
U Skupstini Srbije ce verovatno sedeti i Kurta i Murta, doduse i poneki skolovan lik ali zalutao u politiku (stranku?) ili los kao strucnjak (?) .... sve to dok gradjanI Srbije budu glasali za stranke a ne za konkretne licnosti koji su politicari po profesiji.... Ovako, kada glasamo samo za stranke onda im dajemo odresene ruke da sa svojim listama poslanika rade sta hoce, postavljaju po samo njima znanim kriterijumima a u to ulaziti je teska nebuloza jer ispada da je svaki lik prica za sebe u stilu "sacuvajmeboze"....
A kada ce to biti promenjeno ne verujem da iko zna? Bitno da BTadic odlucio da smanji broj poslanika u Skupstini a sustina je nesto sasvim drugo, dragi moji......
 
Гледам Скупштину неких годину дана тј. од како су социјалисти постали део владајуће већине. Јуче сам први пут ушла на сајт Скупштине и умало да доживим шлог. Ко је бирао те посланике и по чему су они позвани да нас представљају?

1. Посланици ЗЕС-а долазе само када је дан за гласање што донекле могу и да разумем јер амандмане углавном образлаже опозиција. Међутим, кад већ долазе толико ретко онда би барем био ред да се на неки други начин представе гласачима, будући да 90% људи, чак и њихових присталица, не зна ко су посланици и зашто су баш они заслужили да се ту нађу. Да ли су вам познати неки од ових људи? Мени не и не знам по ком основу су посланици. :confused: Препознајем Наду Колунџију, Гоцу Чомић, Мићуновића, оног смарача Миливојевића и још пар људи али остало су тотални анонимуси за које ме баш интересује одакле су изникли.
По чему су за ДС битни нпр. Жељко Брестовачки, Михаило Пурић, Стоиловић Миодраг,
Жика Гојковић, Марјановић Весна и слични? Шта они то раде осим што у дану за гласање гурну оне картице у аутомате и притисну дугме? :dontunderstand:

2. Радикали су одлучили да попуне само један део клупа (скроз десно) а оно што деле са ЛДП и ДСС остављају празно. Прича се своди да њих 57 (56 ако одузмемо Наташу што седи крај председавајуће) дели неких 40 места. И све би то било лепо да већ месец дана, од како су се вратили, тих 40 места не заузимају исти људи који се убише од посла док неки појединци месец дана нису ни крочили у салу. Да ли ти људи примају плату? :think:
Ево су неке особе нестале у акцији још у марту :
Драган Аћимовић, Слободан Вуковић, Милан Веселиновић, Владан Јеремић, Слађан Миљајевић, Елена Божић-Талијан (генсек странке, да ствар буде још гора), Марина Томан итд.

3. На сајту пише да су Чеда Јовановић, Наташа Мићић и Весна Пешић посланици:eek: Ја њих никада нисам видела у сали Народне Скупштине а гледам редовно. :roll: Исто важи и за добар део посланика СНС, будући да се код њих само чују и виде Николић и Табаковићка.:confused:

3. Скупштински сајт :roll: Када сам се ја бавила политиком није постојао сајт Скупштине али смо имали обавезу да доставимо скупштинским службама биографије са ставкама : датум рођења, место (где смо тренутно пријављени), странка и стручна спрема. Поздразумева се да је занимање свакога ко седи у Скупштини тренутно посланик и да је пожељно навести професију за коју се особа претходно школовала а не оно што је радила пре доласка у Скупштину. Међутим, видим да садашњи посланици у тој рубрици пишу све и свашта. :roll: Раније се писао степен стручне спреме а ако особа има факултет наводило се шта је дипломирала - ово сада је тотални хаос :dash: Ево сад гледам да је један посланик СРС навео да је аутолимар, док је један демократа механизатор? Каква су то занимања и шта се за то завршава? :confused: Потом имамо дипломираног професора и само професора (испаде као да је овај други недипломирани), спортског тренера (да ли је то покушај физиотерапеута или особа има завршен ДИФ, не зна се), истакнутог естрадног уметника (који вероватно има 4 разреда основне школе), менаџера (који вероватно нема завршен факултет него неку вишу па сад тим звањем као лечи комплексе) .......... за крај долази Наташа Јовановић која из мени непознатог разлога сада тврди да је туристички водич само зато што јој је то било последње запослење пре овог скупштинског (беше агенција Контики) а заправо има завршен четврти степен образовања и деведесетих је тврдила да је "техничар за све" тј. машински и електро (само не знам како ово иде заједно). Да ли неко контролише тачност ових података или они могу да пишу шта желе? :roll:


Како не видиш Весну у парламенту?
(оснивачИЦУ Центра за антиратну акцију,...)


