Ко нам седи у Скупштини?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 50

Tema: Ко нам седи у Скупштини?

Aktivan član другарица (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Question Ко нам седи у Скупштини?

Гледам Скупштину неких годину дана тј. од како су социјалисти постали део владајуће већине. Јуче сам први пут ушла на сајт Скупштине и умало да доживим шлог. Ко је бирао те посланике и по чему су они позвани да нас представљају?

1. Посланици ЗЕС-а долазе само када је дан за гласање што донекле могу и да разумем јер амандмане углавном образлаже опозиција. Међутим, кад већ долазе толико ретко онда би барем био ред да се на неки други начин представе гласачима, будући да 90% људи, чак и њихових присталица, не зна ко су посланици и зашто су баш они заслужили да се ту нађу. Да ли су вам познати неки од ових људи? Мени не и не знам по ком основу су посланици. Препознајем Наду Колунџију, Гоцу Чомић, Мићуновића, оног смарача Миливојевића и још пар људи али остало су тотални анонимуси за које ме баш интересује одакле су изникли.
    По чему су за ДС битни нпр. Жељко Брестовачки, Михаило Пурић, Стоиловић Миодраг,
    Жика Гојковић, Марјановић Весна и слични? Шта они то раде осим што у дану за гласање гурну оне картице у аутомате и притисну дугме?

2. Радикали су одлучили да попуне само један део клупа (скроз десно) а оно што деле са ЛДП и ДСС остављају празно. Прича се своди да њих 57 (56 ако одузмемо Наташу што седи крај председавајуће) дели неких 40 места. И све би то било лепо да већ месец дана, од како су се вратили, тих 40 места не заузимају исти људи који се убише од посла док неки појединци месец дана нису ни крочили у салу. Да ли ти људи примају плату?
    Ево су неке особе нестале у акцији још у марту :
    Драган Аћимовић, Слободан Вуковић, Милан Веселиновић, Владан Јеремић, Слађан Миљајевић, Елена Божић-Талијан (генсек странке, да ствар буде још гора), Марина Томан итд.

3. На сајту пише да су Чеда Јовановић, Наташа Мићић и Весна Пешић посланици Ја њих никада нисам видела у сали Народне Скупштине а гледам редовно. Исто важи и за добар део посланика СНС, будући да се код њих само чују и виде Николић и Табаковићка.

3. Скупштински сајт Када сам се ја бавила политиком није постојао сајт Скупштине али смо имали обавезу да доставимо скупштинским службама биографије са ставкама : датум рођења, место (где смо тренутно пријављени), странка и стручна спрема. Поздразумева се да је занимање свакога ко седи у Скупштини тренутно посланик и да је пожељно навести професију за коју се особа претходно школовала а не оно што је радила пре доласка у Скупштину. Међутим, видим да садашњи посланици у тој рубрици пишу све и свашта. Раније се писао степен стручне спреме а ако особа има факултет наводило се шта је дипломирала - ово сада је тотални хаос Ево сад гледам да је један посланик СРС навео да је аутолимар, док је један демократа механизатор? Каква су то занимања и шта се за то завршава? Потом имамо дипломираног професора и само професора (испаде као да је овај други недипломирани), спортског тренера (да ли је то покушај физиотерапеута или особа има завршен ДИФ, не зна се), истакнутог естрадног уметника (који вероватно има 4 разреда основне школе), менаџера (који вероватно нема завршен факултет него неку вишу па сад тим звањем као лечи комплексе) .......... за крај долази Наташа Јовановић која из мени непознатог разлога сада тврди да је туристички водич само зато што јој је то било последње запослење пре овог скупштинског (беше агенција Контики) а заправо има завршен четврти степен образовања и деведесетих је тврдила да је "техничар за све" тј. машински и електро (само не знам како ово иде заједно). Да ли неко контролише тачност ових података или они могу да пишу шта желе?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Talking Re: Ко нам седи у Скупштини?