.........ево, издвојила сам једно њено обраћање у Скупштини:





Transkript govora u Skupštini Srbije

Poštovane poslanice, poštovani poslanici, predsedniče Skupštine, ja moram
da Vam dokažem da ste Vi odgovorni za ugrožavanje i vređanje dostojanstva
Skupštine Srbije, zato što se pozivate na slobodu mišljenja.

Nije sloboda mišljenja da se brani zločin i da se vređa javni moral. Ovo je
jedini parlament u svetu koji dozvoljava da se u ime slobode mišljenja
reklamira i hvali zločin i da se jedna država prikazuje u ovakvom svetlu,
da se može braniti zločin nad 8. 000 ljudi u Srebrenici. Izvinite, Vi ne
možete to da nazivate pravom na slobodu mišljenja, jer ni u jednom društvu
se ne može zločin braniti, reklamirati, vređati javni moral, predstavljati svoju
državu i narod kao nekoga ko brani zločlin i brani nekoga ko je optužen za
najteže ratne zločine. Prema tome, nemojte se pozivati na slobodu mišljenja.
Vi ste predsednik koji ne uspeva da održi elementarno dostojanstvo ove
Skušptine, i to je vaša slabost, i možete se samo nama izviniti za ovakvo
vođenje Skupštine, a ne pozivati se na slobodu mišljenja. To nije sloboda
mišljenja.

Postoji zakon koji zabranjuje reklamiranje sličnih dela. To je krivično delo što
Vi radite. Ne možete hvaliti te ljude i govoriti da su srpski heroji, oni koji su
činili zločine nad 8.000 ljudi. Ovde se govori i pokušava da se žonglira nekakvim
pravnim kategorijama kao što je presumpcija nevinosti. Ja znam da postoji
presumpcija nevinosti, ali ona se odnosi na procesno pitanje. Ne možete
da izvršite lobotomiju na mojoj glavi i da me ubedite da Hitler nije zločinac
zato što nema važeću presudu. Pa tu stvarno treba da nam uradite lobotomiju
glave, pa da nas ubedite da, kada je Mladić u pitanju, postoji presumpcija
nevinosti. Evo ja sam dala primer, gde je presuda? Vi treba da vršite lobotomiju
nad nama ovde u Skupštini, nad celim narodom da mi ovakav stav prihvatamo
u Skupštini.

Sramota je to što radite, gospođo Radeta, da napadate gospođu Kandić,
ženu koja veoma pošteno radi svoj posao, da ona vršlja po Specijalnom
sudu. Moj najvažniji argument je sledeći: Postoji presuda Međunarodnog
suda pravde. Po toj presudi, kao što znate, Sbija je delimično osuđena za
genocid, zato što nije sprečila genocid, i zbog čega još? Zato što skriva
one koji su optuženi za najteže zločine, pre svega za genocid u Srebrenici.
Da li smo mi, gospodine Vučiću, narod koji brani genocid, da li smo mi
država koja neće da se obračuna sa zločinom, nego ćemo i dalje da nastavimo
sa zločinom, i Vi to nazivate patriotskom politikom! Gospodine Duliću,
velika je sramota da Vi podržavate ovakva gledišta i to proglašavate slobodom
mišljenja u Skupštini. Gospodine ministre, Vi ste morali odmah da ustanete
i da kažete nešto, da se usprotivite ovakvom komercijalizmu zločina koji
doživljavamo ovde u Skupštini, gde se Srbija, naša država, proglašava
sigurnom kućom za Ratka Mladića. A pored toga, očekivala sam da ova
strana parlamenta zagalami i kaže, pusti nekakvu reakciju na ovo što
se dešava, na ono što nam gospodin Vučić priređuje svaki drugi dan,
da živimo u sigurnoj kući za Ratka Mladića.
Hvala Vam lepo, takve patriote nismo i takvu sudbinu Srbiji ne želimo.
04.10.2007





Њен говор ми увек личи на отров који избацује змија.
Понекад баш и онако СИКЋЕ!

Проматрам је и покушавам да нешто научим од ње,
да и ја тако СИКЋЕМ на њу и сличне,
али не вреди,.....ЗА ТО се треба родити или ДОБРО "новчано"
обучити;)

.
 
Погледајте како к`о осице НАПАДАЈУ, а
овај човек из СРС хладно, ноншалантно са руком у џепу
им се "смеје у фацу",..а
Весна и Остојић (ЛДП) ЗАПЕНИЛИ,...

Todorovic%20i%20ldp2.jpg

Dragan Todorović (SRS), Zoran Ostojić i Vesna Pešić (LDP) u parlamentu
 
Погледајте како к`о осице НАПАДАЈУ, а
овај човек из СРС хладно, ноншалантно са руком у џепу
им се "смеје у фацу",..а
Весна и Остојић (ЛДП) ЗАПЕНИЛИ,...

Todorovic%20i%20ldp2.jpg

Dragan Todorović (SRS), Zoran Ostojić i Vesna Pešić (LDP) u parlamentu

Не бих рекла да им се смеје у фацу, више делује као да опуштено ћаскају сво троје. :lol:
 
Не бих рекла да им се смеје у фацу, више делује као да опуштено ћаскају сво троје. :lol:

Весна не зна ништа "опуштено":confused:
Да је већа фотографија па да видимо вене на врату,
које јој ужасно искоче када говори, а и
тај Остојић није ништа бољи:roll:

.
(једино ако нису тога тренутка све троје управо примили плату и
дневнице..;) па су се мало загубили)

.
 
Гледам Скупштину неких годину дана тј. од како су социјалисти постали део владајуће већине. Јуче сам први пут ушла на сајт Скупштине и умало да доживим шлог. Ко је бирао те посланике и по чему су они позвани да нас представљају?

1. Посланици ЗЕС-а долазе само када је дан за гласање што донекле могу и да разумем јер амандмане углавном образлаже опозиција. Међутим, кад већ долазе толико ретко онда би барем био ред да се на неки други начин представе гласачима, будући да 90% људи, чак и њихових присталица, не зна ко су посланици и зашто су баш они заслужили да се ту нађу. Да ли су вам познати неки од ових људи? Мени не и не знам по ком основу су посланици. :confused: Препознајем Наду Колунџију, Гоцу Чомић, Мићуновића, оног смарача Миливојевића и још пар људи али остало су тотални анонимуси за које ме баш интересује одакле су изникли.
По чему су за ДС битни нпр. Жељко Брестовачки, Михаило Пурић, Стоиловић Миодраг,
Жика Гојковић, Марјановић Весна и слични? Шта они то раде осим што у дану за гласање гурну оне картице у аутомате и притисну дугме? :dontunderstand:

2. Радикали су одлучили да попуне само један део клупа (скроз десно) а оно што деле са ЛДП и ДСС остављају празно. Прича се своди да њих 57 (56 ако одузмемо Наташу што седи крај председавајуће) дели неких 40 места. И све би то било лепо да већ месец дана, од како су се вратили, тих 40 места не заузимају исти људи који се убише од посла док неки појединци месец дана нису ни крочили у салу. Да ли ти људи примају плату? :think:
Ево су неке особе нестале у акцији још у марту :
Драган Аћимовић, Слободан Вуковић, Милан Веселиновић, Владан Јеремић, Слађан Миљајевић, Елена Божић-Талијан (генсек странке, да ствар буде још гора), Марина Томан итд.