Citat Original postavio другарица Pogledaj poruku

3. Скупштински сајт

http://www.parlament.sr.gov.yu/content/cir/sastav/poslanici_detalji.asp?id=%271397

pa i sajt ima rupu
    ni njega ne mogu da naprave kako valja
    može da se 'akuje ak' neko hoće...

cange nije na forumu
    se krsti levom i desnom kad ovde svrati..♫♪♫♪ ♫ ♪ ♫♪
    Poznat cange (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1043

Podrazumevano Re: Ко нам седи у Скупштини?

U Skupstini Srbije ce verovatno sedeti i Kurta i Murta, doduse i poneki skolovan lik ali zalutao u politiku (stranku?) ili los kao strucnjak (?) .... sve to dok gradjanI Srbije budu glasali za stranke a ne za konkretne licnosti koji su politicari po profesiji.... Ovako, kada glasamo samo za stranke onda im dajemo odresene ruke da sa svojim listama poslanika rade sta hoce, postavljaju po samo njima znanim kriterijumima a u to ulaziti je teska nebuloza jer ispada da je svaki lik prica za sebe u stilu "sacuvajmeboze"....
    A kada ce to biti promenjeno ne verujem da iko zna? Bitno da BTadic odlucio da smanji broj poslanika u Skupstini a sustina je nesto sasvim drugo, dragi moji......
    nije dovoljno biti dobar, potrebno je napraviti i ostale takvima.............

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Elita kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Гледам Скупштину неких годину дана тј. од како су социјалисти постали део владајуће већине. Јуче сам први пут ушла на сајт Скупштине и умало да доживим шлог. Ко је бирао те посланике и по чему су они позвани да нас представљају?

1. Посланици ЗЕС-а долазе само када је дан за гласање што донекле могу и да разумем јер амандмане углавном образлаже опозиција. Међутим, кад већ долазе толико ретко онда би барем био ред да се на неки други начин представе гласачима, будући да 90% људи, чак и њихових присталица, не зна ко су посланици и зашто су баш они заслужили да се ту нађу. Да ли су вам познати неки од ових људи? Мени не и не знам по ком основу су посланици. Препознајем Наду Колунџију, Гоцу Чомић, Мићуновића, оног смарача Миливојевића и још пар људи али остало су тотални анонимуси за које ме баш интересује одакле су изникли.
    По чему су за ДС битни нпр. Жељко Брестовачки, Михаило Пурић, Стоиловић Миодраг,
    Жика Гојковић, Марјановић Весна и слични? Шта они то раде осим што у дану за гласање гурну оне картице у аутомате и притисну дугме?

2. Радикали су одлучили да попуне само један део клупа (скроз десно) а оно што деле са ЛДП и ДСС остављају празно. Прича се своди да њих 57 (56 ако одузмемо Наташу што седи крај председавајуће) дели неких 40 места. И све би то било лепо да већ месец дана, од како су се вратили, тих 40 места не заузимају исти људи који се убише од посла док неки појединци месец дана нису ни крочили у салу. Да ли ти људи примају плату?
    Драган Аћимовић, Слободан Вуковић, Милан Веселиновић, Владан Јеремић, Слађан Миљајевић, Елена Божић-Талијан (генсек странке, да ствар буде још гора), Марина Томан итд.

3. На сајту пише да су Чеда Јовановић, Наташа Мићић и Весна Пешић посланици Ја њих никада нисам видела у сали Народне Скупштине а гледам редовно. Исто важи и за добар део посланика СНС, будући да се код њих само чују и виде Николић и Табаковићка.