3. На сајту пише да су Чеда Јовановић, Наташа Мићић и Весна Пешић посланици:eek: Ја њих никада нисам видела у сали Народне Скупштине а гледам редовно. :roll: Исто важи и за добар део посланика СНС, будући да се код њих само чују и виде Николић и Табаковићка.:confused:

3. Скупштински сајт :roll: Када сам се ја бавила политиком није постојао сајт Скупштине али смо имали обавезу да доставимо скупштинским службама биографије са ставкама : датум рођења, место (где смо тренутно пријављени), странка и стручна спрема. Поздразумева се да је занимање свакога ко седи у Скупштини тренутно посланик и да је пожељно навести професију за коју се особа претходно школовала а не оно што је радила пре доласка у Скупштину. Међутим, видим да садашњи посланици у тој рубрици пишу све и свашта. :roll: Раније се писао степен стручне спреме а ако особа има факултет наводило се шта је дипломирала - ово сада је тотални хаос :dash: Ево сад гледам да је један посланик СРС навео да је аутолимар, док је један демократа механизатор? Каква су то занимања и шта се за то завршава? :confused: Потом имамо дипломираног професора и само професора (испаде као да је овај други недипломирани), спортског тренера (да ли је то покушај физиотерапеута или особа има завршен ДИФ, не зна се), истакнутог естрадног уметника (који вероватно има 4 разреда основне школе), менаџера (који вероватно нема завршен факултет него неку вишу па сад тим звањем као лечи комплексе) .......... за крај долази Наташа Јовановић која из мени непознатог разлога сада тврди да је туристички водич само зато што јој је то било последње запослење пре овог скупштинског (беше агенција Контики) а заправо има завршен четврти степен образовања и деведесетих је тврдила да је "техничар за све" тј. машински и електро (само не знам како ово иде заједно). Да ли неко контролише тачност ових података или они могу да пишу шта желе? :roll:

Vesnu Pešić nikad nijesi viđela u skupštini?? Ili ne gledaš skupštinu ili loše vidiš :think:
 
Погледајте како к`о осице НАПАДАЈУ, а
овај човек из СРС хладно, ноншалантно са руком у џепу
им се "смеје у фацу",..а
Весна и Остојић (ЛДП) ЗАПЕНИЛИ,...

Todorovic%20i%20ldp2.jpg

Dragan Todorović (SRS), Zoran Ostojić i Vesna Pešić (LDP) u parlamentu

gde napadaju ?vis da pricaju neke viceve i da se zajedno smeju i zayebavaju ,sve masuci rukama od srece :mrgreen: zato je juce Todorovic i reko da su mu drazi i posteniji Ceda i LDP od Tome Solje :hahaha:
 
odakle ti ovolike rupe u pamćenju? krivo sedi al pravo besedi :roll:

Molim?
Da li je bilo sta netacno?
Vlada Z. Djindjica je V. Pesic akreditovala za ambasadora u Meksiku.
Po Ubistvu Z. Djindjica, Vesna nastavlja ambasadorsku ulogu kao sluzbenik vlade Zorana Zivkovica da bi svoju karijeru zavrsila kao ambasador vlade Vojislava Kostunice.
I NI JEDNOM se nije pobunila protiv Kostunice za sve vreme svog angazmana. Do poslednjeg dana je bila verni sluzbenik i bez problema je primala platu kojoj joj je uplacivala Kostunicina vlada. I nije joj palo na pmet da da ostavku, da se povuce zbog neslaganja sa Kostunicom, do poslednjeg dana je sprovodila politiku njegove vlade. Tek kada joj je istekao mandat setila se da bi mozda mogla da bude opozicija.

proveri jos jednom ko ima rupe?
 
Poslednja izmena:
Molim?
Da li je bilo sta netacno?
Vlada Z. Djindjica je V. Pesic akreditovala za ambasadora u Meksiku.
Po Ubistvu Z. Djindjica, Vesna nastavlja ambasadorsku ulogu kao sluzbenik vlade Zorana Zivkovica da bi svoju karijeru zavrsila kao ambasador vlade Vojislava Kostunice.
I NI JEDNOM se nije pobunila protiv Kostunice za sve vreme svog angazmana. Do poslednjeg dana je bila verni sluzbenik i bez problema je primala platu kojoj joj je uplacivala Kostunicina vlada. I nije joj palo na pmet da da ostavku, da se povuce zbog neslaganja sa Kostunicom, do poslednjeg dana je sprovodila politiku njegove vlade. Tek kada joj je istekao mandat setila se da bi mozda mogla da bude opozicija.

proveri jos jednom ko ima rupe?

slabo ti pratiš njen lik i delo.... :D
 

Back
Top