3. Скупштински сајт Када сам се ја бавила политиком није постојао сајт Скупштине али смо имали обавезу да доставимо скупштинским службама биографије са ставкама : датум рођења, место (где смо тренутно пријављени), странка и стручна спрема. Поздразумева се да је занимање свакога ко седи у Скупштини тренутно посланик и да је пожељно навести професију за коју се особа претходно школовала а не оно што је радила пре доласка у Скупштину. Међутим, видим да садашњи посланици у тој рубрици пишу све и свашта. Раније се писао степен стручне спреме а ако особа има факултет наводило се шта је дипломирала - ово сада је тотални хаос Ево сад гледам да је један посланик СРС навео да је аутолимар, док је један демократа механизатор? Каква су то занимања и шта се за то завршава? Потом имамо дипломираног професора и само професора (испаде као да је овај други недипломирани), спортског тренера (да ли је то покушај физиотерапеута или особа има завршен ДИФ, не зна се), истакнутог естрадног уметника (који вероватно има 4 разреда основне школе), менаџера (који вероватно нема завршен факултет него неку вишу па сад тим звањем као лечи комплексе) .......... за крај долази Наташа Јовановић која из мени непознатог разлога сада тврди да је туристички водич само зато што јој је то било последње запослење пре овог скупштинског (беше агенција Контики) а заправо има завршен четврти степен образовања и деведесетих је тврдила да је "техничар за све" тј. машински и електро (само не знам како ово иде заједно). Да ли неко контролише тачност ових података или они могу да пишу шта желе?

Како не видиш Весну у парламенту?
    (оснивачИЦУ Центра за антиратну акцију,...)

.........ево, издвојила сам једно њено обраћање у Скупштини:

Transkript govora u Skupštini Srbije

Poštovane poslanice, poštovani poslanici, predsedniče Skupštine, ja moram
    da Vam dokažem da ste Vi odgovorni za ugrožavanje i vređanje dostojanstva
    Skupštine Srbije, zato što se pozivate na slobodu mišljenja.

Nije sloboda mišljenja da se brani zločin i da se vređa javni moral. Ovo je
    jedini parlament u svetu koji dozvoljava da se u ime slobode mišljenja
    reklamira i hvali zločin i da se jedna država prikazuje u ovakvom svetlu,
    da se može braniti zločin nad 8. 000 ljudi u Srebrenici. Izvinite, Vi ne
    možete to da nazivate pravom na slobodu mišljenja, jer ni u jednom društvu
    se ne može zločin braniti, reklamirati, vređati javni moral, predstavljati svoju
    državu i narod kao nekoga ko brani zločlin i brani nekoga ko je optužen za
    najteže ratne zločine. Prema tome, nemojte se pozivati na slobodu mišljenja.
    Vi ste predsednik koji ne uspeva da održi elementarno dostojanstvo ove
    Skušptine, i to je vaša slabost, i možete se samo nama izviniti za ovakvo
    vođenje Skupštine, a ne pozivati se na slobodu mišljenja. To nije sloboda
    mišljenja.

Postoji zakon koji zabranjuje reklamiranje sličnih dela. To je krivično delo što
    Vi radite. Ne možete hvaliti te ljude i govoriti da su srpski heroji, oni koji su
    činili zločine nad 8.000 ljudi. Ovde se govori i pokušava da se žonglira nekakvim
    pravnim kategorijama kao što je presumpcija nevinosti. Ja znam da postoji
    presumpcija nevinosti, ali ona se odnosi na procesno pitanje. Ne možete
    da izvršite lobotomiju na mojoj glavi i da me ubedite da Hitler nije zločinac
    zato što nema važeću presudu. Pa tu stvarno treba da nam uradite lobotomiju
    glave, pa da nas ubedite da, kada je Mladić u pitanju, postoji presumpcija
    nevinosti. Evo ja sam dala primer, gde je presuda? Vi treba da vršite lobotomiju
    nad nama ovde u Skupštini, nad celim narodom da mi ovakav stav prihvatamo
    u Skupštini.

Sramota je to što radite, gospođo Radeta, da napadate gospođu Kandić,
    ženu koja veoma pošteno radi svoj posao, da ona vršlja po Specijalnom
    sudu. Moj najvažniji argument je sledeći: Postoji presuda Međunarodnog
    suda pravde. Po toj presudi, kao što znate, Sbija je delimično osuđena za
    genocid, zato što nije sprečila genocid, i zbog čega još? Zato što skriva
    one koji su optuženi za najteže zločine, pre svega za genocid u Srebrenici.
    Da li smo mi, gospodine Vučiću, narod koji brani genocid, da li smo mi
    država koja neće da se obračuna sa zločinom, nego ćemo i dalje da nastavimo
    sa zločinom, i Vi to nazivate patriotskom politikom! Gospodine Duliću,
    velika je sramota da Vi podržavate ovakva gledišta i to proglašavate slobodom
    mišljenja u Skupštini. Gospodine ministre, Vi ste morali odmah da ustanete
    i da kažete nešto, da se usprotivite ovakvom komercijalizmu zločina koji
    doživljavamo ovde u Skupštini, gde se Srbija, naša država, proglašava
    sigurnom kućom za Ratka Mladića. A pored toga, očekivala sam da ova
    strana parlamenta zagalami i kaže, pusti nekakvu reakciju na ovo što
    se dešava, na ono što nam gospodin Vučić priređuje svaki drugi dan,
    da živimo u sigurnoj kući za Ratka Mladića.
    Hvala Vam lepo, takve patriote nismo i takvu sudbinu Srbiji ne želimo.
    04.10.2007

Њен говор ми увек личи на отров који избацује змија.
    Понекад баш и онако СИКЋЕ!

Проматрам је и покушавам да нешто научим од ње,
    да и ја тако СИКЋЕМ на њу и сличне,
    али не вреди,.....ЗА ТО се треба родити или ДОБРО "новчано"
    обучити

.
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Погледајте како к`о осице НАПАДАЈУ, а
    овај човек из СРС хладно, ноншалантно са руком у џепу
    им се "смеје у фацу",..а
    Весна и Остојић (ЛДП) ЗАПЕНИЛИ,...

Dragan Todorović (SRS), Zoran Ostojić i Vesna Pešić (LDP) u parlamentu
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Ова Славица више промени фризура од како постаде председник
    парламента, него за читавог живота

.

Učlanjen
    24.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio kisela bombona Pogledaj poruku
    им се "смеје у фацу",..а

Не бих рекла да им се смеје у фацу, више делује као да опуштено ћаскају сво троје.

Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Не бих рекла да им се смеје у фацу, више делује као да опуштено ћаскају сво троје.
    Весна не зна ништа "опуштено"
    Да је већа фотографија па да видимо вене на врату,
    које јој ужасно искоче када говори, а и
    тај Остојић није ништа бољи

.
    (једино ако нису тога тренутка све троје управо примили плату и
    дневнице.. па су се мало загубили)

.

Učlanjen
    24.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Ова Славица више промени фризура од како постаде председник
    парламента, него за читавог живота

.
    Село гори а баба се чешља ...

Primećen član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vesnu Pešić nikad nijesi viđela u skupštini?? Ili ne gledaš skupštinu ili loše vidiš

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Ko nam sedi u skupstini?

Alava, korumpurana, lazljiva, nezainteresovana, korumpirana STOKA. Komada 250.
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio zike-mne Pogledaj poruku
    Vesnu Pešić nikad nijesi viđela u skupštini?? Ili ne gledaš skupštinu ili loše vidiš
    Vesna Pesic???
    Jel to ona mala sto je do poslednjeg dana ambasadorskog mandata bila verni i lojalni sluzbenik vlade Vojislava Kostunice? Sto se tek po isteku mandata setila da bi mozda mogla da bude "opozicija"?

Primećen član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vracaracc Pogledaj poruku
    Vesna Pesic???
    Jel to ona mala sto je do poslednjeg dana ambasadorskog mandata bila verni i lojalni sluzbenik vlade Vojislava Kostunice? Sto se tek po isteku mandata setila da bi mozda mogla da bude "opozicija"?
    Vesna Pešić ti je ona starija žena iz LDP-a

Primećen član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vesna Pesic???

cange nije na forumu
    Poznat cange (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1043

Ko nam sedi u skupstini?

to je narod izabrao svoje najbolje predstavnike ....

Primećen član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cange Pogledaj poruku

to je narod izabrao svoje najbolje predstavnike ....

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

...ona sto je bila verni sluzbenik Vojislava Kostunice do poslednjeg dana ambasadorskog mandata...pre nego sto se setila da je Kostunica "los momak"?

Primećen član
    Učlanjen
    29.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

...ona sto je bila verni sluzbenik Vojislava Kostunice do poslednjeg dana ambasadorskog mandata...pre nego sto se setila da je Kostunica "los momak"?
    Ne znam. Da ti vjerujem

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Ne znam. Da ti vjerujem
    probaj.
    Ambasadorsku karijeru je zapocela sprovodeci politiku vlade Z. Djindjica a zavrsila sprovodeci politiku vlade V. Kostunice.
    i nikada se nije bunila i izrazavala neslaganje. Do poslednjeg dana je bila verni sluzbenik V. Kostunice.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

им се "смеје у фацу",..а

gde napadaju ?vis da pricaju neke viceve i da se zajedno smeju i zayebavaju ,sve masuci rukama od srece zato je juce Todorovic i reko da su mu drazi i posteniji Ceda i LDP od Tome Solje
    The Show Must Go On...

cange nije na forumu
    Poznat cange (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1043

probaj.
    Ambasadorsku karijeru je zapocela sprovodeci politiku vlade Z. Djindjica a zavrsila sprovodeci politiku vlade V. Kostunice.
    i nikada se nije bunila i izrazavala neslaganje. Do poslednjeg dana je bila verni sluzbenik V. Kostunice.
    odakle ti ovolike rupe u pamćenju? krivo sedi al pravo besedi

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

odakle ti ovolike rupe u pamćenju? krivo sedi al pravo besedi
    Molim?
    Da li je bilo sta netacno?
    Vlada Z. Djindjica je V. Pesic akreditovala za ambasadora u Meksiku.
    Po Ubistvu Z. Djindjica, Vesna nastavlja ambasadorsku ulogu kao sluzbenik vlade Zorana Zivkovica da bi svoju karijeru zavrsila kao ambasador vlade Vojislava Kostunice.
    I NI JEDNOM se nije pobunila protiv Kostunice za sve vreme svog angazmana. Do poslednjeg dana je bila verni sluzbenik i bez problema je primala platu kojoj joj je uplacivala Kostunicina vlada. I nije joj palo na pmet da da ostavku, da se povuce zbog neslaganja sa Kostunicom, do poslednjeg dana je sprovodila politiku njegove vlade. Tek kada joj je istekao mandat setila se da bi mozda mogla da bude opozicija.

proveri jos jednom ko ima rupe?
    Poslednji put ažurirao/la vracaracc : 29.05.2009. u 14:37

cange nije na forumu
    Poznat cange (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1043

Molim?
    Da li je bilo sta netacno?
    Vlada Z. Djindjica je V. Pesic akreditovala za ambasadora u Meksiku.
    Po Ubistvu Z. Djindjica, Vesna nastavlja ambasadorsku ulogu kao sluzbenik vlade Zorana Zivkovica da bi svoju karijeru zavrsila kao ambasador vlade Vojislava Kostunice.
    I NI JEDNOM se nije pobunila protiv Kostunice za sve vreme svog angazmana. Do poslednjeg dana je bila verni sluzbenik i bez problema je primala platu kojoj joj je uplacivala Kostunicina vlada. I nije joj palo na pmet da da ostavku, da se povuce zbog neslaganja sa Kostunicom, do poslednjeg dana je sprovodila politiku njegove vlade. Tek kada joj je istekao mandat setila se da bi mozda mogla da bude opozicija.

proveri jos jednom ko ima rupe?
    slabo ti pratiš njen lik i delo....

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

slabo ti pratiš njen lik i delo....
    U pravu si, ne pratim bas preterano ljude koji su spremni da budu svacije sluge...nego nisi mi rekla sta nije tacno od onoga sto sam naveo?

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Ko nam sedi u skupstini?

...koja je samo zamenila istu takvu dojucerasnju alavu, nezainteresovanu, sem za svoju korist, korumpiranu stoku...ali zna to Drugarica...dobro to zna al se nada...

Slične teme

1. Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 28.05.2009., 17:08
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.12.2008., 07:59
  3. Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 19.02.2008., 01:23
  4. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 25.05.2007., 18:15
  5. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 04.04.2007., 09:39

Pravila za slanje poruka